Udostępnij teraz w social media:

Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym użytkownikiem Internetu czy zaawansowanym użytkownikiem, istnieją pewne niezbędne rozszerzenia przeglądarki, które zwiększą użyteczność ulubionej przeglądarki, zwiększą bezpieczeństwo i ogólnie poprawią jakość życia w Internecie. Dzisiaj omówimy 8 najpopularniejszych rozszerzeń przeglądarki, a także dwie najlepsze sieci VPN obsługiwane przez przeglądarkę

Must Have Browser Extensions 2018 1 - Chrome Extension store

Surfowanie po sieci za pomocą zwykłej przeglądarki to 1995 rok. Obecnie chodzi o rozszerzenia! Dodatki do przeglądarki zwiększają funkcjonalność Chrome, Firefox i Safari, oferując funkcje nieuwzględnione przez pierwotnych twórców. Wiele niezbędnych rozszerzeń przeglądarki ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa w Internecie, podczas gdy inne dodają nowe podstawowe funkcje lub ulepszają strony internetowe, aby były łatwiejsze w użyciu. Wybraliśmy jedne z najlepszych rozszerzeń przeglądarki na rok 2019, które gwarantują lepszą obsługę online.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Chroń swoje dane za pomocą rozszerzenia VPN przeglądarki

Wirtualne sieci prywatne są podstawą bezpiecznego korzystania z Internetu. Chronią twoją tożsamość, trzymają cię w ukryciu w Internecie, a nawet pomagają ci przełamać bariery cenzury. Korzystanie z VPN to niesamowity sposób na zablokowanie danych, dzięki czemu nigdy nie będziesz musiał martwić się o swoją prywatność.

Zagrożenia związane z darmowymi rozszerzeniami VPN

Nigdy nie powinieneś nigdy korzystać z bezpłatnej sieci VPN. Nie na żadnym urządzeniu i pod żadnym pozorem. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy płatne usługi oferują bezpłatną wersję próbną swojego produktu. Bezpłatne sieci VPN nie zarabiają na swoich użytkownikach, przypominając sobie powiedzenie „Jeśli nie jesteś płatnym klientem, to jesteś produktem”.

Ponieważ bezpłatne sieci VPN potrzebują przychodów, aby zarządzać swoimi serwerami, muszą uciekać się do innych metod, które obejmują między innymi sprzedaż prywatnych danych. Płatne sieci VPN są motywowane, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo, i są na tyle tanie, że subskrypcja nie złamie banku.

POWIĄZANE CZYTANIE: W jaki sposób VPN czynią Cię mniej bezpiecznym

Najlepsze sieci VPN z rozszerzeniami przeglądarki

Porównaliśmy niektóre z najlepszych sieci VPN na rynku, analizując ich metody szyfrowania, zasady bezpieczeństwa i dostępność oprogramowania. Dwa z nich pojawiły się jako najlepsze w branży i oba oferują proste rozszerzenia, których można użyć do zapewnienia szyfrowania ruchu w przeglądarce.

1. NordVPN

NordVPN to niesamowita usługa z jedną z największych sieci w branży. Lista stale się powiększa, ale w chwili pisania tego tekstu znajduje się na około 5700 serwerów w 60 krajach, co wystarczy, aby zapewnić błyskawiczne połączenia o niskim opóźnieniu na całym świecie. Sieć ta jest zabezpieczona silnym 256-bitowym szyfrowaniem AES oraz przełącznikiem zabijania i funkcjami ochrony przed wyciekami DNS, a polityka zerowego logowania NordVPN obejmuje wszystko, od znaczników czasu po ruch, dzienniki DNS i wiele innych. A jeśli szukasz dodatkowych funkcji, takich jak ochrona przed DDoS, routing cebulowy przez VPN lub podwójne szyfrowanie, NordVPN jest zdecydowanie wyborem dla Ciebie!

