Jak przeglądać historie z Instagrama w przeglądarce Chrome na komputer


Instagram przedstawił historie kilka dni temu. Jest to funkcja zaczerpnięta prawie w całości ze Snapchata, która pozwala użytkownikom opowiadać historie za pomocą wielu zdjęć lub filmów. Podobnie jak funkcja Snapchata, te historie znikają po 24 godzinach. Użytkownicy mogą przeglądać historie z poziomu aplikacji Instagram. Dostępne historie znajdują się na samej górze. Interfejs internetowy Instagrama nie został jeszcze zaktualizowany, aby obsługiwał historie, co oznacza, że ​​nie możesz ich oglądać na pulpicie. Chrome IG Story to rozszerzenie Chrome, które to umożliwia. Dodaje dostępne historie u góry Twojego kanału, tak jak w aplikacji, i pozwala je odtwarzać i pobierać.

Zainstaluj Chrome IG Story i odwiedź Instagram w Chrome. Zobaczysz przyciski profilu dla wszystkich użytkowników, którzy opublikowali historie. Kliknij dowolną z nich, aby wyświetlić dostępną historię.

Historie na Instagramie

Historia nie jest odtwarzana automatycznie, tak jak w aplikacji Instagram. Użyj przycisków strzałek w lewo / w prawo, aby przejść do następnego / poprzedniego obrazu. Rozszerzenie umożliwia zapisywanie obrazów w historii za pomocą opcji w menu kontekstowym wyświetlanym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Odtwarzają się historie na Instagramie

Istnieje również opcja pobrania całej historii. Kliknij prawym przyciskiem myszy profil, który ma dostępną historię, a zobaczysz opcję „Pobierz historię” w menu kontekstowym. Spowoduje to pobranie wszystkich obrazów w historii na pulpit. Powinniśmy zwrócić uwagę, że pobieranie tych historii jest prawdopodobnie naruszeniem polityki użytkownika Instagrama i że jeśli osoby, które obserwujesz, udostępniły treści przez ograniczony czas, powinieneś spróbować to uszanować.

Chrome IG Story nie pozwala na tworzenie historii z poziomu komputera, a biorąc pod uwagę, jak skomplikowane jest to, może nie być czymś, co może zrobić proste rozszerzenie przeglądarki. Mamy nadzieję, że Instagram doda możliwość przeglądania historii do swojego interfejsu internetowego, ale interfejs często wyjątkowo późno otrzymuje aktualizacje. Możesz trochę poczekać. Jest bardzo mało prawdopodobne, że możliwość tworzenia i udostępniania historii kiedykolwiek zostanie dodana, biorąc pod uwagę, że nadal nie możesz publikować zdjęć na Instagramie z interfejsu internetowego.

Zainstaluj Chrome IG Story z Chrome Web Store