8 najlepszych aplikacji do porządkowania szafy i planowania strojów

Spójrzmy prawdzie w oczy: uporządkowanie szafy nie jest łatwe. A przy zagraconej szafie wybranie idealnego stroju staje się wyzwaniem. Nie wspominając o tym, że niektóre z Twoich najlepszych ubrań lądują na stosie.

Aby temu zaradzić, możesz uporządkować swoją szafę za pomocą aplikacji mobilnych. Aplikacje te umożliwiają śledzenie elementów garderoby i pomagają planować stylizacje. Poniżej przedstawiamy osiem najlepszych aplikacji do porządkowania szafy.

1. Zdobądź szafę

Get Szafa pomaga uporządkować szafę i zaplanować stroje. Aplikacja oferuje w tym celu kilka funkcji. Możesz robić zdjęcia ubrań, przesyłać je do aplikacji i digitalizować swoją garderobę. Podobnie możesz wirtualnie tworzyć kombinacje różnych ubrań i dodawać je do swojego planisty.

Aplikacja przydaje się, gdy chcesz spakować torbę podróżną, ponieważ możesz przeglądać wszystkie pozycje w aplikacji i je wybierać. Get Szafa ma wspaniałą społeczność fashionistek, którzy chętnie dzielą się pomysłami i sugestiami. Dzięki temu będziesz na bieżąco z trendami w modzie.

Abonament Premium pozwala dodawać do swojej garderoby nieograniczoną liczbę elementów garderoby, podczas gdy konto bezpłatne ogranicza tę liczbę do 100. Cena planu Premium różni się w zależności od kraju.

Pobierz: Zdobądź szafę dla Android | iOS (Bezpłatne; dostępne zakupy w aplikacji)

2. Otwórz szafę

Jeśli poza porządkowaniem swojej szafy chcesz dołączyć do społeczności miłośników mody, zarejestruj się na stronie OpenWardrobe. Aplikacja umożliwia dodawanie ubrań do aplikacji, planowanie strojów i udostępnianie ich znajomym.

Możesz rejestrować ubrane stroje, a aplikacja wyświetla pełny zapis wraz z sugestiami dotyczącymi strojów. Tutaj możesz także przeglądać ubrania twórców, marek i stylistów.

Oprócz dodawania ubrań do cyfrowej szafy możesz zaplanować swój wygląd i spakować się na następną podróż. W zakładce Odkryj możesz wybrać strój na następne wakacje lub zainspirować się społecznością OpenWardrobe. Na stronie głównej znajdują się samouczki wideo i wskazówki na różne tematy związane z modą.

A co najważniejsze, aplikacja OpenWardrobe jest bezpłatna. Platforma zarabia na prowadzeniu płatnych warsztatów, więc nie ma tu żadnego haczyka. OpenWardrobe to świetne miejsce do szukania inspiracji na swoje sukienki, to przyzwoita aplikacja do porządkowania szafy.

Pobierz: OpenWardrobe dla Android | iOS (Bezpłatny)

3. Szafa

Acloset opisuje siebie jako asystentkę ds. mody AI. Kiedy prześlesz zdjęcie swoich ubrań, Acloset usunie tło i doda je do Twojej cyfrowej garderoby.

Dzięki sztucznej inteligencji Acloset może automatycznie wykryć kolor, wzór i styl Twoich ubrań. Pomaga to uporządkować wszystkie Twoje stroje w kategorie. Na podstawie tej kategoryzacji Acloset może zaproponować sukienki odpowiednie do pogody i okazji.

Co więcej, dzięki aktualnym elementom garderoby może wyświetlać sugestie dotyczące zakupów, dzięki czemu nie musisz tracić godzin na szukanie butów, które będą pasować do Twoich ubrań. Aby zdobyć więcej pomysłów, możesz śledzić czołowych stylistów na platformie i sprawdzać ich stylizacje.

Acloset dba o to, abyś wykorzystała całą swoją suknię, pokazując rzeczy, które nosiłaś w ciągu ostatniego miesiąca, ubrania, których nie nosiłaś od dłuższego czasu oraz odsetek sukienek, które często nosisz. W podobny sposób pokazuje Twoje preferencje dotyczące ubioru, wskazując kolor, markę i najczęściej noszone elementy garderoby.

Pobierz: Acloset dla Android | iOS (Bezpłatny)

4. XZ (szafa)

Jeśli każdego ranka zadajesz sobie pytanie, w co się ubrać do pracy, na pewno pokochasz XZ (szafę). Wirtualna szafa umożliwia dodawanie elementów, tworzenie strojów i wyświetlanie propozycji ubrań.

Możesz dodać elementy garderoby, przesyłając zdjęcia lub wybierając sukienki z biblioteki popularnych ubrań. Podobnie jak Acloset, może również wykrywać szczegóły ubrań, choć nie tak dokładnie. Możesz jednak ręcznie dodać kategorię, markę, styl i szczegóły zakupu.

