Łatwe w użyciu narzędzie do Twojej dyspozycji

Coraz więcej osób przechodzi na rozwiązania online, jeśli chodzi o edycję wideo.

To nie znaczy, że oprogramowanie komputerowe przeżywa swoje ostatnie dni, nie – wręcz przeciwnie. Oprogramowanie komputerowe przydaje się, gdy potrzebujesz dokładnego przetwarzania wideo, głównie do celów zawodowych. Ale jeśli edytujesz wideo online, prawdopodobnie potrzebujesz szybko i bez większego wysiłku uzyskać wyniki.

Fastreel od Movavi właśnie to robi. Przegląd pokazuje, dlaczego ten internetowy edytor wideo jest gotowy do pracy, jego wady i co odróżnia go od innych narzędzi na rynku.

Interfejs i użytkowanie

Fastreel by Movavi ma przejrzysty układ w ciemnych kolorach zamiast biało-niebieskiej kolorystyki na stronie głównej serwisu. Każde narzędzie otwiera się w nowej karcie, co bardzo ułatwia wyszukiwanie potrzebnej funkcji.

Niektóre narzędzia są zautomatyzowane, co oznacza, że ​​wystarczy przesłać pliki i uzyskać wyniki. Dotyczy to takich narzędzi jak kompresja wideo, wyciszanie i cofanie. Inne funkcje, takie jak dodawanie filtrów lub zmiana rozmiaru, będą wymagać więcej działań z Twojej strony. Po przesłaniu filmów musisz ręcznie dostosować ustawienia, aby uzyskać pożądane wyniki. A kiedy używasz szablonu lub zaczynasz wideo od zera, możesz zarządzać swoim projektem za pomocą poręcznych elementów sterujących przeciągania i upuszczania.

Import

Fastreel umożliwia przesyłanie do projektu zarówno plików wideo, jak i graficznych. Jako wejściowych formatów plików można używać JPEG, PNG, GIF, MP4, MOV, MKV, AVI i WMV. Pamiętaj, że każdy plik powinien być mniejszy niż 500 MB. Możesz przesyłać zdjęcia i filmy z komputera lub pamięci Dropbox.

Cechy

Teraz porozmawiajmy bardziej szczegółowo o możliwościach Fastreel.

Szablony

Szablony przydają się, gdy potrzebujesz wideo z konkretnym motywem. Galeria szablonów zawiera 38 gotowych klipów i jest regularnie aktualizowana. Próbkę można znaleźć praktycznie dla każdego

okazja lub cel: różne wstępy, klipy promocyjne, filmy treningowe, zwiastuny filmów, historie na Instagramie i inne.

Możesz dostosować każdy szablon, jak chcesz: zmienić kolejność slajdów, dodać nowe sceny, wstawić tekst i zmienić jego czcionkę, nałożyć muzykę i dostosować proporcje. Jednak szablony nie mają różnych schematów kolorów, więc możesz pracować tylko z domyślną paletą.

Narzędzia

Fastreel daje Ci wielofunkcyjny zestaw narzędzi, którego możesz użyć do ulepszenia swoich plików wideo. Jak wspomniano wcześniej, wystarczy kilka kliknięć, aby przyciąć materiał, dostosować kolory, zmienić prędkość wideo lub przyciąć wideo online.

Oto pełna lista tego, co możesz zrobić z Fastreel:

 • Kompresuj filmy. To narzędzie zmniejsza rozmiar pliku, dzięki czemu można go przesyłać do witryn lub dołączać do wiadomości e-mail.
 • Wytnij filmy. Możesz przyciąć klips z obu końców lub usunąć części pośrodku.
 • Przycinaj i zmieniaj rozmiar filmów. Zmień proporcje filmu na 1:1, 16:9, 9:16 lub parametry niestandardowe.
 • Zmień prędkość wideo. Stwórz materiał do 4 razy szybciej lub wolniej.

 • Scal filmy. Połącz wiele klipów w jeden długi film.
 • Wycisz filmy. Usuń dźwięk z materiału jednym kliknięciem.
 • Odwróć filmy. Spraw, aby sekwencja wideo cofnęła się.
 • Dodaj muzykę do filmu. Wybierz jedną z wbudowanych nastrojowych melodii lub prześlij swoją ścieżkę dźwiękową.
 • Obracaj i odwracaj filmy.
 • Zapętlaj filmy. To narzędzie kilkakrotnie powiela Twój film, dzięki czemu powtarza się od 2 do 10 razy z rzędu.
 • Dodaj tekst do filmu. Zabawne lub objaśniające napisy zwiększają poziom atrakcyjności i sprawiają, że filmy są wyraźniejsze.
 • Zrób film poklatkowy. To zaawansowane narzędzie może sprawić, że Twój film będzie wyglądał jak animacja. Wystarczy wybrać szybkość klipu od 0,2 do 1,5 sekundy i cieszyć się wynikami.
 • Dodaj znak wodny do filmu. Znaki wodne chronią Twoją własność, dzięki czemu możesz dodać swoje logo do całego filmu.
 • Utwórz kolaż na podzielonym ekranie. Pokaż wiele filmów lub zdjęć na ekranie.
 • Dodaj napisy. Osadź napisy do ulubionych programów telewizyjnych lub samodzielnie utwórz plik SRT.
 • Dodaj filtry. Zmień paletę kolorów filmu na bardziej wyrafinowaną, pasującą do Twojego pomysłu.

Tworzenie filmu

Wreszcie, możesz stworzyć film lub pokaz slajdów od podstaw. Funkcjonalność Fastreel umożliwia przesyłanie materiału filmowego i muzyki, dodawanie stylowych przejść i eleganckich podpisów, a następnie zapisywanie wyników.

Eksport

Po zakończeniu edycji musisz zapisać swój projekt. Jednak Fastreel ma tylko jedną opcję eksportu: format MP4. Może się to wydawać zaskakujące, ponieważ inni edytorzy wideo sugerują znacznie bardziej wszechstronny wybór formatów wyjściowych. Jednak decyzja jest całkiem rozsądna. MP4 to najpopularniejszy i najbardziej wydajny format do pracy z wideo, zwłaszcza online. Dodatkowo możesz wyeksportować swój plik bezpośrednio do YouTube, jeśli używasz szablonów.

cennik

Fastreel może być używany jako darmowy program do tworzenia wideo, jeśli nie masz nic przeciwko znakowi wodnemu. Nie jesteś ograniczony pod względem liczby razy, w których możesz przetwarzać swoje filmy, ani całkowitego czasu korzystania z edytora. Możesz jednak wybrać jeden z dwóch planów premium, aby odkryć pełny potencjał Fastreel.

Plan Single Premium pozwala zapisać jeden film bez znaku wodnego i wybrać rozdzielczość 720p. Oznacza to, że możesz przetworzyć wideo za pomocą jednego narzędzia i zapisać go. Jeśli chcesz edytować ten sam film za pomocą innego narzędzia, musisz jeszcze raz kupić plan Single Premium.

Nieograniczona Premium zapewnia dostęp do wszystkich narzędzi jednocześnie – możesz wielokrotnie edytować i zapisywać swoje wideo bez znaków wodnych w rozdzielczości 720p.

 • Cena: 19,95 USD miesięcznie lub 119,40 USD rozliczane rocznie (9,95 USD miesięcznie)

Za I przeciw

Plusy

 • Fastreel to usługa edycji wideo online, więc nie musisz niczego instalować na swoim komputerze. Możesz pracować w dowolnej przeglądarce i logować się z dowolnego miejsca.
 • Jest łatwy w użyciu i nie będziesz miał problemu z ustaleniem, który przycisk robi co.
 • Rzadko znajdziesz zaawansowane narzędzia w innych edytorach online: cofanie, zapętlanie, zmiana prędkości i dodawanie napisów w formacie SRT.
 • Możesz zalogować się przez swoje konto Google lub Facebook lub użyć swojego identyfikatora Movavi, aby dostać się do systemu.
 • Możesz stworzyć film od podstaw lub skorzystać z gotowego szablonu.

Cons

 • Będziesz potrzebować stabilnego połączenia internetowego, aby zapewnić prawidłowe działanie Fastreel.
 • Opcja planu Single Premium może wydawać się kosztowna.
 • Darmowa wersja nakłada znak wodny na wyjściowe filmy.

Wniosek

Jeśli szukasz zestawu narzędzi, który pozwoli Ci edytować filmy praktycznie w podróży, radzimy sprawdzić Fastreel.

Uważamy, że jest to bardzo pomocne, ponieważ nie wymaga szczególnych umiejętności, aby stworzyć film. Posiada wszystkie podstawowe narzędzia, takie jak cięcie, przycinanie i obracanie, a także zaawansowane funkcje, takie jak zatrzymanie ruchu i podzielony ekran. Darmowa wersja ma za zadanie zapoznać Cię z narzędziami, ale dzięki subskrypcji zyskujesz możliwość zapisywania filmów w najwyższej jakości i bez znaku wodnego.

x