Udostępnij teraz w social media:

Jeśli martwisz się zatrudnieniem niewłaściwej opiekunki do domu, możesz się uspokoić, sprawdzając ich przeszłość. Odpowiednia usługa sprawdzania pomoże Ci odkryć historię przestępstw, które mogą narazić Twój dom i rodzinę na ryzyko. Dziś pokażemy Ci, jak to zrobić, a także omówimy przepisy, których musisz przestrzegać.

Jeśli wyjeżdżasz za miasto na zimowe miesiące, wybierasz się na dłuższe wakacje lub po prostu masz przed sobą długą podróż służbową, jest całkiem możliwe, że planujesz zostawić swój dom pod opieką opiekunki do domu. Ale jeśli tak, prawdopodobnie będziesz chciał dowiedzieć się więcej o osobie, która będzie opiekowała się Twoimi najcenniejszymi rzeczami. W końcu wszyscy czytaliśmy horrory o właścicielach domów urządzających szalone przyjęcia lub sprzątających wszystko, co ma wartość, a następnie znikających.

Najlepszym sposobem na to jest sprawdzenie przeszłości, ale wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wolno im to robić i jakie są przepisy dotyczące sprawdzania opiekunki do domu. W dzisiejszym artykule właśnie to zamierzamy omówić. Przedstawimy Ci również trzy najlepsze witryny sprawdzające w tle, których możesz używać, aby zapewnić bezpieczeństwo w domu.

Czy możesz sprawdzić tożsamość opiekuna domu?

Jeśli zdecydowałeś się zatrudnić opiekuna domu do opieki nad Twoją nieruchomością, całkiem naturalne jest przeprowadzenie zaawansowanej weryfikacji, aby dowiedzieć się więcej o osobie, która będzie opiekowała się Twoim najcenniejszym zasobem.

Pytanie brzmi, czy możesz to zrobić? A czy potrzebujesz?

Wiele osób będzie zapraszać przyjaciół i rodzinę do domu lub zajmować się swoim domem, jeśli wyjeżdżają przez dłuższy czas. Jeśli taka jest Twoja sytuacja, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będziesz chciał ani musiał przeprowadzać formalnego sprawdzenia ich przeszłości. W końcu prawdopodobnie wiesz wszystko, co musisz wiedzieć, i masz wystarczająco dużo informacji, aby samodzielnie podjąć świadomą decyzję.

Alternatywnie możesz zdecydować się na zatrudnienie zarządcy nieruchomości z profesjonalnej firmy. Istnieją różne strony internetowe zajmujące się wynajmem domów, które zwykle działają jako pośrednicy i łączą osoby zainteresowane pracą jako opiekunka do domu z tymi, którzy muszą korzystać z ich usług.

Wiele z tych firm przed reklamowaniem swoich usług sprawdza wszystkich opiekunów domowych. Inni mogą mieć system sprawdzania przeszłości po sparowaniu z opiekunem. Firma powinna jasno określić swoje zasady dotyczące weryfikacji przeszłości na swojej stronie internetowej. Jeśli nie możesz znaleźć tych informacji, nie wahaj się zapytać.

Zwykle nie będą współpracować z kimkolwiek, kto był karany lub miał historię nadużywania narkotyków. Przed podpisaniem jakichkolwiek umów powinieneś zostać poinformowany o wszystkim, co może mieć znaczenie. Warto zadać to pytanie, zanim odłożysz długopis na papier, dla pewności.

Samodzielne zatrudnianie i weryfikacja opiekunki do domu

Niektórzy ludzie decydują się na zatrudnienie opiekunki do domu, który jest nieznajomy, ale nie jest z nim powiązany przez specjalistyczną firmę lub stronę internetową. Tutaj sprawy stają się trochę bardziej skomplikowane. Jeśli planujesz pójść tą drogą, masz absolutne prawo do sprawdzenia przeszłości kandydata, aby uzyskać dokładny obraz kandydata przed jego zatrudnieniem.

