Co oznacza „OTOH” i jak go używasz?

Udostępnij teraz w social media:

OTOH to slang internetowy, który istnieje od zawsze, ale nadal pojawia się na Reddicie i Twitterze do dziś. Co więc oznacza OTOH, skąd się wziął i jak go używasz?

Z drugiej strony

OTOH to bezpośredni skrót wyrażenia „z drugiej strony” w świecie rzeczywistym. Jest używany, gdy ktoś chce rozważyć inną stronę dyskusji lub kłótni.

Pytając znajomych, gdzie się spotkać na lunch, ktoś mógłby powiedzieć: „Hardee’s ma najlepsze frytki!” Możesz odpowiedzieć: „Lubię Hardee’s, ale OTOH, to 20 minut od mojego domu”. Ponownie, OTOH jest skrótem bezpośrednim, więc możesz go używać wszędzie tam, gdzie możesz użyć „z drugiej strony”.

  Jak usunąć swoje dane osobowe z witryn wyszukiwarki osób

Warto wspomnieć, że OTOH może również zastępować „z jednej strony”, którego niektórzy używają zamiast „z drugiej strony”.

Etymologia

OTOH nie jest najpopularniejszym slangiem internetowym, więc trudno jest prześledzić pochodzenie tego słowa. Najstarszy przykład OTOH, jaki możemy znaleźć, pojawia się na Strona fanów Grateful Dead z połowy lat 90, który jest dostępny w archiwum UC Berkeley. (To archiwum zawiera kilka innych perełek, takich jak MSWS – Men Smart, Woman Smarter.)

W każdym razie OTOH pojawił się po raz pierwszy w słowniku miejskim w sierpniu 2003 roku i utrzymuje stałą popularność w Google Trends (usługa śledząca popularne wyszukiwane hasła) od 2004. Nadal znajdziesz ten termin na Reddicie, chociaż nie tak bardzo, jak w niektórych podobnie niszowych skrótach, takich jak FTFY lub DAE.

  Jak sprawdzić prędkość połączenia w Zoom

Jak korzystasz z OTOH?

Możesz używać OTOH wszędzie tam, gdzie możesz użyć wyrażenia „z drugiej strony”. Stosuje się do tych samych reguł gramatycznych, co jego zwrot nadrzędny, więc nie musisz się martwić o naukę nowych dziwnych praktyk. To powiedziawszy, warto zauważyć, że OTOH można pisać wielkimi lub małymi literami.

Potrzebujesz przykładu OTOH? Powiedzmy, że wysyłasz SMS-a do swojej ukochanej osoby o kupnie nowego zwierzaka. Jesteś zdecydowany kupić psa, ale oni chcą kota. Możesz wymienić powody, dla których chcesz mieć psa, mówiąc: „Szczenięta są słodkie i inteligentne”, ale trochę przyznać, kontynuując „OTOH, koty są mało wymagające w utrzymaniu”.

  Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Reddit

Albo powiedzmy, że kłócisz się o to, który prezydent miał najlepsze włosy. Twoja ukochana osoba może powiedzieć: „Najbardziej lubię włosy JFK”. Możesz odpowiedzieć, mówiąc: „Myślę, że George Washington miał najlepsze włosy, ale myślę, że OTOH, to mogła być peruka”.

x