9 aplikacji do czyszczenia skrzynki odbiorczej e-mail [Gmail, Outlook, Yahoo]

Zaśmiecona skrzynka odbiorcza może być zabójcą produktywności. Dowiedz się, jak wyczyścić pocztę i mieć uporządkowaną skrzynkę odbiorczą.

E-maile stały się popularnym sposobem komunikacji zawodowej i osobistej. Jednak to narzędzie zwiększające produktywność może powodować irytację i rozpraszanie uwagi, jeśli zostanie zaśmiecone promocyjnymi wiadomościami e-mail i biuletynami, których nigdy nie otwierasz.

Zmniejsza to również wydajność, ponieważ nie możesz łatwo znaleźć ważnego e-maila i musisz poświęcić czas na wyszukiwanie tego e-maila.

Aby uniknąć wszystkich tych sytuacji, powinieneś przestrzegać kilku podstawowych wskazówek. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić skrzynkę odbiorczą Gmaila lub skrzynki odbiorcze Outlooka i Yahoo, czytaj dalej!

Jak wyczyścić e-mail za pomocą metod ręcznych

Jeśli masz czas na wyczyszczenie Gmaila lub innych skrzynek pocztowych, możesz wypróbować te techniki, które pomogą Ci pozbyć się niechcianych lub nieistotnych e-maili.

Usuwanie starych e-maili

Czy pamiętasz, z iloma osobami próbowałeś się skontaktować, szukając pracy pięć lat temu? Cóż, prawdopodobnie nie. W takim przypadku nie ma sensu trzymać skrzynki odbiorczej wypełnionej tymi e-mailami korespondencyjnymi.

Większość ludzi nie potrzebuje rozmów e-mailowych, które miały miejsce 5 do 10 lat temu. Dlatego musisz usunąć te e-maile, aby Twoja skrzynka odbiorcza była lekka i uporządkowana. Co więcej, jeśli codziennie otrzymujesz wiele wiadomości e-mail, usunięcie starych uniemożliwi zapełnienie limitu miejsca na koncie e-mail.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyczyścić wiadomości e-mail starsze niż 5 lat, oto sztuczka. Przeprowadź wyszukiwanie zaawansowane, które pokaże Ci e-maile przed określonym rokiem. W ten sposób możesz je wszystkie usunąć i zachować tylko nowe i odpowiednie e-maile.

Filtruj wiadomości e-mail za pomocą słów kluczowych

Czasami usunięcie wiadomości starszych niż określony czas nie wystarczy, aby usunąć wszystkie niepotrzebne wiadomości. Musisz je filtrować za pomocą określonych słów kluczowych.

Załóżmy, że w poprzednich latach otrzymałeś setki propozycji pracy związanych z projektowaniem stron internetowych, a teraz przeniosłeś się do innego zawodu.

W takim przypadku wyszukaj e-maile zawierające słowa kluczowe, takie jak „projektowanie stron internetowych” i „projekty freelancer”. Wyniki zawierające te słowa mogą trafić do kosza.

Korzystaj z archiwów i folderów

Oprócz powyższych metod możesz również spróbować archiwizować wiadomości e-mail i wysyłać je do oddzielnych folderów. Wielu użytkowników poczty e-mail nie zdaje sobie sprawy z użyteczności folderu Archiwum na swoich kontach e-mail. Możesz szybko przenieść e-maile ze skrzynki odbiorczej do folderu archiwum.

Jeśli są e-maile, których w tej chwili nie potrzebujesz, ale nie jesteś pewien, czy ich usunięcie byłoby dobrym pomysłem, lepiej przenieść je do archiwum. Dzięki temu będzie on dostępny w przyszłości i nie zaśmieci Twojej skrzynki odbiorczej.

Innym sposobem na zachowanie jasności skrzynki odbiorczej jest przypisanie oddzielnych folderów dla nadawców wiadomości e-mail, którzy nie wysyłają wiadomości e-mail wymagających natychmiastowej uwagi.

Na przykład zawsze możesz kierować powiadomienia z mediów społecznościowych lub biuletyny bankowe do dedykowanych folderów. Zawsze możesz sprawdzić te foldery w wolnym czasie i przeczytać e-maile.

Jeśli nie chcesz przechodzić przez te ręczne metody lub uważasz, że są one niewystarczające do wyczyszczenia skrzynki odbiorczej Gmaila, możesz skorzystać z dowolnego z tych narzędzi.

