Udostępnij teraz w social media:


Aparat Google otrzymał kolejną aktualizację. Ostatnia duża aktualizacja przyniosła nam niesamowity efekt rozmycia, a ta ostatnia aktualizacja oferuje nam trzy nowe funkcje, dzięki czemu aplikacja jest potężniejsza. Timer powrócił wraz z najnowszą aktualizacją, umożliwiając użytkownikom opóźnienie robienia zdjęć o 3 lub 10 sekund. Wprowadzono współczynniki proporcji i można ustawić osobne współczynniki dla przedniego i tylnego aparatu. Główną aktualizacją jest jednak wprowadzenie dwóch nowych trybów panoramy, które umożliwiają wykonanie okrągłego zdjęcia przypominającego rybie oko i trybu szerokokątnego.

Regulator czasowy

Licznik czasu to stara funkcja przywrócona dzięki tej aktualizacji. Nie jest dostępne, jeśli włączony jest tryb przechwytywania obrazu HDR +. Stuknij stoper raz, aby włączyć 3-sekundowy timer i drugi raz, aby włączyć 10-sekundowy minutnik. Możesz ustawić timer dla przedniego i tylnego aparatu. Przedziałów czasowych nie można dostosowywać.

Sprawdź -   Jak znaleźć popularne artykuły w swojej sieci na Twitterze

bez timeraregulator czasowy

Tryby panoramy

Dwa nowe tryby panoramy to rybie oko i tryb szerokokątny i muszę przyznać, że jeden jest łatwiejszy w obsłudze niż drugi. Robienie zdjęcia w trybie szerokokątnym jest tak proste, jak robienie zwykłej panoramy, ale rybie oko potrzebuje czasu, cierpliwości i dość elastycznego nadgarstka, aby uchwycić wszystkie te miejsca. Na poniższym zdjęciu lewy obraz przedstawia tryb rybiego oka, a prawy tryb szerokokątny.

rybie okopanorama

Aspect Ratio

Aby ustawić proporcje obrazu, przejdź do ustawień aplikacji, w sekcji Rozdzielczość i jakość dotknij Aparat. Współczynniki proporcji dla tylnej i przedniej kamery są od siebie niezależne. Dwa dostępne współczynniki kształtu to 4: 3 i 16: 9 z różnymi rozdzielczościami aparatu. Przedni aparat ma te same dostępne współczynniki, ale z mniejszą liczbą opcji rozdzielczości do wyboru. Rozdzielczości panoramy są niezależne od współczynnika kształtu wybranego dla normalnych zdjęć.

Sprawdź -   Jak ukryć swój „aktywny” status na Facebooku Messenger

współczynnik proporcjistosunek

Aktualizacja jest nadal wdrażana, więc jeśli aplikacja Sklep Google Play informuje, że Aparat Google jest aktualny, ale nie widzisz tych nowych funkcji, poczekaj kilka dni, aż aktualizacja będzie dostępna dla Twojego urządzenia.

Pobierz Aparat Google ze sklepu Google Play