8 najlepszych kursów przygotowujących do ACT, aby poprawić swoje wyniki

W obecnych czasach coraz więcej studentów marzy o studiowaniu za granicą. Dzięki łatwiejszym egzaminom wstępnym i prostszym testom wstępnym wyjazd za granicę stał się dla wielu studentów najlepszym wyborem.

Egzamin ACT jest jednym z takich egzaminów, który pomaga studentom w realizacji ich marzeń o studiowaniu za granicą, a zwłaszcza na amerykańskich uniwersytetach.

Jeśli planujesz studiować na amerykańskich uniwersytetach, stawienie się na egzamin ACT może być dla Ciebie bardzo pomocne. W tym artykule omówimy szczegóły egzaminu ACT i niektóre z najlepszych kursów przygotowujących do ACT, które mogą pomóc Ci poprawić wynik ACT.

Co to jest badanie ACT?

ACT, czyli American College Testing, to egzamin wstępny na studia licencjackie zdawany przez uczniów szkół średnich w celu uzyskania wstępu na czteroletnie studia w college’ach i uniwersytetach w USA. Od ponad 60 lat wiele amerykańskich szkół wyższych i uniwersytetów polega na wynikach studentów zgłaszających się do egzaminu ACT w celu przyjęcia.

Ponadto egzamin ACT jest akceptowany i ceniony przez wszystkie uczelnie i uniwersytety w USA oraz ponad 225 uniwersytetów na całym świecie.

Dlaczego powinieneś zdawać egzamin ACT?

Najbardziej rzucającym się w oczy elementem egzaminu ACT jest to, że można go wykonać około 28 razy w roku. Również w 2021 roku organizacja ACT wprowadziła funkcję superscore w egzaminie ACT. Dzięki temu Twój nowy wynik będzie sumą wszystkich najlepszych wyników z poszczególnych przedmiotów z Twoich prób egzaminacyjnych ACT.

Wcześniej studenci zdawali egzamin ACT w formie papierowej, teraz odbywa się to w sposób komputerowy. Nawet poza USA egzamin ACT jest przeprowadzany w formie komputerowej.

Wymagania kursu ACT obejmują czytanie, matematykę, nauki ścisłe i opcjonalne zadanie pisemne. Część pisemna egzaminu ACT jest opcjonalna i nie wpływa na ocenę ogólną. ACT oferuje również dodatkową sekcję naukową w swoim badaniu. Wreszcie, dla studentów dostępnych jest wiele kursów przygotowawczych do ACT, które mogą pomóc im osiągnąć dobre wyniki.

Szczegóły dotyczące egzaminu ACT

Opłaty egzaminacyjne

Opłaty egzaminacyjne dla ACT różnią się w zależności od tego, czy zajmujesz się pisaniem, czy nie. Pełny egzamin ACT bez części pisemnej kosztuje 171,50 USD, podczas gdy pełny egzamin ACT wraz z częścią pisemną kosztuje 196,50 USD. Istnieją dodatkowe opłaty za zmianę opcji testu, późną rejestrację, dodatkowe raporty wyników itp.

Czas trwania

Dla studentów, którzy zdecydują się na egzamin ACT bez części pisemnej, całkowity czas trwania wynosi 2 godziny i 55 minut. Dla studentów, którzy zdecydują się na egzamin ACT z częścią pisemną, łączny czas trwania egzaminu wynosi 3 godziny i 40 minut.

Sekcje

Egzamin ACT ocenia głównie uczniów na podstawie ich biegłości w pięciu głównych obszarach, tj. czytaniu, matematyce, języku angielskim, naukach ścisłych i opcjonalnej sekcji pisania. Każda sekcja ma swój własny limit czasu, w którym uczniowie mogą odpowiedzieć na pytania.

