7 programów katalogowych do skonfigurowania własnej witryny z ofertami niszowymi

Dzięki tym portalom z oprogramowaniem katalogowym możesz szybko i niedrogo udostępniać swoje wykazy firm, katalogi, najlepsze podobne miejsca i witryny z ogłoszeniami.

Katalogi firm i witryny z listami firm pomagają konsumentom znaleźć odpowiedni produkt i usługi, których szukają. Katalogi te pomagają podróżnikom, turystom i niewtajemniczonym znaleźć zaufane firmy.

Kilka lat temu tworzenie i hosting takich stron internetowych było trudnym zadaniem. Już nie — ponieważ wielu programistów oferuje teraz aplikacje internetowe oprogramowania katalogowego.

Ale nie możesz po prostu wybrać żadnego z nich bez przeprowadzenia pewnych badań w tle.

W tym artykule przeanalizowaliśmy, abyś wybrał portal, który pasuje do Twojej firmy i budżetu. Czytaj dalej, aby poznać oprogramowanie do tworzenia katalogów i niektóre popularne nazwy w tej domenie.

Co to jest oprogramowanie katalogowe? 👩‍💻

Oprogramowanie katalogowe to podejście bez lub niskokodowe do tworzenia wewnętrznych i zewnętrznych katalogów, wykazów, ogłoszeń, spisów produktów, spisów usług i nie tylko.

Tworzenie katalogu online wymaga doświadczonych programistów, którzy mogą pracować nad interfejsem witryny, treścią, bazą danych, hostingiem, bezpieczeństwem danych i nie tylko. Krótko mówiąc, budowanie i zarządzanie tylko jednym katalogiem biznesowym może zrujnować bank.

Aplikacje internetowe do tworzenia katalogów obsługują wszystkie zadania techniczne i sprawiają, że tworzenie katalogów jest dziecinnie proste. Na przykład używasz narzędzia do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, aby utworzyć niszowe oferty.

Większość takich narzędzi zawiera również profesjonalne szablony. Możesz dodać zasoby swojej marki, takie jak paleta kolorów, motyw, logo, zdjęcia itp., a strona będzie gotowa w ciągu kilku minut.

Najlepsze w takich aplikacjach jest to, że możesz zaprojektować, zbudować i uruchomić setki stron katalogów w ciągu kilku godzin. Aby wypełnić katalog, wystarczy podać nazwy firm, kontakty, adresy, obrazy i lokalizacje w Mapach Google.

Krótko mówiąc, aplikacje do tworzenia katalogów sprawiły, że tworzenie katalogów i hosting stały się lukratywną okazją biznesową dla doświadczonych technologicznie przedsiębiorców, którzy chcą zarabiać na wykazach firm, reklamach PPC, banerach reklamowych, promowanych treściach biznesowych, podmiotach stowarzyszonych z eCommerce i nie tylko.

Co robi oprogramowanie katalogowe? 🏃🏻‍♂️

W szerszym sensie aplikacja do tworzenia katalogów automatyzuje wszystkie zadania (z wyjątkiem zawartości), które w innym przypadku trzeba wykonać ręcznie. Na przykład projektowanie, publikowanie, hosting i zarządzanie wizytówką firmy lub platformą ogłoszeń drobnych.

Niektóre aplikacje oferują obecnie również samoobsługowe wykazy firm, dzięki czemu lokalne i globalne firmy mogą zarejestrować się za darmo, a tym samym szybko rozwijać swoją niszową witrynę z wykazami.

Gdy używasz oprogramowania katalogowego do tworzenia katalogu biznesowego, nie musisz zatrudniać programisty WWW. Musisz skupić się na zadaniach związanych z marketingiem, sprzedażą i odkrywaniem biznesu. Inne ważne zadania, które obsługuje to:

#1. Branding w katalogu firm

Prosty interfejs użytkownika umożliwia jednorazowe przesłanie zasobów biznesowych, a program zaplecza dostosowuje szablon katalogu tak, jak tego potrzebujesz.

#2. Zarządzanie zawartością

Jego interfejs umożliwia zarządzanie zawartością katalogu, taką jak firmy, sklepy, lokalne atrakcje, członkowie, biuletyny i nie tylko.

#3. Marketing cyfrowy

Niektóre programy katalogowe oferują ekskluzywne narzędzia marketingu online, takie jak masowe wiadomości e-mail, Google Ads, usługi SEO itp.

