6 Najlepsza sieć VPN dla Filipin

Udostępnij teraz w social media:

Filipiny nie są przyjaciółmi wolności w Internecie, dlatego potrzebujesz VPN, jeśli mieszkasz lub planujesz podróż do tego kraju. Ten kompleksowy przewodnik nauczy Cię o filipińskim nadzorze i cenzurze Internetu, a także o tym, jak walczyć z szyfrowaniem VPN i fałszowaniem adresów IP.

Na Filipinach istnieją obecnie poważne obawy dotyczące wolności słowa ze względu na wybór Rodrigo Duterte na prezydenta w 2016 r. Otwarcie powiedział, że powinni być przeciwni dziennikarze zamordowanyi zachęca do innych pozasądowych zabójstw. Pojawia się tuż po prawie dotyczącym cyberprzestępczości z 2012 r., Które zostało zawieszone, a następnie przywrócone, które sprawiło, że popełnianie pomówień online było przestępstwem. Z ostrzeżeniami policji, że każdy, kto rozpowszechnia zniesławiające informacje, a nawet żartuje z memów politycznych w Internecie, może spotkać się z zarzutami, wiele osób niechętnie wypowiada się w mediach społecznościowych lub na blogach.

Zdarzały się również przypadki, w których materiały niepochlebne dla rządu zostały usunięte z Internetu, takie jak wideo na YouTube, które pokazało zabijanie funkcjonariuszy policji w Mamasapano. Narodowe Biuro Śledcze postanowiło pójść nie tylko za osobą, która opublikowała film, ale także każdy, kto lubił to w mediach społecznościowych – ruch, który od tego czasu został uznany za niekonstytucyjny.

Wszystko to doprowadziło do powstania środowiska, w którym ludzie nie mogą swobodnie wypowiadać się w Internecie lub wyszukiwać pewnych materiałów, które mogą być niepochlebne dla rządu. Z tego powodu obywatele Filipin mogą zdecydować się na korzystanie z VPN w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa oraz anonimowego przeglądania i publikowania w Internecie. Poniżej omówimy, w jaki sposób VPN może zapewnić ci anonimowość w Internecie, a następnie podzielimy się naszymi zaleceniami dotyczącymi najlepsza sieć VPN dla Filipin.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Przeglądaj filipiński Internet anonimowo za pomocą VPN

Jeśli chcesz korzystać z Internetu bez obawy, że rząd obejrzy się przez ramię, VPN może pomóc. Zwykle za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, Twojemu urządzeniu przydzielany jest unikalny adres IP, który można zidentyfikować osobiście. Oznacza to, że wszystko, co oglądasz lub piszesz online, może być śledzone przez rząd lub przez twojego dostawcę usług internetowych.

Korzystając z VPN, instalujesz na swoim urządzeniu oprogramowanie, które szyfruje wszystkie dane wysyłane przez Internet. Te zaszyfrowane dane są wysyłane na serwer, który jest własnością twojego dostawcy VPN i znajduje się gdzie indziej na świecie. Na tym serwerze Twoje dane są odszyfrowywane i przydzielany jest nowy adres IP, który odpowiada serwerowi, a nie urządzeniu. Następnie odszyfrowane dane są wysyłane do pierwotnego miejsca docelowego.

Oznacza to, że podczas korzystania z VPN wrażenia z przeglądania Internetu są takie same. Jednak twój prawdziwy adres IP jest ukryty, więc twoich działań online nie można śledzić osobiście. Szyfrowanie danych oznacza również, że nikt nie jest w stanie zajrzeć i zobaczyć, które witryny odwiedzasz, jakie pliki pobierałeś lub jakie wiadomości wysłałeś. Nawet twój dostawca usług internetowych nie będzie wiedział, jakie są Twoje działania online. To utrudnia lub uniemożliwia rządowi śledzenie twoich działań online, abyś mógł swobodnie korzystać z Internetu.