Liczba pytań

ACT zawiera łącznie 215 pytań, z których 75 dotyczy języka angielskiego, 60 dotyczy matematyki, 40 dotyczy czytania, 40 dotyczy nauk ścisłych, dostępna jest również opcjonalna sekcja pisania zgodnie z preferencjami ucznia.

Średni wynik

Egzamin ACT mierzy wynik studenta w skali od 1 do 36. Średni wynik dla studenta to 21. Jeśli uzyskasz więcej niż 21 punktów, z pewnością możesz dostać się na renomowane uczelnie w USA. Dzieje się tak, ponieważ pokazuje, że uzyskałeś więcej niż 50% zdających.

Okres ważności wyniku

Wynik egzaminu ACT jest ważny przez 5 lat.

Jakie umiejętności są wymagane, aby zdać egzamin ACT?

Angielska część ACT składa się z pytań wielokrotnego wyboru, po których następują eseje lub fragmenty. Pytania egzaminacyjne ACT związane z językiem angielskim obejmują kompetencje, takie jak użycie/mechanika, struktura zdań i umiejętności retoryczne. Musisz rozwinąć te umiejętności, aby zaliczyć angielską sekcję egzaminu ACT.

Reprezentacja danych, sprzeczne punkty widzenia i podsumowanie badań to trzy główne typy fragmentów zawarte w części naukowej i matematycznej egzaminu ACT. W sekcji naukowej znajduje się siedem akapitów, a po każdym często znajduje się tabela, wykres lub wykres. Sekcja matematyki składa się z pytań wielokrotnego wyboru. Aby uzyskać dobry wynik na egzaminie ACT z nauk ścisłych i matematyki, musisz rozwijać swoje umiejętności w zakresie interpretacji, analizowania, rozwiązywania problemów i oceniania informacji.

Test czytania ACT składa się z czterech części, z których trzy składają się z dużego pisma, a czwarta z dwóch krótkich zdań. Studia społeczne, nauki przyrodnicze, humanistyczne i tematy narracji literackiej są omówione w sekcji czytania ACT. Test czytania ACT ocenia umiejętność czytania na podstawie trzech kryteriów: organizacja i rozwój, spójność wiedzy i koncepcji oraz główne idee i szczegóły. Będziesz musiał rozwinąć te umiejętności, aby uzyskać wysoki wynik w tej sekcji.

Daty i wyniki egzaminów ACT

Organizacja ACT przeprowadza egzamin ACT około 28 razy w ciągu roku. Obejmuje to 7 weekendów (sobota i niedziela), w których AKT jest prowadzony na dwie zmiany. Poniżej znajduje się lista dat, w których w tym roku odbędzie się egzamin ACT.

  • 9-10 września 2022: Na które należy się zarejestrować do 12 sierpnia (może zostać przedłużone do 26 sierpnia, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)
  • 21-22 października 2022 r.: Na które należy się zarejestrować do 23 września (może to zostać przedłużone do 7 października, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)
  • 9-10 grudnia 2022: Na które należy się zarejestrować do 11 listopada (może to zostać przedłużone do 28 listopada, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)
  • 10-11 lutego 2023 r.: Na które należy się zarejestrować do 13 stycznia (może to zostać przedłużone do 27 stycznia, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)
  • 14-15 kwietnia 2023: Na które należy się zarejestrować do 17 marca (może to zostać przedłużone do 31 marca, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)
  • 9-10 czerwca 2023: Na które należy się zarejestrować do 12 maja (może to zostać przedłużone do 26 maja, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)
  • 14-15 lipca 2023 r.: Na które należy się zarejestrować do 16 czerwca (może to zostać przedłużone do 7 lipca, ale trzeba uiścić opłatę za spóźnienie wraz z faktycznymi opłatami)

Oprócz łatwości rejestracji i dobrego systemu punktacji, kolejną cechą ACT jest to, że wiele instytutów i stron internetowych oferuje kursy przygotowawcze ACT. Kursy te umożliwiają zapoznanie się z programem nauczania i wzorcem egzaminacyjnym egzaminu ACT. Kursy te pomagają również rozwinąć umiejętności wymagane do zdania egzaminu.

