9 najlepszych narzędzi marketingu wideo w celu zwiększenia sprzedaży i świadomości marki

Każda firma powinna uczynić marketing wideo integralną częścią swojej strategii, aby pozostać na radarze klientów.

Mówiąc laikiem, marketing wideo to po prostu proces wykorzystywania filmów do zaprezentowania swojego produktu lub usługi przed publicznością. Może pomóc Twojej firmie na wiele sposobów, takich jak:

 • Zwiększyć sprzedaż
 • Zwiększ ruch
 • Zwiększ czas przebywania na stronie internetowej
 • Zaangażuj publiczność
 • Generuj leady
 • Popraw zrozumienie swojego produktu/usługi

Mając to na uwadze, nie jest łatwo zintegrować skuteczny marketing wideo ze swoją strategią. Samo utworzenie filmu, a następnie udostępnienie go w mediach społecznościowych po prostu nie wystarczy. Jest w tym o wiele więcej i wierzę, że wymienione poniżej narzędzia na pewno Ci w tym pomogą.

Jeśli brzmi to interesująco, wskoczmy od razu.

Animo

Animo umożliwia tworzenie przyciągających uwagę filmów, które mogą pomóc w zwiększeniu ruchu, zwiększeniu sprzedaży i zaangażowaniu odbiorców. Ma ogromną bibliotekę filmów, obrazów, klipów, muzyki i innych zasobów, których możesz użyć do tworzenia filmów dla dowolnej branży.

Możesz dalej dostosowywać swoje filmy, oznaczać je znakami wodnymi, a nawet udostępniać je na różnych platformach społecznościowych w odpowiednich rozmiarach. Dzięki jednej subskrypcji możesz tworzyć tyle filmów, ile chcesz, i to w jakości HD 1080p. Możesz skorzystać z bezpłatnego planu lub uaktualnić za jedyne 5 USD miesięcznie.

Vyond

Dzięki setkom szablonów, tysiącom zasobów i wielu opcjom dostosowywania, Vyond może wziąć na siebie ciężar tworzenia niesamowitych filmów. Od początku do końca masz pełną kontrolę nad grafiką, czcionkami, dźwiękiem i wszystkimi plikami. W rzeczywistości to narzędzie zostało zbudowane w taki sposób, aby pomóc Ci zamienić Twoje pomysły w ciekawe filmy.

Oto przykładowy film stworzony za pomocą Vyond:

Fakt, że filmy będą animowane, sprawia, że ​​całość jest o wiele lepsza, ponieważ jest bardzo poszukiwana. Nie musisz nawet posiadać żadnej wiedzy „animacyjnej”. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać szablon i bawić się elementami i funkcjami, aby stworzyć własny profesjonalny film typu explainer.

Jasna zatoka

Kompletny pakiet do marketingu wideo, Jasna zatoka, jest prosty, ale bardzo skuteczny dla Twojej firmy. Jest to kompleksowe rozwiązanie do marketingu wideo, które umożliwia:

 • Edycja wideo
 • Przekaz na żywo
 • Zarządzanie zawartością
 • Publikowanie wideo
 • Transkodowanie
 • Analizuj wydajność

Możesz złożyć swój własny odtwarzacz wideo i osadzić go w dowolnym miejscu. W rzeczywistości w ich systemie możesz udostępniać swoje filmy na wielu platformach jednocześnie, bez konieczności ręcznego logowania się do nich. Jeśli masz Brightcove, jest bardzo mniej rzeczy, które musisz robić poza nim, ponieważ mają już wbudowane mnóstwo funkcji związanych z wideo.

Możesz zacząć korzystać z bezpłatnego okresu próbnego.

SproutVideo

Świetnie nadaje się do generowania leadów i zwiększania ruchu za pomocą wideomarketingu, SproutVideo została założona w 2010 roku, ale szybko stała się niezawodną opcją.

Ma wiele narzędzi, których możesz użyć do doładowania swojej gry marketingowej wideo, w tym zaawansowany odtwarzacz wideo z opcjami udostępniania społecznościowego i udostępniania kodu do osadzania. Ma również wbudowane wezwania do działania i plansze końcowe, aby przyciągnąć uwagę widzów.

muszę powiedzieć @Sproutvideo ma NAJLEPSZĄ dokumentację obsługi klienta/pomocy technicznej ze wszystkich platform, z jakich kiedykolwiek korzystałem. Zawsze przyjemnie jest używać ich produktów i rozmawiać z ich zespołem!

— Kate Goldsmith (@KGoldsmithMKTG) 15 sierpnia 2019 r.

Poza tym możesz dodać do swojego filmu formularz przechwytywania leadów, który integruje się z wiodącymi platformami, takimi jak MailChimp i Hubspot.

Są inne funkcje, takie jak SEO wideo, śledzenie wydajności i wiele więcej. Możesz zacząć bezpłatnie i stamtąd.

