21 aplikacji biurowych dla programistów

Aplikacje zwiększające produktywność mogą pomóc programistom skoncentrować się na zadaniach, zminimalizować czynniki rozpraszające, przyczynić się do głębokiego myślenia i terminowo zakończyć pracę z zachowaniem wysokiej jakości.

Oto rzecz, bycie zajętym i bycie produktywnym to dwie różne rzeczy. Możesz być zajęty robieniem wszystkiego, co może, ale nie musi, być produktywne lub wymagać wiele. Możesz też poświęcić swój maksymalny czas na wykonywanie powtarzających się zadań, które w innym przypadku można by zautomatyzować lub przewijać wiadomości e-mail.

Z drugiej strony bycie produktywnym oznacza efektywne wykonywanie wysokiej jakości pracy, takiej jak pisanie kodu, testowanie i wykonywanie kodu oraz myślenie o logice bez zwlekania lub poczucia wyczerpania.

Wydajność i skuteczność to podstawowe atrybuty programisty. Tacy programiści są bardzo poszukiwani, którzy potrafią pisać wysokiej jakości wiersze kodu z większą szybkością. Dzieje się tak dlatego, że mogą pomóc firmom lub klientom rozwiązać ich problemy szybciej niż inni.

W tej chwili musisz być zarówno pracowity, jak i mądry. Oczywiście, aby pisać wysokiej jakości kod, musisz mieć duże umiejętności, ale musisz również stosować aplikacje do automatyzacji i produktywności, aby ułatwić niektóre procesy. Może obejmować różne zadania, takie jak wyszukiwanie kodu, zarządzanie zadaniami, testowanie, śledzenie czasu, wykonywanie kodu, zarządzanie hasłami i inne.

Korzystając z różnych aplikacji zwiększających produktywność, programiści mogą przejąć kontrolę nad swoim czasem, efektywnie zarządzać zadaniami, automatyzować powtarzające się zadania i podejmować lepsze decyzje.

W tym artykule przedstawię niektóre z narzędzi zwiększających produktywność programistów w tworzeniu oprogramowania.

Sprawdź je!

Narzędzia wyszukiwania kodu

Jeśli chcesz zrozumieć sposób organizacji systemów, jako programista musisz szukać różnych plików, które składają się na cały system. Znalezienie określonego kodu w większych systemach oprogramowania z tysiącami plików w kilku językach programowania jest trudne.

W tym miejscu w grę wchodzą narzędzia do wyszukiwania kodu lub wyszukiwarki kodu. Upraszczają pracę programistów, umożliwiając im przeszukiwanie kodu, którego szukają w różnych projektach programistycznych. W rezultacie pomaga im przyspieszyć część pisania kodu i przyspiesza proces rozwoju.

Oto pięć narzędzi do wyszukiwania kodu.

Kod wyszukiwania

Przeszukuj ponad 75 miliardów linii kodu za pomocą Kod wyszukiwania. To sprawia, że ​​te linie kodu są dostępne w ponad 40 milionach projektów i zawiera pasek wyszukiwania, w którym możesz wpisać jakiś specjalny znak i nacisnąć Enter.

Searchcode pomaga znaleźć funkcje, biblioteki i interfejsy API z rzeczywistych przykładów napisanych w 243 językach programowania w ponad 10 publicznie dostępnych źródłach kodu. Możesz przeprowadzić wyszukiwanie, wprowadzając znaki specjalne, takie jak:

 • i++;
 • System.Linq;
 • Backbone.Collection.extend
 • api.duckduckgo.com

Ponadto możesz filtrować kod według repozytorium, języka źródłowego lub źródeł, takich jak BitBucket, GitHub i Android.

Srebrny Poszukiwacz

Srebrny Poszukiwacz jest doskonałym narzędziem Geoff.Greer.fm, które pomaga wyszukiwać kod. Został wprowadzony jako klon innego narzędzia, Ack, które ma teraz nieco inne funkcje. Narzędzie jest niewiarygodnie szybsze, prawie 5 do 10 razy szybsze niż Ack. Do tej pory wydali kilka wersji, aby poprawić jego wydajność, użyteczność, funkcje, stabilność i inne aspekty.