Poniżej znajdują się niektóre z najlepszych kursów przygotowawczych do ACT, które poprawią Twój wynik.

Przygotowanie ACT® w zaledwie 20 minut dziennie [Magoosh]

Ten kurs przygotowawczy ACT oferowany przez Magoosh znany jest z prostoty, dostępności, elastyczności i przystępności cenowej. Na tym kursie wystarczy poświęcić 20 minut swojego dnia na przygotowanie się do egzaminu ACT. Możesz łatwo uzyskać dostęp do tego kursu na urządzeniach mobilnych i komputerowych, a sam kurs jest dość przystępny.

Ponadto kurs oferuje wyjaśnienia wideo lub tekstowe dla wszystkich swoich pytań i ma inteligentne narzędzia do śledzenia postępów, aby wykryć twoje postępy. Oferuje również pomoc ekspertów ds. przygotowania ACT.

ACT Math Test Prep Kurs do egzaminu Recenzja jest łatwa [Udemy]

Matematyka jest bardzo ważną częścią egzaminu ACT. Ten kurs przygotowawczy do ACT jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce poprawić swój wynik z matematyki na egzaminie ACT. Ten kurs przygotowujący do egzaminu z matematyki ACT obejmuje 190 praktycznych pytań wielokrotnego wyboru ze szczegółowymi rozwiązaniami w formacie wideo.

Zawiera różne tematy, takie jak podstawowy przegląd algebry, funkcje złożone, wykresy równań liniowych i kwadratowych, rozkład trójmianowy na czynniki, dwumiany idealne kwadratowe, suma doskonałych sześcianów i GCF, uproszczenie wyrażeń wymiernych, mnożenie macierzy i znajdowanie wyznacznika itp.

Preparat ACT®, który przynosi rezultaty [The Princeton Review]

Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu ten kurs przygotowawczy ACT oferowany przez The Princeton Review zapewnia maksymalne wyniki w minimalnym czasie. Kurs gwarantuje rozwiązanie najczęściej napotykanego problemu, z jakim zmagają się osoby przystępujące do testu ACT: nieskuteczne metody rozwiązania problemu, niezrozumienie pytania i marnowanie czasu na zapamiętywanie pojęć.

Kurs oferuje wiele funkcji i możesz wybrać, czy chcesz uczyć się online, czy offline. Co najważniejsze, The Princeton Review oferuje wiele pakietów, z których możesz wybierać według własnego komfortu i upodobań.

ACT® PRZYGOTOWANIE [Kaplan]

Ten kurs przygotowawczy do ACT oferowany przez Kaplana ma trzy różne formy. Te trzy formy to Live Online, Self-Paced i Online Tutoring. Zespół instruktorów spoza kamery odpowiada na Twoje pytania na prywatnym czacie, gdy najwyżej oceniany nauczyciel ACT prowadzi zajęcia w ramach kursu online na żywo. Kurs we własnym tempie jest idealny, jeśli masz napięty harmonogram. Sesje jeden na jednego pozwalają skupić się na odpowiednich informacjach i taktykach, jednocześnie identyfikując swoje mocne strony i potencjalne obszary poprawy.

W swoich zajęciach przygotowawczych Kaplan uwzględnia rzeczywiste pytania ACT i egzaminy praktyczne. Mają dostosowany Qbank z ponad 2000 aktualnymi pytaniami ACT. Dodatkowo otrzymasz pięć autentycznych egzaminów praktycznych o takim samym formacie i typie pytań jak prawdziwy egzamin.

Korepetycje SAT/ACT [Testive]

Ten kurs przygotowawczy ACT oferowany przez Testive jest odpowiedni zarówno dla prześladowców ACT, jak i SAT. Zapewniając specjalistyczne szkolenie tematyczne, dokładne objaśnienia problemów treningowych, taktykę egzaminowania i mnóstwo zachęt, ich zabawni i wysoko wykwalifikowani instruktorzy mogą pomóc Ci uzyskać maksymalny możliwy wynik.

