5 najlepszych alternatyw VirtualBox w systemie Linux

Oracle VM VirtualBox jest popularnym narzędziem do wirtualizacji na platformie Linux z jednego powodu: spośród wszystkich dostępnych narzędzi do maszyn wirtualnych jest jednym z najłatwiejszych w użyciu. Program ma doskonałą liczbę funkcji i jest szeroko dostępny w wielu systemach operacyjnych Linux. Mimo to Oracle nie jest dobrą firmą, a wielu użytkowników Linuksa ma problemy z praktykami biznesowymi.

Jeśli próbowałeś znaleźć zamiennik VirtualBox w systemie Linux z równoważnymi funkcjami, nie szukaj dalej niż ta lista! Oto pięć najlepszych alternatyw VirtualBox w systemie Linux!

1. Skrzynie Gnome

Skrzynie Gnome to próba projektu Gnome polegająca na uproszczeniu złożonych operacji wirtualizacji w systemie Linux. Wiele osób w społeczności Linuksa chwali to narzędzie za jego kreator szybkiej konfiguracji, możliwość załadowania obrazu systemu operacyjnego bezpośrednio z adresu URL i nie tylko.

Ta aplikacja jest całkiem przydatna, nawet dla zaawansowanych użytkowników Linuksa o złożonych potrzebach. Aplikacja jest dość podobna do innych programów do wirtualizacji w systemie Linux i pomimo jej podstawowego wyglądu jest dość konkurencyjna pod względem funkcji.

Istotne cechy:

Intuicyjny, łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika, który umożliwia nawet początkującym użytkownikom szybkie tworzenie maszyn wirtualnych i zarządzanie nimi.
Boxes mogą automatycznie wykrywać system operacyjny na podstawie ISO wybranego podczas konfiguracji. Podczas procesu wykrywania program automatycznie przypisze odpowiednią ilość wirtualnego miejsca na dysku i przydzieli pamięć RAM.
Przydatna funkcja „klonowania” umożliwia użytkownikom natychmiastowe tworzenie pełnych kopii istniejących maszyn wirtualnych.
Gnome Boxes ma atrakcyjną funkcję wyszukiwania, która po sparowaniu z Gnome Shell może być używana do uruchamiania maszyn wirtualnych bezpośrednio z pulpitu.
Aplikacja Boxes ma niezawodny interfejs użytkownika wiersza poleceń, który niweczy swędzenie bardziej zaawansowanych użytkowników maszyn wirtualnych.

2. Menedżer maszyn wirtualnych

Jeśli często pracujesz z maszynami wirtualnymi na VirtualBox dla wielu zadań serwera, najbardziej logiczną alternatywą jest Menedżer maszyny wirtualnej.

Co to jest Virtual Machine Manager? To graficzny interfejs użytkownika dla Libvirt w systemie Linux. Może obsługiwać standardową maszynę wirtualną Linux KVM, a także inne typy maszyn wirtualnych, takie jak Xen, a nawet kontenery LXC.

Narzędzie VirtManager jest doskonałe, szczególnie dla tych, którzy używają maszyn wirtualnych w systemie Linux w przedsiębiorstwie.

Istotne cechy:

Virtual Machine Manager może współpracować z maszynami wirtualnymi typu KVM, Xen lub QEMU.
Aplikacja Virtual Machine Manager może nie tylko zarządzać maszynami wirtualnymi lokalnie, ale także zdalnie.
Mimo że Virtual Machine Manager jest przeznaczony głównie dla maszyn wirtualnych, użytkownicy mogą również wchodzić w interakcje z kontenerami LXC przy użyciu tego samego interfejsu.
Oprócz znakomitej obsługi wielu funkcji Linuksa (KVM itp.) Virtual Machine Manager może również współpracować z technologią hiperwizora bhyve FreeBSD.
Virt-Manager umożliwia użytkownikom dodawanie i usuwanie fizycznego sprzętu w locie dzięki prostemu interfejsowi użytkownika.

3. VMWare Workstation Pro

VMWare Workstation Pro to komercyjnie opracowana platforma wirtualizacji dla systemu Linux, Windows i innych systemów operacyjnych. Użytkownicy muszą płacić za oprogramowanie, dlatego zawiera ono jedne z najbardziej przydatnych narzędzi do wirtualizacji na rynku.

Ten program nie jest darmowy i aby go używać, musisz zapłacić niezły grosz. Jeśli jednak darmowe narzędzia do wirtualizacji, takie jak VirtualBox, nie wystarczą, VirtualBox może być odpowiedzią.

