Czy warto płacić za LinkedIn Premium? 3 rzeczy do rozważenia

LinkedIn to świetna bezpłatna platforma, która pomaga zbudować profesjonalną sieć. Jeśli jednak korzystałeś z tej witryny, wiesz, że próbuje ona regularnie nakłonić Cię do przejścia na LinkedIn Premium. Czy warto więc korzystać z LinkedIn Premium?

W tym artykule szczegółowo opiszemy wszystko, co musisz wiedzieć o LinkedIn Premium. Obejmuje to, ile kosztuje LinkedIn Premium, jakie korzyści oferuje LinkedIn Premium i czy LinkedIn Premium ma dobry stosunek jakości do ceny.

Ile kosztuje LinkedIn Premium?

Premium na LinkedIn ma cztery różne poziomy cenowe:

  • Kariera premium: 39,99 USD miesięcznie
  • Biznes premium: 59,99 USD miesięcznie
  • Nawigator sprzedaży: 99,99 USD miesięcznie
  • Recruiter Lite: 180 USD miesięcznie

Zanim zasubskrybujesz LinkedIn Premium, pamiętaj, że cena nie zawiera podatku od sprzedaży, który może obowiązywać w zależności od Twojej lokalizacji. Możesz także zaoszczędzić pieniądze, wybierając płatność roczną zamiast miesięcznej, ponieważ cena roczna jest niższa niż cena miesięczna.

Każdy poziom oferuje inne funkcje. Jednak większość użytkowników LinkedIn będzie zainteresowana karierą Premium, więc możesz zaplanować płacenie 39,99 USD miesięcznie lub mniej, jeśli zdecydujesz się na abonament roczny.

Możesz uzyskać bezpłatną wersję próbną, aby wypróbować LinkedIn Premium przez miesiąc. Dzięki tej wersji próbnej dowiesz się, w jaki sposób te funkcje pomogą Ci w znalezieniu nowej pracy. Wiele korzyści ma jednak charakter długoterminowy, dlatego należy o tym pamiętać. I pamiętaj, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem Premium, czy nie, nadal możesz efektywnie wykorzystywać LinkedIn do wyszukiwania ofert pracy.

Funkcje premium LinkedIn

Zacznijmy od podstawowych funkcji kariery Premium:

  • Pięć wiadomości InMail miesięcznie.
  • Możliwość sprawdzenia, w ilu wyszukiwaniach się pojawiłeś i ile osób wyświetliło Twój profil w ciągu ostatnich 90 dni.
  • Wgląd wnioskodawcy.
  • Dodatkowe informacje na temat opublikowanych ofert pracy i rekomendacji najlepszych kandydatów.
  • Dodatkowe informacje o wynagrodzeniu.
  • Dostęp do filmów edukacyjnych na żądanie.
  • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Pierwsze dwie funkcje są prawdopodobnie największą zaletą Kariery Premium. Wysyłanie wiadomości do innych użytkowników bez uprzedniego łączenia się z nimi (lub bycia w tej samej grupie) to ogromna zaleta LinkedIn Premium.

Oto, co zyskujesz na każdym poziomie LinkedIn Premium:

  • Premium Business zapewnia dodatkowe informacje o firmach i nieograniczoną liczbę wyszukiwań osób. Otrzymujesz także 15 wiadomości InMail miesięcznie.
  • Sales Navigator Core udostępnia zaawansowane filtry wyszukiwania, 50 wiadomości InMail oraz możliwość robienia notatek na profilach użytkowników, a także liczne narzędzia sprzedażowe.
  • Recruiter Lite zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi wyszukiwania, projektów i innych funkcji związanych z rekrutacją. Na tym najwyższym poziomie liczba wiadomości InMail wzrasta do 30 miesięcznie.

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz otrzymać zwrot pieniędzy za subskrypcję LinkedIn Premium.

Korzyści premium LinkedIn

Ponieważ większość czytelników będzie zainteresowana karierą Premium, skupimy się na korzyściach płynących z tej konkretnej subskrypcji LinkedIn. Krótko mówiąc, Premium Career pomaga nawiązywać kontakty i znajdować pracę. I to właśnie może sprawić, że LinkedIn Premium będzie dla Ciebie tego wart.

Jeśli szukasz pracy, kredyty InMail Premium Career, wgląd w to, kto oglądał Twój profil i dodatkowe informacje o ofercie pracy będą bardzo przydatne. InMail pozwala dotrzeć do osób pracujących w firmach, które Cię interesują, bez konieczności wcześniejszego nawiązywania z nimi kontaktu. To doskonałe narzędzie do networkingu.

Gdy przeglądasz czyjś profil bez LinkedIn Premium, obok przycisku Wiadomość zauważysz kłódkę, jeśli nie masz z tą osobą połączenia. W przypadku wiadomości InMail nie zobaczysz tej ikony, co oznacza, że ​​możesz wysyłać wiadomości bez połączenia.

Nie da się przecenić wartości sprawdzenia, kto oglądał Twój profil na LinkedIn. Możesz nawiązać kontakt z tymi osobami, dotrzeć do rekruterów, którzy okazali zainteresowanie, lub wykorzystać swoje środki na wiadomościach InMail, aby zaoferować pomoc osobom, które wyglądają na wartościowe kontakty.

Dodatkowe informacje o ofercie pracy mogą być przydatne lub nie; podczas przeglądania ofert pracy LinkedIn poinformuje Cię, czy wydajesz się dobrym kandydatem na dane stanowisko.

