8 obroży elektronicznych, które pomogą w szkoleniu psów

Udostępnij teraz w social media:

Obroże elektroniczne dla psów to urządzenia nowej generacji, które są pomocne dla właścicieli zwierząt, którzy chcą mieć pewność, że ich psy nie psują.

Chociaż E-obroże zostały po raz pierwszy użyte w latach 70., niewielu właścicieli psów zna to doskonałe urządzenie. To urządzenie jest niezbędne dla tych właścicieli psów, którzy regularnie skarżą się na złe zachowanie i niegrzeczność swojego psa.

W tym artykule omówimy, czym jest e-obroża i dlaczego jest obowiązkowa dla właścicieli psów. Omówimy również osiem e-obroży, które mogą pomóc w szkoleniu psów.

Na koniec omówimy działanie e-obroży, metody szkolenia psów i to, czy wiążą się z szokiem.

Co to jest e-obroża?

Wiele razy zachowanie zwierząt domowych może wpędzić cię w poważne kłopoty. Przyuczanie psa do właściwego zachowania przez długi czas było żmudnym zadaniem.

Nawet po okazaniu dużo miłości i uczucia, zdarza się, że zwierzęta stają się niesforne. Aby rozwiązać ten problem właścicieli zwierząt domowych, wprowadzono e-obroże dla zwierząt domowych.

Obroże elektryczne lub E-Collars były początkowo używane w latach 70. XX wieku. Miały one „szokować” psy skromnym prądem elektrycznym, aby wymusić dostosowanie zachowania.

Zamiast porażenia prądem, współczesne E-obroże dla psów wykorzystują stymulację elektroniczną. Twój pies nie odczuwa żadnego dyskomfortu związanego z obrożą; raczej po prostu stymuluje swoje receptory nerwowe silnymi wibracjami.

Pomimo braku bólu, stymulacja nadal sprawia, że ​​Twój pies czuje się niekomfortowo. Pomaga im powiązać dyskomfort z konkretnym działaniem, zachęcając do jego zaprzestania.

Dlaczego powinieneś używać e-obroży?

E-obroża może pomóc w nauczeniu psa zachowania, jeśli ciągle szczeka i wyje, żuje twoje rzeczy, ucieka i ogólnie sprawia, że ​​się martwisz. Za pomocą e-obroży możesz śledzić aktywność swoich starych lub nowych psów i monitorować ich lokalizację za pomocą urządzeń do śledzenia zwierząt.

Możesz użyć obroży elektronicznej, aby nauczyć psa odpowiedzialnego zachowania w każdej sytuacji. Jedną z głównych zalet noszenia obroży elektronicznej jest to, że może pomóc ci lepiej komunikować się z psem, szybciej trenować instrukcje, edukować psa, aby nie szczekał, szkolić go mniej stresująco i zapobiegać skakaniu.

Po tak wielu dyskusjach na temat obroży, musisz się zastanawiać, która obroża jest odpowiednia dla Twojego psa. Tutaj przedstawiliśmy listę e-obroży dla psów, które mogą przyjść Ci z pomocą, gdy nie masz pewności, którą obrożę powinieneś kupić.

Obroża treningowa Educator E-Collar z pilotem

Obroża szkoleniowa dla psów z obrożą E-Collar z pilotem ma najnowocześniejszą ergonomiczną konstrukcję i zapewnia psom uczucie stukania porównywalne do wibracji.

  Jak odblokować szczegółowe statystyki przesyłania strumieniowego w Apple TV

Gdy ilość doznań wzrasta, wykonywany jest praktyczny dodatek stymulujący. Właściciel zwierzęcia może wybierać spośród poziomów stymulacji od 1 do 100 oraz dodatkowych bodźców wzmacniających od 1 do 60.

Wszystkie warianty mają ton pawłowa oraz wodoodporny nadajnik i odbiornik. Dodatkowo zawiera akumulatory litowo-polimerowe oraz podwójną ładowarkę. Pełne naładowanie zajmuje 2 godziny. Jest również odporny na wstrząsy. Co nie mniej ważne, posiada światło śledzące.

PATPET obroża szokowa dla średnich psów

Lekka konstrukcja obroży elektronicznej PATPET pozwala psom o wadze od 10 funtów do 130 funtów na zabawę i trening z większą swobodą.

Obroża ta nie obciąża nadmiernie szyi psa. Posiada dwa kanały i trzy efektywne tryby treningowe. Ta obroża szokowa dla psa zapewnia stymulację, wibracje i dźwięk.

Poziomy od 1 do 15 służą do ogólnej stymulacji; poziomy od 16 do 36 służą do zwiększonej stymulacji. Za pomocą jednego pilota można sterować dwoma obrożami, co ułatwia przełączanie między psami.

Zawiera blokadę bezpieczeństwa i lampkę noktowizyjną. Dodatkowo posiada zasięg zdalnego sterowania do 3000 stóp bez przeszkód i dalekiego zasięgu, wodoodporny kołnierz.

