Możesz teraz stworzyć własną maskotkę Androida

  • Stwórz własną wersję maskotki bota na Androida, dostosowując materiały, ubrania, akcesoria i rekwizyty.
  • Istnieją tysiące unikalnych kombinacji dostępnych do dostosowania, dzięki czemu każda maskotka jest wyjątkowa.
  • Możesz pobrać nowo utworzoną maskotkę jako plik PNG lub użyć kodu QR, aby udostępnić swoje dzieło znajomym.

Możesz teraz stworzyć własną wersję maskotki Androida znanej jako „Bot”. Wybierając materiały, ubrania, akcesoria i rekwizyty, możesz dostosować Bota do własnych upodobań.

Google chce, abyś stworzył własną maskotkę Androida

W lutym 2024 roku Google uruchomiło proste narzędzie internetowe umożliwiające stworzenie własnego bota na Androida. Nie jest to „bot” w sensie sztucznej inteligencji, ale raczej spersonalizowana wersja maskotki, która od 2007 roku jest synonimem mobilnego systemu operacyjnego Google.

Google uruchomiło tę zabawną rozrywkę zbiegając się z targami MWC 2024. Mamy jednak nadzieję, że możliwość tworzenia niestandardowych wersji maskotki Androida będzie dostępna jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia technologicznego. W końcu jest to jedna z najfajniejszych czynności, jakie możesz wykonywać na telefonie z Androidem.

Dla samego Google jest to niezłe ćwiczenie na budowanie marki. Wszyscy wiedzą, czym jest Android, ale jego maskotka większość swojego życia żyła w cieniu.

Jak stworzyć własną niestandardową maskotkę Androida

Aby stworzyć własną maskotkę Androida, przejdź do Utwórz własną stronę z botem Androida na Android.com. Po prawej stronie zobaczysz nagą wersję maskotki Androida, a po lewej stronie znajdują się różne opcje, które możesz wybrać, aby dostosować swojego bota.

Najpierw wybierz materiał, z którego ma być wykonany Twój bot z Androidem. W sumie jest ich 25, od jednolitych kolorów po dziwactwa, takie jak brązowa walizka z oznaczoną lokalizacją, płytka drukowana i przezroczysta maszyna do gumowania.

Kiedy już zdecydujesz się na materiał, wybierz ubranie dla swojego bota. Do wyboru jest 20 modeli, ale możesz też zdecydować się na pozostawienie swojej maskotki nago. Moimi ulubionymi są skórzany kombinezon w stylu Kill Billa i tkany kostium astronauty.

Następny w kolejce jest dodatek. Do wyboru jest ich 20, w tym przepaska na oko pirata, aureola i kapelusz czarodzieja. Ale królicze uszy zawsze dodają posiedzeniom pewnego akcentu klasy.

Ostatnią rzeczą są rekwizyty. Powtórzę raz jeszcze: jest ich 20 i możesz wybrać tylko jedną. Więc nie spiesz się, aby ostrożnie wybrać między gitarą i wzmacniaczem, kontrolerem Xbox, kawałkiem pizzy i wieloma innymi rzeczami.

Dostępne są tysiące różnych kombinacji, więc jest bardzo mało prawdopodobne, że stworzysz dokładnie tę samą maskotkę Androida, co ktokolwiek, kogo znasz – chyba że oboje macie bardzo specyficzną wrażliwość projektową.

Co możesz zrobić ze swoją niestandardową maskotką Androida

Po zakończeniu tworzenia własnego bota na Androida możesz pobrać go samodzielnie jako plik PNG lub udostępnić kod QR, aby inni mogli go pobrać. Niestety, Twoja nowa maskotka Androida to tylko nieruchomy obraz, którego nie można w żaden sposób zintegrować z Androidem – przynajmniej na razie.

Maskotka Androida istnieje na rynku od 2007 roku. Pierwotnie ludzie nazywali ją „Bugdroidem”, ale Google nazywa ją po prostu „Botem”. Podobnie jak sam Android, Bot przeszedł wiele zmian, z których najbardziej godną uwagi jest aktualizacja do wersji 3D (a tym samym bardziej wymiarowej postaci) w 2023 roku.

Twierdzę jednak, że przekształcenie maskotki Google’a z Androidem w obrzydliwego trykota w panterkę, z króliczymi uszami i paskiem z narzędziami, również jest godne uwagi samo w sobie.