SaneBox

Czasami znalezienie pilnej wiadomości z setek nieprzeczytanej korespondencji e-mailowej wystarczy, aby doprowadzić Cię do szaleństwa. Sanebox jest tutaj, aby zapewnić Ci spokój. Analizuje nagłówki wiadomości e-mail, aby nadać priorytet wiadomościom przychodzącym i przedstawić podsumowanie.

Niektóre e-maile mogą poczekać — aplikacja umieszcza je w folderze o nazwie „SaneLanter”, abyś mógł je później sprawdzić. Aby to wszystko zrobić, SaneBox przegląda historię odpowiedzi na wiadomości e-mail i inne ważne szczegóły, aby dowiedzieć się, które e-maile są ważne, a które nie.

Ma osobny folder do przechowywania wszystkich otrzymywanych biuletynów, dzięki czemu możesz je sprawdzić w wolnym czasie. SaneBox pozwala również ustawić tryb Nie przeszkadzać, gdy przenosi nowe przychodzące wiadomości e-mail do innego folderu. Ta aplikacja działa na dowolnym koncie, w tym w Gmailu, Office365 i iCloud.

Jeśli nie chcesz zrezygnować z subskrypcji, ale nie chcesz widzieć e-maili od konkretnej firmy lub osoby, możesz przenieść te e-maile do folderu SaneBlackHole.

Czysty e-mail

Clean Email to idealne narzędzie dla osób poszukujących skutecznej, ale prostej metody. Pozwala uporządkować swoją skrzynkę pocztową, rezygnując z subskrypcji e-maili z dowolnego miejsca. Wyrafinowany algorytm tej aplikacji inteligentnie łączy podobne wiadomości e-mail, ułatwiając masową rezygnację z subskrypcji wiadomości e-mail.

Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą bezproblemowo organizować swoje e-maile bez klasyfikowania ich jeden po drugim. Pokazuje wszystkie subskrypcje e-mail na jednym pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu możesz usunąć te, których już nie potrzebujesz, poświęcając najmniej czasu i wysiłku.

Oprócz Gmaila, Clean Email oferuje swoje usługi dla Yahoo, Outlook, Office 365 i innych klientów poczty e-mail opartych na protokole IMAP. To narzędzie ma atrakcyjny interfejs, który jest łatwy w użyciu. Co więcej, możesz na nim polegać, jeśli chodzi o prywatność danych.

Dzięki funkcji Auto Clean możesz automatycznie stosować reguły i działania do przychodzących wiadomości e-mail, takie jak archiwizowanie starych wiadomości e-mail i oznaczanie powiadomień z mediów społecznościowych jako przeczytanych. Dodatkowo możesz użyć tego narzędzia do usuwania starych e-maili i blokowania niechcianych nadawców e-maili.

Rozwiń.Me

Czy masz dość indywidualnego usuwania e-maili z subskrypcji? Wynajmować Rozwiń.Me pomóc Ci. Aplikacja identyfikuje wszystkie e-maile objęte subskrypcją i natychmiast wyświetla listę, dzięki czemu możesz łatwo anulować subskrypcję jednym kliknięciem. Co więcej, pozwala blokować irytujące kontakty i uniemożliwiać im wysyłanie do Ciebie wiadomości e-mail.

Po usunięciu niechcianych wiadomości e-mail z listy subskrypcji możesz umieścić wszystkie swoje ulubione subskrypcje w wiadomości e-mail z podsumowaniem. Ta funkcja nazywa się Rollup, dzięki czemu wszystkie wiadomości e-mail z subskrypcji będą przechowywane w osobnym folderze o nazwie Unroll.Me.

Dzięki temu te e-maile pozostaną poza skrzynką odbiorczą, ale możesz uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie z nowego wyznaczonego folderu. Co więcej, Unroll.Me automatycznie organizuje Twoje subskrypcje według kategorii, aby pomóc Ci szybko znaleźć e-maile.

Będąc kompatybilną z protokołem IMAP, platforma ta obsługuje Gmail, Yahoo Mail, Outlook.com, Hotmail, AOL Mail, Windows Live i iCloud.

Poczta

Poczta oferuje bezproblemowe podejście do czyszczenia skrzynki e-mail i przechowywania tylko najważniejszych wiadomości e-mail. Nie korzysta z technologii sztucznej inteligencji i zakłada założenia dotyczące twoich preferencji dotyczących poczty e-mail. Zamiast tego daje ci władzę i podąża za twoimi działaniami i wyborami.