Możesz szkolić psa na zewnątrz, ponieważ obroża z odbiornikiem i pilot mają dłuższą żywotność baterii i można je naładować w ciągu 2 godzin dzięki szybkiemu ładowaniu przez USB-C.

Zdalna obroża treningowa PetSafe

PetSafe 300 Yard Remote Trainer to trenażer średniego zasięgu dla średnich i dużych psów. Ten kołnierz został zaprojektowany do użytku w domu i na podwórku. Zasięg 300 jardów daje Twojemu psu pewną swobodę, pozostając w kontakcie.

Firma celowo stworzyła elementy sterujące tak, aby były intuicyjne, dzięki czemu można je łatwo przywołać i dokładnie tam, gdzie się ich spodziewasz. Jego pilot ładnie mieści się w dłoni właściciela zwierzaka. Ogromny wyświetlacz tekstowy jest czytelny nawet w nocy.

Ten system treningowy został zaprojektowany tak, aby służył przez całe życie i jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać nawet najśmielsze podróże. Obroża jest wykonana z najwyższej jakości powlekanego nylonu, a nadajnik wraz z kołnierzem jest wodoodporny, dzięki czemu idealnie nadają się do przypadkowego skakania po kałużach.

Zdalne trenażery SportDOG marki 425X

Najmniejszy i najlżejszy e-obroża przeznaczona do treningu w terenie lub polowania z psami pracującymi blisko to SportDOG Brand FieldTrainer 425X Remote Trainer.

Możesz szybko sterować pilotem bez patrzenia na niego, co pozwala skoncentrować się na psie, a nie na narzędziach. Dzięki tonom, wibracjom i 21 różnym stopniom stymulacji statycznej, ten trener może być dostosowany do temperamentu każdego psa.

Ten wytrzymały system wykorzystuje technologię DryTek, aby być wodoodpornym i zanurzalnym na głębokość 25 stóp. Dzięki temu możesz z nim efektywnie funkcjonować w każdym środowisku. W tym urządzeniu zastosowano akumulatory litowo-jonowe, które zapewniają 2-godzinne ładowanie trwające od 50 do 70 godzin między kolejnymi ładowaniami.

PetSpy P620 Obroża amortyzująca dla psa

Obroża treningowa dla psów PetSpy P620 została specjalnie stworzona, aby pomóc doświadczonym trenerom psów i początkującym właścicielom zwierząt domowych w szybkim szkoleniu ich kłów.

  Jak korzystać z trybu poufnego w Gmailu

Posiada 16 ruchomych poziomów i trzy delikatne tryby treningu. Odbiornik i kontroler obroży można ładować i są całkowicie wodoodporne. Jego pilot może być używany na ślepo przez dotyk i zawiera łatwo rozpoznawalne przyciski.

Z odległości do 650 metrów możesz szybko i skutecznie edukować swojego psa. Dodatkowo pomaga w rozwiązywaniu problemów, takich jak szczekanie, błądzenie, gwałtowne szarpanie smyczy, zbliżanie się do nieznajomych i inne. Każda rasa lub rozmiar o wadze od 10 do 140 funtów jest bezpieczna w użyciu.

Obroża treningowa dla psa Pecole z pilotem

Niezrównana jakość i trwałość obroży treningowej dla psów Pecole z pilotem pozwala na używanie jej przez wiele lat i spędzanie cennych chwil ze swoim psim przyjacielem.

Posiada cztery kanały i trzy tryby treningu: sygnał dźwiękowy, wibracje (poziom 0-9) i wstrząsy statyczne (poziom 0-99). Można wybrać od 1 do 99, różne poziomy wibracji i wstrząsów. Bez żadnych zakłóceń odległość wynosi 1600 stóp.

Posiada wodoodporny odbiornik IPX7. Jest bezpieczny w użyciu, ponieważ blokada klawiatury bezpieczeństwa pilota może powstrzymać nadużycia i niezamierzone wstrząsy. Wreszcie, jest odpowiedni dla ras o wielkości od 10 do 110 funtów.

Obroża Bousnic Shock dla psów

Celem obroży treningowych Bousnic Dog Training jest pomoc właścicielom w korygowaniu złego zachowania ich psów i nauczenie ich za pomocą prostego narzędzia, które poprawi zachowanie i sprawi, że właściciele będą szczęśliwsi.

Za pomocą obroży z pilotem możesz uczyć swojego psa z odległości do 1000 stóp.

Obroża treningowa Bousnic skutecznie eliminuje niepożądane zachowania, ucząc psa podstaw posłuszeństwa za pomocą sygnałów dźwiękowych, wibracji i dostosowywanych poziomów szkolenia.

Jego kołnierz treningowy jest wodoodporny IPX7, co zapewnia elastyczność podczas aktywności na świeżym powietrzu. Po umieszczeniu na szyi psa miękkie przewodzące silikonowe osłony mogą z powodzeniem przekazywać tryb bez sygnału dźwiękowego i chronić skórę i sierść Twojego zwierzaka. Jest odpowiedni dla psów wszystkich rozmiarów, o wadze od 8 do 120 funtów.

