5 popularnych porad dotyczących pakietu MS Office od 2015 r

Pakiet Microsoft Office nie ma odpowiednika. Google próbuje z opcją dokumentów w chmurze, a pakiet aplikacji iWorks jest blisko, ale Office istnieje od wieków i stał się wyjątkowym produktem. Wiedza o tym, jak korzystać z podstawowych aplikacji pakietu Office, jest często warunkiem wstępnym wielu prac, a to, co może sprawić, że Twoja praca będzie łatwiejsza, a może sprawić, że będzie łatwiejsza i bardziej prezentująca się, to lepsze ich poruszanie się. Omówiliśmy kilka wskazówek dotyczących programów Word, Excel i PowerPoint w 2015 r., A oto pięć najlepszych.

Rozwiń / zwiń tekst po kliknięciu [Word]

Duże dokumenty są często trudne w nawigacji, nawet ze spisem treści. Na szczęście, jeśli masz spis treści, oznacza to, że używałeś funkcji „Nagłówek” w całym dokumencie. Ta funkcja nie ogranicza się tylko do sortowania części dokumentu. Może również „zwinąć się” jako sekcja. Oto jak ustawić nagłówek tak, aby był zawsze zwinięty po otwarciu dokumentu.

nagłówek_opcja_słowo2013

Odsyłacze i łącza do komórek Pliki programu Excel

To, co sprawia, że ​​Excel jest świetny, a właściwie to, co sprawia, że ​​praktycznie wszystkie aplikacje pakietu Office są świetne, to to, jak dobrze się ze sobą integrują. Jedną z bardzo powszechnych funkcji, której często możesz potrzebować, jest możliwość łączenia komórek między dwoma oddzielnymi plikami programu Excel.

paste_special_excel

Rozpoznaj separator przecinka w pliku CSV [Excel]

Program Excel nie otwiera plików CSV we właściwy sposób, a to dlatego, że domyślnie nie jest skonfigurowany do rozpoznawania przecinka jako separatora. Oto, jak sprawić, by program Excel traktował przecinek jako separator i prawidłowo otwierał pliki CSV.

excel_comma_delimit

Wyłącz ekran startowy MS Office 2013 dla dowolnej aplikacji

Wszystkie aplikacje MS Office mają ekran powitalny lub ekran startowy, który pokazuje, że aplikacja się otwiera. Ma to na celu powiązanie aplikacji z wyglądem i działaniem systemu Windows 8 i 10, ale jeśli nie lubisz go zbytnio, możesz go wyłączyć w oknie opcji aplikacji Office.

MS-office_ss_disable

Przeprowadź ankietę na żywo podczas prezentacji [PowerPoint]

PowerPoint doskonale nadaje się do tworzenia prezentacji. Jeśli zainwestujesz wystarczająco dużo czasu w tworzenie prezentacji i odkrywanie wielu funkcji, które ma do zaoferowania aplikacja, zdziwisz się, jak imponującą prezentację możesz stworzyć. Jeśli chcesz sondować publiczność podczas prezentacji, istnieje mały dodatek do programu PowerPoint, który może Ci w tym pomóc.

Participoll_live

x