8 najlepszych programów Deepfake typu open source do tworzenia realistycznych iluzji

Współczesne firmy wykorzystują deepfakes do tworzenia realistycznych iluzji, które pozytywnie wpływają na ich działalność. Dzięki Deepfakes trudno teraz zaufać jakiemukolwiek obrazowi lub filmowi, który widzisz w Internecie, z jednego powodu: takie multimedia mogą zostać zmienione lub sfałszowane.

Z drugiej strony jest spora liczba osób, które korzystają z oprogramowania Deepfake w sposób etyczny. W tym artykule omówiono, czym jest Deepfake, korzyści, jakie przynosi światu biznesu, oszustwa Deepfake i przegląd niektórych z najlepszych programów deepfake typu open source, z których możesz dziś korzystać.

Czym są Deepfakes?

Deepfake to zmanipulowana treść wizualna generowana przez wyrafinowane modele sztucznej inteligencji. Powstałe obrazy, dźwięki i filmy wyglądają tak, jakby były prawdziwe. Twórcy Deepfakes wykorzystują głębokie uczenie się (podtemat uczenia maszynowego) do generowania takich filmów i obrazów.

Dzięki deepfake możesz tworzyć postacie, które nie istnieją i dołączać do nich fałszywe dźwięki. Z drugiej strony możesz zastąpić twarz wykonawcy w filmie twarzą innej osoby, zachowując oryginalny dźwięk. Twórcy mogą także manipulować głosem, aby sprawiał wrażenie, jakby słowa, które słyszysz, wypowiadała znana osoba.

Oto przykład filmu deepfake:

Film wygląda realistycznie i możesz w to uwierzyć, oglądając go po raz pierwszy. Jednak ten film powstał pięć lat temu.

Jakie korzyści płyną z Deepfakes dla świata biznesu?

Tworzenie memów jest jednym z przypadków użycia Deepfakes. Z drugiej strony niektórzy źli aktorzy wykorzystują tę technologię do rozpowszechniania fałszywych informacji, a nawet wystawiania marek/osób ​​w złym świetle.

Deepfakes zapewniają także różne korzyści kreatywnym markom i właścicielom firm. Oto niektóre zalety deepfakes w świecie biznesu:

 • Obniżone koszty produkcji: firmy nie muszą już płacić aktorom, tworzyć kosztownych scen zdjęciowych ani zatrudniać fotografów/kamerowców, ponieważ mogą tworzyć wysokiej jakości treści wizualne przy użyciu deepfakes.
 • Produkcja spersonalizowanych treści: firmy wykorzystują obecnie deepfakes do tworzenia spersonalizowanych treści i reklam. Takie treści mogą być kierowane do określonych lokalizacji, nisz lub branż.
 • Wirtualne osoby wpływowe: zatrudnienie osób wpływających fizycznie może być kosztowne. Deepfakes daje firmom szansę na zbudowanie wirtualnych influencerów, którzy mogą wspierać i promować marki.
 • Lepsza obsługa klienta: Firmy mogą wykorzystywać deepfakes w obsłudze klienta na wiele sposobów. Na przykład firma może mieć wirtualnego rzecznika dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby odpowiadać na częste zapytania lub kontaktować się z klientami.
 • Poprawiona dostępność: możesz używać deepfakes do tworzenia treści, do których będą miały dostęp osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Możesz na przykład tworzyć artykuły w języku migowym dla osób, które nie słyszą, korzystając z deepfakes.

Czym są oszustwa Deepfake i jak je wykryć?

Oszustwa typu deepfake to oszukańcze działania powstałe przy użyciu technologii deepflake, których celem jest oszukanie lub osiągnięcie złośliwych celów lub korzyści finansowych. Takie fałszywe oszustwa mogą przybierać różne formy, takie jak oszustwa głosowe, podszywanie się pod wideo, fałszywe referencje i wywiady.

