5 najlepszych aplikacji do robienia notatek na Androida

Udostępnij teraz w social media:

Smartfon nagrywa dźwięk, robi zdjęcia, przechowuje notatki, zarządza listami i danymi osobowymi, a wszystkie te informacje mogą być udostępniane przez użytkownika na niezliczone sposoby. Ponieważ istnieje wiele sposobów przechowywania informacji, logiczne było połączenie wszystkich w celu stworzenia w pełni funkcjonalnej aplikacji do robienia notatek. Aplikacje do robienia notatek mogą pomóc zoptymalizować twoje życie, załatwić sprawy, zapamiętać ważne informacje, działać jako szybki notatnik i generalnie zawierają losowe fragmenty informacji, które musimy mieć pod ręką. Nie brakuje aplikacji do robienia notatek na Androida, ale nie wszystkie są zbudowane tak samo. Oto 5 najlepszych aplikacji do robienia notatek na Androida, które znaleźliśmy.

Te aplikacje zostały przetestowane na telefonie Samsung Galaxy S8. Aplikacje zostały przetestowane pod kątem projektu, łatwości obsługi, funkcjonalności i szybkości tworzenia i pobierania notatek. Wybrano tylko 5 aplikacji ze względu na to, co indywidualnie wnieśli do stołu. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele świetnych aplikacji, a nasza lista koncentruje się na aplikacjach, które robią to lepiej niż pozostałe.

Evernote

Evernote jest zwrócenie uwagi na to, czym Google jest dla wyszukiwarek. Zdefiniował gatunek i wyznaczył standardy dla tego, co powinna robić aplikacja do robienia notatek. Możesz tworzyć listy (zwykły tekst, lista numerowana lub listy kontrolne), notatki głosowe, notatki graficzne oraz oznaczać obrazy i pliki PDF i udostępniać je zespołowi / osobie lub śledzić je dla siebie. Możesz oznaczyć swoje listy kolorami lub otagować je niestandardowymi etykietami. To sprawia, że ​​notowanie jest bardzo przyjemne i wydajne. Możesz także współpracować z innymi osobami nad notatkami i rozmawiać podczas pracy nad rzeczami.

  Jak wyeksportować dane Google Fit

Widżet sprawia, że ​​sporządzanie notatek i zarządzanie nimi jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ masz natychmiastowy dostęp do list zakupów lub list zadań. Oprócz tego możesz także dołączyć przypomnienia, które uruchamiają określone notatki. To cała notatka dotycząca ekosystemu.

Google Keep

Google Keep jest dostarczany z urządzeniami z Androidem, więc prawie każdy go ma. To, że jest to aplikacja giełdowa, nie oznacza, że ​​brakuje jej funkcji. Wręcz przeciwnie, jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do robienia notatek na Androida. Oparta na materiale design, wykorzystuje kolorowe przestrzenie do porządkowania notatek. Świetnie wygląda i jest bardzo funkcjonalny. Każda dodana notatka staje się kartą, którą możesz szybko przewijać. Aplikacja Keep integruje się z Dyskiem Google, dzięki czemu Twój dostęp będzie uniwersalny na wszystkich urządzeniach. Możesz nawet dodawać głos, tworzyć listy rzeczy do zrobienia, ustawiać przypomnienia i udostępniać notatki innym osobom. Co najważniejsze, ma również wsparcie dla Androida. Google Keep jest zwykle domyślnie dostarczane ze wszystkimi urządzeniami z Androidem, ale w razie potrzeby można je również pobrać oddzielnie.

  Jak korzystać z Xubuntu na Raspberry Pi 4?

Microsoft OneNote

Microsoft OneNote to wkład Microsoftu w niszę aplikacji do sporządzania notatek. Integruje się z OneDrive w taki sam sposób, w jaki Google Keep integruje się z Dyskiem Google. Podobnie jak Evernote i Google Keep, obsługuje treści multimedialne, a także zwykłe notatki. Możesz nawet wprowadzać odręczne notatki (najlepiej robić to za pomocą rysika lub inteligentnego pióra) z różnymi rozmiarami odstępów między wierszami i preferencjami dotyczącymi atramentu. Chociaż OneNote jest darmowy na prawie każdej platformie, istnieje również płatna wersja, która jest dostarczana z zamówieniem Office 365, który jest nieco bardziej bogaty w funkcje, ale nie jest to odzwierciedlenie wydajności aplikacji na Androida. Mówiąc o pakiecie Microsoft Office, OneNote bardzo dobrze integruje się z całym ekosystemem Microsoft. Chociaż jest trochę nadęty, nie jest wystarczająco duży, aby w jakikolwiek sposób zepsuć nowy telefon. Dzięki prostej konfiguracji możesz nawet importować notatki z OneNote do Evernote.

S Uwaga

Samsung ma dwie aplikacje do robienia notatek wymienione w Sklepie Play, S Uwaga i Samsung Notes. Porozmawiamy o tym pierwszym. S Note jest przeznaczony dla serii urządzeń Samsung Galaxy Note, więc jest bardzo przyjazny dla S-Pen. Nie wyklucza to jednak wprowadzania dotykowego i zwykłego wprowadzania tekstu. Każda nowa notatka jest przechowywana jako notatnik, a każdy notatnik ma wiele stron, na których można pisać. W ten sposób możesz mieć notatnik na artykuły spożywcze, jeden na listę rzeczy do zrobienia, jeden na audio, jeden na zdjęcia (które możesz dodawać adnotacje) i filmy. Możesz udostępniać notatki innym użytkownikom S-Notes i eksportować notatki jako obrazy, jeśli / kiedy są potrzebne. S Note, co prawda, nie jest tak elastyczny jak niektóre inne wpisy tutaj, ale jest trochę prostszy w użyciu niż przeciętna aplikacja.

  Jak sterować urządzeniami Smart Home w Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie

Omni Notes

Omni Notes, nie mylić z serią rozwiązań z ekosystemu OMNI dla macOS, jest jedną ze stosunkowo mniej popularnych, ale wysoce wydajnych aplikacji na tej liście. Dzięki Omni Notes o otwartym kodzie źródłowym możesz udostępniać i scalać notatki, organizować je za pomocą tagów i kategorii, tworzyć listy rzeczy do zrobienia i szkice, eksportować / importować notatki do kopii zapasowej obrazu oraz dodawać pliki dźwiękowe i ogólne załączniki. Dobrze integruje się również z Google Now. Mówisz „napisz notatkę” i dyktujesz tekst Omni Notes. Obsługuje również różne typy widżetów, integrację z DashClock i kompatybilność z ekranami blokady (Android 4.2+).

x