7 najlepszych platform wizualnej obsługi klienta dla lepszego zaangażowania

W dzisiejszej erze cyfrowej zapewnienie doskonałej obsługi klienta jest ważniejsze niż kiedykolwiek. A jednym z najlepszych sposobów zapewnienia doskonałej obsługi klienta jest wizualna obsługa klienta.

Wizualna obsługa klienta rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy zapewniają obsługę klienta i zapewnia klientom bardziej wciągające i interaktywne wrażenia.

Firmy mogą korzystać z wizualnej obsługi klienta, aby stworzyć osobisty kontakt ze swoimi klientami, co prowadzi do większego zaangażowania i satysfakcji klientów.

Wylądowałeś we właściwym miejscu, jeśli chcesz również zintegrować wizualną obsługę klienta ze swoją firmą. Ten artykuł rzuci światło na to, co oznacza wsparcie wizualne, jego zalety, przypadki użycia i listę najlepszych narzędzi.

Spis treści:

Czym jest wizualna obsługa klienta?

Wizualna obsługa klienta to rodzaj obsługi klienta, który wykorzystuje pomoce wizualne, aby pomóc klientom w ich zapytaniach lub problemach. Może obejmować użycie diagramów, wykresów, zdjęć, a nawet filmów, aby pomóc wyjaśnić koncepcję lub rozwiązać problem.

Wizualna obsługa klienta może być skuteczniejsza niż tradycyjne metody obsługi klienta, takie jak tekstowe fora obsługi klienta lub pomoc telefoniczna, ponieważ jest to bardziej intymny sposób interakcji z klientami jeden na jeden.

Jest to potężne narzędzie dla firm, które chcą poprawić zaangażowanie klientów. Korzystając z tej całkowicie nowej techniki wsparcia, możesz stworzyć osobiste i interaktywne doświadczenie klienta. Kiedy firmy poświęcają czas na dostarczanie klientom jasnych i pomocnych informacji, buduje to zaufanie klientów.

Ogólnie rzecz biorąc, wizualna obsługa klienta jest cennym narzędziem obsługi klienta, które można wykorzystać w różnych sytuacjach. Właściwe użycie może pomóc w zwiększeniu zadowolenia klientów i skróceniu czasu potrzebnego na rozwiązanie zapytań klientów.

Jak przydatna jest wizualna obsługa klienta?

Wizualna obsługa klienta może być niezwykle przydatna na kilka sposobów, w tym:

Rozwijaj pozytywne relacje z klientami

Wizualna obsługa klienta umożliwia firmom dostarczanie spersonalizowanych i dostosowanych do potrzeb klientów doświadczeń, co skutkuje rozwojem dobrych relacji z nimi.

Kiedy wchodzisz w interakcję jeden na jednego, możesz nawiązać osobisty kontakt z klientem poprzez interakcję w czasie rzeczywistym, która pomoże ci zbudować relację do przyszłego przeglądania.

Komunikacja na wyższym poziomie

Wdrożenie wsparcia wizualnego może pomóc firmom wypełnić lukę komunikacyjną. Współpraca z klientami za pośrednictwem rozmów wideo umożliwia przedstawicielom szybkie i skuteczne zrozumienie oraz rozwiązywanie problemów.

Wizualna obsługa klienta pomaga w jasnej i spójnej interakcji we wszystkich punktach kontaktu z klientem, a firmy mogą stworzyć silną i spójną markę, którą klienci będą rozpoznawać i doceniać.

Pomaga utrzymać wizerunek marki

Nie jest tajemnicą, że utrzymanie klienta jest lepsze i łatwiejsze niż pozyskiwanie. Pomimo dołożenia odpowiednich starań, firmy mają trudności z utrzymaniem klientów i utrzymaniem wizerunku marki ze względu na rosnącą konkurencję.

Wizualna obsługa klienta może być lekarstwem na twoje rany; dzięki wdrożeniu tego rozwiązania firmy mogą mieć pewność, że kontaktują się z klientami we właściwym czasie i osobiście rozwiązują problemy. W ten sposób możesz zapewnić, że klienci będą mieli pozytywne doświadczenia z Twoją marką.

Nagrywaj rozmowy do przyszłego wglądu.