Sprawdź -   Jak wyświetlić wolne miejsce na dysku i wykorzystanie dysku w terminalu systemu Linux

NordVPN oferuje rozszerzenie proxy VPN zgodne ze wszystkimi głównymi przeglądarkami, w tym Chrome, Firefox, Opera, Safari i Internet Explorer (Edge). Jest to szybka instalacja i nie przeszkadza, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo w Internecie.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy
 • Zoptymalizowane serwery do odblokowywania Netflix
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • Torrenting / P2P wyraźnie dozwolone
 • Nie zachowuje żadnych metadanych podczas przeglądania
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons
 • Niewiele
 • Aplikacje mogą być nieco kłopotliwe w użyciu.

2. PureVPN

PureVPN to coś więcej niż tylko dostawca VPN, to kompleksowy pakiet zabezpieczeń, który może zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Dodane funkcje, takie jak ochrona przed wirusami, osłony przed złośliwym oprogramowaniem, funkcje blokowania aplikacji i filtrowanie witryn na poziomie DNS, rozszerzają ochronę PureVPN poza zwykłe szyfrowanie. Korzystasz także z ponad 2000 serwerów w 140 różnych krajach, zasady zerowego logowania dla całego ruchu, ochrony przed wyciekiem DNS, automatycznego przełącznika zabijania i 256-bitowego szyfrowania AES!

PureVPN oferuje łatwe w instalacji rozszerzenia przeglądarki zarówno dla Chrome, jak i Firefox. Zapewniają dostęp do wszystkich największych funkcji usług, chroniąc Cię przed atakami prywatności, a także złośliwym oprogramowaniem i wirusami.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Najlepsze rozszerzenia przeglądarki na rok 2018

Większość współczesnych przeglądarek obsługuje pewnego rodzaju rozszerzenia. Dwa główne, Chrome i Firefox, mają największe rynki i przyciągają bardziej niezawodne dodatki niż reszta. Mniejsze przeglądarki mogą często korzystać z tych samych rozszerzeń, jeśli są oparte na rdzeniu Chromium lub Firefox. Nasza lista poniżej zawiera wybór dodatków do wszystkich głównych przeglądarek.

uBlock Origin (Chrome, Firefox, Safari)

Must Have Browser Extensions 2018 4 - uBlock Origin

Rynek blokujący reklamy w przeglądarce doświadczył ostrej konkurencji. Początkowy lider pakietu, Adblock, był domyślną instalacją dla wszystkich od lat. W ostatnim czasie rozszerzenie otrzymywało kilka oszustw naśladowczych, niszcząc markę do tego stopnia, że ​​wielu użytkowników unikało jej z przyzwyczajenia. Rozszerzenie spowodowało również kontrowersyjne posunięcie, aby domyślnie dopuszczać niektóre „akceptowalne” reklamy. To dobry krok w teorii, ale jak szybko zauważyli większość fanów, to oni powinni decydować o tym, co jest dopuszczalne, a nie twórcy rozszerzeń.

Podczas gdy Adblock starał się zachować aktualność, uBlock Origin cicho podszedł do talerza. To otwarte i bezpłatne rozszerzenie zawierało wszystkie funkcje, których najbardziej wymagali użytkownicy, bez narzucania własnych ustawień. Wyłącza wyskakujące okienka, blokuje reklamy banerowe, zabija inwazyjne linki, zanim się pojawią, i wiele więcej. Każdy może korzystać z uBlock bez jakiejkolwiek szczegółowej konfiguracji, a jeśli chcesz dostosować działanie, istnieje więcej niż wystarczająca ilość narzędzi, aby to zrobić.

uBlock Origin to rozszerzenie blokujące wyświetlanie reklam na 2018 rok. Powinno to być pierwsze, co instalujesz w nowej przeglądarce, ponieważ pomaga zapewnić bezpieczeństwo, zapewniając łatwe w obsłudze przeglądanie stron internetowych bez reklam.

