5 najlepszych VPN dla uTorrent

Udostępnij teraz w social media:

Dziś przedstawiamy najlepsze sieci VPN do użytku z uTorrent. Dowiesz się, dlaczego potrzebujesz VPN podczas torrentowania, a także poinformujesz, którzy użytkownicy są najbardziej zagrożeni. Omówimy również, jak wybrać odpowiedniego dostawcę, a także przejrzymy najwyżej ocenione VPN z udokumentowanym doświadczeniem w zakresie umożliwiania szybkich, prywatnych torrentów.

uTorrent (znany również jako µTorrent) był jednym z najpopularniejszych klientów torrentów, gdy często były używane torrenty. Jeśli chcesz szybko pobrać duże pliki, skorzystaj z torrentów. uTorrent miał zarówno oprogramowanie stacjonarne, jak i mobilne, a oprogramowanie było łatwiejsze w użyciu i bardziej przyjazne dla nowych użytkowników niż inni klienci torrentów, z których część była bardzo techniczna i miała tylko ograniczone interfejsy graficzne. Przejrzyste wizualizacje uTorrent sprawiły, że technologia BitTorrent była dostępna dla całej grupy osób, które wcześniej jej nie używały.

Jednak w 2015 roku została wydana nowa wersja uTorrenta, która była bardzo niepopularna wśród użytkowników. Ta wersja była pełna bloatware, a nawet oskarżała o zawieranie w niej nieujawnionego górnika kryptowaluty. W tej chwili wielu użytkowników zdecydowało się na alternatywny klient torrent. Oprócz tego przeszła firma, która produkuje oprogramowanie uTorrent, BitTorrent Inc. szorstka łatka finansowa mniej więcej w tym samym czasie.

Ale od tego czasu BitTorrent Inc. zrewitalizował się i skupił na tym, aby uTorrent był tak świetny, jak kiedyś. Planowane jest dodanie wielu nowych funkcji, takich jak interfejs internetowy zamiast interfejsu oprogramowania, abyś mógł monitorować postęp swoich torrentów online. Dostępne są różne wersje oprogramowania, od bezpłatnej wersji z reklamami do profesjonalnej wersji premium bez reklam.

Jeśli wrócisz do korzystania z uTorrenta lub chcesz wypróbować go po raz pierwszy, powinieneś wiedzieć, że korzystanie z VPN jest niezbędne podczas torrentowania. Poniżej omówimy, dlaczego tak jest, i przedstawimy nasze zalecenia dotyczące najlepsza VPN dla uTorrent.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Niezbędne usługi VPN dla użytkowników uTorrent

Jeśli chodzi o wybór VPN, istnieje wielu dostawców. Aby wybrać VPN do rekomendacji, oto kryteria, których używamy do oceny, czy dana VPN jest odpowiednia dla użytkowników uTorrent:

 1. Torrent życzliwość. Nie wszystkie sieci VPN pozwalają na korzystanie z torrentów lub innych pobrań P2P przez ich sieci. Bardzo niewiele darmowych sieci VPN obsługuje tę istotną funkcję dla użytkowników torrentów. Szukaliśmy sieci VPN, które zezwalają na wszelkiego rodzaju ruch P2P.
 2. Bez ograniczeń Po raz kolejny darmowe VPN mają tendencję do ustawiania ograniczeń użytkowania, takich jak ograniczenia przepustowości, które musisz zapłacić, jeśli je przekroczysz. Jest to duży ból, dlatego zalecamy tylko sieci VPN bez ograniczeń przepustowości, które pozwalają pobierać tyle, ile chcesz.
 3. Doskonałe bezpieczeństwo. Aby chronić Twoje bezpieczeństwo, szukamy sieci VPN o wysokim poziomie bezpieczeństwa, takich jak użycie silnego 256-bitowego szyfrowania, aby nikt nie złamał szyfrowania.
 4. Polityka prywatności. Oprócz bezpieczeństwa prywatność jest kolejnym poważnym problemem dla użytkowników torrentów. Istotną funkcją VPN do torrentowania jest zasada braku rejestrowania, co oznacza, że ​​firma nie prowadzi rejestrów twoich działań w Internecie.
 5. Szybkie prędkości połączenia. Nie chcesz VPN, która Cię spowalnia, zwłaszcza jeśli pobierasz duże pliki. Potrzebujesz szybkich połączeń, które są bardzo szybkie, aby szybko pobierać pliki.
 6. Dostępność serwerów. Dostęp do dużej liczby serwerów ułatwia życie użytkownikom. Pomocne jest także posiadanie wielu serwerów znajdujących się blisko Twojej fizycznej lokalizacji, aby uzyskać najlepszą możliwą prędkość pobierania.
  Jak zainstalować Docker Engine na CentOS

