Automatycznie przenoś wiadomości ze Slacka do innych kanałów dzięki Reacji

Tworzenie hiper-skoncentrowanych kanałów w Slacku ułatwia pozostawanie na temacie, ale trudno jest zobaczyć wszystkie ważne wiadomości. Użyj Reacji Channeler Slacka, aby automatycznie kopiować ważne wiadomości do określonych kanałów za pomocą reakcji emoji.

Jedną z największych zalet Slacka jest to, że utrzymuje Twój czat w jednym miejscu, ale powoduje to również jedną z jego największych wad: prawie niemożliwe jest nadążanie za wszystkim. Im więcej osób współtworzy Twój Slack, tym jest to prawdziwsze.

Slack rozpoznał to jakiś czas temu i dostarczył rozwiązanie w postaci Reacji Channeler, bezpłatna aplikacja napisana przez zespół Slack, która automatycznie kopiuje wiadomość na wybrany kanał, gdy zareagujesz określonym emoji.

Na przykład ty lub współpracownik możecie zareagować na uzgodnioną decyzję emoji młotka, która wysyła kopię wiadomości na kanał #decision.

Jest to eleganckie rozwiązanie problemu, ponieważ ułatwia ludziom wybieranie wiadomości do skopiowania, jednocześnie automatyzując pracę polegającą na faktycznym kopiowaniu wiadomości do właściwego kanału. Ponadto aplikacja szanuje kanały prywatne, kopiując tylko wiadomości z kanałów publicznych, co oznacza, że ​​nikt nie musi się martwić o to, jakich emoji używają w wiadomościach osobistych.

Aby skorzystać z Reacji Channeler, przejdź do strona aplikacji, i kliknij przycisk „Dodaj do Slacka”. Aby zainstalować Reację, będziesz potrzebować uprawnień administratora do obszaru roboczego Slacka, tak jak w przypadku dodawania dowolnej innej aplikacji.

Po zainstalowaniu aplikacji możesz aktywować Reację za pomocą następującego ukośnika:

/reacji-channeler [:emoji:] [#channel]

W naszej instancji Slack chcemy, aby wszystko, co zawierało: rocket: emoji, było wysyłane na kanał # moon-shot.

Przykład polecenia ukośnika Reacji Channeler.

Po uruchomieniu polecenia otrzymasz wiadomość potwierdzającą, którą tylko Ty możesz zobaczyć.

Komunikat potwierdzający polecenie ukośnika.

Wiadomość pojawi się również na kanale, do którego wysyłasz wiadomości.

Wiadomość wyświetlana na kanale, do którego będą wysyłane wiadomości.

Od teraz, jeśli ktoś zareaguje na wiadomość w kanale publicznym za pomocą: rocket: emoji, kopia zostanie wysłana na kanał # moon-shot. Aby to usunąć, użyj polecenia „usuń” z ukośnikiem:

/reacji-channeler remove [:emoji:]

Aby pomóc Ci wybrać odpowiednie emoji, Slack udostępnił plik pakiet startowy emotikonów który obejmuje młotek, airhorn, darmowe jedzenie i emoji z wiadomościami.

Emoji z pakietu startowego Reacji.

Możesz pobrać i zainstalować te emotikony niezależnie od tego, czy instalujesz aplikację.

Aplikacja Reacji Channeler może być używana w dowolnym celu – do powiadamiania zespołu o wydaniu oprogramowania, ostrzegania zespołu wsparcia o problemie, poproszenia o pomoc działu prawnego, oflagowania zgłoszenia błędu od użytkownika lub do czegokolwiek innego, co możesz sobie wyobrazić.

x