Silver Searcher jest tak szybki, ponieważ używa Pthreads do równoległego wykorzystywania wielu plików wyszukiwania i rdzeni procesora. Ponadto jego pliki wykorzystują mmap() zamiast czytać do bufora, a wyszukiwanie dosłownych ciągów wykorzystuje strstr Boyer-Moore, podczas gdy wyszukiwanie Regex wykorzystuje kompilator JIT PCRE.

Inne aspekty przyczyniające się do jego szybkości to testowanie każdej wersji w celu wykrycia regresji wydajności i profilowania za pomocą Valgrind i gprof oraz wywołanie pcre_study() przed tym samym wykonaniem wyrażeń regularnych.

Kolejną imponującą cechą The Silver Searcher jest to, że ignoruje pewne wzorce plików z .hgignore i .gitignore. Jeśli nie chcesz przeszukiwać niektórych plików w repozytorium źródłowym, możesz dodać wzorce tych plików do rozszerzenia .ignore. Co więcej, umieszcza wszystkie klawisze w swoim wierszu głównym, a nazwa polecenia jest prawie o 33% krótsza w porównaniu z Ack.

Źródłograf

Źródłograf umożliwia wyszukiwanie kodu z ponad miliona repozytoriów open-source. Podczas wyszukiwania możesz włączyć lub wyłączyć rozróżnianie wielkości liter, wyrażenia regularne i wyszukiwanie struktury z pola wyszukiwania. Możesz także skopiować całe zapytanie.

Narzędzia pomagają przeszukiwać repozytorium bez wyrażeń regularnych lub uciekać i przeglądać zatwierdzenia z większą szybkością niż grep i git log. Ponadto możesz także filtrować kod według różnych atrybutów, takich jak język.

Do dziś ponad 800 000 programistów używało Sourcegraph do różnych celów. Obejmuje to szybkie znajdowanie rzeczy w wielu repozytoriach, nawigację z referencjami i definicjami, wprowadzanie zmian w kodzie i integrowanie kodu z różnymi usługami.

Sourcegraph może bezproblemowo współpracować z Twoją infrastrukturą, kodem i narzędziami. To wspiera:

 • Repozytoria takie jak GitHub, GitLab, Bitbucket, Azure DevOps itp.;
 • Języki programowania, takie jak Java, JavaScript, Python, PHP, Go, C, C++, C#, Ruby, Scala, Kotlin, Perl, JSON, Groovy itp.;
 • Narzędzia takie jak Chrome, Firefox, Jira, Sentry, Datadog, JetBrains, Atom, npm itp.

Masz opcje wdrażania, takie jak samodzielne zarządzanie i zarządzanie w AWS, GCP lub Azure. W przypadku samodzielnego hostowania Sourcegraph jest BEZPŁATNY dla maksymalnie 10 użytkowników, oferuje funkcje zorientowane na zespół i obsługuje dodatkowe hosty kodu. Jeśli chcesz korzystać z większej liczby funkcji, możesz wybrać plan klasy korporacyjnej, który obejmuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Krugle

Wpisz zapytanie w Kruglepole wyszukiwania , aby rozpocząć poszukiwanie kodu. Pokaże Ci wynik tysięcy projektów open-source opartych na wprowadzonym wzorcu kodu. Narzędzie pozwala również przeglądać projekty i przeprowadzać zaawansowane wyszukiwanie.

Ta wiodąca wyszukiwarka kodu źródłowego skutecznie lokalizuje kod bez sprawiania kłopotów. Obsługuje narzędzia do współpracy, które mogą wchodzić w interakcje ze sobą oraz z kodem źródłowym. Możesz także udostępnić kod swojemu zespołowi programistów lub innym użytkownikom i projektantom.

Krugle umożliwia również programistom identyfikację kodu źródłowego z danymi potrzebnymi do oceny, naprawy i wdrożenia kodu. W rzeczywistości jest to kompletne rozwiązanie dla przedsiębiorstw z zespołami składającymi się z 1 do 10000+ członków do tworzenia oprogramowania.

Wyszukiwanie kodu by Google to publiczne narzędzie do wyszukiwania kodu, które pomaga programistom badać kod, eliminując potrzebę pobierania jego źródła. Możesz go używać w projektach open-source, takich jak Android i Chromium.

To narzędzie obsługuje różne filtry, opcje składni, skróty klawiaturowe i operatory. Umożliwia wyszukiwanie fragmentów kodu lub określonych plików, oferując proste wyszukiwanie, które można znaleźć w górnej części interfejsu użytkownika.