Kiedy spojrzeliśmy na wszystkie te czynniki, oto VPN, które zalecamy użytkownikom uTorrent:

1. ExpressVPN

ExpressVPN jest najlepszym wyborem dla użytkowników uTorrent ze względu na niezwykle szybkie prędkości. Możesz używać uTorrent i innych klientów torrent na dowolnym serwerze ExpressVPN i nie napotkasz żadnych ograniczeń przepustowości, więc możesz pobierać pliki w spokoju. Superszybkie połączenia pozwalają szybko pobierać pliki, ale te szybkie prędkości nie oznaczają kompromisu w zakresie bezpieczeństwa. Funkcje bezpieczeństwa obejmują użycie silnego 256-bitowego szyfrowania i zasady braku rejestrowania, aby Twoje dane były bezpieczne i prywatne, a także znajdziesz w oprogramowaniu opcje bezpieczeństwa, takie jak przełącznik zabicia i sprawdzanie adresu IP, dzięki czemu możesz sprawdzić Twój adres IP jest całkowicie ukryty przed otwarciem klienta torrent.

Oprócz torrentowania możesz także dobrze wykorzystać dużą sieć serwerów obejmującą ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, aby ominąć blokady regionu i zachować prywatność podczas przeglądania Internetu. Oprogramowanie jest dostępne dla wielu różnych urządzeń, w tym niektórych konsol do gier i telewizorów Smart TV, a także zwykłych platform: Windows, Mac OS, Linux, Android i iOS. Dla Twojej wygody dostępne są rozszerzenia przeglądarki Chrome, Firefox i Safari, które pozwalają kontrolować połączenie VPN bezpośrednio z poziomu przeglądarki.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Współpracuje z US Netflix, iPlayer, Hulu i innymi usługami
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Szyfrowanie AES-256
 • Żadne zasady rejestrowania nie są dobrze egzekwowane
 • Świetna obsługa klienta za pośrednictwem czatu.
Cons

 • Opcje konfiguracji dla zaawansowanych użytkowników.

2. NordVPN

NordVPN to świetny wybór dla użytkowników uTorrent, którzy chcą najlepszego możliwego bezpieczeństwa. Korzystanie z torrentów lub innych plików do pobrania P2P jest nie tylko dozwolone w NordVPN, ale usługa oferuje nawet specjalne serwery, które są specjalnie skonfigurowane do optymalizacji pod kątem użycia P2P. Bez ograniczeń danych możesz pobrać tyle, ile chcesz, dzięki czemu możesz skorzystać z prędkości i wygody torrentów. Bezpieczeństwo jest tam, gdzie NordVPN naprawdę świeci: oczywiście mają wymagane szyfrowanie 256-bitowe i brak polityki rejestrowania. Oprócz tego są dostępne dodatkowe opcje zabezpieczeń, takie jak podwójne szyfrowanie, w którym dane są szyfrowane dwukrotnie, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przed pękaniem i pozwala na użycie serwerów anty DDoS, opcję dedykowanego adresu IP, jeśli chcesz, oraz opcja użycia cebuli przez VPN.

