Udostępnij teraz w social media:

Corsair tworzy doskonałe myszy i klawiatury dla graczy z wieloma wspaniałymi funkcjami, takimi jak niestandardowe podświetlenie RGB, tryby profili, obsługa makr i precyzyjnie dostrojone ustawienia wydajności. Większość z nich wymaga iCUE, Zastrzeżone oprogramowanie firmy Corsair, które jest świetne, ale działa tylko w systemie Windows. Jeśli masz komputer Mac, musisz zwrócić się do sterowników innych firm, aby uzyskać funkcje, za które zapłaciłeś.

Zainstaluj CKB-Next

CKB-Next to aktywnie utrzymywany fork oryginalnego CKB, który został porzucony przez twórcę. Będziesz chciał pobrać najnowszą wersję i zainstalować ją, chociaż możesz budować ze źródła Jeśli wolisz.

Po zainstalowaniu podłącz urządzenie, które powinno wyświetlić się jako nowa karta w oknie ustawień. Stąd masz wsparcie dla różnych profili i możesz skonfigurować efekty świetlne dla każdej strefy na urządzeniu. Efekty animacji są całkiem dobre dla aplikacji innej firmy i chociaż nie są tak intuicyjne jak iCUE, wykonają swoją pracę.

Sprawdź -   Jak korzystać z okien kafelkowych w powłoce Gnome

Aby ustawić klawiaturę numeryczną na myszy takiej jak Scimitar, musisz kliknąć każdy przycisk osobno i ustawić ten przycisk, aby wpisał odpowiedni klawisz. To nudne, ale działa. Rozwijane menu „Wpisywanie” zawiera listę wszystkich znaków, dla których można skonfigurować mysz.

W pozostałych menu rozwijanych i zakładkach znajdziesz klawisze modyfikujące, klawisze funkcyjne, przyciski myszy i działania kółka myszy.

Jedyną rzeczą, której brakuje w oprogramowaniu, jest system makr. Ma bardzo podstawową konfigurację, ale wydaje się, że pozwala na wpisanie tylko jednej linii tekstu. W systemie macOS możesz użyć czegoś takiego jak BetterTouchTool do skonfigurowania makr, chociaż stwierdziłem, że jest zbyt wolny, aby można go było używać w grach.

Sprawdź -   Atari Remix wskrzesza słynne tytuły; Asteroidy, stonoga, Breakout

Na karcie „Wydajność” możesz skonfigurować ustawienia DPI i ustawić różne poziomy DPI z różnymi kolorami – przynajmniej na myszach, które to obsługują.

Ustawienie „Snajper” to ustawienie ręczne, które można aktywować za pomocą innego przycisku myszy. Obniża (lub podnosi) DPI, gdy przytrzymujesz przycisk i jest przydatny do wykonywania dokładnych ujęć w grach, w których zwykle chcesz mieć wysoką DPI.

Problemy z oprogramowaniem

Chociaż z pewnością jest ulepszany z biegiem czasu, CKB jest nadal oprogramowaniem innych firm i nie jest pozbawiony wad:

Zajmie to około dziesięciu sekund, zanim CKB wykryje twoją mysz, w tym czasie mysz działa, ale tylko przy ustawieniach domyślnych i opóźnia się podczas poruszania się.
Dodaje trochę opóźnienia wejściowego do ogólnej obsługi myszy.
Miałem, że klawisze numeryczne nie działają w określonych aplikacjach, prawdopodobnie ze względu na sposób, w jaki wysyła te dane wejściowe do systemu.
Początkowa konfiguracja myszy jest niezgrabna i zajmuje trochę czasu

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy film z YouTube zawiera napisy na podstawie miniatury

A potem jest fakt, że nawet konieczność uruchomienia programu innej firmy jest poważnym problemem, szczególnie ze strony Corsaira. Mimo to nie spodziewałem się, że znajdę stworzoną przez społeczność port iCUE dla Maca i Linuksa, bardzo dziękuję twórcom tej aplikacji.