Istotne cechy:

VMWare Workstation ma znakomite narzędzie do edycji sieci, które pozwala użytkownikom dostosować sposób interakcji maszyn wirtualnych z sieciami i ze sobą nawzajem.
Kreator „skanowania w poszukiwaniu maszyn wirtualnych” sprawia, że ​​konfigurowanie wstępnie skonfigurowanych urządzeń VM jest niezwykle proste.
VMWare współpracuje zarówno ze zdalnymi, jak i lokalnymi maszynami wirtualnymi, na różnych hipernadzorcach.
Program ma doskonały zestaw łatwo dostępnych opcji hosta ESXi (które są ulepszane z każdą wersją) i sprawiają, że obsługa serwerów VMWare ESXi jest prosta.
VMWare Workstation Pro ma jeden z najlepszych systemów migawek w wirtualizacji. Dzięki niemu użytkownicy mogą tworzyć migawki i powracać do nich w mgnieniu oka, bez zbyt długich przestojów.
Użytkownicy mogą szybko testować i udostępniać maszyny wirtualne w „symulowanym środowisku produkcyjnym”.
Maszyny wirtualne VMWare mają jeden standardowy format i jeden ekosystem. Posiadanie jednego ekosystemu umożliwia użytkownikom uruchamianie maszyn wirtualnych na hostach Linux, Mac i Windows przy niewielkim wysiłku.

4. Menedżer maszyn wirtualnych UCS

Menedżer maszyn wirtualnych UCS to narzędzie do zarządzania maszynami wirtualnymi Linux dla systemu Linux, które specjalizuje się w pracy z maszynami wirtualnymi w chmurze, klastrami i innymi systemami wirtualnymi na poziomie przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie jest bezpłatne i typu open source i chociaż jego głównym celem jest przedsiębiorstwo, przeciętni użytkownicy mogą go wykorzystać do takich rzeczy, jak chmura prywatna Amazon itp.

Istotne cechy:

Gotowe wsparcie dla hostów w chmurze, takich jak Amazon EC2 i OpenStack.
UCS obsługuje chmury prywatne za pośrednictwem Amazon AWS.
UCS Virtual Machine Manager ma własną unikalną dystrybucję Linuksa, która została stworzona do pracy w klastrach i maszynach wirtualnych w stylu UCS.
Narzędzie posiada internetowe centrum zarządzania, które bardzo ułatwia zarządzanie maszynami wirtualnymi w dowolnym miejscu.
Zarządzanie maszynami wirtualnymi odbywa się za pośrednictwem Libvirt i KVM, dzięki czemu prawie każda dystrybucja Linuksa ma doskonałe wsparcie.
UCS obsługuje parawirtualizację, która wykorzystuje sprzęt znacznie wydajniej.
Użytkownicy mogą bardzo szybko migrować uruchomione instancje z serwera na serwer.

5. AQEMU

AQEMU to zgrabne narzędzie GUI dla maszyn wirtualnych opartych na jądrze w systemach Linux i BSD. Jest napisany w Qt4 i umożliwia użytkownikom bardzo szybkie tworzenie maszyn wirtualnych dla wielu różnych systemów operacyjnych.

Chociaż nie jest to pierwszy wybór w sekcji „łatwych w użyciu” narzędzi do wirtualizacji w systemie Linux, AQEMU jest nadal doskonałą alternatywą dla VirtualBox ze względu na to, jak bardzo umożliwia użytkownikom dostosowywanie i konfigurowanie maszyn wirtualnych.

Istotne cechy:

AQEMU ma przydatną funkcję udostępniania folderów, która sprawia, że ​​dostęp do katalogów w systemie operacyjnym hosta jest szybki i łatwy.
Dzięki AQEMU użytkownicy mogą dodawać / usuwać urządzenia z dowolnej maszyny wirtualnej w locie, dzięki funkcji Menedżera urządzeń.
Narzędzie do tworzenia obrazów dysku twardego może również konwertować obrazy do innych formatów.

Wniosek

VirtualBox to doskonałe narzędzie do wirtualizacji w systemie Linux, ale nie jest to jedyny wybór. Jeśli próbujesz uciec od Oracle, alternatywy z tej listy z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby w zakresie wirtualizacji. Pamiętaj, aby kliknąć linki, aby dowiedzieć się, jak je zdobyć dla swojego systemu operacyjnego Linux!