Sprawdź -   Jak połączyć Apple AirPods z komputerem Mac

Ponieważ jednak umowa między Tobą jest technicznie umową między pracownikiem a pracodawcą, musisz najpierw podjąć pewne formalne kroki:

Będziesz musiał poinformować swojego potencjalnego zarządcę domu, że zamierzasz przeprowadzić sprawdzenie ich przeszłości i uzyskać od niego pisemną zgodę z wyprzedzeniem.
Jeśli weryfikacja ujawni coś na ich temat, będziesz musiał przedyskutować to formalnie z nimi, zanim zdecydujesz się ich nie używać.
Rozsądnie jest poprosić przyszłego opiekuna o referencje i zapoznać się z nimi przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, czy z nich skorzystać.
Najprawdopodobniej będziesz musiał skorzystać z usługi sprawdzania przeszłości, która jest zgodna z ustawą Fair Credit Reporting Act (FCRA). To jest prawodawstwo, które nadzoruje wszystkie kontrole przeszłości zatrudnienia.
Będziesz także musiał upewnić się, że wszelkie przeprowadzane przez Ciebie wyszukiwanie i proces rekrutacji są zgodne z innymi odpowiednimi przepisami i przepisami dotyczącymi przeciwdziałania dyskryminacji. Różnią się one w zależności od stanu, więc przed kontynuowaniem sprawdź sytuację w swojej części kraju.

Jaka jest najskuteczniejsza witryna do sprawdzania przeszłości?

Jeśli jesteś osobą fizyczną, która chce sprawdzić kogoś w tle, najlepszym narzędziem jest ogólnodostępna witryna do sprawdzania przeszłości. Na rynku jest wiele takich witryn, ale niektóre z nich są dużo lepsze od innych.

Przetestowaliśmy wszystkie najpopularniejsze witryny sprawdzające w tle, aby zobaczyć, które działają najlepiej, niezależnie od tego, czy sprawdzasz potencjalnego właściciela domu, czy kogokolwiek innego. Wynikiem tych testów jest to, że istnieją trzy strony sprawdzające tło, które stoją głową i ramionami nad resztą. Oni są:

1. Został zweryfikowany

Został zweryfikowany - wybór redaktorów

BeenVerified jest naszą numer jeden polecaną witryną sprawdzania przeszłości. Jego wszechstronna wydajność nie ma sobie równych, z szybkością, szczegółowością i integralnością, które są naprawdę dużymi zaletami. Funkcja BeenVerified generuje niektóre z wszechstronnych wyników, jakie znaleźliśmy. Co jeszcze bardziej imponujące, może to zrobić nawet przy minimalnej ilości informacji. Przeszukuje setki tysięcy zestawów danych i zestawia znalezione informacje w łatwo przyswajalne raporty, które każdy może przeczytać. Jego wskaźniki dokładności są niewiarygodnie wysokie.

Korzystając z BeenVerified, możesz zarządzać wszystkimi swoimi wyszukiwaniami na pulpicie nawigacyjnym lub w dedykowanych aplikacjach mobilnych na iOS i Androida. Wszystkie te narzędzia świetnie wyglądają i zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku. Nawet nowicjusz może z łatwością się nimi poruszać, ale jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, dostępny jest pomocny personel pomocniczy, który może Ci pomóc.

Subskrypcja BeenVerified kosztuje 22,86 USD miesięcznie lub możesz zapłacić zaledwie 14,86 USD miesięcznie za trzymiesięczną subskrypcję. Jak na tak przyjazną dla użytkownika i dokładną usługę, jest to niezwykły stosunek jakości do ceny i jest główną atrakcją tego, co jest obecnie najlepszą witryną sprawdzającą przeszłość na rynku.

