Co oznacza WDYM?

XXI wiek to szybkość, ludzie są nastawieni na robienie wszystkiego jak najszybciej, nie tracąc czasu. Takie podejście można znaleźć we wszystkich aspektach naszego codziennego życia, w tym w komunikacji, zarówno werbalnej, jak i tekstowej.

Dlatego skróty stały się tak popularne, czego doskonałym przykładem jest WDYM.

Znaczenie WDYM

W dzisiejszym artykule pokrótce wyjaśnimy, co oznacza WDYM i kiedy możesz, a kiedy nie możesz go używać.

Co oznacza WDYM?

Co oznacza WDYM

WDYM to bardzo powszechny skrót używany podczas czatowania, który oznacza Co masz na myśli?

Wykorzystywana jest w rozmowach, w których pytasz o więcej szczegółów na dany temat lub gdy szczegóły już Ci przedstawione nie były w pierwszej kolejności wystarczająco jasne.

Używany głównie w Internecie na platformach społecznościowych, forach lub w rozmowach telefonicznych, jest dość powszechny, zwłaszcza wśród dzisiejszej młodzieży.

Co oznacza WDYM, kiedy jest to właściwe

WDYM i WYM są prawie takie same, ponieważ mają to samo znaczenie, więc używanie jednego lub drugiego jest po prostu kwestią osobistych preferencji.

Kiedy używać WDYM lub WYM?

Zarówno WDYM, jak i WYM są zwykle używane podczas szybkich rozmów, a ponieważ nie zawierają żadnych wulgarnych słów, mogą być używane na znacznie szerszą skalę niż inne skróty, takie jak CTFU.

Nie oznacza to jednak, że możesz go używać w dowolnym miejscu, ponieważ środowiska pracy lub osoby, z którymi oczekuje się relacji zawodowych, są jednymi z nielicznych wyjątków, w których WDYM i WYM nie są zalecane.

Przykład (przy użyciu WDYM)

Osoba 1: Jestem tak głodny, że mógłbym zjeść konia!

Osoba 2: WDYM?

Kiedy NIE używać WDYM lub WYM?

Skróty są zwykle źle widziane w środowiskach pracy, a także w niektórych kręgach społecznych, zwłaszcza tam, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo, że ludzie mogą nawet nie wiedzieć, co oznacza WDYM.

W związku z tym zaleca się, co masz na myśli? należy użyć zamiast tego.

Przykład (NIE używać WDYM)

Pracodawca: Myślę, że masz wystarczająco dużo doświadczenia, aby otrzymać dodatkowe zadania.

Pracownik: WDYM?

Znaczenie WDYM (wniosek)

Krótko mówiąc, WDYM jest częścią dużego nieoficjalnego słownika, jakim jest Internet, i ze względów społecznych powinien tam być przechowywany.

Jest to wyrażenie, które służy jedynie zaoszczędzeniu kilku sekund osobie, która go używa, i dlatego nie powinno się go używać, chyba że jest to konieczne.

Czy teraz lepiej rozumiesz, jak prawidłowo używać WDYM?

Daj nam znać, jeśli jesteś fanem naszego szeregu artykułów związanych ze slangiem internetowym, a my będziemy Cię informować o najnowszych i najczęściej używanych skrótach ze świata online.