Ponadto ich kursy składają się z zadań domowych, egzaminów próbnych i zaplanowanych sesji korepetycji. Testive zapewnia również dostęp do adaptacyjnej platformy edukacyjnej, do 8 testów praktycznych z pełnym raportowaniem wyników, sesji przeglądu testów z ekspertami przygotowującymi testy oraz tysięcy pytań praktycznych dopasowanych do Twoich umiejętności i słabości.

Gwarancja wyniku ACT [PrepExpert]

PrepExpert oferuje 3 rodzaje kursów przygotowawczych do ACT. Są to 8-tygodniowy kurs przygotowawczy Capstone ACT z 4-punktową gwarancją poprawy wyniku ACT, 6-tygodniowy flagowy kurs przygotowawczy ACT z 4-punktową gwarancją poprawy wyniku ACT oraz kurs przygotowawczy do wideo ACT we własnym tempie z poprawą wyniku ACT Gwarancja.

Jest znany ze swojego schematu, który mówi, że możesz odzyskać pieniądze, jeśli Twój wynik ACT nie poprawi się po ukończeniu kursu. Te trzy kursy oferowane przez PrepExpert są prowadzone przez różnych ekspertów branżowych dostępnych na platformie PrepExpert.

ACT Prep, zaprojektowany od podstaw [PrepScholar]

ACT Prep Course oferowany przez PrepScholar to internetowy kurs przygotowawczy stworzony specjalnie z myślą o egzaminie ACT. Jest fachowo zaprojektowany, aby dokładnie ocenić umiejętności uczniów przed przedstawieniem najbardziej produktywnego planu lekcji. Otrzymasz szczegółowe, krok po kroku wskazówki, jak się uczyć, na jakie zajęcia uczęszczać, kiedy zdawać egzaminy praktyczne i jak analizować swoje błędy w tym kursie.

Gwarantują wzrost wyniku ACT o co najmniej 4 punkty lub zwrócą pieniądze. Ponadto zapewniają, że ich najlepszy program przyniesie Ci korzyści, ponieważ zapewnia jedną z najlepszych gwarancji wyników w branży.

Przygotowanie do ACT: Przewodnik po praktyce i nauce [Study.com]

Kurs przygotowawczy ACT na Study.com ma na celu pomóc Ci przygotować się do egzaminu ACT i uzyskać najlepszy wynik. Możesz uzyskać dostęp do jej zawartości w dowolnym momencie i uzyskać do niej dostęp na dowolnym komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Ten kompleksowy kurs obejmuje zwięzłe wykłady wideo i interaktywne egzaminy praktyczne, które pomogą Ci zrozumieć wszystkie tematy egzaminacyjne ACT. Możesz wziąć udział w quizie składającym się z 50 pytań, aby sprawdzić, czy rozumiesz podstawowe zagadnienia omawiane w tym kursie, lub kompleksowy test praktyczny odtwarzający rzeczywisty format egzaminu.

Wniosek

Wraz ze wzrostem liczby studentów planujących studia za granicą może wzrosnąć rywalizacja o egzaminy typu ACT czy SAT. Ale nie dlatego porzucasz swoje marzenie o studiowaniu za granicą.

Możesz łatwo złamać egzaminy, takie jak ACT, dzięki odpowiedniemu szkoleniu i wskazówkom. Te wyżej wymienione kursy przygotowawcze ACT mogą pomóc Ci poprawić wynik i zwiększyć pewność siebie. Więc ustabilizuj swoje cele i zacznij przygotowywać się do swoich marzeń za granicą z silną wolą i bystrym umysłem!

Następnie możesz sprawdzić niektóre z najlepszych kursów przygotowujących do GRE.