Dlaczego nie możesz już płacić za Netflix za pośrednictwem iTunes

Szybkie linki

  • Netflix informuje abonentów w niektórych krajach, że muszą przestać płacić za pośrednictwem iTunes.
  • Abonenci, którzy korzystali ze starego planu podstawowego, są zmuszeni wybrać albo droższy, albo tańszy plan obejmujący reklamy.
  • Posunięcie Netflix pozwala uniknąć płacenia 30% podatku Apple, ponieważ Apple pobiera obniżkę wszystkich transakcji w App Store.

Netflix po raz kolejny atakuje osoby płacące za usługę przesyłania strumieniowego za pośrednictwem rozliczeń Apple/iTunes. Jeśli więc płacisz za Netflix w ten sposób od lat, możesz teraz być zmuszony do bezpośredniego przejścia na płacenie za Netflix.

Netflix uniemożliwia subskrybentom płacenie za pośrednictwem iTunes

Jak po raz pierwszy poinformował Wiadomości dotyczące przecinarek do kabliNetflix zaczął informować klientów, że muszą przejść z płacenia za pośrednictwem Apple na płatności bezpośrednie. Dotyczy to osób na „niektórych terytoriach”, w tym w USA i Kanadzie, które obecnie korzystają z planu podstawowego.

Netflix zrezygnował z planu podstawowego, który będzie kosztować 9,99 USD miesięcznie w 2023 r., i zaktualizował jego poziomy do standardowego z reklamami, standardowego i premium. Każdy, kto już korzysta z planu podstawowego, może pozostać na tym poziomie i płacić jedynie cenę wywoławczą 9,99 USD miesięcznie. Jednakże każda osoba rejestrująca się na nowo (w tym po anulowaniu) lub zmieniająca subskrypcję jest zmuszona przejść na jeden z nowych poziomów i zapłacić nowe ceny wywoławcze.

Dotyczy to teraz osób, których dotyczy ostatnia zmiana, ponieważ przejście z płacenia za pośrednictwem Apple na płacenie bezpośrednio za Netflix oznacza zmianę subskrypcji. Doprowadziło to do tego, że niektórzy użytkownicy utracili dotychczasowy plan Podstawowy i stanęli w obliczu konieczności płacenia znacznie więcej za plan Standard lub Premium lub płacenia mniej, ale akceptując potrzebę oglądania reklam.

– powiedział rzecznik Netflixa MoMo Zhou Krawędź że zmiana ta dotyczy „członków planu podstawowego, którzy korzystali z metody płatności iTunes”.

Już w 2018 roku Netflix uniemożliwiał każdemu rejestrowanie się w jego usługach za pośrednictwem App Store za pomocą zakupów w aplikacji. Ale teraz Netflix zmusza także obecnych abonentów w niektórych terytoriach do przejścia na płacenie za usługę bezpośrednio za pomocą karty kredytowej lub debetowej. W ten sposób zamyka się lukę, która istniała od lat.

Dlaczego Netflix chce, abyś zamiast tego płacił bezpośrednio

Oczywistym powodem, dla którego Netflix chce, aby Ty i Twoi subskrybenci płacili bezpośrednio, jest tak zwany „podatek Apple”. Apple obniża o 30% transakcje w App Store, w tym subskrypcje. Oznacza to, że 30% jakiejkolwiek ceny zapłaconej za Netflix w ramach rozliczeń iTunes trafia do Apple, a nie do Netflix.

Rezygnując abonentów z płacenia za pośrednictwem Apple i zamiast tego płacąc bezpośrednio, Netflix może sam ponieść pełną obniżkę. Dodatkową zaletą jest to, że zmuszanie ludzi do zmiany metod płatności oznacza, że ​​muszą także zmienić plany. Co, czy to poprzez wyższe ceny, czy reklamy, odpowiada Netflixowi.

Czy to jest sprawiedliwe? Choć musi to być denerwujące dla każdego, kto jest przyzwyczajony do płacenia 10 dolarów miesięcznie za wypełnienie The Crown and Squid Game, ma to absolutny sens z biznesowego punktu widzenia. Po co dawać Apple część swoich zysków i umożliwiać użytkownikom pozostanie przy porzuconych planach, skoro można naprawić oba za pomocą jednej zmiany zasad?

Mimo to użytkownicy serwisu Netflix przyzwyczajeni do płacenia za stary plan Podstawowy za pośrednictwem Apple będą słusznie zasmuceni koniecznością zmiany — zwłaszcza, że ​​plan Standard kosztuje 15,49 USD miesięcznie, a Premium kosztuje 22,99 USD miesięcznie. Jedynym sposobem na uniknięcie znacznego wzrostu ceny jest wybranie opcji Standard z reklamami, która kosztuje tylko 6,99 USD miesięcznie, ale jak sama nazwa wskazuje, zmusza do oglądania reklam.