9 najlepszych podcastów o finansach osobistych w Indiach

Pieniądze to kwestia wieloaspektowa, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie finansami. W dzisiejszej gospodarce poleganie wyłącznie na jednym źródle dochodu nie jest wskazane. Być może trzeba będzie czegoś więcej niż tylko oszczędzania i planowania budżetu.

Zarządzanie finansami osobistymi jest ważnym aspektem planowania finansowego. Niektóre ze znaczenia zarządzania finansami osobistymi są następujące:

  • Definiowanie celów finansowych – sporządzenie dokładnego planu finansowego pomoże Ci osiągnąć cele finansowe w dłuższej perspektywie.
  • Zarządzanie dochodami – plan finansowy pomaga efektywnie zarządzać dochodami poprzez określenie budżetu i zrównoważenie wydatków.
  • Lepsze zrozumienie finansów – Twoje planowanie finansowe pomaga wyznaczyć mierzalne cele finansowe, które mają ogromny wpływ na Twoje przyszłe decyzje.
  • Zwiększa poczucie świadomości i odpowiedzialności – Planowanie finansowe tworzy świadomość szczegółów Twoich finansów, co wpływa na Twoje decyzje dotyczące oszczędzania, wydatków i inwestowania.

Potrzeba zarządzania finansami osobistymi nabiera tempa wśród ludzi, co doprowadziło do pojawienia się wielu podcastów finansowych.

Aby pomóc Ci zapoznać się z tymi podcastami i zrozumieć pieniądze, inwestycje i nie tylko, wymieniliśmy najlepsze dostępne obecnie podcasty o finansach osobistych.

Paisa Vaisa

Program Paisa Vaisa, prowadzony przez Anupama Guptę, to niesamowite źródło informacji dla każdego, kto chce poprawić swoje finanse osobiste. Tym, co wyróżnia ten podcast, jest nacisk na dostarczanie praktycznych talentów i wizjonerskich metod, które można obecnie zastosować w życiu codziennym.

Dostępne na Podcasty IVM I Muzyka Amazonaprogram ma charakter nie tylko teoretyczny, ale jest raczej doskonałym źródłem praktycznej przejrzystości, która może pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoją sytuacją finansową.

Dzięki ponad milionowi instalacji, ponad 130 godzinom podcastów, ponad 150 wybitnym gościom i bibliotece zawierającej ponad 300 odcinków, Paisa Vaisa udowodniła, że ​​jest popularnym podcastem na temat finansów osobistych w Indiach. Obejrzyj ten podcast, aby zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do realizacji swoich planów finansowych.

Po prostu Zapisz

The Po prostu Zapisz podcast to podcast pełen motywacji dla każdego, kto chce wzbogacić swoje fakty dotyczące finansów osobistych. Program, zawierający przydatne wskazówki dotyczące kwestii finansowych dla nowo zatrudnionych pracowników i alternatywnych ubezpieczeń dla studentów z całego świata, oferuje ekscytujące tematy do zgłębienia i poznania.

Program prowadzony przez znaną dziennikarkę i ekspertkę finansową Kayezad Adajania obejmuje różne tematy związane z finansami osobistymi, w tym planowanie podatkowe, techniki inwestycyjne i trendy rynkowe.

Zawierając wywiady ze znanymi specjalistami finansowymi, podcast Moneycontrol dostarcza słuchaczom wnikliwych rad i impulsów do osiągnięcia swoich celów finansowych.

Dlaczego nie Mint Money

HT Smartcast jest prezenterem Dlaczego nie Mint Money podcast o finansach prowadzony w LiveMint; płatni planiści finansowi i zarejestrowani doradcy inwestycyjni przedstawiają rozsądne komentarze na temat tego, w jaki sposób ludzie mogą zapewnić długoterminowe bezpieczeństwo finansowe swoim rodzinom.

Poruszane są różne tematy, m.in. sposób nadzorowania jednorazowo wypłacanych składek ubezpieczeniowych, konkretne pułapki, których należy unikać oraz znaczenie zatrudniania doradcy finansowego do zarządzania finansami osobistymi.

Możesz dowiedzieć się, jak dywersyfikować swój portfel inwestycyjny i zrozumieć najważniejsze aspekty uzyskiwania wolności finansowej, oglądając jeden z ponad 700 dostępnych obecnie programów.

Badania wartości

W każdej branży powstają indywidualne historie, prosperujące lub upadające. Mimo to najbardziej wpływowe raporty są tworzone pewną i uczoną ręką świadomego inwestora stojącego na czele renomowanej firmy zajmującej się badaniami inwestycyjnymi Badania wartościzałożona w 1991 roku.

W szybkich, codziennych, krótkich podcastach, regularnie aktualizowanych, dyrektor generalny Value Research, Dhirendra Kumar, omawia z czytelnikami strategie inwestowania i oszczędzania oraz dzieli się swoimi przemyśleniami. Gdy uczysz się, jak dostosowywać swoje aktywa, aby pasowały do ​​Twoich wyjątkowych zainteresowań finansowych w różnych momentach życia, te filmy są bezcennym źródłem informacji.

Wszystkim zainteresowanym nauką finansów osobistych w praktyce na przykładach z życia, serdecznie polecam ten podcast.

Główny Inwestor

Główny Inwestor to świetny wybór, jeśli szukasz solidnego podcastu, aby rozpocząć przygodę z finansami. W tym podcaście znajdziesz mnóstwo informacji finansowych. Gospodarzami są Vidya Bala i Bhavana Acharya, którzy są także właścicielami PrimeInvestor, dobrze znanej platformy oferującej doradztwo w zakresie akcji i funduszy inwestycyjnych.

Subskrybując ten podcast, możesz dowiedzieć się, jak stworzyć silne portfolio, wysłuchać opinii ekspertów branżowych i być na bieżąco z wynikami rynkowymi.

Aby uzyskać porady dotyczące wysokowydajnych produktów i finansów osobistych w Indiach, PrimeInvestor to punkt kompleksowej obsługi. Bada również transakcje pakietowe na dużą skalę, tworząc fale na rynku. Jako słuchacz poznasz zawiłości zarządzania pieniędzmi i uzyskasz fachowe porady, jak wykorzystać szanse i uniknąć zagrożeń.

Bogaćmy się z Pattu

Bogaćmy się z Pattu”, cotygodniowy podcast poświęcony finansom osobistym, został założony przez Ofspin 29 maja 2023 r. W tym podcaście poruszany jest długotrwały problem lekceważenia edukacji o bogactwie i pieniądzach w indyjskim systemie edukacji. Zapewnia wystarczające porady finansowe dla wszystkich grup wiekowych, w tym nastolatków, osób w wieku 20 lat i emerytów, a prowadzony jest przez Pattu.

Pattu chce zagwarantować, że dobre czasy nigdy się nie skończą, instruując Cię, jak dbać o swoje finanse osobiste w miarę upływu czasu i pomagając Ci cieszyć się korzyściami płynącymi z pieniędzy tu i teraz!

Zerodha Edukuj

The Zerodha Edukuj podcast oferuje właśnie to: bogactwo wnikliwej wiedzy i doświadczeń od doświadczonych guru finansowych na wyciągnięcie ręki.

Będąc wiodącą firmą brokerską w Indiach, Zerodha podjęła szlachetny wysiłek, aby stworzyć grupę profesjonalistów, którzy swobodnie dzielą się swoją wiedzą i pomysłami na szerokie spektrum tematów, takich jak finanse osobiste, fundusze inwestycyjne, makroekonomia, strategie inwestycyjne i niuanse rynku finansowego.

Dostępny także na Spotify app regularnie dodawane są podcasty Zerodha Educate, przekazując użytkownikom cenną wiedzę.

Dazar

Dazar to codzienny podcast poświęcony finansom osobistym i dostarczający cennych informacji na temat zasad zarządzania finansami. Program ten, prowadzony przez Darshan Doshi, podkreśla potrzebę wiedzy finansowej, daje wskazówki, jak ominąć typowe błędy finansowe i przedstawia zalecenia dotyczące rozpoczęcia korzystania z osobistych pieniędzy.

Ciekawie jest dołączyć do Darshana Doshiego w tym cotygodniowym podcaście, gdy prowadzi on przez zawiłości władzy finansowej i pomaga sformułować filozofię inwestowania. Tygodnik Dasar

Podcasty Dasar dotyczące finansów osobistych są również dostępne w Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts i Stitcher.

Program jednego procenta

The Pokaz jednego procenta to wciągająca eksploracja umysłów najbardziej spostrzegawczych ludzi, mająca na celu pomóc nam w poprawie naszej siły myślenia i inwestowania. Twórca tego podcastu, Vishal Khandelwal, stara się uświadamiać słuchaczy niuanse finansów osobistych i inwestowania w wartość, aby mogli podejmować lepsze decyzje finansowe.

Vishal wnosi wiedzę specjalistyczną z ponad 18-letnim doświadczeniem jako inwestor i analityk giełdowy oraz 10-letnim doświadczeniem jako trener inwestycyjny. Ten fantastyczny podcast zawiera historie życia ludzi sukcesu, o których warto mówić w mediach.

Wniosek

Możesz zacząć organizować swoje finanse w dowolnym momencie, a jest to istotny aspekt życia. Ponieważ są bezpłatne, dostępne i aktualne, podcasty są niezwykłym źródłem finansów osobistych.

W Indiach dostępnych jest wiele niesamowitych podcastów na temat finansów osobistych, które obejmują różne tematy. Istnieje podcast zaprojektowany z myślą o Twoich potrzebach jako inwestora, niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia.

Następnie możesz także posłuchać inspirujących podcastów finansowych i podcastów biznesowych, które wzmocnią Twoją podróż do budowania bogactwa.