Wizualne narzędzia obsługi klienta mają wbudowaną funkcję nagrywania, która umożliwia przeglądanie interakcji z klientami i późniejsze rozwiązywanie problemów, które mogły pojawić się podczas rozmowy. Nagrane rozmowy mogą również szkolić personel obsługi klienta, dostarczając odniesienia do najlepszych praktyk.

Pomaga wyjaśnić Twoją firmę i produkty

Obsługa klienta przez telefon może być czasami trudna, zwłaszcza w przypadku złożonych produktów lub usług.

Wizualna obsługa klienta może pomóc firmom lepiej wyjaśnić ich działalność i produkty. Możesz używać obrazów, filmów i innych materiałów wizualnych, które pomogą klientom lepiej zrozumieć Twój produkt/usługi.

Może to być szczególnie pomocne, gdy firmy mają do czynienia z klientami, którzy mogą nie być zaznajomieni z produktami lub usługami.

Kontaktuj się osobiście z globalnymi klientami

Wizualna obsługa klienta to jeden ze sposobów, w jaki firmy mogą wchodzić w interakcje ze swoimi globalnymi klientami na poziomie osobistym. Twoi przedstawiciele mogą łączyć się z klientami w różnych częściach świata za pośrednictwem wideokonferencji, czatu i innych środków wizualnych.

Ten rodzaj wsparcia pozwala firmom wyróżnić się na tle konkurencji i budować pozytywne relacje z klientami. Może również pomóc firmom w utrzymaniu zadowolenia klientów, zapewniając wygodniejszy i bardziej osobisty sposób interakcji.

Jakie są przypadki użycia wizualnej obsługi klienta?

Technologia

Wizualna obsługa klienta jest ważnym narzędziem dla firm technologicznych i programistycznych, ponieważ może pomóc im w skutecznym wyjaśnieniu ich produktu poprzez dostarczanie materiałów wizualnych, prezentacji i interakcji wideo z klientami. Może to być niezwykle pomocne dla klientów, którzy są nowicjuszami w korzystaniu z produktu lub nie znają się na technologii.

Firmy mogą łączyć się z użytkownikami w czasie rzeczywistym dzięki wsparciu wizualnemu i zapewniać klientom spersonalizowaną pomoc w lepszym zrozumieniu oprogramowania.

Spersonalizowane wsparcie może pomóc użytkownikom poczuć się pewnie podczas korzystania z określonej aplikacji, a także pomóc w budowaniu zaufania między firmą a jej użytkownikami.

Opieka zdrowotna

Dostawcy opieki zdrowotnej mogą oferować swoim pacjentom indywidualne konsultacje i natychmiastowe wskazówki na ekranie za pomocą wizualnej obsługi klienta. Może to niezwykle ułatwić pacjentom zrozumienie procesu leczenia i uniknąć nieporozumień.

Kolejną zaletą integracji wsparcia wizualnego w opiece zdrowotnej jest to, że pacjenci mogą natychmiast uzyskać pomoc, której potrzebują, zamiast czekać na telefon zwrotny lub wizytę.

Wsparcie klienta

Wizualna obsługa klienta może być wykorzystywana w branży obsługi klienta do udzielania pomocy klientom w czasie rzeczywistym poprzez udostępnianie ekranu przedstawiciela i interakcję wideo.

Ta metoda wykorzystuje obrazy i filmy, aby pomóc klientom w rozwiązywaniu problemów i może być wykorzystana do zapewnienia klientom dostosowanych doświadczeń.

Ponadto wizualna obsługa klienta może dodać osobisty akcent, tworząc połączenie między klientem a przedstawicielem obsługi klienta.

Bankowość, usługi finansowe i ubezpieczenia (BFSI)

Bankowość, usługi finansowe i firmy ubezpieczeniowe zawsze szukają sposobów na poprawę obsługi klienta i obniżenie kosztów poprzez wdrożenie wizualnych rozwiązań obsługi klienta.

Wizualne rozwiązania do obsługi klienta umożliwiają kasjerom bankowym, doradcom finansowym i agentom ubezpieczeniowym wejście w sytuację klienta w celu wyjaśnienia produktu.

Ponadto wizualna obsługa klienta pomaga firmom świadczyć lepsze usługi i wsparcie w czasie rzeczywistym oraz skracać czas oczekiwania; klienci będą bardziej skłonni robić interesy z tymi firmami. Tutaj odkrywamy najlepsze wizualne platformy obsługi klienta w celu lepszego zaangażowania.