#4. Prywatność i bezpieczeństwo danych

Wielkie nazwiska w branży aplikacji internetowych z katalogu oferują bezpieczeństwo witryny dzięki szyfrowaniu SSL, uwierzytelnianiu logowania itp. Są również zgodne z lokalnymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi prywatności danych, takimi jak RODO, ustawa o ochronie prywatności konsumentów w Kalifornii (CCPA) itp.

#5. Przyjmuj płatności i darowizny

Aplikacje katalogowe integrują Twoją witrynę z ogłoszeniami internetowymi z platformą płatności cyfrowych. W związku z tym możesz umieścić przycisk płatności i darowizny na swoim portalu aukcji, aby zbierać płatności od patronów, darczyńców, członków, firm itp.

#6. Hostuj stronę internetową

Możesz przynieść swoją domenę, ale większość programów do tworzenia list firm prosi o hostowanie w nich portalu internetowego. Niektórzy czynią to obowiązkowym. Tak więc, jeśli nie masz jeszcze dostawcy usług hostingowych, oprogramowanie katalogowe może ci pomóc.

Jeśli już hostujesz inne usługi internetowe online u innego dostawcy hostingu, może być konieczna migracja zasobu. Ponieważ hosting katalogu biznesowego u dostawcy oprogramowania łagodzi problemy ze zgodnością.

Podstawowe funkcje oprogramowania katalogowego 💪

Rozważyliśmy następujące cechy i funkcje, aby stworzyć listę najlepszego oprogramowania katalogowego, z którego może skorzystać Twoja firma. Powinieneś również szukać tych samych funkcji podczas samodzielnego wykonywania badań.

#1. Wiele typów katalogów

Wybrany portal musi oferować obszerną listę typów katalogów. Na przykład:

 • Lista firm
 • Lista produktów/usług
 • Lista promocji / rabatów / kuponów
 • Katalog lokalnych/globalnych miejsc zwiedzania
 • Lista wydarzeń
 • Ogłoszenia drobne

#2. Możliwości zarobkowania

Oprogramowanie katalogowe powinno również pomóc w połączeniu zasobów online z Google AdSense, Ezoic, BuySellAds, Earnify, Nativo itp. w celu reklamowania się w Twoich witrynach.

Oprócz reklam internetowych narzędzie powinno oferować marketing afiliacyjny, promocję biznesu, sprzedaż powierzchni na aukcje itp.

#3. Publikowanie i zarządzanie treścią

Interfejs użytkownika do zarządzania treścią nie powinien wymagać kodowania ani uczenia się. Każdy powinien mieć możliwość bezproblemowego przesyłania miejsc biznesowych i publikowania.

#4. Bezproblemowa aktualizacja strony internetowej

Deweloper oprogramowania katalogowego powinien aktualizować witrynę internetową w zapleczu bez wyłączania portalu przez wiele godzin.

#5. Pobieranie płatności

Powinna istnieć opcja integracji portalu płatniczego dla różnych procesorów płatności online. Jeśli oprogramowanie pozwala połączyć witrynę z kilkoma procesorami płatności, spróbuj tego uniknąć.

#6. Przystępność

Opłata abonamentowa za pakiet podstawowy i średniozaawansowany nie powinna być kosztowna. Dopiero zaczynasz działalność, więc zarabianie zajmie trochę czasu. Wybierz narzędzie, które jest niedrogie i oferuje wszystkie wymagane funkcje.

7. Kompatybilność mediów

Aplikacja internetowa do tworzenia katalogów powinna obsługiwać szereg multimediów, takich jak filmy, GIF-y, obrazy, SVG, pokazy slajdów i inne.

#8. Zarządzanie zasobami wielu witryn

Na koniec, twórca katalogów powinien obsługiwać wiele zasobów online w ramach jednego profilu. Jeśli narzędzie zapewnia również pulpit nawigacyjny lub centrum sterowania do wizualizacji i nadzorowania wszystkich właściwości internetowych z jednego ekranu, jest to bardzo wygodne.

Poniżej znajdziesz wyjątkowe oprogramowanie katalogowe, z którego korzystają wyspecjalizowane firmy i przedsiębiorcy.

Genialne katalogi

Chcesz samodzielnie tworzyć katalogi biznesowe lub witryny członkowskie, ale nie wiesz, jak postępować? Brilliant Directorys jest tutaj, aby pomóc Ci dzięki ponad 1000 przydatnych i skutecznych funkcji. Niektóre z wyróżnionych funkcji to:

 • Zarządzanie członkami z obszaru administracyjnego
 • Zezwalaj członkom na publikowanie artykułów, ogłoszeń, wydarzeń i kuponów
 • Przeszukiwalny profesjonalny katalog online
 • Zbieraj automatyczne płatności od członków i reklam
 • Sprzedawaj miejsca na banery reklamowe, aby uzyskać dodatkowe przychody
 • Promuj przyszłe wydarzenia wśród członków
 • Dynamiczne SEO dla większej liczby odwiedzających i lepszych rankingów SERP
 • Dodaj logo swojej firmy i elementy projektu do brandingu

Ta platforma jest tak łatwa w użyciu, że możesz uruchomić swój katalog online w ciągu kilku minut i dalej rozwijać swoją firmę z powtarzalnymi przychodami. Wybierz motyw, aby rozpocząć tworzenie witryny internetowej dla lokalnych przewodników miejskich, społeczności członkowskich, ogłoszeń drobnych, wykazów nieruchomości i katalogów biznesowych.

Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, czy nowicjuszem, Brilliant Directory jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz uzyskać dostęp do jego kodu źródłowego lub stworzyć stronę internetową z ustawieniami wskaż i kliknij.

Idealne katalogi

Jeśli chcesz zarabiać na promowaniu lokalnych firm i wydarzeń, uruchomienie witryny internetowej z katalogiem firm z Ideal Directory jest realną opcją. Aby nad nim pracować, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia technicznego ani projektowego. Jego najważniejsze cechy to:

 • Łatwa konfiguracja do uruchomienia strony w 24 godziny
 • Przykładowe skrypty sprzedażowe, ulotki i broszury do promocji biznesu
 • Oferuje szkolenia i wsparcie w zakresie nawigacji na platformie i najlepszych praktyk sprzedażowych
 • Dostarcz profesjonalnie zaprojektowane materiały do ​​sprzedaży i marketingu

Co więcej, pozwala ustalić cenę za oferowane usługi. Możesz także oznaczyć katalogi swoim logo i hostować je w swojej domenie.

Dyrektor

W Directorist otrzymujesz najwyższej klasy motywy WordPress odpowiednie dla Twoich katalogów biznesowych. Teraz możesz wybrać swoje ulubione motywy z jego kolekcji. Te motywy są konfigurowalne i super responsywne, dzięki czemu osoby korzystające z dowolnego urządzenia uzyskują najlepsze wrażenia.

Ponadto motywy te są przyjazne dla użytkownika i otrzymują regularne aktualizacje, aby zachować zgodność z aktualnymi trendami. Pozwala tworzyć potężne i spersonalizowane witryny z listami WordPress bez żadnego doświadczenia w kodowaniu.

Szablonowy

Szukasz oszałamiających motywów do witryn z katalogiem firm? Wypróbuj szablonowy. Niezależnie od branży, możesz uzyskać odpowiednie motywy katalogów pełne funkcji i funkcjonalności.

Te motywy są nie tylko konfigurowalne, ale także dają Ci kontrolę nad projektem i kolorami. Dodatkowo w motywach szablonów możesz uwzględnić pola niestandardowe, kategorie i typy postów.

eDirectory

Przy wyborze profesjonalnego oprogramowania katalogowego online, eDirectory jest jednym z największych konkurentów. Z jego pomocą możesz stworzyć zaawansowany katalog online i witrynę członkowską przy najmniejszym wysiłku z Twojej strony.

Oferuje kompletny zestaw funkcji do zbudowania oszałamiającej witryny z katalogiem online dla dowolnej branży lub niszy. Konfiguracja i uruchomienie witryny na tej platformie jest łatwe. Pozwala także łatwo zarządzać zawartością witryny z pełną kontrolą. Najważniejsze cechy eDirectory to:

 • Twórz katalogi ofert, ogłoszeń, ofert, wydarzeń, banerów reklamowych, artykułów i blogów
 • Zintegrowany kreator aplikacji do tworzenia wszystkich urządzeń na Androida i iPhone’a bez kodu
 • Wizualny edytor szablonów dla kreatywnych i niestandardowych aukcji
 • Wewnętrzny zespół programistów zajmujący się niewielkimi zmianami wizualnymi w głównej przebudowie przepływu pracy
 • Bogata biblioteka wtyczek i dostępność zaawansowanych funkcji
 • Zintegruj się z ulubionymi bramkami płatniczymi, aby łatwo otrzymywać płatności cykliczne

Można również zarabiać na katalogu i generować cykliczny strumień przychodów poprzez sprzedaż cyklicznych subskrypcji, generowanie leadów i wyświetlanie reklam.