Być może widziałeś na przykład zmyślony film skierowany do znanych osób, takich jak politycy czy celebryci. To doskonały przykład filmu, w którym podszywa się pod prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i twierdzi, że jego „wojsko się poddało”:

Czy to oznacza, że ​​nie możemy już ufać niczemu, co zobaczymy w Internecie? Nie. Na szczęście możesz teraz wykryć deepfake na następujące sposoby:

 • Wyrazy twarzy: proste spojrzenie na mimikę lub ruchy ciała może pomóc Ci stwierdzić, czy film jest prawdziwy, czy nie. Zwróć uwagę na nienaturalne ruchy warg i brak przerw w rozmowie.
 • Nierówny odcień skóry: ta funkcja jest powszechna w filmach. Sprawdź, czy odcień skóry twarzy/głowy pasuje do pozostałych części ciała, np. dłoni.
 • Przejścia: większość filmów typu deepfake koncentruje się na twarzach z przodu. Jeśli oglądany film ma inne widoki, sprawdź przejścia, aby określić, czy nie ma w nich czegoś niezwykłego.
 • Łatki: Aby zanotować poprawki na obrazach generowanych komputerowo, potrzebny jest ekran o dobrej rozdzielczości. Jeśli jest to film, możesz go zatrzymać, zrobić zrzut ekranu i sprawdzić, czy skóra jest syntetyczna czy naturalna.

Większość ludzi używa wyrafinowanych/specjalistycznych komputerów do tworzenia deepfakes. Na szczęście do tworzenia takich treści możesz również użyć łatwo dostępnego oprogramowania deepfake.

Oto niektóre z najlepszych aplikacji do tworzenia deepfakes:

Zamiana twarzy

Zamiana twarzy to narzędzie do głębokiego uczenia się, którego możesz używać do rozpoznawania i zamiany twarzy. Twórcy tego narzędzia wykorzystali TensorFlow, Keras i Python (jedne z największych technologii uczenia maszynowego).

FaceSwap jest przeznaczony do działania w systemach Windows, macOS i Linux. Produkt istnieje, aby odkrywać i eksperymentować z technikami sztucznej inteligencji. Można go używać w filmach, komentarzach politycznych lub społecznych lub w innych zastosowaniach etycznych.

Cechy

 • Najlepsze do zamiany twarzy w filmach i obrazach
 • Dostępne w systemach operacyjnych Linux, macOS i Windows
 • bezpłatny

Platforma posiada ekskluzywne forum, na którym użytkownicy mogą wchodzić w interakcje i dzielić się pomysłami na temat korzystania z tego narzędzia.

DeepFace na żywo

DeepFace na żywo to narzędzie do zamiany twarzy w czasie rzeczywistym na potrzeby rozmów wideo i przesyłania strumieniowego z komputera. Możesz zamienić swoją twarz, oglądając wideo za pomocą wyszkolonych modelek lub z kamery internetowej. Narzędzie ma setki twarzy ludzi, którzy nie istnieją.

Cechy

 • Zero zależności
 • Kompatybilny z systemem Windows 10 i nowszym
 • Nadaje się do wymiany w czasie rzeczywistym dla połączeń wideo i przesyłania strumieniowego z komputera

Platforma również oferuje DeepFaceLab, gdzie możesz wytrenować swój własny model twarzy i uzyskać lepszą jakość lub lepsze dopasowanie twarzy. Możesz także wybrać animator twarzy, który pozwala tworzyć gify i inne krótkie formaty wideo.

DeepFaceLab

DeepFaceLab to wiodąca platforma do zamiany twarzy. To oprogramowanie jest wyposażone w odpowiednie narzędzia, które pomagają użytkownikom tworzyć wysokiej jakości zamiany twarzy. Jest to również odpowiednie narzędzie dla osób poszukujących luźnego i elastycznego złącza w celu wzmocnienia rurociągów bez konieczności pisania skomplikowanego szablonowego kodu.

Kluczowe cechy

 • Dostępne dla Linuksa i Windowsa
 • Jest to framework do zamiany twarzy
 • Można szkolić w Google Collab

DeepFaceLab jest wysoce konfigurowalny, a użytkownicy mogą modyfikować różne aspekty jego potoku, aby dostosować je do swoich potrzeb. To narzędzie umożliwia wykonywanie różnych czynności, takich jak zamiana twarzy, usuwanie starzenia się twarzy i manipulowanie ustami.

Zamiana Simów

Zamiana Simów to platforma do zamiany twarzy dla filmów i obrazów. To narzędzie zostało zaprojektowane w taki sposób, że podczas zamiany twarzy zachowuje takie atrybuty, jak kierunek spojrzenia i wyraz twarzy. Dzięki temu podejściu uzyskana ściana jest bardzo podobna do ściany źródłowej.

