Najlepsze nowe smartfony zaprezentowane na MWC 2024

Szybkie linki

Szukasz nowego smartfona? Czas sprawdzić najlepsze nowe smartfony, jakie widzieliśmy na MWC 2024.

1. Tecno Camon 30 Premier 5G

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Camon 30 Premier 5G był jednym z nowych, doskonałych smartfonów wprowadzonych na rynek przez wschodzącą firmę technologiczną Tecno na MWC 2024.

Camon 30 Premier 5G firmy Tecno jest wyposażony w ośmiordzeniowy układ Dimensity 8200 Ultra SoC, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci masowej i oddzielny procesor graficzny do gier i wideo.

Jego 6,77-calowy ekran ma rozdzielczość 1264×2780 i maksymalną jasność 1400 nitów. To także panel LTPO, który umożliwia znacznie lepsze częstotliwości odświeżania dynamicznego, co jest niezwykle przydatne podczas przełączania się między intensywnymi zadaniami.

Tecno promuje także Camon 30 Premier 5G jako telefon dla twórców, a nowy dostawca usług internetowych Sony wspiera ten cel. Sony ISP to potężny układ do obrazowania i przetwarzania AI, który zasila nowy system obrazowania PolarAce firmy Tecno, który zapewnia szereg narzędzi AI.

Camon 30 Premier 5G ma potrójny układ aparatów z obiektywem szerokokątnym 50 MP, teleobiektywem peryskopowym 50 MP i ultraszerokokątnym obiektywem 50 MP. To potężna kombinacja.

2. Honoruj ​​Magic 6 Pro

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Podobnie jak Tecno, Honor nieustannie rzuca nowe smartfony, a Honor Magic 6 Pro jest wyjątkowy.

Honor Magic 6 Pro jest wyposażony w najwyższej klasy procesor Snapdragon 8 Gen 3, 12 GB lub 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci masowej. Snapdragon 8 Gen 3 znacznie zwiększa także możliwości AI Magic 6 Pro, takie jak śledzenie wzroku oparte na sztucznej inteligencji w celu otwierania powiadomień, połączeń i nie tylko, oraz Magic Portal, który umożliwia przeciąganie i upuszczanie informacji do innych aplikacji oraz natychmiastowe wyszukiwanie.

Jego 6,8-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 1280 × 2800 (453 PPI) i maksymalną jasność 5000 nitów, co oznacza niewiarygodną jasność. Podoba mi się także styl wizualny Magic 6 Pro. Ma tył ze sztucznej skóry i szerokokątny obiektyw 50 MP, peryskopowy teleobiektyw 180 MP i ultraszerokokątny obiektyw 50 MP.

3. ZTE Nubia Flip 5G

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Jednym z najmniej oczekiwanych nowych smartfonów na MWC 2024 był nowy ZTE Nubia Flip 5G.

ZTE zaprezentowało na MWC 2024 mnóstwo nowych smartfonów, a Flip 5G był najbardziej ekscytującym ze wszystkich, oznaczając pierwszy nowoczesny telefon z klapką ZTE.

Jest to również schludnie wyglądający telefon z klapką, którego duży, okrągły ekran przedni zapewnia rozsądny poziom interakcji, a jednocześnie mieści tylne kamery Flip 5G o rozdzielczości 50 MP i 2 MP.

ZTE pozycjonuje Flip 5G na nagle konkurencyjnym rynku telefonów z klapką średniej klasy, stawiając zdecydowany cel w Motorola Razr i Tecno Phantom V Flip (wygląda też całkiem podobnie do V Flip).

Jego Snapdragon 7 Gen 1 nie jest tak wydajny jak najnowsze chipy Snapdragon Gen 8. Jest jednak taki sam jak Motorola Razr i odrobinę mocniejszy od chipa Dimensity 8050 Tecno Phantom V Flip, co mogłoby mu dać lekką przewagę.

4. Xiaomi 14 Ultra

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Xiaomi 14 Ultra to smartfon marzeń twórcy. Xiaomi umieściło w 14 Ultra ogromny 1-calowy czujnik Sony LYT-900, który jest ogromny jak na smartfon.

