7 najlepszych kursów online do analizy danych sportowych

Czy odkrywasz karierę w analityce sportowej? Jeśli tak, to te kursy online i zasoby książkowe z pewnością pomogą Ci zostać odnoszącym sukcesy profesjonalistą w zakresie analizy danych sportowych.

Rozwój różnych programów do analizy statystycznej i matematycznej przyczynił się do rozwoju analityki danych w każdym sektorze, w tym w sporcie. Dzięki analizie danych profesjonaliści mogą tworzyć teorie prawdopodobieństwa i prognozy wydarzeń w grach. Analiza danych jest również przydatna do analizy surowych danych po grze.

Jeśli kochasz dane, statystyki, matematykę i powiązane narzędzia programistyczne, musisz odnieść sukces w dążeniu do zostania analitykiem danych sportowych. Aby dać sobie impuls, którego potrzebujesz, sprawdź kilka niezwykłych kursów i zasobów wymienionych poniżej.

Popularność analizy danych i wizualizacji danych

Analiza danych zapewnia wszystkie narzędzia, koncepcje i techniki niezbędne do badania czystych, formatowanych i modelowanych danych. Ostatecznym celem jest odkrycie przydatnych informacji i pomoc w podejmowaniu decyzji.

Z drugiej strony wizualizacja danych to znaczący sposób wyświetlania danych, które każdy może bez wysiłku zrozumieć. W ten sposób analiza danych i wizualizacja idą w parze.

Ostatnie osiągnięcia w zakresie analityki danych i wizualizacji wskazują na duży potencjał zatrudnienia w tym sektorze.

Dodatkowo następujące trendy wizualizacji i analityki danych dowodzą, że te koncepcje stają się obowiązkiem każdej branży:

 • Wizualizacje wideo i infografiki
 • Wizualizacja w czasie rzeczywistym i na żywo
 • Demokratyzacja danych
 • Wizualizacja danych społecznościowych i mobilnych
 • Analityka i wizualizacja oparta na AI i ML
 • Cloud computing i hybrydowe rozwiązania chmurowe do przetwarzania danych
 • Zwinna analiza danych
 • Przetwarzanie brzegowe
 • Tkanina danych
 • Inteligencja decyzyjna dzięki inżynierii

Trend analizy danych sportowych

Dziś sport to coś więcej niż rozrywka — to biznes wart miliardy dolarów. Według Business Research Company, kapitalizacja rynkowa biznesu sportowego wyniosła w 2020 roku 388,3 miliarda dolarów. Raport przewiduje, że do 2025 roku wzrośnie do 599,9 miliarda dolarów.

Przy tak dużej ilości pieniędzy w sporcie, firmy zajmujące się biznesem sportowym potrzebują dokładnej analizy wszelkiego rodzaju surowych danych z wydarzeń sportowych. Pomaga interesariuszom w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Analityka sportowa służy społeczności biznesowej i odbiorcom poprzez analizę danych, prognozowanie i przewidywanie wyników.

Inny raport Markets and Markets dotyczący analityki sportowej sugeruje, że kapitalizacja rynkowa będzie stale rosnąć z 2,5 mld USD w 2021 r. do 8,4 mld USD w 2026 r.

Warunki wstępne dla analityki sportowej jako kariery

Jeśli chcesz zostać odnoszącym sukcesy i szanowanym profesjonalistą w dziedzinie statystyki sportowej, musisz przedstawić następujące umiejętności:

 • Jasne zrozumienie pojęć statystycznych i matematycznych
 • Uczenie maszynowe i głębokie uczenie teoretyczne i praktyczne
 • Wykresy, wykresy i tabele wizualizacji danych
 • Praktyczne doświadczenie z narzędziami BI, takimi jak Tableau, Google Data Studio, Power BI itp.
 • Programowanie w R i Pythonie
 • Zrozumienie różnych struktur baz danych

Oprócz powyższych umiejętności technicznych, musisz posiadać pewne umiejętności nietechniczne, które czynią Cię wyjątkowym i odróżniają Cię od innych osób poszukujących pracy. Na przykład:

 • Komunikacja biznesowa
 • Przedsiębiorczość
 • Intuicja dotycząca danych
 • Umiejętności interpersonalne
 • Praca zespołowa
 • Chętny do podnoszenia umiejętności i wiedzy

Do tej pory zapoznałeś się z podstawami analityki sportowej. Teraz jest właściwy czas, aby dowiedzieć się o kilku znanych i niezawodnych kursach online, które pomogą Ci osiągnąć cele zawodowe w dziedzinie analityki danych sportowych:

Zarządzanie sportem — dane i analityka: Udemy

Interesują Cię podstawowe pojęcia związane z analityką danych i najlepsze sposoby ich praktycznego wdrożenia? Możesz zapisać się na ten kurs Udemy. Ponieważ ten kurs nie ma wymagań wstępnych, każdy może zdecydować się na to, aby przygotować się do kariery w dziedzinie analityki danych sportowych.

Ma dziesięć wykładów, które obejmują takie tematy, jak języki programowania do analizy danych, analityka w terenie i poza terenem, studia przypadków analizy danych, statystyki, języki programowania do analizy danych (Python, Java, Scala, R) oraz korzystanie z maszyn nauka i sztuczna inteligencja w analityce sportowej.

Kurs składa się z 3,5 godziny wideo na żądanie, do którego można uzyskać dostęp ze smartfona lub telewizora. Dodatkowo uczestnicy otrzymują dożywotni dostęp do 2 zasobów do pobrania. Udemy zaoferuje również certyfikat jako dowód ukończenia kursu.

Specjalizacja w zakresie analizy wyników sportowych: Coursera

Ten kurs Coursera pozwoli Ci stać się ekspertem w zakresie predykcyjnej analizy sportowej przy użyciu dokładnych danych sportowych. Po jej wypełnieniu uczestnicy mogą przewidywać wyniki zawodników i zespołów, korzystając z zasad analityki sportowej.

Kurs uczy wdrażania metod i technik do zbiorów danych sportowych. W ten sposób możesz uzyskać swoją analizę zamiast polegać na przetwarzaniu danych przez innych. Jeśli jesteś trenerem, menedżerem sportowym, fizjoterapeutą lub fanem sportu, kurs pomoże Ci zrozumieć wyniki sportowców i przewidzieć wyniki meczów.

Możesz ukończyć ten kurs online w 7 miesięcy, jeśli zainwestujesz około 6 godzin tygodniowo. Językiem kursu dla średniozaawansowanych jest język angielski, a uczestnicy powinni znać język Python, zanim zdecydują się na ten kurs.

Analityka sportowa – podejmowanie decyzji na podstawie danych: edX

Ten kurs edX umożliwia uczestnikom podejmowanie decyzji opartych na danych w dziedzinie sportu. Uczy dokładnego wykorzystywania danych, faktów i wskaźników do identyfikowania problemów i opracowywania innowacyjnych rozwiązań.

Tutaj poznasz koncepcje analityki sportowej i zrozumiesz cel analityki sportowej. Kurs obejmuje również strategie i idee analityki oraz ich wpływ na sport.

Dotyka również różnych aspektów profesjonalnej branży sportowej, takich jak zbieranie danych, ważne wskaźniki sportowe, wyszukiwanie faktów i wizualizacja danych, aby ułatwić Ci podejmowanie strategicznych decyzji.

Możesz ukończyć ten przewodnik we własnym tempie w 4 tygodnie, jeśli zainwestujesz 3-5 godzin tygodniowo. Językiem wykładowym jest angielski, a edX zaleca ukończenie kursu SPRT1x Sport Management Foundations przed zapisaniem się na ten kurs.

Kurs analizy danych w sporcie online: Instytut Johana Cruyffa

Ponieważ branża sportowa szybko przyjmuje analitykę danych w celu lepszego przewidywania i opracowywania strategii, powinieneś również mieć wystarczającą wiedzę na ten temat, aby pozostać na rynku. Ten kurs z Instytutu Johana Cruyffa oferuje pełny wgląd w transformację cyfrową w tej branży.