  Jak pobierać pliki szybciej w systemie Linux za pomocą Motrix

Najlepsze VPN dla Filipin

Dzięki temu możesz zobaczyć, dlaczego VPN jest tak przydatny w kraju z problemami wolności słowa, takimi jak Filipiny. Jeśli jednak chcesz uzyskać VPN, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, gdy wybierzesz taką, przekonasz się, że istnieją setki dostawców. Skąd wiesz, która sieć VPN jest odpowiednia dla twoich potrzeb? Zalecamy uwzględnienie następujących czynników:

 1. Wysoki poziom bezpieczeństwa. Aby chronić się i upewnić się, że rząd nie może złamać szyfrowania, którego używasz, chcesz VPN o wysokim poziomie bezpieczeństwa, takim jak użycie silnego szyfrowania 256-bitowego.
 2. Brak zasad rejestrowania. Innym problemem związanym z bezpieczeństwem jest logowanie. Jeśli twoja firma VPN prowadzi własną dokumentację twoich działań internetowych, może być zmuszona przez prawo do przekazania tych danych rządowi. Aby tego uniknąć, korzystaj tylko z usług dostawcy VPN, którego polityka nie prowadzi dzienników działań użytkowników.
 3. Szybkie prędkości połączenia. Twoja sieć VPN nie powinna cię spowalniać i zmuszać do korzystania z Internetu. Sieci VPN z szybkimi połączeniami są znacznie lepsze pod względem użyteczności.
 4. Duża sieć serwerów. Aby uzyskać najlepszą elastyczność, potrzebujesz sieci VPN, która ma wiele serwerów dostępnych w wielu różnych krajach, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć taki, który spełnia Twoje potrzeby.
 5. Dobra kompatybilność oprogramowania. Kupując subskrypcję VPN, możesz użyć tej jednej subskrypcji do ochrony wszystkich swoich urządzeń jednocześnie, o ile są one obsługiwane. Poszukaj dostawcy VPN, który oferuje oprogramowanie dla szerokiej gamy urządzeń.

Kiedy wzięliśmy pod uwagę wszystkie te czynniki, opracowaliśmy następującą listę rekomendacji VPN dla użytkowników na Filipinach:

1. ExpressVPN

Bezkompromisowa sieć VPN, która oferuje wszystko: najwyższy poziom bezpieczeństwa, błyskawiczne połączenia i łatwy w użyciu program softare, potrzebujesz ExpressVPN. Ta usługa ma kluczowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak 256-bitowe szyfrowanie i zasady braku rejestrowania, oraz ma dodatkowe opcje, które mogą zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, takie jak przełącznik „zabicia”, który można włączyć, aby zatrzymać przesyłanie danych przez niezabezpieczone połączenie oraz wyciek DNS ochrona zapewniająca pełną anonimowość danych.

Połączenia ExpressVPN są, jak sugeruje nazwa, bardzo szybkie i są idealne do wszystkiego – od przeglądania Internetu po oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości. Ogromna sieć serwerów składa się z ponad 3000 serwerów w 160 lokalizacjach w 94 różnych krajach, dzięki czemu możesz łatwo ominąć regionalne ograniczenia i przeglądać Internet, jak chcesz. Oprogramowanie można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Linux i Android, a dla jeszcze wygodniejszej opcji można użyć rozszerzeń przeglądarki dostępnych dla Google Chrome, Mozilla Firefox i Apple Safari.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowanie Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime
 • Ponad 3000 super szybkich serwerów
 • Nie znaleziono wycieków DNS / IP
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

Jeśli martwisz się obserwacjami rządowymi i chcesz dodatkowego poziomu bezpieczeństwa, zainteresuje Cię NordVPN. Znajdziesz tutaj oczekiwane funkcje bezpieczeństwa, takie jak silne 256-bitowe szyfrowanie i zasady braku rejestrowania. Ale szczególne cechy wyróżniają tego dostawcę, takie jak dostępność podwójnego szyfrowania. Podwójne szyfrowanie to funkcja, w której dane są wysyłane na dwa osobne serwery i są szyfrowane w obu lokalizacjach, aby utworzyć dwie warstwy szyfrowania, których praktycznie nie da się złamać.