Sprawdź -   Co to jest system operacyjny Harmony? Objaśnienie nowego systemu operacyjnego Huawei

2. Natychmiastowy CheckMate

Natychmiastowy szach mat - wybór redaktorów

Instant CheckMate to idealna strona sprawdzająca w tle, jeśli chcesz szybko uzyskać wyniki. Obraca wyszukiwanie szybciej niż jakakolwiek inna witryna, którą testowaliśmy, a jej szybkość zapewnia również imponujące wskaźniki dokładności. Nawet przy wprowadzających w błąd danych Instant CheckMate nadal był w stanie generować szybkie i dokładne wyniki.

Raporty Instant CheckMate są prawdziwą zaletą. Wyglądają fantastycznie i są bardzo łatwe do odczytania i zrozumienia, nawet jeśli przedstawiają złożone informacje. Ich narzędzia do zarządzania wyszukiwaniem są również imponujące dzięki dobrze zaprojektowanemu pulpitowi nawigacyjnemu oraz zgrabnym i zgrabnym aplikacjom mobilnym na urządzenia z Androidem i iOS.

Instant CheckMate kosztuje 34,78 USD miesięcznie lub możesz zapłacić 27,82 USD za trzymiesięczną subskrypcję. Dostępne są tańsze witryny sprawdzające w tle, ale jeśli potrzebujesz szybkich wyników i chcesz mieć pewność co do szczegółów, możesz być pewien, że rejestrujesz się w celu skorzystania z odpowiedniej usługi w Instant CheckMate.

3. TruthFinder

TruthFinder - wybór redaktorów

TruthFinder to witryna sprawdzająca przeszłość, która generuje bardzo dokładne wyniki, zawierające nawet najmniejszą ilość informacji. W naszych testach próbowaliśmy oszukać TruthFinder za pomocą fałszywych i wprowadzających w błąd informacji. Ale za każdym razem udawało mu się to przeciąć i znaleźć odpowiednie informacje.

Korzystanie z Truthfindera to przyjemność dzięki doskonałym narzędziom. Pulpit nawigacyjny na pulpicie jest wyjątkowy i naprawdę łatwy w nawigacji. Istnieją fajne aplikacje mobilne, a generowane przez nie raporty końcowe są znakomite i naprawdę łatwe do odczytania.

Kolejnym atutem jest fantastyczna usługa obsługi klienta, która jest dostępna pod bezpłatnym numerem i jest dostępna przez całą dobę. Dzięki dostępnym konkurencyjnym cenom (tylko 27,78 USD miesięcznie lub 23,02 USD miesięcznie, jeśli subskrybujesz 2 miesiące na raz), TruthFinder to kolejna wyjątkowa strona sprawdzająca przeszłość.

Sprawdzanie w tle 101

Weryfikacja przeszłości to narzędzie online, które przeszukuje tysiące różnych publicznych rejestrów w celu zebrania różnorodnych informacji o danej osobie. Weryfikacja przeszłości jest obecnie częścią codziennego życia w USA, ale mimo to ludzie są często zaskoczeni tym, ile informacji o kimś można swobodnie i legalnie uzyskać za pomocą kontroli przeszłości.

Zakres informacji, które może ujawnić sprawdzenie przeszłości, jest oszałamiający i obejmuje:

Rejestry karne (stan, hrabstwo i miasto)
Historia edukacji (liceum i college)
Ewidencja zatrudnienia
Zezwolenia na pracę
Księgi finansowe
Historia kredytowa
Rekord jazdy
Szczegóły licencji
Profile w mediach społecznościowych

Rodzaje czeków

Istnieją dwa główne rodzaje weryfikacji, z którymi większość ludzi się zetknie.

Pierwszym z nich jest weryfikacja konsumenta, z której korzysta większość pracodawców i wynajmujących. Jest to obszerne wyszukiwanie zgodne z różnymi zasadami i przepisami regulującymi ten rodzaj sprawdzania przeszłości.
Drugi to publiczne sprawdzenie przeszłości, które nie jest ograniczone przez te przepisy, ale nie zawsze zapewnia łatwy dostęp do tych samych źródeł informacji. W przeważającej części kontrole te nadal ujawnią większość tych samych informacji, jeśli nie więcej, niż kontrola konsumencka.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, która karta graficzna (GPU) jest w komputerze

W jaki sposób używane są usługi sprawdzania przeszłości?