Treść kursu obejmuje dane w sporcie, analizę wydajności, wykorzystanie potencjalnych przypadków Blockchain, dane i analizy dotyczące zaangażowania fanów, wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w prognozach sportowych oraz sposób generowania danych analitycznych.

Gdy uczestnicy dowiadują się o korzyściach płynących z analizy danych, mogą je właściwie wdrożyć, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jest to program z trzema kredytami, który można ukończyć w 5 tygodni.

Matematyka za Moneyballem: Coursera

Ten kurs Coursera uczy, jak używać prawdopodobieństwa, matematyki i statystyk do strategii gry i wyboru drużyny w popularnych dyscyplinach sportowych, takich jak baseball, piłka nożna i koszykówka. Oferuje umiejętności zdobywania trendów, w tym MS Excel, prawdopodobieństwo, statystyki i analizy.

Możesz rozpocząć ten kurs online w dowolnym momencie i ukończyć go we własnym tempie. Możliwe jest również zresetowanie terminu i kontynuowanie go, gdy jesteś wolny. Każdy moduł edukacyjny składa się z zasobów wideo, lektur i quizów do oceny nauki.

Jest to kurs dla początkujących, na który każdy może zdecydować się bez żadnych warunków wstępnych. Całkowita długość kursu to około 65 godzin, a językiem jest angielski. Jednak napisy są dostępne w języku francuskim, hiszpańskim, portugalskim (europejskim) i rosyjskim.

Podstawy analityki sportowej: Michigan Online

Ten kurs z Michigan Online oferuje wprowadzenie do analizy wyników zespołu w sporcie za pomocą Pythona. Uczy konkretnych metod i technik, które można wdrożyć w celu generowania danych predykcyjnych w zestawach danych sportowych. Językiem kursu jest język angielski, a jego czas trwania wynosi sześć tygodni.

Ma na celu nauczenie korzystania z analizy regresji z przykładowymi zestawami danych z najlepszych światowych lig, w tym NFL, NBA, NHL, IPL i EPL. Po ukończeniu tego kursu uczestnicy mogą zgłębić swoje pomysły dotyczące wydajności i zostać analizatorami sportowymi.

Analityk piłkarski (poziom 1): Soccer Hub

Ten kurs Soccer Hub pozwoli Ci przewidzieć wynik meczu jeszcze przed jego rozpoczęciem, korzystając ze statystyk i analizy danych. Możesz od razu rozpocząć ten kurs online i przenieść swoją karierę na wyższy poziom.

Koncentruje się na analizie gry w piłkę nożną i obejmuje takie tematy, jak modele analizy gry, ewolucja gry, wymiary strukturalne i funkcjonalne oraz sposoby na zostanie rozsądnym obserwatorem gry.

Ten kurs na poziomie średniozaawansowanym obejmuje 5 godzin wideo na żądanie. Każdy uczestnik otrzyma pełny, dożywotni dostęp do zasobów edukacyjnych. Językiem kursu jest język angielski, a po ukończeniu kursu otrzymujesz również certyfikat ukończenia.

Powyższe kursy online pomogą Ci osiągnąć postępy w karierze analityka sportowego dzięki szkoleniom, obiektywnym nauce i certyfikacji. Możesz jednak również uzyskać wskazówki z książek online, jeśli lubisz czytać książki, aby uczyć się nowych umiejętności i technologii.

Znajdź poniżej kilka wybitnych książek, które możesz sprawdzić w Amazon:

Moneyball: Amazon

Amerykański bestseller Michael Lewis koncentruje się na koncepcjach gier baseballowych klubów takich jak Oakland A, menedżerów drużyn takich jak Billy Beane i wielu innych teoretyków baseballu. Ta książka Amazon ma na celu dostarczenie informacji, których klub, menedżer i poszczególni gracze potrzebują, aby odnieść sukces w karierze baseballowej.

