Automatycznie znajdź e-maile bez odpowiedzi i dodaj do nich etykietę w Gmai

Poczta e-mail jest i prawdopodobnie będzie w najbliższej przyszłości głównym tematem w naszym życiu, zarówno osobistym, jak i zawodowym. Jeśli wysyłanie e-maili lub odpowiadanie na stare nie jest wystarczająco czasochłonne, musisz także śledzić, które e-maile, które wysłałeś, pozostały bez odpowiedzi, aby móc wysyłać przypomnienia i śledzić je. Tydzień temu Google udostępnił skrypt na swoim blogu programistów, aby rozwiązać ten problem. Skrypt sprawdza folder Wysłane pod kątem wiadomości e-mail wysłanych do 7 dni temu. Wszystkie wysłane przez Ciebie wiadomości e-mail, na które nie otrzymałeś odpowiedzi, są oznaczone jako „Oczekuje na odpowiedź”, dzięki czemu łatwiej je znaleźć.

Skrypt jest prosty w użyciu; po zainstalowaniu kliknij przycisk odtwarzania i przyznaj mu uprawnienia przy pierwszym uruchomieniu. Po uruchomieniu skryptu odwiedź folder Wysłane w Gmailu, a zobaczysz, na które z Twoich e-maili nie udzielono odpowiedzi.

Podstawą oznaczenia e-maila jako „Oczekiwanie na odpowiedź” jest to, że byłeś ostatnią osobą w rozmowie e-mailowej, która wysłała wiadomość i nie otrzymałeś odpowiedzi od żadnego z odbiorców tego e-maila. Skrypt monitoruje tylko pole Wysłane, ale możesz edytować skrypt w celu monitorowania innych skrzynek odbiorczych, zwiększenia liczby dni do więcej niż 7 i wykluczenia wiadomości e-mail oznaczonych określoną etykietą. Jeśli masz skrypt sprawdzający e-maile starsze niż siedem dni bez odpowiedzi, ryzykujesz spowolnienie działania skryptu.

W swojej nieedytowanej formie, skrypt ma jedną wadę; Podstawą sprawdzenia, czy wiadomość e-mail nie przeszła bez odpowiedzi, jest to, kto jako ostatnia osoba w wątku na nią odpowiedział. Jeśli to byłeś Ty, wiadomość e-mail jest oznaczana jako Oczekiwanie na odpowiedź, nawet jeśli sama rozmowa dobiegła końca. Skrypt nie ma również żadnych wyzwalaczy, więc musisz go uruchomić ręcznie. Możesz jednak łatwo skonfigurować wyzwalacz i uruchamiać go codziennie o określonej godzinie. Skrypt nadal można uruchomić ręcznie. Wyzwalacz po prostu automatyzuje proces i zapobiega konieczności pamiętania o tym.

wyzwalacz czasowy

Aby zwiększyć dzienny limit sprawdzania e-maili bez odpowiedzi, edytuj wartość zmiennej „var DAYS_TO_SEARCH = 7;”. Aby skrypt sprawdzał tylko pojedyncze e-maile, na które nie udzielono odpowiedzi, a nie e-maile w wątku, zmień wartość zmiennej „var SINGLE_MESSAGE_ONLY = true;” do True.

Uzyskaj skrypt oczekiwania na odpowiedź tutaj

Na blogu programistów Google Apps

x