01/20/2022

Czym są procesory AMD w systemie Windows 11?

Udostępnij teraz w social media:

Procesory od dłuższego czasu są produkowane przez firmę Intel. Jeśli kilka lat temu miałbyś kupić laptopa lub komputer stacjonarny, niezależnie od tego, czy był to komputer Mac, czy system Windows, są szanse, że miałby procesor wyprodukowany przez Intela. To się zmieniło. Apple produkuje teraz własne procesory, a użytkownicy, którzy chcą kupić system Windows, mają również inne opcje.

Procesory AMD w systemie Windows 11

AMD jest znane z produkcji procesorów graficznych, ale produkuje również chipy CPU. Nowsze modele laptopów i komputerów stacjonarnych z preinstalowanym systemem Windows 11 są dostarczane z procesorami AMD (modele z procesorami Intel są nadal dostępne). Jeśli masz system Windows 10 i procesor AMD, istnieje duże prawdopodobieństwo, że bez problemu będziesz mógł go zaktualizować do systemu Windows 11.

Sprawdź -   Jak wyświetlić argumenty wiersza poleceń dla uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10

Procesory AMD – kompatybilność z Windows 11

Microsoft opublikował listę Procesory AMD zgodne z Windows 11. Jeśli masz jeden z tych modeli w swoim systemie, będziesz mógł bez problemu zaktualizować system do nowego systemu operacyjnego. Lista nie jest wyczerpująca. Podobnie jak procesory Intel, prawdopodobnie istnieją inne procesory AMD, które spełniają podstawowe wymagania dotyczące procesora dla systemu Windows 11; 1 GHz lub szybszy z co najmniej dwoma rdzeniami na zgodnym 64-bitowym procesorze lub systemie na chipie. Jeśli Twój procesor AMD spełnia te wymagania, ale nie znajduje się na liście zatwierdzonych/kompatybilnych procesorów, nadal możesz dokonać aktualizacji do systemu Windows 11.

Sprawdź -   Jak zmienić kolejność systemu Windows za pomocą skrótów klawiaturowych w systemie Windows 10

Znajdź model i specyfikację procesora AMD

Możesz użyć menedżera zadań, aby dowiedzieć się, jaki masz procesor, jego numer modelu, prędkość i liczbę rdzeni.

Otwórz Menedżera zadań.
Przejdź do zakładki Wydajność.
Wybierz swój procesor z kolumny po lewej stronie.
W okienku po prawej stronie spójrz w prawy górny róg, aby znaleźć nazwę i numer modelu procesora.
Przewiń dalej w dół, a zobaczysz, ile rdzeni ma procesor i czy jest 32-bitowy czy 64-bitowy.

Wniosek

Procesory AMD nie są jeszcze komentowane. Mają znacznie mniejszy udział w rynku, ale ich linia Ryzen szybko staje się jednym z preferowanych modeli dla entuzjastów gier. Te procesory są w większości w stanie samodzielnie poradzić sobie z procesorem Intela. Jeśli składasz swój własny komputer, tj. kupujesz każdą część samodzielnie, dobrym pomysłem jest sprawdzenie wszystkich opcji procesora, zarówno Intela, jak i AMD. Zwykle są nieco droższe, ale przekonasz się, że nadrabiają cenę wydajnością.

Sprawdź -   Jak zsynchronizować historię Chrome z osią czasu w systemie Windows 10

x