Domyślnie wszystkie wyszukiwania w Code Search wykorzystują wyrażenia regularne RE2. Ale możesz również wybrać alternatywną ścieżkę zamiast wyrażenia regularnego, umieszczając słowa kluczowe wyszukiwania w cudzysłowie, tj. („). Ponadto oferuje również odsyłacze do określonych repozytoriów, a po włączeniu odsyłaczy symbole łączą się z ich odpowiednimi definicjami.

Podczas wyszukiwania możesz skorzystać z filtrów takich jak:

 • klasa:
 • komentarz:
 • plik:
 • zawartość:
 • funkcjonować:
 • język
 • symbol:
 • stosowanie:

Ponadto obsługuje języki programowania, w tym C++, C, Java, Kotlin, Python, JS, Go, HTML, JSON, curl, PHP, Ruby, YAML i Rust. Ponadto możesz używać operatorów takich jak OR i AND do wyszukiwania oraz wielu skrótów klawiaturowych.

Narzędzia automatyzacji

Nowoczesne tworzenie oprogramowania obejmuje automatyzację na różnych etapach, od analizy kodu źródłowego, sprawdzania błędów i testowania po pakowanie i wdrażanie. W ten sposób narzędzia do automatyzacji stają się przydatne dla programistów, aby zaoszczędzić więcej czasu i zwiększyć produktywność bez marnowania czasu na powtarzalne zadania.

Narzędzia do automatyzacji mogą wykonywać zadania z większą wydajnością i szybkością, bez błędów i interwencji człowieka. Oto dwa narzędzia do automatyzacji do wypróbowania.

AutoHotkey

AutoHotkey jest łatwym do nauczenia i potężnym językiem skryptowym automatyzacji, który został stworzony dla systemu Windows. To bezpłatne narzędzie o otwartym kodzie źródłowym umożliwia łatwe tworzenie skryptów od małych do złożonych do różnych typów zadań, takich jak makra, automatyczne klikanie, wypełniacze i wiele innych.

To narzędzie do automatyzacji ułatwia tworzenie prostych skrótów klawiszowych w kilku linijkach kodu. Możesz zdefiniować skróty klawiszowe dla klawiatury i myszy, zamienniki autokorekty oraz przemapować przyciski lub klawisze. Ponadto zawiera łatwe do nauczenia wbudowane polecenia, które są przydatne dla początkujących.

Nawet doświadczeni programiści pokochaliby ten w pełni rozwinięty język skryptowy automatyzacji ze względu na jego szybkie prototypowanie i obsługę małych projektów. Wykorzystaj swobodę automatyzacji wielu zadań, ponieważ jest szybki, lekki i działa od razu po wyjęciu z pudełka.

Co więcej, AutoHotkey ma elastyczną i prostą składnię, która pozwala skoncentrować się na zadaniu bez martwienia się o wszelkie drobne szczegóły techniczne. Oprócz obsługi imperatywnego paradygmatu proceduralnego AutoHotkey obsługuje programowanie oparte na poleceniach i obiektowe. Zawiera proste obiekty lub tablice, krótkie GUI oraz skróty i skróty klawiszowe.

Rejestrator makr

Zapomnij o powtarzających się zadaniach; posługiwać się Rejestrator makr aby zautomatyzować wszystkie te żmudne procesy w systemie komputerowym. Przechwytuje naciśnięcia klawiszy i zdarzenia myszy, tak jak robi to magnetofon, zapewniając nieskończone odtwarzanie.

Rejestrator makr ma wbudowany edytor makr, który umożliwia przeglądanie zmian kolejności działań, nagrań, zmianę pauz i edycję danych wejściowych z klawiatury. Dodatkowo powtarza twoje nagrania tyle razy, ile potrzebujesz, aby oszczędzić ci wszystkich tych powtarzających się zadań.

Możesz także dostosować szybkość odtwarzania i ostre działania myszy. Macro Recorder to inteligentne narzędzie do znajdowania pozycji kliknięcia za pomocą obrazu i rozpoznawania tekstu OCR zamiast statycznych współrzędnych X/Y. Nawet jeśli przyciski przesuwają się z powodu reklam na stronach internetowych, może znaleźć właściwe miejsce, co pomaga przyspieszyć automatyzację makr.