Sieć serwerów dostępna w NordVPN została niedawno rozbudowana i obecnie obejmuje niesamowitą liczbę 5400 serwerów w 59 krajach. Możesz zainstalować oprogramowanie na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, iOS i Android, a także możesz używać rozszerzeń przeglądarki dla przeglądarek Chrome lub Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: plan 3-letni (75% zniżki – link poniżej)
 • Ocena użytkowników GooglePlay: 4,3 / 5,0
 • Podłącz do 6 urządzeń jednocześnie
 • Z siedzibą w Panamie
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.
Cons

 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. CyberGhost

CyberGhost to naprawdę łatwa w użyciu opcja dla torrentów, którzy chcą prostego graficznego interfejsu użytkownika, który przeprowadzi ich przez etapy bezpiecznego torrentowania. Po otwarciu oprogramowania CyberGhost zobaczysz opcję zatytułowaną Torrent Anonimowo, a wystarczy kliknąć ten przycisk, aby połączyć się z serwerem P2P, który można pobrać. W tej funkcji znajdują się przydatne dodatkowe opcje, takie jak blokowanie złośliwych stron internetowych i blokowanie śledzenia online, oraz funkcja zwiększania prędkości, która umożliwia pobieranie tak szybko, jak to możliwe. Wystarczy ustawić opcje, jak chcesz i kliknij Uruchom anonimowe torrentowanie aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z uTorrent. Istnieje nawet przełącznik zabijania, który jest automatycznie zawarty w tej opcji i który jest już skonfigurowany, aby upewnić się, że nie pozwalasz torrentom na działanie, gdy VPN nie jest aktywny.

Funkcje bezpieczeństwa obejmują silne 256-bitowe szyfrowanie w celu ukrycia twojego adresu IP oraz zasady braku logowania, które chcemy widzieć, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Niezwykle hojna sieć serwerów obejmuje 5700 serwerów w 90 różnych krajach i można zainstalować oprogramowanie dla systemów Windows, Mac OS, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Współpracuje z American Netflix
 • Dozwolone torrentowanie peer-to-peer (P2P)
 • Nie wykryto wycieków
 • Zero dzienników i dobre funkcje prywatności
 • Wsparcie 24/7 na żywo.
Cons

 • Wyciek WebRTC IPv6 w macOS
 • Nie odblokowuje wszystkich usług przesyłania strumieniowego.

4. IPVanish

IPVanish jest idealny do torrentowania ze względu na duże prędkości i zasady przyjazne dla torrentów. Nie ma ograniczeń przepustowości ani innych ograniczeń, a torrenty i inne pliki do pobrania P2P są dozwolone na dowolnym serwerze. Superszybkie prędkości połączenia oznaczają, że będziesz w stanie pobierać duże pliki w mgnieniu oka. Warto również wiedzieć, że bezpieczeństwo jest doskonałe, z 256-bitowym szyfrowaniem w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych i zasadą braku rejestrowania w celu zachowania prywatności.

Sieć serwerów objętych subskrypcją IPVanish jest duża, z ponad 1300 serwerów w ponad 60 różnych krajach dostępnych do użytku, co oznacza, że ​​będziesz w stanie znaleźć serwer znajdujący się w pobliżu Twojej lokalizacji, aby uzyskać najlepszą prędkość. Oprogramowanie zawiera jeszcze więcej kluczowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak wyłącznik awaryjny, który można włączyć, aby odciąć połączenie za każdym razem, gdy VPN przestaje działać, aby nie dopuścić do przypadkowego wysłania ruchu torrentowego przez niezabezpieczone połączenie. Istnieją również opcje okresowej zmiany adresu IP i ochrony przed wyciekiem DNS, które docenią użytkownicy poważnie traktujący swoje bezpieczeństwo. Możesz zainstalować oprogramowanie na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Linux, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Dlaczego użytkownicy uTorrent potrzebują VPN