Privacy Badger (Chrome, Firefox, Safari)

Must Have Browser Extensions 2018 5 - Privacy Badger

Internet nie jest już taki, jak kiedyś. W dawnych czasach można było chodzić z miejsca na miejsce, oglądając losowe dzieła ludzi bez opieki na całym świecie. Teraz Twoje działania są śledzone, katalogowane, sprzedawane i wykorzystywane do wyświetlania większej liczby reklam w Twojej twarzy, a wszystko to w imię zysku. Jest to z pewnością frustrujące, ale jest także niesamowitym naruszeniem prywatności. Czy nie możemy po prostu odpocząć i spojrzeć spokojnie na kilka stron internetowych?

Borsuk prywatności mówi tak, możemy. Rozszerzenie przeglądarki zostało opracowane przez Electronic Frontier Foundation (EFF), podmiot, który istnieje wyłącznie w celu ochrony naszych swobód online. Privacy Badger przestaje śledzić skrypty przed ich uruchomieniem, uniemożliwiając stronom internetowym monitorowanie Twojej aktywności w różnych domenach. Zabija również niektóre reklamy szpiegowskie i uniemożliwia uruchomienie innego kodu udostępniania danych. Po włączeniu Privacy Badger możesz ponownie cieszyć się siecią. Nigdy więcej obaw o utratę danych osobowych. Z tym borsukiem na czacie jesteś bezpieczny i zdrowy.

Sprawdź -   Co to jest Microsoft Outlook Spaces? (alias Project Moca)

HTTPS Everywhere (Chrome, Firefox, Safari)

Rozszerzenia przeglądarki Must Have 2018 6 - HTTPS wszędzie

Istnieją dwa rodzaje ruchu obsługiwanego przez przeglądarkę: standardowy HTTP i szyfrowany, bezpieczny HTTP, zwany HTTPS. Ten pierwszy był domyślnym protokołem od dziesięcioleci. To jest właśnie powód, dla którego wszystkie adresy URL zaczynają się od tych znanych czterech liter. W miarę rozwoju Internetu na całym świecie zaczęły rosnąć obawy dotyczące bezpieczeństwa. HTTP jest świetny, ale łatwo go przechwycić i nie zapewnia żadnej ochrony. Jeśli na przykład zalogujesz się na swoje konto bankowe, każdy, kto ma odpowiednie oprogramowanie, może zobaczyć Twoje informacje w sposób tak przejrzysty jak dzień.

HTTPS został stworzony w celu dodania szyfrowania do starego standardowego protokołu. Większość przeglądarek pokazuje witryny korzystające z HTTPS, wyświetlając zieloną ikonę kłódki na górnym pasku adresu URL. Widząc to, dane przesyłane przez witrynę są bezpieczne. Jest to bezwzględny wymóg dla wszelkiego rodzaju zakupów online, bankowości lub innych transakcji z wykorzystaniem danych osobowych, ale jest coraz częściej wykorzystywany przez podstawowe strony internetowe w celu dodatkowej ochrony.

The HTTPS wszędzie rozszerzenie zostało utworzone przez EFF, aby wymusić na niektórych witrynach wysyłanie wszystkich swoich danych w formacie HTTPS. Zapobiega to przedostawaniu się niezaszyfrowanych pakietów w niezapowiedziane i zapewnia bezpieczeństwo danych, nawet jeśli bezpieczne połączenie z jakiegoś powodu nie powiedzie się. Wraz z Privacy Badger i uBlock Origin powinno to być jedno z pierwszych rozszerzeń, które dodasz do każdej nowej instalacji przeglądarki.

Camelizer (Chrome, Firefox, Safari)

Rozszerzenia przeglądarki Must Have 2018 7 - Camelizer

Jeśli jesteś żywym człowiekiem, który kupił coś w Internecie w ciągu ostatnich kilku lat, przynajmniej niektóre z tych zakupów prawdopodobnie przeszły przez Amazon. Gigant handlu detalicznego praktycznie jest właścicielem internetowej powierzchni handlowej, oferując lepszy wybór, szybszą dostawę i lepsze ceny, niż mogą sobie wyobrazić mniejsze usługi. Ta dominacja postawiła firmę w godnej pozazdroszczenia pozycji manipulowania cenami, jakie uzna za stosowne. Łatwo jest oceniać oferty w Amazon, ale czy wiesz, że przez większość czasu nadal przepłacasz za swoje towary?