MarketGrabber

MarketGrabber ułatwia każdej firmie uruchomienie katalogu online dla branż niszowych, organizacji non-profit i lokalnych miast. To solidne, ale elastyczne oprogramowanie można łatwo dostosować do swojego rynku.

Jego responsywna konstrukcja zapewnia pełną funkcjonalność z dowolnego urządzenia. Bez względu na lokalizację odwiedzający witrynę mogą publikować i wyszukiwać. Firmy mogą importować wpisy poprzez wprowadzanie danych administracyjnych lub pliki CSV. Tutaj możesz dodawać filmy, kod do osadzenia i grafikę.

MarketGrabber umożliwia organizacjom hostowanie strony internetowej za ich pomocą lub na innych kompatybilnych serwerach. Zapewnia kompletny kod źródłowy, aby dostosować go do własnych wymagań. Dodatkowe funkcje tej platformy to:

 • W pełni konfigurowalna platforma dla unikalnych wymagań niszowych
 • Wsparcie SEO z adresem URL, metatagami, tagami H1 i kategorią
 • Włącz zatwierdzanie przez administratora dla aukcji w witrynie
 • Dodatki do automatycznych list społecznościowych i innych potrzeb biznesowych
 • Integracja kont mediów społecznościowych w katalogu
 • Dołączanie wideo do aukcji za pomocą wbudowanego kodu
 • Ulepszona opcja wyszukiwania i filtrowania dla odwiedzających

Jeśli chcesz, możesz użyć banerów reklamowych w swojej witrynie, aby uzyskać dodatkowe generowanie przychodów. Użytkownicy mogą zintegrować tę platformę z reklamami Google Adsense lub firmowymi.

Internetowy katalog członków

Jeśli chcesz pozostać w kontakcie ze wszystkimi członkami swojej organizacji, internetowy katalog członków jest odpowiednim oprogramowaniem dla Ciebie. Ułatwia szybką i bezproblemową komunikację z członkami rodziny, personelem, zespołami i innymi osobami.

Ta aplikacja używa protokołu SSL do bezpiecznej i bezpiecznej komunikacji. Dzięki temu Twoje dane pozostają zaszyfrowane i chronione hasłem, z dala od hakerów i cyberprzestępców. Ma utalentowany zespół artystów, którzy projektują Twój katalog zgodnie z tożsamościami Twojej marki, takimi jak kolory, czcionki i logo.

Możesz także zdecydować, czy członkowie mogą edytować swoje profile za pomocą dostosowywanych pól. W każdym razie powiadomi Cię, gdy ktoś dokona zmiany lub zdecyduje się na 100% kontrolę administratora, jeśli potrzebujesz więcej informacji. Co więcej, pozwala na umieszczenie dodatkowych banerów reklamowych, które pomogą Ci pokryć koszty katalogu.

Katalog członków online wykorzystuje aplikację mobilną CTRN, aby ułatwić szybką i bezproblemową komunikację między członkami. Obsługuje również wysyłanie wiadomości do wszystkich członków lub ich części w celu zmiany harmonogramu, ogłoszeń, przypomnień i innych.

Ostatnie słowa 👩‍🏫

Większość konsumentów i firm poszukuje produktów, usług i dostawców online. W związku z tym nie ma wykazów firm i katalogów dla wszystkich branż.

Jest to odpowiedni moment, aby wejść do katalogu firm zajmującego się tworzeniem i hostingiem, ponieważ możesz zarabiać na wiele sposobów z jednej witryny.

A oprogramowanie katalogowe sprawia, że ​​konfiguracja Twojej firmy jest łatwiejsza i tania, ponieważ musisz zarejestrować się w dowolnym z powyższych narzędzi. Jeśli masz już treści, które chcesz opublikować, Twój katalog biznesowy zostanie uruchomiony w mgnieniu oka.

Możesz być także zainteresowany usługami hostingu WordPress premium do hostowania niestandardowych katalogów biznesowych.

x