W dzisiejszych czasach weryfikacja przeszłości jest wykorzystywana z wielu różnych powodów. Oto niektóre z najczęstszych powodów, dla których ludzie przeprowadzają kontrolę przeszłości:

Kontrole zatrudnienia – pracodawcy prawie zawsze sprawdzają kandydatów do pracy przed zaoferowaniem im stanowiska. Ma to na celu sprawdzenie, czy ich CV jest poprawne i czy nie ukrywają niczego, co mogłoby uniemożliwić im podjęcie pracy.
Kontrole kryminalne – Wiele osób korzysta z kontroli przeszłości, aby przyjrzeć się osobie z sąsiedztwa lub miejsca pracy, której nie ufają. Jeśli obawiasz się, że ktoś w Twoim życiu może ukrywać tajemniczą kryminalną przeszłość, sprawdzenie przeszłości to szybki i łatwy sposób na poznanie prawdy. Weryfikacja przeszłości ujawni wszelkie rejestry karne lub informacje o aresztowaniach, a także wszystko inne z przeszłości, o czym możesz chcieć wiedzieć.
Odszukanie zaginionego członka rodziny lub przyjaciela – Większość ludzi ma osobę z przeszłości, z którą chcieliby ponownie nawiązać kontakt, niezależnie od tego, czy jest to stara dziewczyna, dawno zaginiony kuzyn, czy najlepszy przyjaciel ze szkoły podstawowej, który wyprowadził się . Sprawdzenie przeszłości to prosty i skuteczny sposób na śledzenie prawie każdego, nawet jeśli masz tylko najbardziej podstawowe informacje.
Sprawdzanie własnych danych – jeśli zamierzasz ubiegać się o pracę lub wynająć dom, jest wiele do powiedzenia na temat sprawdzenia swojej przeszłości. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, jakie informacje o sobie znajdują się w domenie publicznej i czego może się dowiedzieć potencjalny nowy pracodawca lub właściciel. Oznacza to, że jesteś o krok przed nimi i nie będziesz miał żadnych przykrych niespodzianek, które zostaną na Ciebie rzucone podczas wywiadów lub gdy znajdziesz wymarzoną nieruchomość.

Podsumowanie

Opuszczenie domu pod opieką kogoś innego wymaga dużo zaufania. Tak więc, jeśli ta osoba jest obca, to całkowicie naturalne jest, że chcesz wiedzieć o niej wszystko, co możesz, zanim przekażesz klucze.

Sprawdzenie przeszłości to oczywisty sposób na zdobycie wszystkich najważniejszych informacji. W tym artykule wyjaśniliśmy, co może Ci powiedzieć sprawdzenie przeszłości, a także wyszczególniliśmy trzy najpopularniejsze obecnie na rynku publiczne witryny sprawdzające przeszłość.

Wyjaśniliśmy również, kiedy będziesz, a kiedy nie będziesz musiał przeprowadzać kontroli przeszłości przyszłego domownika, oraz wyjaśniliśmy zasady i przepisy, kiedy to zrobisz.

Czy masz jakieś dobre lub złe doświadczenia z opiekunami? Czy użyłeś sprawdzenia przeszłości, aby dowiedzieć się o nich informacji, zanim się wprowadzili? Czy udało ci się uniknąć jakichkolwiek kul dzięki sprawdzeniu przeszłości? Naszym czytelnikom zawsze przyda się zapoznanie z doświadczeniami z życia wziętymi, które zostały dodane do tych przewodników. Więc proszę, udostępnij nam swoje dzisiaj, korzystając z pola komentarza poniżej.