8 szablonów budżetu Notion, które usprawnią Twoje finanse

Śledzenie finansów nie jest łatwe, zwłaszcza przy niewielkim budżecie.

Na szczęście wszechstronna aplikacja do pracy o nazwie Notion może ogromnie pomóc w tej sprawie. Posiada różnorodne szablony budżetów, które pozwolą Ci efektywnie zarządzać swoimi finansami.

Korzystając z szablonu budżetu, będziesz mieć krystalicznie czysty obraz swojej sytuacji finansowej w codziennych sprawach. Na koniec dnia będziesz mieć prosty system, którego możesz przestrzegać, aby być na bieżąco ze swoimi finansami i potencjalnie osiągnąć swoje cele finansowe w krótkim czasie.

Ponieważ istnieje wiele szablonów budżetu Notion, wykonałem dla Ciebie ciężką pracę, finalizując niektóre z moich ulubionych.

Jestem pewien, że pomogą ci odzyskać pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi, niezależnie od tego, czy jesteś biznesmenem, studentem, freelancerem, czy po prostu członkiem rodziny, który musi zarządzać finansami.

Jak szablony budżetu Notion mogą pomóc w usprawnieniu finansów

Korzystając z szablonu budżetu, będziesz mógł usprawnić swoje finanse na więcej niż jeden sposób. Na początek da ci to jasny przegląd twoich dochodów i wydatków, dzięki czemu będziesz mógł śledzić, gdzie idą twoje pieniądze, a także dowiedzieć się, gdzie możesz wydawać więcej niż jest to wymagane.

Co więcej, oto kilka dodatkowych sposobów, dzięki którym możesz usprawnić swoje finanse:

# 1. Budżet dopasowany do Ciebie

Korzystanie z szablonu budżetu Notion może pomóc w stworzeniu planu budżetu, który Ci odpowiada. Pozwala dostosować szablony do własnych upodobań, w których możesz wybrać, co uwzględnić, a co pominąć, na przykład określone strumienie dochodów i wydatki.

Wszystko to razem pomaga pozostać na dobrej drodze przez cały czas.

#2. Zaoszczędź ogromną ilość czasu

Pewnie już się tego domyśliłeś – szablon budżetu może również pomóc Ci zaoszczędzić czas, automatyzując określone zadania finansowe. Możesz na przykład zaimportować i sklasyfikować wszystkie swoje transakcje, łącząc swoje dane bankowe i informacje o karcie.

#3. Uprość raczej zniechęcające zadanie

Wreszcie, użycie szablonu budżetu z Notion może znacznie ułatwić cały proces zarządzania finansami. Zauważysz, że spędzasz mniej czasu martwiąc się o swoje pieniądze, a więcej czasu poświęcasz na realizację swoich priorytetów i miażdżenie tych celów.

Przeczytaj także: Tak, możesz używać Notion w domenie niestandardowej

Jak dodać szablon budżetu w Notion

Istnieje wiele sposobów dodawania nowego szablonu w Notion, ale przejrzyjmy najprostszy sposób, aby to zrobić.

Zacznij od otwarcia żądanej strony pobierania szablonu. Powinieneś zobaczyć przycisk Pobierz lub Duplikat szablonu. Śmiało i kliknij na to.

Gdy to zrobisz, szablon powinien pojawić się w menu po lewej stronie.

To tyle, takie proste. Możesz od razu zacząć korzystać z szablonu.

Przejdźmy teraz do listy najlepszych szablonów budżetu, których możesz używać z kontem Notion.

Planowanie budżetu

Możesz bezproblemowo organizować swoje finanse i tworzyć budżet za pomocą tego szablonu planowania budżetu. Jest bezpłatny, konfigurowalny i zaprojektowany z myślą o prostocie, aby zapewnić, że nie odwróci uwagi od głównego celu.

Obejmuje:

 • Tabele do śledzenia dochodów, wydatków i oszczędności
 • Pulpit nawigacyjny do identyfikowania i ustawiania kategorii wydatków
 • Formuły, które automatycznie obliczają całkowity dochód, wydatki i nie tylko

Po pobraniu tego szablonu i użyciu go z kontem Notion możesz go całkowicie zmienić, aby pasował do twoich preferencji. To doskonałe źródło informacji dla każdego, kto chce lepiej organizować i zarządzać swoimi pieniędzmi.

Szablon śledzenia budżetu

Uzyskaj jasny obraz swoich nawyków związanych z wydatkami za pomocą tego szablonu narzędzia do śledzenia budżetu. Ma wiele niesamowitych funkcji, które pozwolą Ci zapanować nad swoimi finansami.

Niektóre z nich to:

 • Alerty i przypomnienia
 • Wskazówki i zasoby ułatwiające przejście przez ten proces
 • Dostosowane stoły
 • Pulpit nawigacyjny z wygodnym przeglądem

Ten szablon pomoże Ci łatwo zorientować się, gdzie idą Twoje pieniądze i co możesz zrobić, aby zaoszczędzić więcej w dłuższej perspektywie. Co więcej, możesz także użyć formuł, aby jeszcze bardziej usprawnić proces.