Camelizer jest tutaj, aby uratować dzień. To rozszerzenie przeglądarki od CamelCamelCamel zapewnia bezcenne wykresy i dane dotyczące sprzedaży dla prawie każdego produktu na rynku Amazon. Chcesz kupić drukarkę? Znajdź taki, który spełnia Twoje potrzeby w Amazon, a następnie otwórz The Camelizer. Zobaczysz najnowszą historię skoków i spadków cen, zarówno w przypadku sprzedaży na rynku, jak i ofert firm zewnętrznych, dzięki czemu zobaczysz wzloty i upadki jednym spojrzeniem. Jeśli produkt znajduje się na środku drogi, możesz poczekać, aż spadnie do historycznego minimum, tak proste.

Camelizer to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Jest łatwy w użyciu, jest bezpłatny i za każdym razem zmienia losowe Amazonki w inteligentne, świadome zakupy.

DuckDuckGo Privacy Essentials (Chrome, Firefox)

Rozszerzenia przeglądarki Must Have 2018 8 - DuckDuckGo

DuckDuckGo, wyszukiwarka, która Cię nie śledzi, powoli rozszerzyła swoją obecność poza proste wyszukiwanie w Internecie. Firma traktuje prywatność w Internecie, podobnie jak my wszyscy. W tym celu jego nowsze oferty obejmują rozszerzenia przeglądarki, takie jak Essentials dotyczące prywatności. Ten prosty dodatek zapewnia narzędzia zapobiegające śledzeniu i łatwe ustawienia ochrony, które zapewniają bezpieczeństwo danych w Internecie. Miga także przydatne oceny liter dla każdej odwiedzanej witryny, pokazując na pierwszy rzut oka, jak inwazyjna jest bieżąca witryna i co możesz zrobić, aby to naprawić.

Malwarebytes (Firefox)

Rozszerzenia przeglądarki Must Have 2018 9 - Malwarebytes

Ochrona antywirusowa w dzisiejszych czasach to pole minowe niewiarygodnych aplikacji i bezpośrednich oszustw. Niektóre z największych firm antywirusowych przyłapały sprzedawanie bezwartościowego oprogramowania. Nawet jeśli skaner działa, prawdopodobnie zużywa zasoby systemowe i jest wypełniony instalacjami innych firm. Większość ludzi trzyma się skanera dostarczonego przez ich system operacyjny, co wystarcza, aby uchronić Cię przed największymi zagrożeniami.

Jednym z niewielu wciąż dobrych skanerów antywirusowych jest Malwarebytes. Firma powoli rozwijała się przez lata, poczynając od oprogramowania do pobrania, a kończąc na świecie rozszerzeń przeglądarki. Skaner jest teraz dostępny jako dodatek do przeglądarki Firefox, zapewniając moc skanowania w czasie rzeczywistym, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, blokowanie reklam / modułów śledzących, bezpieczeństwo przy kliknięciach i ochronę przed oszustwami w przeglądarce bez obniżania prędkości Internetu.

Sprawdź -   5 najlepszych aplikacji do robienia notatek na Androida

W niekończącej się walce o lepszy ranking SEO i wyższe przychody z reklam, wiele popularnych stron internetowych przeszło na dość irytujący format. Zamiast prezentować informacje na jednej stronie, handlarze treści dzielą rzeczy na kilkanaście lub więcej stron. Chcesz zobaczyć dziesięć najpopularniejszych rozszerzeń przeglądarki? Musisz kliknąć dziesięć różnych stron, po jednej na sekcję. To niezwykle frustrujące, do tego stopnia, że ​​wielu użytkowników po prostu opuszcza te witryny, zamiast pogodzić się z fiaskiem kliknięć.