Ta aplikacja zbiorczo grupuje powiązane e-maile, dzięki czemu możesz wykonywać na nich działania w grupie. Nie narzuca użytkownikom żadnego konkretnego sposobu zarządzania skrzynką i pozwala na wybór stylu. Jego solidne narzędzia pomagają płynnie osiągnąć Inbox Zero.

Możesz szybko pozbyć się niechcianych list mailingowych, rezygnując z subskrypcji. Korzystając z funkcji Blokuj jednym kliknięciem, możesz dodać dodatkową warstwę ochrony przed spamem i uniemożliwić zaśmiecanie wiadomości e-mail przez niechciane wiadomości e-mail.

Nawet jeśli przypadkowo usuniesz niektóre e-maile za pomocą Mailstrom, nie martw się. Żadne polecenie wykonane przez tę aplikację nie jest rozstrzygające. Użytkownicy zawsze mogą użyć przycisku Cofnij, aby cofnąć działania.

Mailstrom obsługuje wszystkich głównych dostawców usług poczty e-mail, w tym Gmaila, Outlooka, Yahoo, Verizon, AOL i innych klientów poczty e-mail IMAP. Przestrzega również wszystkich najlepszych praktyk dotyczących bezpieczeństwa danych, w tym wiodącego w branży szyfrowania.

Ocena stanu zdrowia rannych

Ocena stanu zdrowia rannych to aplikacja, która działa jako ratunek dla osób, które mają problemy z zarządzaniem swoimi skrzynkami odbiorczymi z powodu przepełnionych e-maili promocyjnych. Jego celem nie jest zastąpienie używanej usługi poczty e-mail, ale usunięcie z niej bałaganu, aby zapewnić zgrabne korzystanie z poczty e-mail.

Nowe i nieprzeczytane e-maile pojawiają się w tej aplikacji jako stos kart. Możesz przesunąć kartę lub wiadomość e-mail w lewo, aby zarchiwizować ją na zawsze, lub przesunąć w prawo, aby zachować ją w skrzynce odbiorczej. Możesz też przeczytać cały wątek lub wysłać szybką odpowiedź bezpośrednio z kart.

Ponieważ wszystko dzieje się na Twoim urządzeniu, nie musisz się martwić o bezpieczeństwo danych. Obsługuje również tryb ciemny. To narzędzie jest dostępne tylko dla użytkowników iPhone’a i wymaga pozwolenia na dostęp do konta iCloud w celu przechowywania metadanych, takich jak konto i preferencje.

Obecnie obsługuje Gmail, Fastmail, iCloud Mail i inne e-maile IMAP. Jednak nie działa na wielu e-mailach jednocześnie.

Czysty lis

Czy wiesz, że możesz zmniejszyć swój ślad węglowy, rezygnując z subskrypcji newslettera? To prawda. Czysty lis to aplikacja, która zapewnia, że ​​nie będziesz otrzymywać biuletynów i innych e-maili, których już nie chcesz.

W ten sposób zmniejsza emisje dwutlenku węgla spowodowane przez marketingowy e-mail, którego nigdy byś nie otworzył. Nie tylko usuwa stare i nieistotne wiadomości e-mail z Twojej skrzynki odbiorczej. To narzędzie sprawi również, że od teraz będziesz otrzymywać mniej e-maili z podobnych kategorii.

Jeśli martwisz się, w jaki sposób Cleanfox przetwarza Twoje dane, oto, co musisz wiedzieć. Jego algorytm może przetwarzać wiadomości e-mail należące do kategorii potwierdzeń zamówień i zwrotów oraz biuletyny.

Poza wiedzą, jak wyczyścić skrzynkę odbiorczą Gmaila, powinieneś wiedzieć, jak narzędzie obsługuje Twoje dane. Platforma jest zgodna z RODO i nie sprzedaje danych użytkowników w celach reklamowych lub profilowania. Sprzedaje jednak zebrane informacje do celów statystycznych, aby usługa była bezpłatna dla użytkowników.

Subskrypcja Zero

Użytkownicy, którzy chcą przeglądać wszystkie swoje biuletyny w formie obszernego skrótu, powinni skorzystać Subskrypcja Zero. To narzędzie internetowe może być używane na wszystkich kontach Microsoft i Google, takich jak Gmail (bezpłatny i Google Workspace), Outlook.com, Office 365, Hotmail i MSN.

