Udostępnij teraz w social media:

Google wyłącza swój program Works with Nest, odcinając dostęp do produktów Nest firmom zewnętrznym i wymagając użycia Asystenta Google. Ale Google ogłosił jeden wyjątek: Alexa nadal będzie w stanie kontrolować sprzęt Nest.

Google odcina dostęp do Nest dla firm zewnętrznych

Niedawno Google ogłosił, że zakończy swój program Works with Nest. Współpraca z Nest pozwoliła produktom innych firm na kontrolowanie Nest – Twój mechanizm otwierania drzwi garażowych może na przykład nakazać termostatowi zwiększenie temperatury. Gdyby firma chciała jakiejkolwiek formy integracji, musiałaby przejść na Works with Google Assistant.

Ten program nie pozwala na bezpośrednią kontrolę nad Nestem; zamiast tego ustawiłbyś procedury do wykonania pracy. I inny oczywisty problem wynikał ze zmiany: umiejętności Works with Nest stworzone dla Alexy nie zadziałają. Biorąc pod uwagę, że Alexa sama jest asystentem głosowym, przejście do Works with Google Assistant jest wykluczone.

Sprawdź -   Jak połączyć się z Ubuntu z macOS

Aktualizacja: Google zmienił zdanie, ogłaszanie to Works With Nest nie zostanie natychmiast zamknięte 31 sierpnia.

Alexa dostaje wytchnienie

Aplikacja Nest na iPhone'a obok FireTV.

Alexa obecnie używa Works With Nest do kontrolowania sprzętu Nest i stron internetowych, takich jak The Verge zgłosili, że integracja Alexa przestanie działać 31 sierpnia 2019 r. To prawda – obecna integracja Alexy oparta na Works With Nest zepsuje się tego dnia.

Ale według strony w witrynie Nest zauważonej przez Ars Technica– nie jesteśmy pewni, czy działał przez cały czas, czy też Google wstawił to później –tak nie jest.

Google twierdzi, że będzie współpracować z Amazon, aby umożliwić Alexie kontrolę nad sprzętem Nest w przyszłości. Google obiecuje zakończyć przejście przed zamknięciem i dalej mówi, że cała Alexa zachowa wszystkie swoje obecne integracje Nest.

Sprawdź -   Jak nazwać alarmy w telefonie i na pulpicie

Smartomy zamieniają się w otoczone murem ogrody

Współpraca Google z Amazon to dobra wiadomość dla użytkowników Alexa. Ale wszyscy inni korzystający z Wink Hubs, IFTTT, Yonomi, Lutron i wszyscy inni korzystający z Works With Nest nadal stracą funkcjonalność. Smarthomy działają najlepiej z otwartymi standardami. Powinieneś móc kupować produkty od różnych firm i powinny one współpracować.

Wydaje się, że Alexa otrzymuje specjalny wyjątek, do którego inni asystenci głosowi, usługi i firmy nie mają dostępu. Jeśli stosunki między Google i Amazon ponownie pójdą w dół, może to nawet zagrozić specjalnemu dostępowi Alexy do Nest.

Blokując dostęp do sprzętu Nest większości firm, Google może zabezpieczać Twoje dane, ale stawia też ogrodzenia wokół ogrodzonego murem ogrodu. Przyszli asystenci głosowi (i obecne opcje innych firm, takie jak Mycroft), zaczną w niekorzystnej sytuacji, która może być niezwykle trudna do przezwyciężenia.

Sprawdź -   Co to jest ekonomia koncertów i dlaczego jest tak kontrowersyjna?

Nawet sprawdzone urządzenie producenci tacy jak Lutron oświadczyli, że funkcje oferowane w starym programie Nest nie są obsługiwane w nowym programie Asystent Google. Idąc dalej, kupując urządzenia smarthome, będziesz musiał zadać sobie pytanie, czy pasuje do twojego ekosystemu smarthome. A jeśli tak się nie stanie, może się okazać, że szukasz urządzenia Google do swojego „domu Google”.