W zakładce kalendarza możesz prowadzić rejestr sukienek, które nosiłaś. Podobnie pozwala planować stroje na tygodnie i miesiące do przodu. Na koniec wyświetla prognozy pogody i pomysły na stroje.

Pobierz: XZ(Szafa) dla Android | iOS (Bezpłatny)

5. Gdzie

Whereing to świetna aplikacja dla miłośników mody. Może zarządzać Twoją cyfrową garderobą, planować stroje, dostarczać sugestie dotyczące strojów i pokazywać pomysły na zakupy.

Kiedy przesyłasz swoje sukienki, Whering automatycznie edytuje obraz i dodaje szczegółowe informacje o sukience. Po przesłaniu kilku elementów funkcja Ubierz mnie tworzy różne kombinacje, które pomogą Ci wybrać strój.

Where pokazuje propozycje zakupów różnych marek, szczególnie tych zrównoważonych. Podobnie, istnieje sekcja z ulubionymi przedmiotami, na wypadek gdybyś chciał kupić używane ubrania online. W miarę jak aplikacja będzie wyświetlać sukienki, które mogą Ci się spodobać, możesz dodawać je do swojej listy życzeń.

Za pomocą Whering możesz tworzyć moodboardy i lookbooki. Aplikacja pomaga także zaplanować bagaż w podróży, sugerując przedmioty ze swojej szafy. Aby pomóc Ci zrozumieć wzorce ubioru, śledzi Twoje stroje i wyświetla statystyki użytkowania.

Pobierz: Dokąd Android | iOS (Bezpłatny)

6. Inteligentna szafa

Smart Closet służy jako Twój osobisty stylista. Pozwala uporządkować szafę, wybierać stroje i kupować nowe ubrania. Chociaż umożliwia digitalizację garderoby, Smart Closet nie jest najlepszą aplikacją do garderoby, jeśli chodzi o edycję obrazów ubrań lub wyodrębnianie szczegółów przedmiotów.

Jednak Smart Closet przoduje w dostarczaniu sugestii zakupowych na podstawie marki, sklepu lub kategorii. Możesz stworzyć listę życzeń produktów swoich ulubionych marek. Aplikacja ułatwia tworzenie lookbooków i prezentowanie najlepszych strojów.

Wbudowany kalendarz pozwala planować lub rejestrować stylizacje. A co najważniejsze, aplikacja pomaga spakować bagaż i wyświetla statystyki Twojej szafy.

Pobierz: Inteligentna szafa dla Android | iOS (Bezpłatne; dostępne zakupy w aplikacji)

7. Oszczędź swoją garderobę

Save Your Clothes ma na celu pomóc Ci zbudować trwałą, niedrogą, a jednocześnie stylową garderobę. Za pomocą aplikacji możesz stworzyć cyfrową szafę, dodając wszystkie elementy garderoby, przesyłając zdjęcia lub wprowadzając szczegóły. Oprócz szafy możesz dodawać ubrania do konkretnych list, np. listy do codziennego użytku, jednej do pracy i drugiej na siłownię.

Save Your Clothes podpowiada stylizacje w zależności od pogody i kalendarza. Podobnie jak większość innych aplikacji, pozwala na zakupy. Wyróżnia się jednak oferowaniem usług u swoich partnerów. Usługi te obejmują pranie, naprawy, darowizny itp.

Sekcja „Twoja szafa, rozszyfrowana” przedstawia ciekawe spostrzeżenia na temat Twojej szafy i jej wykorzystania, takie jak dane dotyczące zrównoważonego rozwoju, preferowane kolory i najpopularniejsze kategorie. Tutaj możesz skorzystać z kalendarza, aby śledzić swoje stylizacje.

Pobierz: Zachowaj swoją szafę na Android | iOS (Bezpłatny)

8. Planer strojów Pureple

Pureple Outfit Planner to kolejna aplikacja do organizowania szafy, którą możesz wypróbować. Aby rozpocząć, dodaj wszystkie elementy swojej garderoby do wirtualnej szafy. Przy każdym produkcie możesz wybrać kategorię i sezon, co pomoże Ci później filtrować sukienki.

Gdy Twoja garderoba będzie już gotowa, Pureple może zasugerować stroje. Po zarekomendowaniu kilku losowych strojów w celu określenia Twojego gustu, Pureple przedstawia sugestie zgodnie z Twoimi preferencjami.

Chociaż podstawowy plan jest bezpłatny, możesz go uaktualnić, aby uzyskać dostęp bez reklam i nieograniczone sugestie dotyczące stylu. Aby zaczerpnąć inspiracji, możesz także przeglądać stroje udostępniane przez innych członków społeczności Pureple.

Pobierz: Planer strojów Pureple dla Android | iOS (Bezpłatne; zakupy w aplikacji)

Utrzymuj porządek w swojej szafie

Te cyfrowe aplikacje do zarządzania garderobą umożliwiają przeglądanie całej kolekcji odzieży jednym spojrzeniem. Ułatwia to wybór stroju. Jeśli jednak nadal nie możesz, wyżej wymienione aplikacje mogą również wyświetlać sugestie.