Rejestrator makr może rejestrować rozmiar i położenie okien programu pojawiających się podczas nagrywania. Może również ustawić system na autopilocie, aby wykonywać zadania w nieskończoność. Ponadto obsługuje systemy Mac i Windows oraz pozwala zautomatyzować różne aplikacje obsługiwane przez te systemy operacyjne.

Co więcej, narzędzie jest łatwe w użyciu dla wszystkich członków zespołu, nie tylko dla programistów. Dodatkowo działa jako rejestrator sieciowy, który pomaga zautomatyzować działania w przeglądarce internetowej. Kolejna imponująca funkcja — jest idealna do zautomatyzowanego testowania oprogramowania.

Łącząc Macro Recorder z PhraseExpress — ich rozwiązaniem zwiększającym produktywność, możesz uzyskać kompletny pakiet automatyzacji z funkcjami, takimi jak udostępnianie makr w sieci, planowanie automatyzacji, uruchamianie makr przez wprowadzanie skrótów tekstowych lub naciskanie klawiszy skrótu.

Narzędzia testowe dla programistów

Pisanie kodu to pierwszy i konieczny krok, tak.

Ale skąd wiesz, że działa tak, jak powinno?

W tym celu niezwykle ważne jest testowanie kodu. Wykryje błędy, błędy i problemy w Twoim kodzie, dzięki czemu łatwiej będzie je naprawić. W rezultacie możesz stworzyć aplikację o pożądanych funkcjach i funkcjonalności oraz poprawić wrażenia użytkownika.

Oto dwa narzędzia testowe, które możesz sprawdzić.

nrok

nrok to narzędzie, które może ujawnić lokalne serwery za zaporami ogniowymi i NAT w publicznym Internecie za pośrednictwem bezpiecznych tuneli. Umożliwia uruchamianie wielu osobistych usług w chmurze bezpośrednio w zaciszu własnego domu. Ponadto możesz demonstrować witryny bez ich wdrażania, testować aplikacje mobilne podłączone do backendu działającego lokalnie oraz stabilne adresy podłączonych urządzeń.

Narzędzie jest dostarczane z solidnym lokalnym inspektorem z internetowym interfejsem użytkownika w czasie rzeczywistym, który może monitorować ruch HTTP w tunelach i odtwarzać żądania jednym kliknięciem. Możesz także utworzyć publiczne adresy URL HTTPS dla witryny działającej lokalnie na Twoim komputerze.

ngrok może odciążyć TLS, aby zachować twoją konfigurację i umożliwia szybkie ustawienie poświadczeń uwierzytelniających HTTP w celu ochrony dostępu. Obsługuje wiele metod uwierzytelniania i możesz łatwo dodać OAuth do punktów końcowych automatycznie bez kodu.

Narzędzie jest przyjazne dla programistów, niezawodne i szybkie, a jego tunele działają za pomocą zoptymalizowanej technologii używanej w HTTP/2 do szybkiego ładowania. Działa w różnych regionach świata, aby zapewnić najwyższy czas pracy bez przestojów.

Ponadto ngrok obsługuje wiele protokołów, takich jak TCP, HTTP(S) i webhooki. Zwiększ produktywność dzięki inspekcji sieci Web, jednoczesnemu uruchamianiu tuneli, tworzeniu usług, które mogą szybko reagować na elementy webhook, i udostępnianiu swojego konta zespołowi w celu współpracy.

Sprawdź, jak możesz udostępnić aplikację Django w Internecie za pomocą ngrok.

mkcert

mkcert to proste narzędzie do tworzenia certyfikatów deweloperskich, które są lokalnie zaufane, używając dowolnych nazw bez konfiguracji serwera. Został stworzony, aby oszczędzić Ci kłopotów z używaniem certyfikatów od prawdziwych władz do rozwoju, co może być niemożliwe lub niebezpieczne.

Nie wspominając, że certyfikaty z podpisem własnym mogą powodować problemy z zaufaniem. Chociaż możesz zarządzać własnym urzędem certyfikacji (CA), proces ten wymaga wykonania czynności ręcznych, specjalistycznej wiedzy i tajemnych poleceń.