Dzięki temu nie musisz przeszukiwać skrzynki pełnej biuletynów i zimnych e-maili od firm marketingowych. Chociaż wielu dostawców usług czyszczenia poczty e-mail chce uzyskać dostęp do Twojej skrzynki pocztowej, to narzędzie tego nie robi.

Działa jako czytnik online, w którym możesz czytać, archiwizować i oznaczać gwiazdką swoje biuletyny. Co więcej, możesz go użyć do przesyłania istniejących biuletynów na określony adres e-mail.

Dzięki SubscriptionZero możesz subskrybować dowolny biuletyn bez udostępniania swojego adresu e-mail innym. W ten sposób możesz chronić swój adres e-mail przed udostępnieniem osobom trzecim. Ponadto aplikacja automatycznie blokuje biuletyny, które otrzymujesz pomimo rezygnacji z subskrypcji.

Zostaw mnie w spokoju

Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić skrzynkę odbiorczą Gmaila, wypróbuj tę aplikację o nazwie Zostaw mnie w spokoju. Jest to potężna aplikacja do anulowania subskrypcji e-mail, która jest dostarczana z najwyższej klasy usługami. Priorytetem jest prywatność danych użytkowników, dzięki czemu możesz zostawić swoje zmartwienia za sobą.

W tym narzędziu użytkownicy mogą sprawdzić wszystkie e-maile z subskrypcji w tym samym miejscu i wybrać te, z których chcą zrezygnować. Po pozbyciu się niechcianych wiadomości e-mail łączy pozostałe wiadomości e-mail z biuletynem w streszczenie i dostarcza je codziennie lub co tydzień, zgodnie z Twoim wyborem.

Co więcej, filtruje zimne i spamowe wiadomości e-mail i pozwala, aby wiadomości e-mail od zaufanych nadawców trafiały do ​​Twojej skrzynki odbiorczej. Możesz użyć tej platformy, aby anulować subskrypcję biuletynów w klientach poczty e-mail, takich jak Gmail, Yahoo, Outlook, AOL, iCloud, Fastmail i innych e-mailach IMAP.

To łatwe w obsłudze narzędzie jest dostępne nie tylko dla indywidualnych użytkowników. Nawet duże zespoły mogą z niego korzystać, aby uzyskać wolną od bałaganu skrzynkę odbiorczą. Ma tryb „nie przeszkadzać”, który pozwoli skrzynkom odbierać wiadomości e-mail, gdy znajdziesz się poza zakresem czasu skupienia.

Anulujący subskrypcję

Masz dość usuwania zimnych wiadomości e-mail ze skrzynki odbiorczej? Anulujący subskrypcję umożliwia natychmiastowe wyczyszczenie skrzynki odbiorczej poczty e-mail. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć to narzędzie do swojego konta e-mail, a zlokalizuje ono wszystkie Twoje subskrypcje. Następnie możesz za jednym zamachem zrezygnować z subskrypcji niepotrzebnych.

Ponadto identyfikuje e-maile, które należy usunąć ze skrzynki odbiorczej i umieścić w archiwum. Po otrzymaniu od Ciebie ukłonu, automatycznie je czyści i utrzymuje ważne wątki na wierzchu.

Ta platforma twierdzi, że nie sprzedaje danych użytkownika żadnym stronom trzecim ani agencjom marketingowym. Dzięki temu możesz nie martwić się o bezpieczeństwo i prywatność swoich danych.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy korzystasz z e-maili z powodów osobistych, czy zawodowych, istnieje duża szansa na bałagan w skrzynce odbiorczej z powodu e-maili promocyjnych. Niektóre osoby mogą zachować produktywność, mając skrzynki odbiorcze pełne nieprzeczytanych wiadomości e-mail, podczas gdy inne mają problemy z zachowaniem zdrowego rozsądku dzięki zaśmieconym skrzynkom odbiorczym.

Z tego powodu ludzie często chcą wiedzieć, jak wyczyścić skrzynkę odbiorczą Gmaila. Teraz, gdy wiesz, jak czyścić pocztę e-mail przy użyciu różnych metod ręcznych i automatycznych, nie powinno to stanowić problemu.

Aby trzymać wiadomości e-mail ze spamem z dala od skrzynki odbiorczej, należy wypróbować narzędzia do filtrowania i ochrony poczty e-mail.

x