Czy WhatsApp daje ci numer telefonu?

WhatsApp to internetowa aplikacja do przesyłania wiadomości. Może być używany bezpłatnie, ponieważ opiera się wyłącznie na połączeniu internetowym i sieci urządzenia, na którym jest zainstalowany. Działa i opiera się na koncepcjach takich jak kompleksowe szyfrowanie i scentralizowany system sieciowy. Wiadomość wysłana przez WhatsApp jest przechowywana w jej bazie danych przez 30 dni, jeśli odbiorca jeszcze jej nie otrzymał. Dlatego WhatsApp jest wszechstronną platformą do przesyłania wiadomości online. WhatsApp używa tylko numeru kontaktowego użytkownika do utworzenia konta. Dlatego WhatsApp pokazuje Twój numer telefonu każdemu innemu użytkownikowi. Jeśli jesteś użytkownikiem WhatsApp i chcesz wiedzieć, czy WhatsApp podaje Ci numer telefonu, przejrzyj ten artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Czy WhatsApp daje ci numer telefonu?

Dowiesz się, czy WhatsApp poda Ci numer telefonu w dalszej części tego artykułu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czy numer WhatsApp to prawdziwy numer telefonu?

Tak, numer WhatsApp to prawdziwy numer telefonu lub numer kontaktowy danej osoby. WhatsApp to tylko platforma do przesyłania wiadomości, która pozwala łączyć się ze znajomymi i wysyłać im wiadomości, zdjęcia itp. Dlatego WhatsApp nie tworzy unikalnego numeru dla żadnej osoby; raczej używa twojego numeru telefonu tylko do utworzenia konta użytkownika, łącząc w ten sposób twój numer ze scentralizowaną siecią WhatsApp.

Czy telefon WhatsApp jest taki sam jak zwykły numer telefonu? Czy Twój numer WhatsApp jest taki sam jak numer telefonu komórkowego?

Tak, numer telefonu WhatsApp jest taki sam jak zwykły numer telefonu. WhatsApp nie jest upoważniony do tworzenia jakichkolwiek numerów kontaktowych. Numer WhatsApp jest taki sam jak numer telefonu komórkowego, ponieważ musisz używać swojego numeru telefonu tylko do logowania się do WhatsApp.

Czy WhatsApp daje ci numer telefonu?

Nie. WhatsApp tworzy konto użytkownika w swoim portalu, łącząc się z unikalnym numerem lub numerem telefonu użytkownika. Nigdy nie generuje żadnego unikalnego numeru ani numeru telefonu dla żadnej osoby, ponieważ działa po prostu jak komunikator łączący jedną osobę z drugą za pomocą ich numerów telefonów. Dlatego WhatsApp nigdy nie może utworzyć ani podać numeru telefonu, ponieważ nie ma do tego żadnych uprawnień.

Czy WhatsApp daje ci bezpłatny numer telefonu?

Nie, jak wspomniano wcześniej, WhatsApp nie ma żadnych uprawnień wymaganych do utworzenia czyjegoś numeru telefonu, nawet za darmo. Twój numer telefonu powiązany z WhatsApp będzie widoczny dla wszystkich na Twojej liście kontaktów, którzy są dostępni w WhatsApp.

Czy WhatsApp używa numeru telefonu lub adresu e-mail?

TAk. Konto WhatsApp jest zawsze połączone z kontaktem lub numerem telefonu danej osoby. Działa jak zwykłe wiadomości SMS, ale w przeciwieństwie do SMS-ów nie jest powiązany z rachunkiem za numer kontaktowy. Wykorzystuje komórkową transmisję danych i sieć urządzenia do wysyłania i odbierania wiadomości. Zapewnia również ogromną liczbę dodatkowych funkcji w porównaniu do zwykłych wiadomości tekstowych, takich jak przesyłanie plików, wiadomości multimedialnych i emoji. Niedawno dodał nową funkcję publikowania historii czerpiących inspirację z Instagrama. Nie używa poczty e-mail do utworzenia konta użytkownika.

Czy WhatsApp pokazuje Twój numer telefonu?

TAk. Ponieważ WhatsApp jest połączony z Twoim numerem telefonu, każdy użytkownik na Twojej liście kontaktów lub każdy użytkownik, który zapisał Twój numer na swoim urządzeniu i jest dostępny w WhatsApp, będzie mógł zobaczyć Twój numer telefonu. Czasami Twój numer telefonu będzie również widoczny dla osób, które nie znajdują się nawet na Twojej liście kontaktów, ale należą do tej samej grupy WhatsApp co Ty. Dlatego WhatsApp pokazuje Twój numer telefonu każdemu, kto jest dostępny na tej platformie internetowej i jest z Tobą w jakiś sposób połączony.