Możesz pobrać i używać tego szablonu całkowicie za darmo.

Śledzenie finansowe

Uzyskaj lepsze zrozumienie swojej sytuacji finansowej, stwórz budżet, który działa specjalnie dla Ciebie, i podejmuj mądrzejsze decyzje za pomocą tego Financial Tracker for Notion. Jest to kompleksowy szablon, który ułatwi Ci śledzenie swoich finansów.

Możesz śledzić dochody, wydatki, oszczędności i inne obszary, na których musisz się skupić. W rzeczywistości świetnie nadaje się do monitorowania zadłużenia, a także do ustalania celów oszczędnościowych.

Możesz zacząć od dodania kont bankowych i uważnego monitorowania ich transakcji.

Kolejną przydatną funkcją tego szablonu jest to, że umożliwia on również śledzenie powtarzających się wydatków w odpowiednim czasie.

Przeczytaj także: Zarabiaj Airtable i Notion za pomocą tych narzędzi

Szablon finansów i budżetowania

Bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy do dostosowania, możesz użyć szablonu finansów i budżetowania, aby śledzić swoje finanse. Został zaprojektowany przez Prototion i doskonale integruje się z Notion.

Korzystając z tego szablonu, możesz:

 • Dodaj osobne sekcje budżetu
 • Twórz różne kategorie
 • Wprowadź wydatki w różnych walutach
 • Śledź cele oszczędnościowe
 • Uzyskaj swój status finansowy
 • Uzyskaj zestawienie wydatków podzielone według kategorii

To świetny szablon dla Ciebie, jeśli jesteś kimś, kto uwielbia śledzić postępy w czasie. Określa bardzo prosty format do zrozumienia i wprowadzenia danych.

Śledzenie wydatków

Expenses Tracker to zaawansowany szablon, który pomoże Ci śledzić codzienne wydatki i określić, które obszary należy ograniczyć. Pozwala skonfigurować automatyczne aktualizacje płatności cyklicznych, pomagając zaoszczędzić czas, nie prosząc o wprowadzanie szczegółów dla każdej transakcji.

Wyświetla całkowity koszt i budżet miesięczny oraz szczegółowy moduł do śledzenia wydatków, aby wprowadzić dane zgodnie z wymaganiami.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, studentem czy wolnym strzelcem, każdy może skorzystać z tego szablonu w Notion, aby być o krok przed swoimi wydatkami.

Śledzenie finansów osobistych

Ten osobisty monitor finansów ma kilka przydatnych funkcji, które sprawiają, że jest sympatyczny. Pozwala tworzyć kategorie, sekcje i różne tabele do różnych celów, oprócz pełnego zestawienia finansów.

Możesz go dostosować na kilka sposobów, w tym zmieniając kategorie, dodając notatki, dołączając paragony itp. Pozwala to śledzić wydatki w czasie rzeczywistym i podejmować świadome decyzje finansowe.

Pozwala także dostosować cele do określonych celów, na przykład oszczędzanie na zaliczkę lub wakacje.

Proste narzędzie do śledzenia finansów

Jak sama nazwa wskazuje, Simple Finance Tracker jest rzeczywiście prostym szablonem, ale to nie powstrzymuje go przed zapewnianiem niektórych z najbardziej przydatnych funkcji. Dostarcza informacji wizualnych dla lepszego zrozumienia Twoich finansów.

Możesz zarządzać wieloma kontami i uzyskać szczegółowy wgląd w swoje roczne wydatki i dochody. Informuje również o całkowitym kapitale na każdym rachunku i szczegółach miesięcznych transakcji.

Automatyczne śledzenie budżetu

Spośród wielu szablonów dostarczanych przez NotionHub, ich Automatyczne Śledzenie Budżetu jest prawdopodobnie najbardziej popularne. Może pomóc Ci śledzić swoje finanse AUTOMATYCZNIE.

Możesz tworzyć i ustawiać kategorie dla różnych wydatków, takich jak artykuły spożywcze, rachunki itp. Możesz także utworzyć budżet dla każdej kategorii, aby uniknąć nadmiernych wydatków.

Ten szablon umożliwia synchronizację kart bankowych w celu automatycznego importowania i kategoryzowania transakcji. Ta fajna funkcja może zaoszczędzić czas na dłuższą metę.

Automatyczne narzędzie do śledzenia budżetu doskonale nadaje się do dostarczania informacji wizualnych, takich jak raporty i wykresy, które pomogą Ci zrozumieć i zobaczyć postępy w czasie.

Ostatnie słowa

Budżetowanie jest istotną częścią finansów i nie powinniśmy go ignorować. Z pomocą Notion i powyższych szablonów będziesz w stanie kontrolować swoje finanse jak profesjonalista, pamiętając o swoim budżecie.

Pamiętaj, budżetowanie to podróż, więc nie bój się dostosowywać i zmieniać formatu szablonu w miarę postępów, aby mieć pewność, że nadal będzie Ci służył dokładnie tak, jak chcesz.

Następnie sprawdź najlepsze gotowe szablony faktur, których możesz używać w Notion i Word.