Viewabo

Viewabo to wizualna platforma obsługi klienta, która pomaga firmom zwiększyć zaangażowanie klientów, skrócić czas realizacji i zapewnić klientom najwyższą jakość obsługi.

Jest najbardziej znany ze swoich możliwości integracji tego rozwiązania z aplikacjami biznesowymi bez żadnych kłopotów z pobieraniem aplikacji.

Dzięki funkcji nagrywania, rozmowom wideo w czasie rzeczywistym i jednemu pulpitowi nawigacyjnemu opartemu na sieci, Viewabo to kompleksowe rozwiązanie dla firm, które pozwala utrzymać swoich klientów na czele.

Najlepsza część o Viewabo

 • Wspomagana wideo obsługa klienta sprawia, że ​​komunikacja zarówno dla klientów, jak i przedstawicieli jest łatwa i wygodna.
 • To narzędzie jest wyposażone w takie funkcje, jak nagrywanie, wstrzymywanie lub ponowne odwiedzanie rozmów z klientami.
 • Umożliwia agentom natychmiastowe rozpoczęcie rozmowy za pomocą jednego łącza bez żadnych skomplikowanych wtyczek ani pobierania.

Oferuje dwa płatne plany, w tym podstawowy, który zaczyna się od 20 USD miesięcznie za licencję, oraz standardowy, który kosztuje 40 USD miesięcznie za licencję.

Immerss to pierwsza tego rodzaju platforma zakupów na żywo, która koncentruje się na zapewnieniu klientom najlepszych wirtualnych zakupów.

Posiada rozwiązanie skoncentrowane na handlu detalicznym w celu humanizacji zakupów, technologię marketingową w celu poprawy doświadczeń zakupowych oraz wirtualnych asystentów sprzedaży.

Najlepsza część o zakupach na żywo Immerss i cyfrowym rozwiązaniu do obsługi klienta

 • Zapewnia interakcje jeden-do-wielu podczas zakupów w Livestream, co oznacza, że ​​możesz wchodzić w interakcje z wieloma potencjalnymi kupującymi jednocześnie
 • Zapewnia karuzelę produktów, aby pomóc konsumentom przeglądać Twój katalog.
 • Platforma zapewnia szczegółowe statystyki, takie jak dane dotyczące sprzedaży na żywo, analizy w czasie rzeczywistym i śledzenie prowizji.

Jest to pełnoprawna platforma wsparcia wizualnego eCommerce, zapewniająca dwa rozwiązania do zakupów na żywo i obsługi klientów cyfrowych; jeśli widzisz ich rozpiętość w domenie wsparcia wizualnego eCommerce, możesz pomyśleć tak samo.

Asystent

Assistbox umożliwia firmom łączenie, komunikowanie się i analizowanie interakcji z klientami we wszystkich punktach styku, zapewniając kompleksowe i dostosowane rozwiązania w zakresie obsługi klienta.

Najlepsza część o Assistbox

 • Zapewnia interakcje w czasie rzeczywistym dzięki najnowocześniejszym funkcjom połączeń wideo z opcjami udostępniania ekranu.
 • Assistbox można bezproblemowo skonfigurować i zintegrować, zapewniając bezproblemowe planowanie i wdrażanie narzędzia.
 • Daje dostęp do wnikliwych pulpitów nawigacyjnych i wskaźników KPI, aby przyjrzeć się interakcjom z klientami.

Platforma umożliwia firmom z różnych dziedzin świadczenie indywidualnych usług zdalnej obsługi klienta na całym świecie. Firmy każdej wielkości mogą korzystać z tego niesamowitego narzędzia, aby zwiększyć swoją produktywność dzięki lepszemu wglądowi w rozmowy z klientami.

Viibe

Viibe zapewnia połączenie wsparcia wizualnego i rozwiązań do monitorowania zaangażowania, które można wykorzystać do optymalizacji punktów kontaktu z klientem.

To wizualne narzędzie obsługi klienta oferuje takie funkcje, jak interfejs wizualny, czat na żywo oraz zarządzanie sprawami i wiedzą. Viibe umożliwia firmom przyspieszenie ich strategii biznesowych za pomocą danych klientów uzyskanych podczas rozmów.