Ponowna paginacja chce zmienić ten trend, organizując strony z kliknięciami w jeden ekran zawartości. Jeśli napotkasz jeden z tych pokazów slajdów, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy ekran i powiedzieć Re-Pagination, aby zrobił to samo. Treść zostanie pobrana w tle, a strona przesunie się w kolejności, co pozwoli zaoszczędzić dziesiątki kliknięć.

Behind the Overlay (Chrome, Firefox)

Czy czytałeś kiedyś witrynę internetową, gdy nagle pojawia się komunikat z żądaniem zapisania się na newsletter? Nakładki stały się niesamowitą uciążliwością w ostatnich latach. Są szczególnie frustrujące na urządzeniach mobilnych, ponieważ mogą blokować całą witrynę bez możliwości ich zamknięcia.

Za nakładką pozwala pozbyć się wyskakujących okienek za pomocą jednego szybkiego kliknięcia. Nie musisz szukać przycisku zamykania ani czekać na odliczanie czasu. Po prostu utrzymuj rozszerzenie aktywne i wysadź te nakładki z drogi, gdy tylko się pojawią. Nie jest to tak dobre, jak ich całkowite zablokowanie, ale w tym momencie weźmiemy wszystko!

Jak zachować bezpieczeństwo podczas instalowania rozszerzeń

To, że istnieje rozszerzenie, nie oznacza, że ​​jest ono bezpieczne. Rynki dodatków są wypełnione zepsutym kodem, rozszerzeniami kradnącymi dane i fałszywymi dodatkami, które nie robią nic poza niebezpieczeństwem. Możesz natknąć się na nie w dowolnym momencie, ponieważ nie zawsze są one łatwe do zauważenia na pierwszy rzut oka. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby upewnić się, że jesteś bezpieczny podczas instalowania nowych treści w przeglądarce.

 • Zachowaj czujność podczas wyszukiwania – Jeśli szukasz produktu według jego nazwy, nie ma gwarancji, że pojawi się on jako pierwszy. Upewnij się, że instalujesz planowane rozszerzenie, sprawdzając szczegóły przed kliknięciem przycisku „dodaj”.
 • Sprawdź programistę – Zawsze sprawdzaj nazwę programisty przed pobraniem dodatku. Złośliwi koderzy łatwo przechwytują nazwę firmy i używają jej w nieautoryzowanym produkcie. Jeśli jednak znasz i ufasz twórcy, jesteś bezpieczny.
 • Skorzystaj z oficjalnych źródeł – Wyszukiwanie w sklepach z rozszerzeniami nie zawsze jest najlepszym miejscem do szukania nowych treści. Jeśli znajdziesz dodatek, który Ci się podoba, odszukaj oficjalną stronę internetową i skorzystaj z linków, które podają.
 • Przeczytaj recenzje – Recenzje rozszerzeń pozwalają ocenić przydatność treści. Mogą być fałszywe, jasne, ale jeśli są ich setki z legalną zawartością, dodatek jest prawdopodobnie bezpieczny w użyciu.
 • Nie instaluj ton dodatków – Najprostsze rozwiązanie jest często najmocniejsze. Jeśli nie potrzebujesz dodatku, nie instaluj go w pierwszej kolejności. Trzymaj się podstaw!

Zapoznaj się również z naszym przewodnikiem na temat 5 podstawowych wskazówek dotyczących bezpiecznego przeglądania Internetu.

Wniosek

Przeglądarki obsługują zdecydowaną większość naszego ruchu internetowego. Używamy ich do pracy, relaksu, sprawdzania kont w mediach społecznościowych, a nawet do grania w gry! Poprawa działania przeglądarki dzięki odpowiednim rozszerzeniom to świetny sposób na ulepszenie codziennej rutyny internetowej. Masz jakieś dodatki, o których myślisz, że reszta z nas powinna wiedzieć? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej!