9 najpopularniejszych narzędzi używanych w zwinnym wytwarzaniu oprogramowania [2023]

Zwinne tworzenie oprogramowania całkowicie zmieniło krajobraz tworzenia oprogramowania. Zachęcał do pracy zespołowej, zdolności adaptacyjnych i ciągłego doskonalenia.

Zespoły zwinne wykorzystują szeroką gamę technologii i narzędzi, aby usprawnić proces programowania. Tak więc wybór odpowiedniego narzędzia może zadecydować o sukcesie projektu lub go zniweczyć.

W dzisiejszym dynamicznym świecie tworzenia oprogramowania skuteczne narzędzia mogą oferować najnowocześniejsze wykrywanie błędów, funkcje śledzenia problemów, bezproblemowe zarządzanie wiosną, automatyzację i bezproblemową współpracę.

W dzisiejszych czasach rynek jest już wypełniony mnóstwem zwinnych narzędzi do tworzenia oprogramowania. Jednak ustalenie, które narzędzie może być idealnym dodatkiem do sukcesu Twojego zwinnego zespołu, może być trudne.

Ten artykuł ma na celu zmniejszenie wysiłku dzięki naszej liście najlepszych zwinnych narzędzi do tworzenia oprogramowania. Ostatecznie pomoże każdemu zwinnemu zespołowi zwiększyć produktywność, komunikację, współpracę i szybkość wydawania oprogramowania.

Dlaczego metoda zwinna powinna być preferowana

Wymagania dotyczące oprogramowania dla firmy zawsze ewoluują i tutaj można dostosować zwinną metodologię. Oferuje elastyczne i adaptacyjne podejście, które spełnia wymagania ciągle zmieniających się trendów w tworzeniu oprogramowania. Poza tym firmy korzystające ze zwinnych narzędzi programowych okazują się otwarte na nowe pomysły i metody.

Być może Twoja firma boryka się z nieefektywnymi procesami, słabą komunikacją lub brakiem koordynacji zespołu. Z drugiej strony Twoja firma może zostać zmuszona do zmian przez nowego, ale zwinnego konkurenta. A może po prostu szukasz kreatywnych sposobów na zwiększenie wydajności i stworzenie przyjemniejszej atmosfery w pracy.

Jednak członkowie zespołu mogą wypuszczać działające oprogramowanie małymi krokami, stosując metodykę zwinną. Tym samym gwarantuje, że produkt końcowy ostatecznie zaspokoi potrzeby klienta. Ponadto oferuje metodę iteracyjną, która gwarantuje, że zespoły mogą szybko dostosowywać się do zmian w celach projektu, harmonogramach i budżetach.

Jak zwinne narzędzia mogą poprawić produktywność

Aby w pełni wykorzystać zalety podejścia zwinnego, kluczowe znaczenie ma wykorzystanie odpowiednich narzędzi zwinnych. Istnieje kilka sposobów, w jakie wykorzystanie zwinnej technologii może zwiększyć wydajność:

Poprawa komunikacji i współpracy

Razem zespół może pracować wydajniej dzięki zwinnym narzędziom usprawniającym komunikację i współpracę. Zmniejsza nieporozumienia i błędy, wypełniając lukę komunikacyjną.

Ponadto zapewnia, że ​​wszyscy członkowie są na tej samej stronie, pracując jako jedno centrum dla wszystkich danych projektu. W rezultacie członkowie zespołu mają dostęp do wszystkich wymagań, celów i zadań projektu na scentralizowanym pulpicie nawigacyjnym.

Śledzenie postępów i identyfikacja wąskich gardeł

Zwinny mechanizm pozwala członkom zespołu monitorować własne postępy i wykrywać ewentualne wąskie gardła. W ten sposób mogą dokładniej i szybciej rozwiązywać problemy. Oferuje również zautomatyzowane procedury, które pomagają uprościć operacje i zminimalizować pracę ręczną. Dzięki temu pracownicy mogą skoncentrować się na ważniejszych zadaniach, co przyspiesza postęp projektu.

Zwiększenie widoczności i przejrzystości

Zwinne narzędzia zwiększają widoczność i przejrzystość projektu, co zwiększa odpowiedzialność poprzez zmniejszenie liczby niepowodzeń projektu. Interesariusze mogą sprawdzać aktualizacje i przekazywać swoje uwagi, aby zweryfikować, czy projekt postępuje i spełnia oczekiwania.

Biorąc wszystko pod uwagę, metoda i narzędzia Agile to potężne zasoby, które organizacje mogą wykorzystać do zwiększenia wydajności współpracy. Zatem zastosowanie zwinnych narzędzi i metod może stworzyć solidne oprogramowanie, które spełnia potrzeby klientów, jednocześnie dostosowując się do trendów biznesowych.

Oto kilka niesamowitych narzędzi Agile, które zwiększają wydajność zespołu i współpracę:

Jira

Jira to narzędzie do zarządzania projektami, które działa zgodnie z metodą zwinną, aby pomóc zespołom w wydajniejszym zarządzaniu projektami. To narzędzie internetowe służy do śledzenia problemów i postępów związanych z projektem. Oferuje kilka zaawansowanych funkcji, dzięki którym jest popularny wśród większości organizacji z branży technologicznej.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje scentralizowany pulpit nawigacyjny do śledzenia problemów, błędów i żądań funkcji.
 • Użytkownicy mogą tworzyć, przypisywać i śledzić problemy, dopóki problemy nie zostaną rozwiązane, a produkt będzie gotowy.
 • Użytkownicy mogą zdefiniować niestandardowy przepływ pracy, który odpowiada ich wymaganiom i potrzebom projektu.
 • Zespoły mogą wizualizować cały przepływ pracy i zarządzać nim za pomocą tablicy Jira Agile.
 • Konfigurowalne tablice pasujące do różnych koncepcji Agile, takich jak Scrum, Kanban i inne.
 • Kompleksowe narzędzie do raportowania zapewnia szczegółowy wgląd w postęp i wydajność projektu.
 • Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane raporty i przedstawiać dane za pomocą wykresów i wykresów.
 • Integruje się z szeroką gamą popularnych narzędzi i aplikacji, takich jak Slack, Microsoft Teams, Git, Jenkins i nie tylko.
 • Użytkownicy mogą utrzymywać komunikację i współpracę, komentując problemy, oznaczając współpracowników oraz uzyskując aktualizacje i powiadomienia.
 • Użytkownicy mogą również korzystać z aplikacji mobilnej Jira, gdy są w ruchu i nigdy nie przegapią żadnych aktualizacji.

Kliknij w górę

ClickUp to wszechstronne narzędzie do zarządzania projektami i produktywności, które pomaga zespołom w utrzymaniu przepływu pracy. Narzędzie pozwala organizować, monitorować i kontrolować zarządzanie projektami, które dostosowuje się do wymagań Twojego zespołu. Poza tym szeroki zakres funkcji i opcji dostosowywania sprawia, że ​​idealnie nadaje się do różnych przepływów pracy w różnych branżach.

Co więcej, możesz komunikować się z całym zespołem w jednym miejscu, aby utrzymać lepszą współpracę w zespole. Bycie na bieżąco jest łatwiejsze, ponieważ możesz monitorować swoje postępy w wizualizacji w czasie rzeczywistym.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje różnorodne narzędzia do kontrolowania zadań, takie jak konfigurowalne listy zadań, ustalanie priorytetów zadań metodą „przeciągnij i upuść” oraz podział zadań.
 • Członkowie zespołu mogą elastycznie przydzielać zadania innym członkom, ustalać terminy i monitorować ogólny postęp.
 • Funkcje współpracy pozwalają użytkownikom komentować, wspominać i wysyłać powiadomienia.
 • Utrzymuje nienaruszoną komunikację w zespole za pośrednictwem wspólnej skrzynki odbiorczej i funkcji czatu.
 • Dostępne są narzędzia do zwiększania produktywności i wizualizacji, takie jak wykresy Gantta, osie czasu i portfele projektów. Pomaga zespołom obsługiwać duże projekty i śledzić postępy.
 • Wbudowane narzędzie do śledzenia czasu dostępne dla zespołów do śledzenia postępów w projekcie.
 • Wysoce konfigurowalne, umożliwiające zespołom tworzenie niestandardowych procesów, pól i statusów, aby spełnić ich specyficzne wymagania.
 • Elastycznie integruje się z różnymi narzędziami i platformami, takimi jak Slack, Dysk Google, Trello itp.

Fresk

Dzięki Muralowi możesz usprawnić współpracę w zespole dzięki łatwej w obsłudze cyfrowej tablicy, która pomaga zespołom osiągać lepsze wyniki. Zapewnia zarówno przestrzeń do współpracy, jak i szkolenia w celu zwiększenia możliwości współpracy Twojego zespołu. Użytkownicy mogą przeprowadzać burze mózgów, łączyć się jako zespół, planować i koordynować działania w jednym miejscu.

Dodatkowo jest to jedyna platforma oferująca współdzieloną przestrzeń do pracy w systemie LUMA. Dzięki Muralowi zespoły mogą wprowadzać innowacje, dostosowywać i dostosowywać się do zwinnego ekosystemu, aby usprawnić przepływ pracy.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje wirtualną tablicę, która działa jako płótno do współpracy zespołowej z elementami wizualnymi.
 • Członkowie zespołu mogą dostosować płótno, aby zsynchronizować je ze współpracą w zespole.
 • Zawiera narzędzia do współpracy, które umożliwiają członkom zespołu współpracę w czasie rzeczywistym. Członkowie mogą organizować wideokonferencje, czatować i komentować w celu skutecznej komunikacji i dzielenia się opiniami.
 • Udostępnia ekskluzywne dostępne szablony i struktury, w tym Agile, Lean i Design Thinking.
 • Zapewnia funkcje bezpieczeństwa i prywatności klasy korporacyjnej, takie jak szyfrowanie danych i bezpieczna kontrola dostępu.

kanbanizować

Kanbanize oferuje holistyczne podejście Agile, które zwiększa produktywność i przyspiesza wydajność zespołu. To potężne narzędzie internetowe umożliwia zespołom zarządzanie przepływem pracy przy użyciu metody Kanban.

Konfigurowalną cyfrową tablicę Kanban można zsynchronizować z dowolnymi wymaganiami zespołu, niezależnie od wielkości lub branży. Zatem Kanbanize jest Twoim narzędziem, jeśli chcesz szybciej osiągnąć cele dzięki efektywnej komunikacji i pracy zespołowej.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje konfigurowalne i elastyczne tablice Kanban, które zespoły mogą dostosować do swoich potrzeb.
 • Dostępnych jest wiele opcji automatyzacji, które pomagają zespołom oszczędzać czas i rozwiązywać problemy. Dzięki wyzwalaczom, akcjom i warunkom użytkownicy mogą automatyzować zbędne zadania.
 • Użytkownicy będą uzyskiwać dane w czasie rzeczywistym i wgląd w wydajność, cykle czasowe i bardziej istotne wskaźniki. Dane te pomogą zespołom w znalezieniu wąskich gardeł i usprawnieniu procesów.
 • Umożliwia użytkownikom śledzenie czasu spędzonego na każdym zadaniu i projekcie. Pomaga to zoptymalizować zasoby, minimalizując działania marnujące czas i poprawiając szacunki.
 • Dostępny jest wbudowany system czatu dla lepszej komunikacji i efektywności zespołu.
 • Integruje się z Jira, Slack, GitHub i wieloma innymi narzędziami i platformami w celu usprawnienia przepływów pracy.
 • Zespoły mogą personalizować przepływy pracy dla różnych projektów, działów i zespołów.
 • Oferuje aplikację mobilną kompatybilną z urządzeniami z Androidem i iOS.

GitHub

GitHub to potężna platforma internetowa, idealna dla zespołów programistów Agile. Deweloperzy uwielbiają tę platformę, ponieważ została zaprojektowana z myślą o produktywności i współpracy. Przyspiesza tworzenie wysokiej jakości oprogramowania dzięki narzędziom zwiększającym szybkość programowania.

Deweloperzy mogą usprawnić swoją współpracę dzięki nieograniczonej liczbie repozytoriów i klasycznej kontroli wersji. Ponadto GitHub obejmuje dużą społeczność, w której można znaleźć rozwiązanie praktycznie każdego problemu. Deweloperzy i organizacje mogą zabezpieczyć swoje kody i dane za pomocą wbudowanych funkcji bezpieczeństwa tej platformy.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje rozproszony system kontroli wersji, w którym użytkownicy mogą śledzić zmiany w kodach w dowolnym momencie. Co więcej, dzięki tej funkcji możliwa jest współpraca i rozwiązywanie problemów.
 • Zapewnia bezpłatny i nieograniczony hosting publicznego repozytorium, który umożliwia udostępnianie kodów open source. Deweloperzy mogą również uzyskać prywatne repozytoria i przechowywać swój kod bez ujawniania go.
 • Oferuje różnorodne narzędzia do współpracy, takie jak żądania ściągnięcia, recenzje kodu, śledzenie problemów i wiki.
 • Narzędzia do ciągłej integracji i wdrażania automatyzują proces opracowywania, testowania i wdrażania modyfikacji kodu.
 • Duża i aktywna społeczność programistów, która przyczynia się do projektów open source. Społeczność udostępnia informacje za pośrednictwem forów, blogów i innych narzędzi.

Poniedziałek.com

Monday.com oferuje nowy sposób wspólnej pracy nad zwinnym projektem tworzenia oprogramowania. Jest to Work OS, który pozwala dostosować procesy do Twoich wymagań. Na tej scentralizowanej platformie możesz zarządzać całą swoją pracą, procesami i narzędziami.

Poniedziałek umożliwia współpracę z całym zespołem lub organizacją dzięki przejrzystej wizualizacji przepływu pracy. Ponadto konfigurowalny pulpit nawigacyjny zapewnia szczegółowy przegląd przepływu pracy. W ten sposób synchronizacja przepływu pracy ze zmieniającymi się wymaganiami projektu staje się prosta.

Kluczowe cechy:

 • Oferuje konfigurowalne obszary robocze, które są zsynchronizowane z dokładnymi wymaganiami dowolnego zespołu lub projektu.
 • Dostępne są narzędzia wizualne, w tym tablice, kalendarze i harmonogramy.
 • Różnorodne funkcje współpracy i komunikacji, w tym komentarze, @wzmianki i udostępnianie plików. W ten sposób zespoły mogą łatwo dzielić się pomysłami, komentować i współpracować w czasie rzeczywistym.
 • Oferuje różnorodne opcje automatyzacji, które pomagają uprościć powtarzalne procesy i zaoszczędzić czas. Użytkownicy mogą automatyzować operacje, takie jak wysyłanie alertów, modyfikowanie statusu i tworzenie zadań.
 • Solidne funkcje analityczne i raportowe, które umożliwiają zespołom mierzenie sukcesu i obszarów wzrostu.

Jenkinsa

Jenkins to darmowy serwer automatyzacji typu open source, idealny do opracowywania, testowania i wdrażania dowolnych aplikacji. Jest to popularny serwer automatyzacji, który jest lubiany w społeczności DevOps.

Jenkins ma być niezwykle rozszerzalny, z setkami wtyczek dostępnych dla różnych możliwości. Możesz na przykład generować kody, automatyzować testy i wdrażać aplikacje. Dzięki temu można go łatwo dostosować do różnych środowisk i przypadków użycia.

