Bill Gates Zobacz AI ChatGPT i Snap Inc są w trakcie przejęcia

Udostępnij teraz w social media:

Cześć! 🙋Mamy dla Was dzisiaj następujące aktualizacje! 📣

Poglądy Billa Gatesa na temat potencjału ChatGPT lub sztucznej inteligencji w ogóle

Zgodnie z najnowszym wpisem na blogu znanego potentata technologicznego, Billa Gatesa, sztuczna inteligencja (AI) zmieni świat szybciej i bardziej niż jego rewolucja w dziedzinie komputerów osobistych.

Stwierdził również, że; Nastąpi eksplozja firm pracujących nad nowymi zastosowaniami sztucznej inteligencji, a także nad sposobami ulepszenia samej technologii.

Pan Gates podkreślił swój optymizm co do ogromnego potencjału sztucznej inteligencji w redefinicji branż, zmianie sposobu pracy i komunikowania się ludzi oraz zmniejszeniu niektórych z najbardziej znaczących dysproporcji na świecie.

Według Billa Gatesa, ChatGPT jest najważniejszym asystentem AI, który pojawił się w technologii od 1980 roku. Sposób, w jaki angażujemy się w maszyny i uzyskujemy informacje, zmienił się z powodu modelu językowego OpenAI opartego na sztucznej inteligencji.

Dzięki wyrafinowanym możliwościom przetwarzania języka naturalnego ludzie mogą bez problemu wchodzić w interakcje z asystentem AI, zmieniając różne dziedziny, takie jak obsługa klienta, badania i tworzenie treści.

  Jak oglądać telewizję ze znajomymi za pomocą Hulu Watch Party

Narzędzia takie jak ChatGPT mogą stać się coraz bardziej istotne w naszym codziennym życiu wraz z rozwojem technologii sztucznej inteligencji, jeszcze bardziej wypełniając lukę między kontaktem człowieka i maszyny.

OpenAI stworzył ChatGPT, konwersacyjną sztuczną inteligencję, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do ułatwienia komunikacji między użytkownikami w języku naturalnym. Aby zrozumieć i odpowiedzieć na różnorodne zapytania, wykorzystuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego i ogromne zbiory danych.

Gates przedstawił zadanie zespołowi OpenAI w połowie 2022 r.: nauczyć ChatGPT, aby zdał test biologiczny Advanced Placement i odpowiadał na zapytania, do których nie został specjalnie przeszkolony. Gates był zszokowany, gdy dowiedział się, że ChatGPT przeszedł test i zdał go, zdobywając 5 — najwyższy możliwy wynik.

Chociaż ludzie wciąż przewyższają GPT w wielu zadaniach związanych z językami, według Billa Gatesa istnieją zawody, w których GPT może uzupełniać pracę ludzką.

Sztuczna inteligencja usprawni Twoją pracę — na przykład Microsoft charakteryzuje ChatGPT jako drugiego pilota, który został już uwzględniony w aplikacjach takich jak pisanie e-maili i zarządzanie skrzynką odbiorczą.

Na swoim blogu podkreślił niektóre z wpływów, jakie miałaby sztuczna inteligencja:

  • Poprawa produktywności.
  • Rozwój sztucznej inteligencji umożliwi tworzenie osobistych agentów.
  • Sztuczna inteligencja przyczyni się do rozwoju medycyny i świadczenia opieki zdrowotnej.
  • Oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji wreszcie spełni swoją obietnicę zmiany nauczania i uczenia się w dziedzinie edukacji.
  6 narzędzi do śledzenia hashtagów do analizy Twojej firmy w mediach społecznościowych

Omówił również zagrożenia i problemy związane z AI, ale także wspomniał, jak można je przezwyciężyć w przyszłości.

Na koniec powiedział, że powinniśmy pamiętać, że jesteśmy dopiero na początku tego, co sztuczna inteligencja może osiągnąć. Jakiekolwiek ograniczenia ma dzisiaj, znikną, zanim się zorientujemy.

Snap Inc jest w trakcie zakupów produktów AR

Na podstawie raportu Snap Inc konsekwentnie inwestuje w produkty rzeczywistości rozszerzonej (AR) i buduje usługi AR Enterprise, aby wykorzystać tę innowację i stać się częścią ogromnego rynku.

Aby wspomóc swoje cele biznesowe oparte na technologii AR, firma przejęła firmę Th3rd z siedzibą w Amsterdamie, startup zajmujący się skanowaniem 3D. Firma Th3rd koncentruje się na dostarczaniu najwyższej klasy zaawansowanych bliźniaków jednostek i rzeczy.

W zeszłym roku Snap Inc ogłosił narzędzia, które przekształcają zdjęcia sprzedawców detalicznych w zasoby 3D i wysłał aplikację do projektowania AR.

Niektóre z ostatnich przejęć, które umożliwiły realizację celów biznesowych opartych na technologii AR:

  • W maju 2021 roku przejął WaveOptics, aby ulepszyć okulary Spectacles AR.
  • Kupił Fit Analytics w marcu 2021 r., aby napędzać napędzany AR ruch w e-commerce.
  • W lipcu 2021 roku Snap poinformował, że przejął firmę Forma zajmującą się rzeczywistością rozszerzoną oraz firmę Vertebrae zajmującą się 3D i rzeczywistością rozszerzoną.
  Jak usunąć konto Hulu

Ostatnie przejęcia organizacji pokazują, że uważa, że ​​biznes napędzany AR ma obiecującą przyszłość. We wspólnym raporcie Publicis Media i Snap Projects czytamy, że do 2030 roku rynek AR Retail będzie wart 1,2 biliona dolarów.

Według Snapa od stycznia 2021 r. 250 milionów klientów Snapchata korzystało z soczewek zakupowych AR ponad 5 miliardów razy. Dla porównania istnieje 375 milionów codziennych dynamicznych klientów Snapchata.

Nie tylko Snap Inc zajmuje się biznesem AR. Pinterest i Google również wykorzystały AR, aby wzmocnić pozycję klientów. Ponadto w czerwcu 2022 r. Amazon dostarczył usługę wirtualnego przymierzania butów klientom w USA i Kanadzie za pośrednictwem aplikacji Amazon iOS.

Co więcej, Snap odkrył partnerstwo z Amazonem w zakresie wirtualnej przymierzalni. Również inne firmy, w tym MAC Cosmetics, Ulta Beauty, American Eagle, Puma, Chanel, Walmart i LVMH, korzystały z soczewek zakupowych Snapchata AR.

Aby uzyskać więcej aktualizacji, sprawdź naszą kategorię Najnowsze technologie.

x