Korzystanie z VPN jest ważne dla użytkowników uTorrent ze względu na fakt, że organy ścigania i właściciele praw autorskich koncentrują się na treściach udostępnianych nielegalnie za pośrednictwem torrentów. Wiele stron z torrentami zostało zamkniętych, a wielu, wielu użytkownikom było zagrożonych trollami chronionymi prawami autorskimi z powodu użycia torrentów do pobierania treści. Chociaż same torrenty nie są nielegalne i mogą być wykorzystywane do uzasadnionych celów, takich jak udostępnianie oprogramowania open source, wiele torrentów dostępnych na popularnych stronach torrentów obejmuje pobieranie treści chronionych prawem autorskim, takich jak filmy, programy telewizyjne, muzyka, książki lub oprogramowanie.

Właściciele praw autorskich Siewcy docelowi, a nie pobierający

Zwykle w przypadku przesyłania strumieniowego lub bezpośredniego pobierania właściciele praw autorskich nie są zbyt zainteresowani ściganiem osób, które przeglądają lub pobierają treści – bardziej martwią się osobami, które hostują i udostępniają treści. To właśnie te firmy hostingowe są najprawdopodobniej celem legalnych zagrożeń.

Jednak w przypadku torrentów każdy użytkownik jest również hosterem. Wynika to ze sposobu, w jaki działa uTorrent i inni klienci torrent: kiedy używasz torrenta, pobierasz fragmenty pliku od innych użytkowników. Ale podczas pobierania jednocześnie hostujesz fragmenty, które już pobrałeś, aby inni użytkownicy mogli je pobrać. Oznacza to, że użytkownicy torrentów są ścigani za hosting plików zamiast pobierania, co jest znacznie poważniejszym przestępstwem.

POWIĄZANE CZYTANIE: Najlepsze legalne strony z torrentami do bezpiecznego pobierania

Innym problemem związanym z używaniem torrentów jest to, że generowany przez nich ruch jest bardzo łatwy do wykrycia dla dostawców usług internetowych. Torrenty zazwyczaj używają określonego zakresu portów, co wskazuje, że jest to odrębny rodzaj ruchu – i jest to rodzaj ruchu, o którym dostawcy usług internetowych wiedzą, że jest związany z nielegalnym pobieraniem, więc badają wszelkie zauważone użycie torrentów.

Jeśli korzystasz z klienta takiego jak uTorrent przez niezabezpieczone połączenie internetowe, bez VPN, to ISP może niezwykle łatwo sprawdzić twoją aktywność internetową i sprawdzić, czy pobierałeś. Ponieważ klienci torrentów dzielą twój adres IP z innymi użytkownikami, aby mogli pobierać od ciebie, twój adres IP jest wyraźnie widoczny podczas torrentu, co stanowi poważne zagrożenie bezpieczeństwa. VPN ukrywa twój adres IP, aby nie można było osobiście śledzić Twojej aktywności torrent.

Wniosek

UTorrent jest absolutnie niezbędny, aby uzyskać VPN, ze względu na ekstremalne ryzyko związane z używaniem torrentów przez niezabezpieczone połączenie internetowe. Dostawcy usług internetowych mogą i będą monitorować i badać cały ruch P2P, który widzą jako niezaszyfrowany w swojej sieci, więc aby uniknąć kontroli aktywności w Internecie, musisz zaszyfrować dane za pomocą VPN. Zalecamy kilka najlepszych sieci VPN dla użytkowników uTorrent, z których wszystkie pozwalają na torrenty w ich sieciach, nie mają ograniczeń przepustowości, oferują dobre prędkości i mają doskonałe bezpieczeństwo. Każda z tych opcji pomoże zapewnić bezpieczeństwo podczas korzystania z oprogramowania uTorrent.

Czy nadal używasz uTorrenta, czy używasz innego klienta torrentów? A którą VPN uważasz za najlepszą do torrentowania? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

x