W tym miejscu mkcert może automatycznie pomóc w utworzeniu lokalnego urzędu certyfikacji w głównym magazynie systemu i zainstalowaniu go. Następnie może łatwo tworzyć lokalnie zaufane certyfikaty. mkcert obsługuje systemy operacyjne, takie jak Windows, Mac i Linux; sklepy główne dla systemów Linux, macOS, Windows, Chrome, Java, Chromium i Chrome.

Śledzenie czasu

Czas śledzenia jest niezbędny, ponieważ musisz wykonać swoje zadania w określonym czasie z zachowaniem wysokiej jakości, aby oprogramowanie można było szybko wdrożyć.

Ale jest wiele nieproduktywnych sposobów, które mogą zabić Twój czas. Możesz być zagubiony wykonując jedną czynność tak długo, że zapomnisz o innych ważnych zadaniach. I wpływa na cały cykl rozwoju. Dlatego ważne jest, aby śledzić czas i efektywnie nim zarządzać.

Oto doskonałe narzędzie, aby się tym zająć.

Czas pracy

Jeśli szukasz doskonałego narzędzia do śledzenia czasu dla freelancerów i zespołów, Desktime jest dobrym rozwiązaniem. Ta aplikacja mobilna i komputerowa automatycznie śledzi czas i obecność oraz oferuje wydajne zarządzanie przepływem pracy.

Narzędzie pomaga zwiększyć produktywność nawet o 30% poprzez podejmowanie lepszych decyzji dotyczących zarządzania czasem, identyfikowanie użycia komputera, ulepszanie planów i realizacji oraz znajdowanie problemów wpływających na zarządzanie czasem.

Zminimalizuj straty biznesowe, oferując dokładny wgląd w zasoby projektu, podejmując decyzje oparte na danych, mądrze poświęcając czas na różne zadania i prawidłowo fakturując klientów. Desktime zapewnia lepszą organizację dzięki śledzeniu celów i procesów, harmonogramów i projektów.

Możesz zwiększyć wydajność dzięki większej liczbie funkcji, takich jak śledzenie aplikacji i adresów URL dla pracowników, tytuły dokumentów w Dokumentach, Word lub Excel oraz czas bezczynności spędzany na niepotrzebnych przerwach. Możesz także sprawdzić zrzuty ekranu, aby dowiedzieć się, co pracownicy robią na swoich ekranach ze względów bezpieczeństwa.

Desktime integruje się z aplikacjami innych firm, takimi jak kalendarze, oprogramowanie do zarządzania projektami itp. Obejmuje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny bez karty kredytowej.

Zarządzanie zadaniami

Zarządzanie zadaniami to kolejny ważny aspekt dla programistów, aby zapewnić wykonanie każdego zadania w określonym czasie. Dostępne są narzędzia ułatwiające efektywne zarządzanie zadaniami dzięki kalendarzom, wykresom i wielu funkcjom. Oto doskonałe narzędzie dla Ciebie.

Kliknij w górę

Używaj tylko jednej aplikacji — ClickUp, aby wykonywać wszystkie zadania w jednym miejscu, takie jak dokumenty, cele, czat i tak dalej. Może pomóc w obsłudze prostych i złożonych zadań, takich jak zarządzanie projektami i codzienne zadania z listy rzeczy do zrobienia.

Możesz budować swoje projekty, wykorzystując światowej klasy dostosowywanie funkcji. Ponadto twórz dokumenty, bazy wiedzy i witryny wiki w aplikacji, używaj lub ukośnij poleceń i udostępniaj pliki każdemu. Możesz także wyświetlać zadania w Tables lub połączyć się z Airtable lub Arkuszami Google, aby bezproblemowo współpracować i edytować w ClickUp.

Wysyłaj lub odbieraj wiadomości e-mail bezpośrednio w ClickUp oraz twórz i automatyzuj zadania bezpośrednio z wiadomości e-mail. Ponadto współpracuj ze swoim zespołem nad e-mailami i zawsze bądź gotowy, aby zająć się każdą czynnością lub ważną czynnością. Wykorzystaj również osie czasu ClickUp, kalendarze, wykresy Gantta do planowania i harmonogramowania zadań oraz synchronizacji w czasie rzeczywistym z programami Outlook, Google i Apple.

Przeglądaj codzienne zadania, Kalendarze Google i przypomnienia w jednym miejscu, szybko ustalaj cele, dopasowuj zespoły i śledź przepływ pracy w czasie rzeczywistym. Poza tym możesz zobaczyć, gdzie wymienione jest Twoje imię, sortować zadania według własnego uznania oraz przeciągać i upuszczać zadania do LineUp.

Użyj ClickUp do dodawania szacunków i tworzenia raportów lub zintegruj narzędzie, którego używasz do tego celu. Co więcej, nagrywaj filmy i przechwytywaj obrazy z pulpitu bezpośrednio w przeglądarce, oznaczaj członków zespołu, dodawaj komentarze, przypisuj zadania i łatwo udostępniaj załączniki. ClickUp może zintegrować się z ponad 1000 narzędzi, takich jak TimeCamp, Dropbox, Zapier, Calendly, Slack itp.

Menedżer haseł

Zarządzanie hasłami ma kluczowe znaczenie, biorąc pod uwagę wiele narzędzi i rozwiązań, których używamy w naszym życiu osobistym i zawodowym. Cyberataki to kolejny czynnik, który sprawia, że ​​jest to ryzykowne i prawdopodobnie nie pamiętasz ich wszystkich.

Dlatego korzystanie z bezpiecznego i łatwego w użyciu narzędzia do zarządzania hasłami może uchronić Cię przed ryzykiem i niepotrzebnymi problemami. Oto dwa z doskonałych.

LastPass

Zarządzaj hasłami z dowolnego miejsca za pomocą LastPass, dzięki czemu Twoje życie online jest bezpiecznie na wyciągnięcie ręki. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz go do użytku biznesowego, czy osobistego, możesz liczyć na to narzędzie, aby chronić wszystkie swoje hasła.

Możesz przechowywać swoje hasła na różnych urządzeniach osobistych, z których korzystasz i je chronić. Jednocześnie możesz również chronić każdy punkt dostępowy w pracy, jednocześnie bezproblemowo łącząc swoich pracowników z siecią.

LastPass został zbudowany w celu wyeliminowania przeszkód związanych z zarządzaniem hasłami. Po wprowadzeniu hasła jest ono z łatwością dostępne zawsze wtedy, gdy jest potrzebne. Ponadto może automatycznie uzupełnić dane dotyczące wysyłki i płatności podczas zakupów online. Najlepsze jest to, że pozwala wygenerować silne hasło za pomocą wbudowanego generatora haseł, co zapewnia lepsze zabezpieczenie przed włamaniami.

Przechowuj cyfrowe zapisy, takie jak karty ubezpieczeniowe, hasła Wi-Fi, członkostwa i notatki. Ponadto udostępniaj hasła zaufanym osobom zamiast wysyłać SMS-y, które mogą być ryzykowne. Narzędzie ostrzega również, jeśli stwierdzi, że Twoje dane osobowe są zagrożone.

1Hasło

1Password oferuje łatwy sposób przechowywania haseł i używania ich w razie potrzeby. Korzystanie z tego narzędzia sprawi, że wypełnianie formularzy, logowanie do bezpiecznej witryny za pomocą jednego kliknięcia. Obecnie ponad 80 tys. firm używa 1Password do ochrony swoich haseł i danych biznesowych.

1Password jest dostarczany z Secrets Automation do organizowania, zarządzania i zabezpieczania tajemnic biznesowych. Możesz również użyć tego narzędzia do udostępniania loginów, kart kredytowych, haseł itp. osobom, którym ufasz, i uchronisz się przed brzemieniem zapamiętywania każdego posiadanego hasła. To rozwiązanie jest dostępne dla macOS, iOS, Android, Windows, Chrome OS i wierszy poleceń.

Optymalizacja komputera

Po pewnym czasie komputery spowalniają, ponieważ mogą przechowywać wiele danych w pamięci podręcznej, duplikaty plików, śmieci internetowe itp. Wszystko to obniża wydajność, co skutkuje wydajnością i nieproduktywnością.

Dlatego musisz regularnie czyścić pamięć RAM komputera, aby upewnić się, że działa dobrze. Oto trzy narzędzia do tego.

Avira

Jeśli szukasz darmowego narzędzia do czyszczenia pamięci RAM dla swojego komputera, spróbuj Avira. Pozwala zoptymalizować pamięć RAM systemu, aby zwiększyć wydajność i utrzymać frustrację z dala od wolno działającego urządzenia.

Ten lider w branży oferuje bardziej stabilną i turbo wydajność, aby wyeliminować cały ten bałagan z systemu, taki jak pamięć podręczna systemu, śmieci internetowe, pliki tymczasowe, duplikaty itp.

Avira może usuwać tymczasowe dane i ślady online z przeglądarek, aby zwolnić miejsce i chronić prywatność. Czyści również wpisy rejestru i pozostałości po odinstalowaniu oraz analizuje problemy i znajduje rozwiązania. Avira działa w systemach Windows, macOS i Linux.

Optymalizator pamięci RAM

Optymalizator RAM Sparkeon to solidny środek do czyszczenia pamięci RAM i pamięci podręcznej dla telefonów z systemem Windows, aby działały szybciej. Zaleca optymalizację telefonu za pomocą tego narzędzia dwa razy dziennie, aby osiągnąć maksymalne korzyści.

Parametry, które można zobaczyć w Optymalizatorze pamięci RAM, to bieżące użycie pamięci RAM, szczytowa pamięć RAM i całkowita pamięć RAM, aby zoptymalizować statystyki i zapewnić, że urządzenie działa z maksymalną wydajnością. Działa na telefonach komórkowych z systemem Windows 8 z architekturami x64, x86, ARM i ARM64.

Wielki Pończoch

Przyspiesz swój komputer, zawieszając nieużywane karty za pomocą Wielki Pończoch. To lekkie rozszerzenie do Chrome, które może zmniejszyć zużycie pamięci ze względu na otwieranie wielu kart jednocześnie.

Jeśli nie używasz karty przez określony czas, narzędzie automatycznie zawiesi ją w tle, aby zwolnić procesor i pamięć. Narzędzie umożliwia także umieszczanie na białej liście określonych domen i adresów URL oraz wyświetlanie zrzutów ekranu kart przed zawieszeniem.

Wielki Suspender może poprawić wydajność systemu i wykrywać karty z formularzami i dźwiękiem odtwarzanym w tle, aby zapobiec ich zawieszeniu. Zyskujesz również pełną przejrzystość, ponieważ jest zbudowany przy użyciu kodu open source i pokazuje konfigurowalne zachowanie podczas korzystania z baterii lub przeglądania w trybie offline.

Skupienie i dobre samopoczucie

Wokół czai się wiele rozrywek, takich jak nieproduktywne aplikacje, gry wideo, niepotrzebne rozmowy i tak dalej. Ponadto czasami możesz czuć się przygnębiony, ale musisz wykonać zadanie.

W tej chwili korzystanie z narzędzi skupiania się i dobrego samopoczucia może Ci przynieść korzyści. Sprawdź te trzy fajne aplikacje, aby skupić się i zadbać o dobre samopoczucie. Pomogą zmniejszyć rozpraszanie uwagi i sprawią, że Twój umysł będzie skoncentrowany na pracy przy dobrej muzyce lub wyciszeniu nieproduktywnych aplikacji.

Dewo

W tym świecie pełnym rozrywek używaj Dewo skoncentrować się i zmaksymalizować wydajność pracy. Jest wystarczająco sprytny, aby zrozumieć, kiedy użytkownik dociera do głębokiej pracy, którą należy kontynuować. Następnie automatycznie wycisza powiadomienia aplikacji i uruchamia tryb „Nie przeszkadzać” (DND) w aplikacjach do czatu.

Dewo działa jak sfera siły ochronnej, aby skupić się na pracy i tym samym informować znajomych, aby nie oczekiwali od ciebie odpowiedzi. Inteligentnie planuje również spotkania, aby zaoszczędzić czas na głębokie myślenie.

Śledząc aktywność użytkownika na pulpicie i w sieci, Dewo może nauczyć się elementów rozpraszających, takich jak nieproduktywne aplikacje i przełączanie kontekstu. Narzędzie sugeruje sposoby usprawnienia pracy i ustalenie czasu na dogłębną pracę, korzystając z tych spostrzeżeń.

strumień

Nie daj się oślepić ekranowi komputera; posługiwać się strumień które mogą dostosować kolor wyświetlacza komputera do różnych pór dnia. Może również sprawić, że będzie wyglądać jak światło słoneczne w ciągu dnia, a ciepło w nocy.