Kariera Premium ma jednak pewne ograniczenia. Jeśli w krótkim czasie przeprowadzisz wyszukiwania wielu osób, LinkedIn przestanie wyświetlać wyniki i poinformuje Cię o wykupieniu subskrypcji biznesowej. A jeśli poważnie myślisz o nawiązywaniu kontaktów, będziesz potrzebować więcej kredytów na wiadomości InMail.

W tym miejscu pojawia się rozróżnienie pomiędzy planem LinkedIn Premium Career i Premium Business. Dzięki Premium Business otrzymujesz 15 punktów na wiadomości InMail i nieograniczoną liczbę wyszukiwań osób, co doskonale nadaje się do nawiązywania kontaktów. Jednak dodatkowe informacje, które możesz znaleźć na temat firm, mogą być dla Ciebie przydatne, ale nie muszą.

Poniższe dwa poziomy są przeznaczone dla profesjonalistów zajmujących się sprzedażą i rekrutacją. Jeśli zastanawiasz się nad którymś z tych produktów, prawdopodobnie wiesz już o nich sporo. Segmentacja, sugestie, integracja poczty e-mail, projekty i inne funkcje mogą pomóc Ci osiągnąć sukces w pracy.

Powody, dla których warto korzystać z LinkedIn Premium

Jeśli nadal nie masz pewności, czy powinieneś płacić za LinkedIn Premium, oto trzy konkretne powody, dla których warto rozważyć wykupienie subskrypcji:

1. Zobacz, kto przegląda Twój profil

Pierwszym powodem jest to, że możesz zobaczyć osoby, które przeglądały Twój profil. Może to nie wydawać się wielkim problemem, ale jest niezwykle pomocne w nawiązywaniu cennych kontaktów i optymalizacji profilu pod kątem odbiorców.

Wiele osób przegląda profile na LinkedIn. Niektórzy są rekruterami. Inni to kadra kierownicza i menedżerowie chcący zatrudnić. Wiele z nich to osoby z Twojej branży, które chcą nawiązać profesjonalne kontakty sieciowe. Dzięki tym wszystkim osobom LinkedIn Premium jest tego warte. Dane te są również przydatne, jeśli chcesz promować swój niezależny biznes za pomocą LinkedIn.

Nawet jeśli w tej chwili nie szukasz pracy, prawdopodobnie będziesz ją szukać w przyszłości. Dobre kontakty z osobami z Twojej branży mają wiele zalet, nawet poza poszukiwaniem pracy.

Kiedy widzisz, że ktoś odwiedził Twój profil, oznacza to, że chciał dowiedzieć się o Tobie więcej. To wystarczający powód, aby się z nami skontaktować, wysyłając wiadomość InMail lub prosząc o połączenie. Pamiętaj tylko, aby wysyłać wiadomości do rekruterów na LinkedIn we właściwy sposób.

2. Uzyskaj dostęp do ulepszonych wskaźników

Możesz skorzystać z LinkedIn Premium, aby podczas aplikowania o pracę znaleźć informacje o swojej konkurencji. Dzięki aplikacji Wnioskodawca Insight możesz zobaczyć, ile osób aplikowało na stanowisko, jakie mają kwalifikacje i czy Twój zestaw umiejętności pasuje.

Dzięki tym statystykom możesz uzyskać cenny wgląd w to, czego oczekuje od Ciebie potencjalny pracodawca i jakie jest prawdopodobieństwo, że dostaniesz tę pracę. Możesz także wykorzystać te informacje, aby skuteczniej i bardziej imponująco zaprezentować swój zestaw umiejętności na LinkedIn.

LinkedIn Premium umożliwia także przeglądanie wyglądu wyszukiwania i widoków profilu. Ponownie, może to nie wydawać się wielką sprawą. Jeśli jednak próbujesz ulepszyć swój profil na LinkedIn (a powinieneś!), jest to świetny miernik sukcesu.

Oznacza to, że po zaktualizowaniu swojego profilu na LinkedIn bardzo szybko otrzymasz informację zwrotną, czy zmiany przyniosły skutek. Dodatkowo możesz skorzystać z zaawansowanych filtrów wyszukiwania i uzyskiwać rekomendacje i alerty na podstawie swoich preferencji.

3. Odblokuj odznakę LinkedIn Premium

Wreszcie posiadanie konta LinkedIn Premium może poprawić Twoją pozycję na LinkedIn. Wydaje się to nieistotne, ale mała złota ikona w Twoim profilu i wynikach wyszukiwania pokazuje, że poważnie podchodzisz do korzystania z LinkedIn do budowania połączeń.

Możesz być zaskoczony, o ile poważniej ludzie traktują Cię, gdy masz tę odznakę. To sprawia, że ​​warto je mieć, jeśli chodzi o tworzenie sieci kontaktów zawodowych i poszukiwanie pracy.

Czy warto inwestować w LinkedIn Premium?

Inwestowanie w LinkedIn Premium to zasadniczo inwestowanie w siebie. Jeśli użyjesz go we właściwy sposób, LinkedIn Premium może pomóc Ci w rozwoju kariery lub znalezieniu kolejnej pracy.

Zanim zaczniesz korzystać z LinkedIn Premium, musisz upewnić się, że Twój profil jest gotowy na korzystanie z niego. Jeśli Twój profil nie jest w najlepszym wydaniu, prawdopodobnie będziesz mieć trudności z nawiązaniem silnych kontaktów na platformie.