Udostępnij teraz w social media:

Inteligentne wyświetlacze stają się teraz wściekłością, zwłaszcza w przypadku Centrum główne Google już na rynku. Ale czym właściwie są inteligentne wyświetlacze? Czy jest to typ urządzenia, którego potrzebujesz?

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z inteligentnymi wyświetlaczami, prawdopodobnie przynajmniej widziałeś je w jakimś stopniu – Amazon ma Echo Show, a Google ma Home Hub. A potem masz Lenovo i JBL z ich spojrzeniem na inteligentny ekran. Ale jeśli nigdy go nie używałeś, możesz być ciekawy, jak działają i kiedy są przydatne.

Inteligentne wyświetlacze to inteligentne głośniki z ekranem

Jeśli chodzi o to, inteligentny wyświetlacz (taki jak Echo Show lub Google Home Hub) to tylko tradycyjny inteligentny głośnik z ekranem przymocowanym do prezentacji wizualnej. Pomyśl więc o zwykłym Echo lub Google Home, ale z wbudowanym ekranem.

Opisuję to tak, jakby to nie była wielka sprawa, ale w zależności od tego, jak go używasz, inteligentny wyświetlacz może całkowicie zmienić sposób, w jaki zwykle używasz asystenta głosowego w domu.

Sprawdź -   Phantom Pain w systemie Linux

Zamiast pytać Alexę lub Asystenta Google o pogodę, a następnie po prostu słuchać prognozy, obaj mogą pokazać Ci prognozę za pomocą wbudowanego wyświetlacza, który może być znacznie bardziej pomocny i przydatny. Podobnie, jeśli zapytasz ich o ciekawostkę (na przykład najwyższy budynek na świecie lub liczbę filmów, w których zagrał Tom Hanks), wyświetlacz nie tylko daje prostą odpowiedź, ale może pokazać więcej informacji związanych z pytanie.

Co więcej, wbudowany wyświetlacz świeci, gdy chcesz skorzystać z trudnych wizualnie poleceń głosowych, takich jak wyszukiwanie przepisów lub polecenie Asystentowi Google, aby pokazywał Ci filmy ze słodkimi kociętami na YouTube. Oczywiście, jeśli masz Chromecasta podłączonego do pobliskiego telewizora, spowoduje to to samo, ale doświadczenie jest płynne, gdy masz wbudowany wyświetlacz.

Sprawdź -   Czy podczas sprawdzania przeszłości pojawia się zapieczętowany zapis?

Jest też sterowanie smarthome. Możesz nadal wydawać polecenia głosowe, aby sterować różnymi urządzeniami smarthome, ale czasami wspaniale jest mieć sterowanie ekranem dotykowym – czasami mogą one być szybsze i nieco wygodniejsze niż wykrzykiwanie poleceń, które mogą być w pełni zrozumiałe przez asystenta głosowego lub nie . A jeśli masz dzwonek wideo Nest Hello, możesz automatycznie wyświetlać kanał wideo w Home Hub, gdy ktoś zadzwoni do drzwi, co jest fajne.

Oczywiście są też drugorzędne cechy inteligentnych wyświetlaczy, które lubią wiele osób, a mianowicie używanie ich jako swoistej cyfrowej ramki na zdjęcia. Dzięki niesamowitej sztucznej inteligencji w Zdjęciach Google Home Hub świetnie radzi sobie z automatycznym wybieraniem i wybieraniem najlepszych zdjęć do wyświetlenia na ekranie, gdy nie używasz go aktywnie.

Więc powinieneś kupić jeden?

Pytanie takie jak to sprowadza się do tego, jak zwykle używasz istniejącego asystenta głosowego. Przynajmniej, jeśli kiedykolwiek korzystałeś z asystenta głosowego i chciałeś zobaczyć odpowiedź, inteligentny wyświetlacz może być wartym zakupem.

Sprawdź -   Jak przywrócić skróty klawiaturowe Google Instant Search

To może trochę uprościć sprawę, ale jeśli często patrzysz na rzeczy za pomocą Echo lub Google Home, które są zwykle ciężkie wizualnie (na przykład przepisy), inteligentny wyświetlacz może być znaczącym ulepszeniem w stosunku do zwykłego inteligentnego głośnika.

Ponadto inteligentne wyświetlacze mogą zapewnić alternatywną metodę sterowania urządzeniami smarthome. Czasami wykrzykiwanie polecenia głosowego nie jest na kartach (na przykład, gdy ktoś śpi w pobliżu), więc posiadanie panelu dotykowego w gotowości do wyłączania świateł lub innych inteligentnych urządzeń może być ogromnym udogodnieniem.

A jeśli już, jeśli nie jesteś w 100% nastawiony na zanurzenie się w inteligentną grę na wyświetlacz, możesz wypróbować ją za mniej pieniędzy, używając Fire Tablet, który ma wbudowaną Alexę i może działać jako swego rodzaju Echo Show.