INVIROX X2 Obroża amortyzująca dla psa

Obroża dla psa INVIROX X2 ma 123 poziomy treningu, poziomy sygnałów dźwiękowych (od 1 do 8), poziomy wibracji (od 1 do 16) i tryb wstrząsu (od 1 do 99). Posiada również charakterystyczny zdalny design.

Możesz dostosować stymulację za pomocą tego e-obroży do idealnego poziomu, aby cicho rozmawiać ze swoim zwierzakiem. Może działać do 3350 stóp, a obroża przeciwwstrząsowa średniego zasięgu umożliwia jednoczesne szkolenie dwóch psów w dowolnym środowisku.

Jest to lekka 49-gramowa obroża amortyzująca dla psa z wodoodpornym odbiornikiem. Kołnierz jest również wyposażony w zaczep do kołnierza z kory. Jest idealny dla psów od 8 do 110 funtów. Długa żywotność baterii, roczna gwarancja i całodobowa obsługa klienta są wliczone w cenę.

Jak działają e-obroże?

Zazwyczaj e-obroża dla psów składa się z bezprzewodowego pilota, który nosisz, i odbiornika przymocowanego do obroży, którą Twój pies nosi na szyi.

E-obroża to forma negatywnego wzmocnienia, która wykorzystuje delikatną stymulację elektroniczną, a nie wstrząs, który można aktywować za pomocą pilota. Połączenie niepożądanego działania z nieprzyjemnym uczuciem pomaga Twojemu psu je powstrzymać.

  Jak uruchomić niezidentyfikowaną aplikację bez zmiany ustawień strażnika

W zależności od okoliczności Twojego psa możesz zmienić ustawienia obroży, aby zmienić siłę wibracji. Po zmodyfikowaniu zachowania niektóre urządzenia oferują nawet możliwość wibrowania, co można wykorzystać jako łagodne przypomnienie. Wiele e-obroży do modeli psów posiada również wygodne lokalizatory GPS.

Jakie są inne sposoby szkolenia psów?

Wiemy już, że e-obroże są uważane za formę treningu wzmacniającego negatywne dla psów. Oprócz używania obroży elektronicznych istnieje jeszcze inny sposób szkolenia psów. Ten rodzaj treningu jest znany jako odstraszająca i pozytywna metoda wzmacniania treningu psów.

Metoda jest dość prosta i jest najczęściej stosowana przez prawie wszystkich właścicieli zwierząt domowych. Dzięki pozytywnemu wzmocnieniu możesz prowadzić wyraźną rozmowę ze swoim psem.

Określasz, czego chcesz, aby Twój pies robił i uczysz go, nagradzając go, gdy spełnia. Ponieważ psy lubią zadowolić swoich właścicieli, kiedy chwalisz je za zrobienie czegoś dobrze, te zwierzęta są bardziej skłonne do powtarzania tego zachowania w przyszłości.

Nie musisz używać swojej siły; mów surowym tonem. Kiedy uczysz swojego psa pozytywnego wzmocnienia, nagradzasz go za dobre zachowanie i lekceważysz kiepskie zachowanie. Używaj pochwał i prawdziwych nagród, takich jak gry, spacery, wycieczki lub gadżety, aby wzmocnić pozytywne zachowanie psa.

Według badań, stosowanie pozytywnego wzmocnienia pomogło w nauce prawidłowego zachowania psów. Używanie e-obroży dla psów również wyróżniało się jako doskonały wybór dla właścicieli do szkolenia swoich psów, ale nie zastąpiło to jeszcze pozytywnego wzmocnienia.

Czy wszystkie e-obroże dla psów wiążą się z szokiem?

W nowoczesnych obrożach elektronicznych dla psów zamiast elektrowstrząsów stosuje się stymulację elektryczną. Ta technika wibruje nerwy i receptory czuciowe, aby je aktywować, zamiast ogłuszać psa.

Dzięki temu pies nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Nie oznacza to, że pies czuje się swobodnie. Pies czuje się nieswojo i zirytowany.

Ostatecznie logika projektu dyktuje, że pies musi odczuwać coś nieprzyjemnego, aby zmotywować go do powstrzymania nieprzyjemnych bodźców poprzez zmianę swojego zachowania.

Wniosek

Bycie właścicielem zwierzaka wymaga dużej odpowiedzialności. Dla wszystkich właścicieli zwierząt domowych ich zwierzęta domowe to dzieci, które muszą być karane, gdy robią coś złego. Uświadomienie zwierzętom ich błędów lub ukaranie ich może być żmudnym zadaniem.

To tutaj e-obroże dla psów pomagają właścicielom zwierząt domowych i ułatwiają im pracę. E-obroże dla psów w nowym wieku mają wiele funkcji i ogromnie pomagają właścicielom zwierząt domowych w szkoleniu psów.

Jeśli martwisz się o zdrowie swojego psa, sprawdź niektóre z najlepszych monitorów zdrowia psa.

x