Innym najlepszym powodem, dla którego f.lux jest użyteczny, jest to, że może pomóc w naprawieniu wzorców snu, ponieważ intensywne korzystanie z ekranu komputera w nocy może zakłócić cykl snu. Możesz też użyć go tylko po to, aby ekran komputera wyglądał lepiej.

f.lux jest darmowy do użytku osobistego w systemie Windows. Jeśli chcesz go do użytku korporacyjnego lub licencji witryny, możesz skorzystać z jego planów. To narzędzie jest również dostępne dla komputerów Mac, Linux, iPhone, iPad i Android. Aby rozpocząć, po prostu określ swoją lokalizację i rodzaje oświetlenia w swoim lokalu, a f.lux zajmie się resztą.

Muzyka do programowania

Muzyka do programowania to świetne miejsce do znalezienia wspólnej serii muzycznej z miksami przeznaczonymi głównie dla programistów do słuchania muzyki podczas programowania. A jeśli lubisz ścieżki dźwiękowe, możesz ich także posłuchać do innych zajęć.

Po latach grania losowych kolekcji muzycznych, skakania po różnych stacjach radiowych i robienia wielu prób i błędów, skomponowali serię. Na ich wyjątkową muzykę składają się takie cechy, jak hałas, drony, tekstury, muzyka dawna, niejasność itp., które pomagają skoncentrować się na pracy przez dłuższy czas. Może zmniejszyć rozpraszanie uwagi i zapewnić odpowiednią dawkę zainteresowania i uważności.

Wykonanie kodu

Wykonanie kodu wyświetla dane wyjściowe, które otrzymasz dla kodu wprowadzonego jako dane wejściowe. A kiedy piszesz kod dla określonej funkcji, musisz upewnić się, że otrzymujesz pożądane dane wyjściowe. W tym celu dostępnych jest wiele narzędzi do wykonywania kodu, takich jak:

CodeSandbox.io

Twórz i udostępniaj swój kod swojemu zespołowi, aby otrzymywać opinie, korzystając ze wspólnych piaskownic z pomocą CodeSandbox do szybkiego tworzenia oprogramowania. Nie potrzebujesz żadnej konfiguracji dla piaskownicy; wykorzystuje szablony dla nowych projektów lub korzysta z repozytorium GitHub, aby rozpocząć pisanie kodu w kilka sekund.

Piaskownica oferuje superszybkie środowisko do tworzenia stron internetowych i zapewnia wysoką współpracę, aby uzyskać szybkie informacje zwrotne asynchronicznie lub w czasie rzeczywistym, na przykład w Dokumentach Google.

Wszystkie wprowadzone przez Ciebie zmiany będą natychmiast odzwierciedlane w trakcie pisania kodu. Możesz również udostępnić swój kod za pomocą adresu URL, aby Twój zespół mógł go wyświetlić. Inne zawarte w nim funkcje to szybkie prototypowanie, dzielenie się wiedzą, obsługa npm dla pakietów publicznych i prywatnych, obsługa frameworków, takich jak React, Angular, Vue itp. oraz integracja z GitHub.

newsblog.pl

Proste, ale potężne narzędzie – Online Compiler autorstwa newsblog.pl to kolejna doskonała opcja do wykonania kodu. Pozwala szybko uruchomić kod w 10 językach programowania.

Aby rozpocząć korzystanie z tego narzędzia, po prostu wybierz język i uruchom kod bez żadnej konfiguracji. Obsługuje Python, PHP, Java, JavaScript, C, C++, C#, Ruby, Bash i Haskell. To narzędzie obsługiwane przez Judge0 jest całkowicie bezpłatne do celów edukacyjnych.

Wniosek 👩‍💻

Programiści muszą być wydajni przez cały cykl życia oprogramowania. Od pisania kodu po jego testowanie i wykonanie, dostępnych jest wiele wydajnych aplikacji, które pomogą Ci zaoszczędzić czas na powtarzalnych zadaniach, które można poświęcić na zadania wysokiej jakości. Możesz go również użyć do optymalizacji wydajności komputera i zwiększenia koncentracji i uważności.

Mam nadzieję, że powyższe aplikacje zwiększające produktywność pomogą Ci zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność.

Związane z:

11 narzędzi do inżynierii oprogramowania, które poznasz jako programista.