Sieć dostępnych serwerów jest absolutnie ogromna, obejmując ponad 5400 serwerów w około 59 krajach, i obejmuje serwery specjalistyczne, takie jak te do pobierania P2P, cebula przez VPN, anti DDoS lub dedykowane IP. Oprogramowanie można zainstalować na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android lub Windows Phone.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Plany po bardzo przystępnych cenach
 • Większość serwerów VPN z różnymi adresami IP
 • Umożliwia jednoczesne podłączenie do 6 urządzeń
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Wsparcie czatu 24/7.
Cons

 • Przetwarzanie zwrotów może potrwać 30 dni.

3. CyberGhost

Użytkownicy, którzy nie mają dużego doświadczenia z VPNami i chcą oprogramowania niezwykle łatwego w użyciu, powinni wypróbować CyberGhost. Ta usługa ma dobre zabezpieczenia, których szukamy, z 256-bitowym szyfrowaniem i zasadą braku rejestrowania. Jednak wyróżnia się graficznym interfejsem użytkownika oprogramowania, dzięki czemu wybór odpowiednich opcji jest zawsze bardzo prosty. Po prostu otwierasz oprogramowanie i wybierasz spośród opcji takich jak przeglądanie anonimowo, torrent anonimowo lub odblokowywanie stron internetowych. Użytkownicy na Filipinach najprawdopodobniej będą chcieli wybrać opcję anonimowego przeglądania, która ukryje twój adres IP i anonimizuje twoje dane przeglądania.

Zakres dostępnych serwerów jest naprawdę imponujący, z ponad 5700 serwerami w 90 krajach, a oprogramowanie jest dostępne dla systemów iOS, Android, Windows i Mac OS.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, BBC iPlayer, YouTube
 • Niedrogie plany
 • Aplikacje na WSZYSTKIE urządzenia
 • Brak zasad logów
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
Cons

 • Nie można odblokować innych witryn do przesyłania strumieniowego.

4. IPVanish

Jeśli chcesz zoptymalizować superszybkie połączenia do przesyłania strumieniowego, zalecamy IPVanish. Dzięki niektórym z najszybszych połączeń, jakie widzieliśmy w dowolnej sieci VPN, IPVanish jest idealny dla tych, którzy lubią pobierać duże pliki lub którzy często przeglądają i cenią szybkość. Ta szybkość nie oznacza jednak kompromisu w zakresie bezpieczeństwa, ponieważ usługa oferuje również silne szyfrowanie 256-bitowe i usługę braku rejestrowania. W oprogramowaniu znajdziesz dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak wyłącznik awaryjny, ochrona przed wyciekiem DNS, okresowa zmiana adresu IP w celu uzyskania najlepszej anonimowości oraz konfiguracja DNS, która pozwala dostosować VPN do własnych potrzeb.

Dostępna sieć serwerów jest duża, a ponad 1300 serwerów jest dostępnych w ponad 60 różnych krajach. Możesz zainstalować oprogramowanie na urządzeniach z systemem Windows, Mac OS, Linux i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. PureVPN

Jeśli chcesz ogólnie wzmocnić swoje cyberbezpieczeństwo, a także uzyskać niezawodną i godną zaufania sieć VPN, zalecamy PureVPN. VPN ma kluczowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak 256-bitowe szyfrowanie i zasady braku rejestrowania. Ma również duże prędkości połączenia i rozsądną wielkość sieci serwerów zawierającej ponad 2000 serwerów w niewiarygodnym 140+ różnych krajach.