Analityka sportowa: Amazon

Rewolucja big data wpływa na branżę sportową, oferując nowe koncepcje i narzędzia do analizy danych dla graczy, menedżerów, profesjonalistów biznesowych i stowarzyszeń gier. Po raz pierwszy w Sport Analytics 1. edycja zebrano wszystkie najnowsze trendy w analityce sportowej i zebrano je w jednym miejscu, dzięki czemu można je zastosować w swojej strategii.

Metody analityczne w sporcie: Amazon

Kolejną ważną książką dla analityków danych sportowych jest e-Podręcznik Amazon, który jest również dostępny w twardej i miękkiej oprawie. Książka omawia różne procesy statystyczne służące do analizy danych po grze.

Pokazuje również zastosowanie teorii prawdopodobieństwa w sporcie, metody podsumowania danych dla profesjonalistów sportowych, ilustracje metod analizy danych przy użyciu rzeczywistych danych i wiele innych.

Analiza biznesu sportowego: Amazon

Sport Business Analytics pomaga w opracowaniu systematycznej i usprawnionej strategii analitycznej. Ponadto prowadzi Cię przez wdrożenie takiego modelu analizy sportowej, aby cieszyć się przewagą konkurencyjną w spektrum sportowym.

Możesz także uzyskać wspaniałe praktyczne informacje z ekskluzywnych studiów przypadku Tampa Bay Buccaneers, Orlando Magic, Aspire Group i Duke University.

Analityka sportowa – stosowane wprowadzenie: Amazon

Jeśli jesteś nowym specjalistą od analizy danych sportowych, koniecznie sprawdź tę książkę Amazon. Pomoże Ci w opracowaniu podstaw analitycznych przed wejściem w tę złożoną dziedzinę analizowania danych.

Nauczy Cię teoretycznych i praktycznych rozważań dotyczących różnych metod, takich jak ważona plus-minus, DOVA, OPS i inne.

Wejdź do gry: Amazon

Książka Amazon „Get in the Game” zawiera wyjątkowe informacje od słynnego popularyzatora matematyki, Tima Chartiera. Tim doradzał różnym międzynarodowym i krajowym komisjom sportowym, takim jak NBA, NFL, amerykański Komitet Olimpijski itp., w zakresie analityki sportowej.

Upraszcza złożone procedury matematyczne i statystyczne i sprowadza je do prostych rzutów monetą i danych prawdopodobieństwa.

Gra w statystyki: Amazon

Ta książka Amazon Kindle (dostępna również w miękkiej oprawie), The Stats Game, pomaga ocenić karierę sportową ulubionego sportowca i zrozumieć strategie stosowane w grze przez każdą drużynę sportową. Pomoże Ci również przewidzieć wyniki Twojej ulubionej drużyny sportowej w następnym sezonie.

Analityka sportowa w praktyce z R: Amazon

Ta książka Amazona uczy, jak łączyć dane sportowe z wiodącym oprogramowaniem do analizy danych typu open source i językiem R, aby uzyskać przydatne informacje. Książka pasuje do wielu sportów, takich jak krykiet, baseball, koszykówka, piłka nożna, tenis i nie tylko.

Przedstawia kilka przykładów kodowania w R dla analityki sportowej. Ponadto odkryjesz również przydatne studia przypadków.

Ostatnie słowa

Analityka sportowa jest jedną z najlepiej płatnych profesji w spektrum analityki danych. Sponsorzy drużyn, menedżerowie i właściciele klubów polują teraz na najlepszych analityków danych, którzy mogą pomóc zespołowi w opracowaniu i wdrożeniu odpowiedniego systemu analizy danych sportowych.

Dlatego jeśli jesteś również zachwycony tą karierą, zapoznaj się z powyższymi zasobami edukacyjnymi. Możesz również uzyskać certyfikat, zapisując się na dowolny z powyższych kursów online, aby udowodnić, że wnosisz wymagane umiejętności do stołu.

Możesz być również zainteresowany certyfikacją RBT, aby zbadać perspektywy kariery jako technik stosowanej analizy zachowania (ABA).

x