Najlepsza część o Viibe

 • Ma funkcje na żądanie i planowania.
 • Ułatwia komunikację poprzez adnotacje, dzięki którym rozmowy z klientami wchodzą w interakcje
 • Viibe może pomóc Ci przekształcić dane w owocne spostrzeżenia, które zapewnią Ci pełny wgląd w klientów

Zapewnia trzy wizualne pakiety obsługi klienta, które są dostarczane z bezpłatnymi wersjami próbnymi. Możesz również otrzymać z nimi spersonalizowany pakiet dostosowany do Twoich potrzeb.

Wsparcie zespołu

Teamsupport zapewnia wygodę umożliwiającą firmom rozwiązywanie ważnych problemów za pośrednictwem czatów wideo i rozmów.

Wizualne narzędzie obsługi klienta Teamsupport doskonale nadaje się do humanizowania rozmów i zapewniania wyjątkowej obsługi klienta. Zapewnia obrazy o wysokiej rozdzielczości, regulowane widoki ekranu i elastyczne opcje wideo dla firm zorientowanych na klienta.,

Najlepsza część Teamsupport

 • Jego funkcja wyświetlania wideo jest idealna dla firm opartych na produktach, aby prezentować i wyjaśniać produkty
 • Pomaga zastosować strategiczne podejście biznesowe dzięki nagrywaniu rozmów i dostępowi do historii klientów

Teamsupport ma wiele różnych płatnych ofert. Ich oferty zwykle zaczynają się już od 29 USD.

Zdalne połączenie

Remotecall oferuje szereg różnych planów zaprojektowanych z myślą o pomocy firmom różnej wielkości. Ich oferta obejmuje cztery pakiety w zależności od funkcji i liczby urządzeń.

To narzędzie wsparcia wizualnego zapewnia funkcje, takie jak udostępnianie wideo, interaktywne narzędzia do rysowania, opcje udostępniania zdjęć, udostępnianie sesji, transmisja lokalizacji GPS, rozpoznawanie kodów kreskowych i opcja udostępniania dokumentów.

Najlepsza część Remotecall

 • Inteligentne narzędzie do zarządzania Remotecall zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, takie jak transfer sesji, spersonalizowana strona połączenia, płynne przenoszenie sieci i opcja ręcznego ustawiania ostrości.
 • Bez bólu głowy związanego z wtyczkami lub pobieraniem. Możesz natychmiast połączyć się za pomocą klikalnego łącza w przeglądarce internetowej.

Gadatliwy

Talkative to dobry wybór dla firm, które potrzebują solidnego rozwiązania do obsługi klienta i chcą zwiększyć sprzedaż, wykorzystując wgląd i dane w czasie rzeczywistym.

Z pomocą Talkative możesz mieć pewność, że Twoi przedstawiciele kontaktują się z klientami we właściwym czasie, przekazując im właściwe informacje.

Najlepsza część Talkative

Godne uwagi funkcje tych narzędzi to nagrywanie wideo zgodne ze standardem PCI, system zarządzania wydajnością agentów, ulepszony czat, dynamiczne wiadomości w puszkach oraz możliwości inteligentnego wyświetlania z opcją wideo w kolejce

 • Talkative można zintegrować z różnymi urządzeniami i platformami, w tym telefonami komórkowymi, komputerami stacjonarnymi, tabletami itp.
 • Umożliwia firmom inteligentniejszy sposób łączenia się i interakcji z klientami dzięki obsłudze wizualnej nowej generacji.
 • Pozwala dostosować elementy sterujące, aby zapewnić najlepszą obsługę klienta w Twojej wygody.

Talkative oferuje trzy pakiety wideo obsługi klienta w zależności od potrzeb firmy. Mają pakiet zespołowy, pakiet biznesowy i pakiet konfigurowalny już od 199 USD miesięcznie.

Wniosek

Obsługa klienta jest ważną częścią każdej firmy i równie ważne jest, aby problemy klientów były rozwiązywane szybko i skutecznie.

Dzięki wizualnej platformie obsługi klienta firmy mogą zapewniać obsługę klienta w najwygodniejszy dla nich sposób. A dzięki funkcjom, takim jak udostępnianie ekranu i nagrywanie ekranu, udzielona pomoc będzie bardziej skuteczna.

Możesz także zapoznać się z niektórymi platformami obsługi klienta, aby zwiększyć wskaźniki retencji.