BombBomb

Jeśli nie jesteś profesjonalnym marketerem e-mailowym, utrzymanie czytelników przy swoich e-mailach może być trudne. Jednak przy użyciu BombBomb, możesz przynajmniej poprawić sytuację, dodając do niej filmy. To jak połączenie marketingu wideo i marketingu e-mailowego w celu uzyskania skutecznego wyniku.

Pomaga to Twoim e-mailom wyróżnić się z tłumu, ponieważ większość z nich będzie tylko zwykłym tekstem. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie BombBomb Chrome i/lub aplikację mobilną, nagrać za ich pośrednictwem wideo, a następnie umieścić je w swoich e-mailach. Możesz nawet wybrać dowolny film ze swojej biblioteki, jeśli nie chcesz nagrać nowego.

Shakr

Możesz tworzyć genialne kampanie wideo dla swojej marki za pomocą Shakr. Aby osiągnąć dobre wyniki z platform mediów społecznościowych, musisz stale publikować świeże treści, a głównie filmy. Mając to na uwadze, Shakr jest zbudowany w taki sposób, że pozwala tworzyć partie filmów znacznie szybciej i skuteczniej.

Możesz renderować filmy bardzo szybko, do punktu, w którym ponad 500 filmów może być renderowanych w ułamku czasu. A potem możesz aktywować swoje kampanie jeszcze tego samego dnia, aby zapewnić płynność.

Vidyard

Kompleksowe rozwiązanie do marketingu wideo, Vidyard ma dosłownie wszystko, czego potrzebujesz. Najprawdopodobniej nie musiałbyś sięgać po inne narzędzia, jeśli złapiesz to.

I dlaczego to mówię?

To dlatego, że to narzędzie pozwala:

 • Hostuj filmy wideo
 • Integruj filmy w wiadomościach e-mail i treści
 • Dodaj wezwania do działania, plansze końcowe i formularze do swojego odtwarzacza wideo
 • Optymalizuj filmy pod kątem SEO
 • Stwórz centrum swoich najlepszych filmów
 • Włącz spersonalizowane funkcje do odtwarzacza wideo
 • Analizuj wydajność w Internecie

Jak @HubSpot Użytkownik Marketing Pro & Sales Pro, mam dostęp do Vidyard. Na razie w porządku.

— 🤠 Randy Milanovic (@kayak360) 25 marca 2020 r.

Vidyard cieszy się zaufaniem i jest chwalony przez niektóre z największych nazwisk, takich jak LinkedIn, Microsoft i S&P Global. Koniecznie zamów bezpłatne demo, aby je wypróbować.

Wistia

Jeśli masz problemy z nawiązaniem kontaktu z widzami, Wistia zdecydowanie może to dla ciebie naprawić. Przede wszystkim pozwala hostować filmy na swojej platformie, która ma jedną z najwyższej jakości odtwarzania. Możesz dodać logo, zmieniać kolory, a nawet składać formularze, linki i CTA.

Możesz zapewnić swoim widzom wrażenia bez reklam, a nawet utworzyć minikanał, na którym będą prezentowane Twoje wybrane filmy. Poza tym możesz automatycznie odtwarzać jeden film po drugim, aby wydłużyć czas wyświetlania.

Mówiąc o budowaniu więzi z odbiorcami, pozwalają wykorzystać dane widza, aby dotrzeć do nowych osób, a także przekierować istniejące na różnych platformach. Możesz przechwytywać ich adresy e-mail i powiadamiać ich o pojawieniu się nowego filmu.

Martwisz się o SEO?

Nie.

Wistia optymalizuje filmy dla wyszukiwarki, dodając znaczniki schematu (JSON+LD) i wykonuje całą ciężką pracę w tle.

Wreszcie, możesz zintegrować CRM, aby przejąć pełną kontrolę nad rzeczami.

Vimeo

Vimeo ostatnio naprawdę poprawili swoją grę i stali się o wiele lepsi niż wcześniej. W rzeczywistości stał się on obecnie preferowanym wyborem hostingu wideo dla wielu osób. A dlaczego nie miałoby to być z tymi wszystkimi niesamowitymi funkcjami?

Dzięki Vimeo możesz:

 • Hostuj filmy wideo
 • Współpracuj z członkami zespołu
 • Realizuj wymagane strategie marketingowe
 • Wydajność pomiaru na głębokim poziomie

Dostajesz 7 TB miejsca na przesyłanie filmów i porządkowanie ich w dowolny sposób. Odtwarzacz wideo umożliwia dodawanie CTA, osadzanie w dowolnym miejscu, przechwytywanie adresów e-mail i integrację z ulubionym oprogramowaniem do e-mail marketingu. Jest o wiele więcej funkcji, które chciałbyś odkryć, więc możesz zacząć już za 20 USD miesięcznie.

Wniosek

Wybierz dowolne z wyżej wymienionych narzędzi do marketingu wideo, aby tworzyć niesamowite filmy, generować leady, budować zaangażowanie i zwiększać ROI.