5 największych funkcji Androida zaprezentowanych przez Google na MWC 2024

  • Google rozpoczął targi MWC 2024 kilkoma nowymi funkcjami dla urządzeń z Androidem.

  • Sztuczna inteligencja po raz kolejny zajmuje centralne miejsce dzięki funkcjom takim jak Gemini AI w Google Messages i podsumowania AI w Android Auto.

  • Firma Google rozpoczęła wdrażanie tych funkcji Androida na całym świecie.

Google ogłosił na MWC 2024 kilka nowych funkcji Androida, które przykuły naszą uwagę. Wśród nich znajdują się dodatki wykorzystujące sztuczną inteligencję, które zapewniają więcej możliwości interakcji z urządzeniami z Androidem. Tutaj wymieniliśmy najważniejsze funkcje, które zasługują na Twoją uwagę.

1 Dodawaj adnotacje w Dokumentach Google na Androidzie

Bez wątpienia najbardziej uderzającą z aktualizacji dla użytkowników Androida jest możliwość dodawania adnotacji do dokumentów w Dokumentach Google. W Dokumentach Google możesz bazgrać i bazgrać, aby dodawać komentarze, notatki, a nawet bazgroły — cokolwiek chcesz.

Chociaż wygląda na to, że skupia się głównie na usprawnieniu edycji i szybkiej pracy ze skomplikowanymi dokumentami, można go używać jako narzędzia zwiększającego produktywność zespołową.

Google

2 Gemini AI w Wiadomościach Google

Google wprowadza swojego rywala z ChatGPT, Gemini AI, do swojej aplikacji do przesyłania wiadomości, aby ułatwić tworzenie wiadomości sterowanych maszynowo. Możesz także rozmawiać z Gemini na różne tematy, aby zdobyć wiedzę lub wykorzystać ją do zwiększenia swojej produktywności, skracając czas potrzebny na zaplanowanie dnia lub wymyślenie nowych pomysłów.

Google

3 TalkBack dla Lens w Mapach Google

Obiektyw Google sam w sobie jest potężnym narzędziem. Wykorzystuje sztuczną inteligencję do gromadzenia informacji, dzięki czemu możesz z łatwością odkrywać otaczający Cię świat. Chociaż Google Lens jest już zintegrowany z Mapami Google, TalkBack z Lens w Mapach może odczytywać informacje o miejscach i obiektach, które znajdziesz, za pomocą aparatu w smartfonie.

Google

4 podsumowania sztucznej inteligencji Androida Auto

Dzięki integracji AI Android Auto może podsumowywać długie SMS-y, które otrzymujesz podczas jazdy, dzięki czemu możesz skupić się na drodze. Może także sugerować odpowiedzi i działania, takie jak udostępnienie szacowanego czasu dotarcia lub rozpoczęcie rozmowy telefonicznej, więc odpowiadanie na nie jest tak proste, jak zwykłe dotknięcie ekranu.

Google

5 podpisów do obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję

Google po raz kolejny wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby ulepszyć aplikację Lookout na Androida. Może teraz automatycznie generować opisy niemal każdego obrazu i czytać je na głos, aby pomóc osobom niewidomym lub niedowidzącym.

To jeszcze nie wszystkie funkcje, które Google zapowiedział na MWC 2024. Per Wpis na blogu Googlefirma udostępnia także karty Portfela na zegarkach z systemem Wear OS oraz wskazówki dotyczące transportu publicznego w Mapach Google w systemie Wear OS. Co ważniejsze, aplikacja Fitbit może teraz wyświetlać statystyki z aplikacji i urządzeń innych firm obsługujących platformę Health Connect w systemie Android.

Wreszcie, podczas słuchania Spotify, przełącznik wyjściowy na ekranie głównym Androida pokaże urządzenia Spotify Connect. Dzięki temu użytkownicy mogą słuchać ulubionej muzyki bez przerw podczas przełączania się między urządzeniami.

Prawie wszystkie funkcje ogłoszone przez Google mają na celu zwiększenie dostępności urządzeń z Androidem, zwiększenie produktywności i odwrócenie uwagi od miejsca, w którym jest to potrzebne.