Kluczowe cechy

 • Struktura zamiany twarzy
 • Nadaje się do filmów i zdjęć
 • Możliwość dostosowania do dowolnych tożsamości

Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby wykraczać poza architekturę zamiany twarzy specyficzną dla tożsamości i umożliwiać dostosowanie zamiany do dowolnych tożsamości. To narzędzie zostało utworzone przy użyciu języka Python i jego bibliotek, takich jak NumPy, PyTorch i TorchVision.

FaceFusion

FaceFusion jest zmiennikiem i wzmacniaczem twarzy. To narzędzie jest dostępne dla użytkowników systemów macOS, Linux i Windows. FaceFusion jest przeznaczony dla ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego i osób posiadających umiejętności techniczne. Do płynnego działania tego oprogramowania potrzebne są co najmniej 4 GB pamięci RAM, ale pożądane jest 8 GB lub więcej.

Kluczowe cechy

 • Zmieniacz twarzy i wzmacniacz
 • Zero zależności
 • Bezpłatny

FaceFusion jest skierowany do branży mediów generowanych przez sztuczną inteligencję, a użytkownicy mogą generować postacie jako model dla linii ubrań, a nawet animować niestandardową postać. To narzędzie jest zbudowane przy użyciu języka Python.

Duch

Duch to skrót od Generative High Fidelity One Shot Transfer. To narzędzie wykorzystuje pojedynczy strzał, co oznacza, że ​​wykorzystuje obraz z jednego źródła do zamiany twarzy docelowej w filmie lub obrazie bez dodatkowego etapu szkolenia. Ghost został zaprojektowany tak, aby utrzymać żywotność twarzy celu po dokonaniu zamiany.

Kluczowe cechy

 • Zamień twarze w filmach i obrazach
 • Stosuje podejście jednostrzałowe
 • Otwarte źródło

Ghost korzysta z funkcji utraty wzroku, która zachowuje kierunek oczu jak w przypadku twarzy docelowej. Narzędzie to wykorzystuje również mieszanie adaptacyjne, które pozwala użytkownikom skutecznie przenosić kształt twarzy źródłowej. Narzędzie obsługuje potoki obrazu do obrazu i pojedynczego ujęcia obrazu do wideo, umożliwiające zamianę wysokiej jakości.

Smutny Talker

Smutny Talker jest generatorem współczynników ruchu 3D. To narzędzie generuje ekspresję i pozy głowy w celu uzyskania renderów mówiących twarzy. Wygenerowane filmy mogą być w różnych językach, na przykład angielskim lub chińskim. Modele zostały również przeszkolone w zakresie kontrolowania mrugania oczami i uczynienia ich tak realistycznymi, jak to tylko możliwe.

Kluczowe cechy

 • Wieloplatformowy
 • Nadaje się do filmów i obrazów
 • Bezpłatny

SadTalker to wieloplatformowe narzędzie, którego można używać w systemach Windows, Linux i macOS. To narzędzie umożliwia generowanie różnych obrazów/filmów w różnych trybach, takich jak zmiana rozmiaru, zdjęcie i odniesienie. Na każdej maszynie z 4 GB RAM i więcej można uruchomić SadTalker.

Klonowanie głosu w czasie rzeczywistym

Klonowanie głosu w czasie rzeczywistym to narzędzie, które pozwala sklonować głos i wygenerować dowolną mowę w ciągu kilku sekund. Platforma ta działa na systemach opartych na systemach Windows i Linux. Wstępnie wyszkolone modele tego narzędzia są pobierane automatycznie po zainstalowaniu go na komputerze lokalnym. Można je jednak pobrać także ręcznie.

Cechy

 • Wieloplatformowy
 • Klonowanie głosu w czasie rzeczywistym
 • Bezpłatny

Klonowanie głosu w czasie rzeczywistym przechodzi przez trzy etapy, aby wytworzyć dowolną mowę. Użytkownik w pierwszym etapie tworzy cyfrową reprezentację głosu z dźwięku. Ostatnie dwa etapy polegają na wygenerowaniu mowy z dowolnego tekstu.

Wniosek

Masz teraz wiele różnych aplikacji typu deepfake, których możesz używać do wymiany obrazów lub filmów lub obu. Chociaż są ludzie, którzy tworzą deepfakes w złych celach, możesz je wykorzystać także w biznesie i dla swojej marki. Wybór oprogramowania będzie zależał od wykonywanego zadania i Twojej wiedzy. Przeanalizuj każde narzędzie, aby określić, czy odpowiada Twoim potrzebom.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi narzędziami do klonowania głosu AI, aby tworzyć płynne, autentyczne podkłady głosowe.