Ogromny czujnik ma kluczowe znaczenie dla układu czterech aparatów Ultra 14, obejmujących obiektyw szerokokątny 50 MP, teleobiektyw 50 MP, teleobiektyw peryskopowy 50 MP i ultraszerokokątny 50 MP, a wszystko to z logo Leica.

Jest wyposażony w wydajny układ Snapdragon 8 Gen 3 i układ neuronowy Xiaomi AISP, który umożliwia korzystanie z szerokiej gamy funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Na przykład funkcja AI Portrait w urządzeniu Ultra 14 tworzy unikalną wersję AI Ciebie – lub dowolnej innej osoby, której masz co najmniej 20 zdjęć (nie rozważamy w tej chwili wyraźnych konsekwencji tego dla prywatności).

Dostępna jest także rozbudowa obrazu AI, wyszukiwanie zdjęć, tłumaczenie i nie tylko, a także cztery modele kolorów AI, z którymi można pracować i dostrajać obrazy.

5. Tecno Pova 6 Pro 5G

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Jest kilka elementów nowego Tecno Pova 6 Pro 5G, które naprawdę mi się podobają.

Po pierwsze, jego 6,78-calowy ekran o rozdzielczości 1080 × 2436 ma bardzo wąską ramkę, która pomaga zmaksymalizować możliwości wykorzystania. Ma także dobrą częstotliwość odświeżania wynoszącą 120 Hz, choć nie oferuje zmiennej częstotliwości odświeżania LTPO, którą można znaleźć w bardziej premium modelach Tecno (co wynika, ponieważ jest to w dużej mierze skierowane do nabywców budżetowych).

Jest również wyposażony w 8 GB lub 12 GB pamięci RAM oraz 12 GB wirtualnej pamięci RAM, która działa podobnie do pamięci wirtualnej na zwykłym komputerze PC. To przydatny dodatek, który zapewnia Pova 6 Pro 5G dodatkową pojemność. Do dyspozycji masz także 256 GB miejsca na gry, zdjęcia i tak dalej. Co więcej, jego układ Dimensity 6080 nie jest zbyt mocny, ale nadal jest w zupełności wystarczający do grania w gry 3D.

Teraz ze wszystkich smartfonów, które widzieliśmy na MWC 2024, prawdopodobnie najbardziej przyciąga wzrok Pova 6 Pro. Ma wyjątkowo odblaskowy panel tylny, zwieńczony układem kamer z trzema obiektywami i równie przyciągającym wzrok układem diod LED, które migają różnymi wzorami. Na szczęście są to wyłącznie białe diody LED — firmy oferujące macierze oświetleniowe powinny unikać diod LED RGB!

Wreszcie jest wyjątkowo cienki. Posiada pokaźną baterię o pojemności 6000 mAh, która świetnie sprawdza się jak na budżetowy smartfon, a mimo to ma zaledwie 7,9 mm grubości. Jest również lekki w dłoni.

6. Muzyka ZTE Nubia

Gavina Phillipsa/MakeUseOf

Od jednego przyciągającego wzrok smartfona do drugiego: ZTE Nubia Music ma z tyłu ogromny zintegrowany głośnik, który według ZTE jest o 600% głośniejszy niż jakikolwiek inny głośnik smartfona.

Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz głośnika do smartfona, który jest o 600% głośniejszy; ZTE stworzyło ten telefon, istnieje i faktycznie wygląda całkiem nieźle.

Tylny głośnik ma również certyfikat DTS:X i, szczerze mówiąc, brzmiał rozsądnie na ruchliwej hali wystawowej MWC 2024. Jest mało prawdopodobne, aby zwiększyć głośność z tyłu autobusu, ale może to być przydatny sposób odtwarzania muzyki w podróży gdzie indziej.

Gigantyczny głośnik to jednak nie wszystko, co oferuje ZTE Nubia Music. Posiada również dwa porty słuchawkowe 3,5 mm, zapewniające podwójne wrażenia słuchowe, a co jeszcze lepsze, konfigurowalny pierścień świetlny LED wokół przedniej ramki ekranu, który możesz ustawić tak, aby reagował na Twoją muzykę.

Wiem, że to wszystko brzmi trochę śmiesznie. I tak jest, i właśnie to czyni go absolutnie genialnym.