Ale siła PureVPN tkwi we wszystkich dodatkach, do których również masz dostęp. Obejmuje to funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, a także filtr antyspamowy do skrzynki odbiorczej. Istnieją opcje filtrowania aplikacji, dzięki czemu możesz wybrać, które aplikacje przesyłają swoje dane przez VPN, a także ochronę DDoS, przełącznik „zabicia”, opcję dedykowanego adresu IP i zaporę NAT. Jeśli potrzebujesz prostego pakietu zabezpieczeń z VPN i mnóstwem innego oprogramowania zabezpieczającego, oferuje wszystko, czego potrzebujesz w jednym pakiecie. Oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń z systemem Windows, Mac OS, Android, iOS i Android TV oraz rozszerzeń przeglądarki dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

6. VyprVPN

Czasami podczas podróży lub korzystania z Wi-Fi w ograniczonej sieci okaże się, że niektóre sieci VPN nie działają w określonej sieci. Jest to powszechne w krajach takich jak Filipiny, które mają bardzo surową cenzurę w Internecie. W tych miejscach sieci wykorzystują wykrywanie VPN, aby powstrzymać ludzi przed korzystaniem z VPN. Jednak VyprVPN pozwala ominąć te ograniczenia dzięki specjalnej funkcji zwanej protokołem Chameleon, która szyfruje twoje metadane, dzięki czemu możesz z nich korzystać nawet w sieciach z blokowaniem VPN. To sprawia, że ​​jest to jedna z najbardziej elastycznych sieci VPN, z których można korzystać we wszystkich rodzajach sieci.

Inne funkcje bezpieczeństwa tej usługi obejmują 256-bitowe szyfrowanie i zasady braku rejestrowania. Sieć serwerów nie jest tak duża jak niektóre inne, na 700 serwerach w 70 różnych krajach, ale wciąż jest mnóstwo serwerów, które pozwolą ci znaleźć taki, który będzie dla ciebie odpowiedni. Oprogramowanie jest dostępne dla platform, w tym Windows, Mac OS, iOS i Android.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

Inne powody korzystania z VPN

Oprócz możliwości anonimowego przeglądania, istnieją inne zalety korzystania z VPN. Możesz użyć sieci VPN, aby połączyć się z serwerem zlokalizowanym w innym miejscu na świecie, a wtedy ruch internetowy będzie pochodził z tego kraju. Oznacza to, że możesz ominąć blokady regionu i korzystać z witryn z ograniczeniami regionalnymi, takich jak brytyjski BBC iPlayer lub kanadyjskie kanały informacyjne CBC. Możesz przeglądać internet tak, jakbyś znajdował się w innym kraju.

Będziesz także chronić się przed hakerami, na przykład po podłączeniu do publicznej sieci Wi-Fi. Sposób działania Wi-Fi polega na tym, że łączysz się z tą samą siecią, co wszyscy inni użytkownicy – a to umożliwia innym użytkownikom przechwytywanie ruchu i czytanie wiadomości lub kradzież tożsamości. Gdy korzystasz z VPN, szyfrowanie oznacza, że ​​nikt nie może uzyskać dostępu do twoich danych, nawet jeśli jesteś w tej samej sieci, co oni.

Korzystanie z VPN pozwala swobodnie przeglądać internet, zapewnia prywatność komunikacji, poprawia bezpieczeństwo cybernetyczne i oznacza, że ​​rząd nie będzie w stanie śledzić twoich działań online.

Wniosek

W związku z rosnącymi obawami o wolność słowa na Filipinach, zwłaszcza w Internecie oraz w związku z korzystaniem z mediów społecznościowych, wielu użytkowników szuka sposobu na bezpieczne i anonimowe korzystanie z Internetu. Korzystanie z VPN ukryje twój adres IP i zaszyfruje twoje dane, aby nie tylko chronić twoją tożsamość, ale także poprawić twoje cyberbezpieczeństwo. Zalecamy wybór sieci VPN, które zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom na Filipinach i zapewnią im możliwość korzystania z Internetu bez ograniczeń.

Jeśli mieszkasz na Filipinach, czy korzystasz z VPN? Czy wypróbowałeś którąś z VPN, które zalecamy? Daj nam znać o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

x