5 aplikacji do nagrywania screencastów GIF w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Nie brakuje narzędzi do screencastów dla platformy Windows. Większość narzędzi nagrywa screencasty w formacie MP4. Ten format można odtwarzać na prawie każdym urządzeniu, a plik wyjściowy nie jest zbyt duży. Chociaż MP4 jest preferowanym formatem, ludzie zaczęli faworyzować GIF do screencastów. GIF jest znacznie mniejszy w porównaniu do pliku MP4. Możesz go wysłać e-mailem, wysłać w wiadomości i używać online zamiast zwykłych screencastów. Chociaż ludzie mogą preferować nagrywanie screencastów w formacie GIF, nie ma zbyt wielu aplikacji obsługujących ten format. Te, które oferują słabą jakość, są drogie lub mają ograniczone funkcje. Mimo to nadal istnieje kilka niesamowitych aplikacji, które umożliwiają nagrywanie screencastów w formacie GIF. Oto 5 darmowych.

1. ScreenToGif

Aplikacje na tej liście nie są w określonej kolejności, ale ScreenToGif jest narzędziem, którego osobiście używam i przysięgam za każdym razem, gdy potrzebuję nagrać GIF. To przenośna aplikacja, która może nagrywać screencasty zarówno w formacie GIF, jak i MP4.

  Jak sprawdzić, która aplikacja zmniejsza prędkość Internetu w systemie Windows

Ma również całkiem niezły edytor GIF.

Jego godne uwagi funkcje obejmują;

Edycja klatka po klatce
Kontrola przejścia, zapętlanie, automatyczne odtwarzanie i odwrotny kierunek odtwarzania
Zmień rozmiar, przytnij i obróć GIF
Pokaż naciśnięcia klawiszy
Dodaj tekst, tytuł i narysuj odręcznie
Nagraj określony region ekranu
Ustaw rozmiar GIF w pikselach
Twórz GIF-y HD
Kontrola szybkości klatek

2. VClip

VClip to kolejna przenośna aplikacja, która może nagrywać screencasty GIF, ale jest bardzo prosta. Możesz go użyć do nagrania całego ekranu lub tylko określonego regionu. Aplikacja ma dwie kontrolki; kontrola szybkości klatek i format wyjściowy. Aplikacja jest prosta i nie będziesz musiał zawracać sobie głowy zbyt wieloma ustawieniami, jednak ma to swoją cenę; GIF-y są niskiej jakości.

3. Recordit

Nagraj to ma zarówno wersję płatną, jak i bezpłatną. Darmowa wersja tej aplikacji umożliwia nagrywanie do 5 minut ekranu. Biorąc pod uwagę, że mówimy o GIF-ach, 5 minut to więcej niż wystarczająco. GIF, który trwa nawet minutę, jest za długi. Recordit działa w zasobniku systemowym. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch wpisów na tej liście, nie jest to aplikacja przenośna. Ma również jeden z najmniejszych interfejsów, jakie znajdziesz na tej liście.

  Jak edytować Szybkie akcje w Centrum akcji w systemie Windows 10

Aplikacja nagrywa zrzut ekranu w formacie MP4 i przesyła go do własnego interfejsu w chmurze, gdzie można go przekonwertować na GIF i zapisać na dysku lokalnym. GIF-y nie są wysokiej jakości.

4. Wszy

Licecap to jedna z niewielu aplikacji na tej liście, którą można porównać z ScreenToGif. Nadal nie pokonuje ScreenToGif, ponieważ nie ma edytora, ale w przeciwnym razie jest to rozsądna aplikacja.

Jego funkcje obejmują;

Kontrola szybkości klatek
Ramka tytułowa
Pokazywanie kliknięć przyciskiem myszy

GIF-y są niskiej jakości.

5. ShareX

UdostępnijX to kolejna bogata w funkcje aplikacja, która może nagrywać screencasty w formacie GIF. Jest to rozbudowana aplikacja do przechwytywania ekranu, która umożliwia robienie zrzutów ekranu, przewijanie stron internetowych i nagrywanie screencastów wideo. Ponownie, nie ma edytora, więc jeśli chcesz dodać tekst lub zmienić rozmiar GIF-a, nie masz szczęścia.

  Jak wypróbować Minecraft NVIDIA Ray Tracing w systemie Windows 10

Możesz nagrać cały ekran lub wybrany region. Ma rozsądną obsługę skrótów klawiaturowych, a jakość GIF też nie jest zła.

Wniosek

Nie chcemy grać w ulubione, ale ScreenToGif to doskonała aplikacja na tej liście. To nic nie kosztuje i jako jedyne pozwala edytować GIF bez używania Photoshopa lub czegoś podobnego. Inne aplikacje są łatwiejsze w użyciu i to sprawia, że ​​są wyjątkowe. Możesz użyć aplikacji online, takiej jak EzGif, do zmiany rozmiaru, przycinania i kompresji GIF-ów, jeśli wolisz inne aplikacje.

x