Co to jest Google Workspace i czy całkowicie zastępuje G Suite?

Udostępnij teraz w social media:

Przez ponad dekadę G Suite był zbiorem profesjonalnych narzędzi Google do zwiększania produktywności. G Suite zmieniał się wraz z ewolucją sposobu pracy. Aby zaznaczyć tę transformację, firma Google zmieniła nazwę usługi na „Google Workspace. ” Spójrzmy.

Co to był G Suite?

Zanim porozmawiamy o Google Workspace, przyjrzyjmy się G Suite. Usługa została uruchomiona w 2006 roku jako sposób na korzystanie przez organizacje z usług Google we własnych domenach w ramach miesięcznej subskrypcji.

Zamiast utrzymywać własną pamięć sieciową, serwer poczty e-mail i inne różne narzędzia, G Suite umożliwił organizacjom korzystanie z pakietu narzędzi Google do produktywności i współpracy w chmurze jako zaplecza biznesowego.

  Jak zaktualizować Mozilla Firefox

Oryginalny zestaw narzędzi obejmował Gmail, Google Talk, Kalendarz Google i Google Page Creator. Z biegiem czasu rozszerzył się o Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Formularze, Dysk Google, Czat Google i Meet.

Wszystkie te narzędzia są dostępne bezpłatnie dla konsumentów, ale brakuje im pewnych funkcji. Klienci G Suite otrzymują niestandardowe adresy e-mail domeny (@ gmail.com vs @ newsblog.pl.com), miejsce na dane w chmurze, narzędzia administracyjne, całodobową obsługę klienta i nie tylko.

Co to jest Google Workspace?

Google Workspace kontynuuje ewolucję G Suite. W rzeczywistości nie jest to nawet pierwsza zmiana imienia. Usługa początkowo nosiła nazwę „Google Apps w Twojej Domenie”. Później przemianowano go na „Google Apps”, zanim ostatecznie zmieniono jego nazwę na „G Suite” w 2016 roku.

  To najszybszy sposób na zmianę profili Chrome

Google mówił o jak nazwa „G Suite” kojarzyła się z bardzo tradycyjnym środowiskiem pracy. Gdy zmieniła się koncepcja obszaru roboczego, pojawiła się nazwa potrzebna do wywołania tej zmiany.

Zasadniczo Google Workspace to ta sama usługa, co G Suite. Jest to kulminacja kilku zmian wprowadzonych przez Google w 2020 roku. Poszczególne narzędzia są ze sobą głębiej zintegrowane. Zamiast przeskakiwać między Gmailem, Dokumentami, Meet itp., Wszystko jest dostępne w jedno centralne miejsce.

Czy Google Workspace jest bezpłatny?

Google Workspace nie jest usługą bezpłatną, chociaż wszystkie narzędzia dostępne w Workspace mają bezpłatne wersje konsumenckie. Istnieje kilka różnych poziomów cenowych dostosowanych do potrzeb Twojej organizacji. W chwili pisania tego tekstu ceny rozkładają się w następujący sposób:

  Jak przyspieszyć działanie pulpitu cynamonowego

cennik przestrzeni roboczej Google

Jako minimum każdy w obszarze roboczym otrzymuje niestandardowy i bezpieczny firmowy adres e-mail, spotkania wideo, pamięć masową w chmurze i pomoc techniczną. Od tego momentu zależy to od wielkości Twojej organizacji i wymaganych zaawansowanych funkcji.

Głównym wnioskiem jest to, że Google Workspace to naturalna ewolucja G Suite. Oferuje ten sam zestaw narzędzi i funkcji premium za cenę, z kilkoma dodatkami wrzuconymi na górę. Jeśli korzystałeś wcześniej z G Suite, Workspace oferuje to samo doświadczenie.

x