Kluczowe cechy:

 • Automatycznie buduje, testuje i wdraża aplikacje za każdym razem, gdy baza kodu jest modyfikowana.
 • Łatwy w instalacji i obsłudze z interfejsem internetowym do definiowania zadań oraz tworzenia wyzwalaczy i alertów.
 • Ogromny ekosystem wtyczek z ponad 1500 wtyczkami, które zwiększają jego możliwości do różnorodnego użytku.
 • Umożliwia rozproszone kompilacje na wielu komputerach w celu zwiększenia wydajności.
 • Obsługuje złożone projekty składające się z tysięcy kompilacji dziennie
 • Scentralizowany pulpit nawigacyjny, który można dostosować do śledzenia stanu kompilacji
 • Solidny model bezpieczeństwa, który obejmuje uwierzytelnianie, autoryzację i szyfrowanie.
 • Umożliwia definiowanie i tworzenie potoków przez napisanie skryptu w języku programowania, takim jak Groovy.
 • Integruje się z różnymi narzędziami używanymi w całym cyklu tworzenia oprogramowania.
 • Ogromna aktywna społeczność programistów i użytkowników, która pomaga w rozwoju.

Skrót

Skrót łączy planowanie i rozwój projektu w ujednolicone doświadczenie. To narzędzie umożliwia opracowywanie pomysłów za pomocą dokumentów skrótów i współpracę nad PRD, specyfikacjami projektowymi i MVP. Następnie możesz zaplanować swoją pracę za pomocą map drogowych, kamieni milowych, historii i zaległości.

Co więcej, możesz zbudować wszystko i zarządzać swoim projektem za pomocą tablic Kanban i planowania wiosennego. Ostatecznie możesz wizualizować cały przepływ pracy za pomocą narzędzia i śledzić każdy postęp.

Kluczowe cechy:

 • Przeglądaj i monitoruj postęp pracy za pomocą tablic Kanban.
 • Połącz swoje pomysły z dokumentami bezpośrednio w swojej pracy
 • Współpracuj z zespołami, aby realizować cele pracy
 • Szerszy widok przepływu pracy dzięki funkcji mapy drogowej
 • Funkcja Spring umożliwia zarządzanie zadaniami w określonym czasie
 • Ustaw punkty kontrolne w swoim projekcie za pomocą funkcji kamieni milowych
 • Pełny przegląd postępów prac dzięki raportom i analityce
 • Elastyczna integracja z GitHub, GitLab, Slack, Sentry i innymi narzędziami.

Asany

Asana to potężne narzędzie, które maksymalizuje możliwości zarządzania projektami Agile. Umożliwia Twojemu zespołowi przyspieszenie wyników dzięki jego niesamowitym funkcjom. Dzięki temu Twój zespół może planować, organizować i zarządzać projektami Agile i sprintami Scrum elastycznie i wspólnie. Co więcej, Twój zespół otrzyma tablice, osie czasu, niestandardowe pola i więcej opcji szybkiego tworzenia i uruchamiania produktów.

Kluczowe cechy:

 • Twórz i przypisuj projekty członkom zespołu, ustalaj terminy i mierz postępy.
 • Dziel zadania na podzadania i wyświetlaj je w różnych formatach, takich jak listy, tablice i inne.
 • Funkcja śledzenia błędów umożliwia szybsze śledzenie i naprawianie problemów
 • Członkowie zespołu mogą komentować, oznaczać, udostępniać zadania i łączyć się za pomocą opcji czatu
 • Narzędzia do zarządzania projektami, w tym terminy, kamienie milowe i pulpity nawigacyjne projektu.
 • Widok portfolio zapewnia szybki przegląd wielu projektów
 • Łączy się z kilkoma innymi aplikacjami, w tym Dyskiem Google, Dropbox, Slack i innymi.
 • Dostosuj przepływ pracy i procedury do wymagań swojego zespołu
 • Uzyskaj szczegółowe narzędzia analityczne i raportowe do oceny produktywności i powodzenia projektu.

Wniosek

Zwinne tworzenie oprogramowania to wysoce oparta na współpracy i iteracyjna strategia, która wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Dziewięć narzędzi omówionych w tym poście stało się najpopularniejszymi i odnoszącymi sukcesy rozwiązaniami dla zespołów programistów Agile.

Te narzędzia są naprawdę tego warte, jeśli chodzi o zarządzanie projektami i śledzenie zadań, aż po bezbłędną integrację i testowanie. W rezultacie zwinne zespoły mogą być na bieżąco i nadążać za ciągle zmieniającymi się trendami za pomocą tych narzędzi.