Czy ktoś może uzyskać Twój prawdziwy numer z WhatsApp?

Tak, każdy może uzyskać swój prawdziwy numer z WhatsApp. Jeśli WhatsApp był powiązany z Twoim adresem e-mail, mógł mieć pewne funkcje ukrywania lub hermetyzowania Twojego numeru przed innymi użytkownikami. Niestety, nie zapewnia żadnych takich funkcji w celu poprawy Twojej prywatności. W niektórych przypadkach, jeśli zobaczysz swój poprzedni numer WhatsApp online, nawet jeśli przestałeś go używać, nie musisz się martwić, ponieważ stary numer mógł zostać poddany recyklingowi i przekazany innym użytkownikom.

Jak mogę zobaczyć mój numer WhatsApp online?

Twój numer telefonu będzie widoczny dla wszystkich innych użytkowników WhatsApp. WhatsApp wyświetla Twój numer telefonu w Twoim profilu. Jeśli chcesz zobaczyć swój numer WhatsApp online, wykonaj następujące czynności w aplikacji WhatsApp:

1. Otwórz WhatsApp aplikacja w telefonie.

2. Stuknij ikonę z trzema kropkami > Ustawienia w prawym górnym rogu.

3. Następnie dotknij nazwy swojego profilu od góry.

4. W sekcji Telefon zobaczysz swój numer WhatsApp.

Gdy przejdziesz do sekcji mojego profilu, otrzymasz swój numer telefonu wraz z moim imieniem i nazwiskiem, zdjęciem profilowym i statusem. WhatsApp zapewnia również opcję edycji, aby je zmienić.

Jak sprawdzić, czy masz konto WhatsApp?

Nie będziesz w stanie zweryfikować, czy numer jest w WhatsApp, dopóki nie zapiszesz tego numeru. Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby sprawdzić, czy numer ma konto WhatsApp:

1. Otwórz aplikację WhatsApp na drugim telefonie.

2. Stuknij ikonę czatu w prawym dolnym rogu.

3. Stuknij w opcję Nowy kontakt.

4. Wpisz swój numer telefonu w polu i dotknij ikony znacznika wyboru w prawym górnym rogu.

Jeśli korzystasz z WhatsApp, pod numerem użytkownika pojawi się zielona ikona WhatsApp. W przeciwnym razie nie pokaże opcji WhatsApp. Zamiast tego wyświetli się opcja ZAPROŚ do WhatsApp.

Jak mogę korzystać z WhatsApp bez pokazywania mojego numeru?

WhatsApp może utworzyć konto użytkownika tylko wtedy, gdy jest ono powiązane z numerem kontaktowym użytkownika. Niestety wszyscy na Twojej liście kontaktów i ci, którzy nie są, mogą zobaczyć Twój profil wraz z numerem telefonu. WhatsApp nie udostępnia opcji ukrywania Twojego numeru przed użytkownikami. WhatsApp ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi tekstami. Jednak jedną główną wadą jest to, że nie ma funkcji ukrywania numeru kontaktowego i nie jest w stanie udostępnić nikomu numerów kontaktowych.

Ale jest jedna metoda, która pomoże ci ukryć swój aktualny numer kontaktowy przed użytkownikami. Możesz zmienić stary numer na nowy numer kontaktowy.

1. Kup nową kartę SIM, aby uzyskać alternatywny numer telefonu.

2. Odinstaluj aplikację WhatsApp ze swojego urządzenia.

3. Wyjmij starą kartę SIM zawierającą stary numer i włóż nową.

4. Ponownie zainstaluj aplikację WhatsApp na swoim urządzeniu.

Uwaga: po zainstalowaniu WhatsApp poprosi o podanie numeru kontaktowego, aby kontynuować.

5. Uruchom WhatsApp i dotknij ZGADZAM SIĘ I KONTYNUUJ na stronie powitalnej.

6. Wprowadź swój stary numer telefonu wraz z kodem stanu. Następnie dotknij DALEJ.

Uwaga: Włóż starą kartę SIM do innego telefonu, aby uzyskać dostęp do wiadomości otrzymanych w procesie weryfikacji.

7. W wyskakującym okienku potwierdzenia dotknij opcji OK, jeśli wyświetlana liczba jest poprawna.

Uwaga: w przeciwnym razie możesz dotknąć opcji EDYTUJ, aby ponownie dodać swój numer.

8. Wprowadź kod otrzymany na stary numer telefonu, aby zweryfikować numer.

Po wprowadzeniu kodu będziesz mógł obsługiwać WhatsApp przy użyciu starego zarejestrowanego numeru. Twój nowy numer pozostanie ukryty przed wszystkimi.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, czy WhatsApp podaje ci numer telefonu. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam również znać, o jakim temacie chcesz się dowiedzieć w naszym następnym artykule.

x