Co Funimation składa się w Crunchyroll oznacza dla subskrybentów

  • Sony zamyka Funimation i integruje jego zawartość z Crunchyroll po przejęciu tego ostatniego za 1,2 miliarda dolarów w 2021 roku.
  • Subskrybenci Crunchyroll nie zobaczą wielu zmian, ale subskrypcje użytkowników Funimation zostaną przeniesione do Crunchyroll.
  • Użytkownicy Funimation mogą utracić dostęp do cyfrowych kopii nośników fizycznych i być może będą musieli uiścić wyższe opłaty abonamentowe w Crunchyroll.

Koniec Funimation jest bliski, wraz z zachodem słońca Sony na stronie Funimation i aplikacja na rzecz Crunchyroll. Ale co ta „współpraca” oznacza dla użytkowników?

Sony zabija zabawę na rzecz Crunchyroll

W 2021 roku Sony przejęło Crunchyroll za około 1,2 miliarda dolarów. Sony było już właścicielem i operatorem Funimation, więc ta umowa oznaczała połączenie dwóch największych usług transmisji strumieniowej anime.

W 2022 roku Sony ogłosiło, że Funimation i Crunchyroll zostaną ujednolicone i proces ten trwa do dziś. Abonenci mieli dostęp do obu usług, a zawartość Funimation była zmieniana w Crunchyroll i poza nim.

Teraz, w 2024 r., Funimation zostanie na dobre zamknięte, a usługa zakończy się 2 kwietnia. Oznacza to, że abonenci Funimation będą zmuszeni przenieść się do Crunchyroll, ponieważ aplikacja i strona internetowa Funimation znikną w eterze.

Co to oznacza dla abonentów Funimation?

Obecni subskrybenci Crunchyroll nie zauważą zbyt wielu zmian, jeśli w ogóle cokolwiek. Większość katalogu Funimation została już przeniesiona do Crunchyroll, więc co najwyżej w serwisie może pojawić się jeszcze kilka anime.

Jednak każdy, kto obecnie subskrybuje Funimation, będzie miał na to głębszy wpływ. I prawdopodobnie powinien dowiedzieć się, jak rozpocząć korzystanie z Crunchyroll przed zakończeniem zmiany.

Po pierwsze, poza pewnymi wyjątkami, subskrypcje użytkowników Funimation zostaną automatycznie przeniesione do Crunchyroll. A cena, jaką płacą, odpowiednio się zmieni.

Po drugie, użytkownicy Funimation mogą utracić dostęp do cyfrowych wersji nośników fizycznych (DVD/Blu-Ray), które wcześniej zakupili. Dzieje się tak, ponieważ Crunchyroll nie obsługuje kopii cyfrowych dostarczanych z mediami Funimation.

Na Strona pomocy Funimation dotycząca zakończenia świadczenia usługfirma mówi:

Należy pamiętać, że Crunchyroll nie obsługuje obecnie kopii Funimation Digital, co oznacza, że ​​dostęp do wcześniej dostępnych kopii cyfrowych nie będzie obsługiwany. Jednakże stale pracujemy nad udoskonaleniem naszej oferty treści i zapewnieniem wyjątkowych wrażeń podczas przesyłania strumieniowego anime. Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do zapoznania się z obszerną biblioteką anime dostępną na Crunchyroll.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niezależnie od tego, czy masz aktywne konto Crunchyroll, czy właśnie przechodzisz z Funimation, będziesz mógł zabrać ze sobą swoją listę obserwowanych i historię.

Czy abonenci Funimation zapłacą więcej za Crunchyroll?

W Internecie pojawiło się wiele zamieszania na temat tego, co to będzie oznaczać dla przyszłych stawek abonamentowych. Częściowo ze względu na znaczne różnice cen obu usług w poszczególnych krajach, a częściowo dlatego, że niektórzy użytkownicy Funimation korzystają ze starszych stawek.

Prawda jest taka, że ​​w przyszłości opłaty subskrypcyjne będą zgodne z cenami Crunchyroll. Zatem Twoja subskrypcja Funimation zostanie automatycznie przeniesiona do Crunchyroll i będziesz płacić ceny Crunchyroll od następnego cyklu rozliczeniowego po zakończeniu przeniesienia.

Jeśli jesteś już subskrybentem Funimation, aby dowiedzieć się dokładnie, jak to wpłynie na Ciebie w dziale finansowym, musisz sprawdzić różnicę między tym, co obecnie płacisz za Funimation, a ceną subskrypcji Crunchyroll w Twoim regionie .

Prawdą jest jednak, że dla niektórych użytkowników Funimation cena abonamentu jest niemal dwukrotnie wyższa z 55 dolarów rocznie do 100 dolarów rocznie. I nie ma w tym nic nowego, co mogłoby wyjaśnić ten wzrost poza zapewnieniem parytetu wszystkim abonentom.

Funimation zawsze miało w pewnym momencie zniknąć, a jego los został przesądzony, gdy tylko Sony przejęło Crunchyroll za 1,2 miliarda dolarów w 2021 roku. Jednak teraz, gdy to się faktycznie dzieje, fani anime zdają sobie sprawę z pełnego wpływu tej umowy.