Dlaczego Hotspot nie pojawia się na PS4?

Ze względu na niezawodność i szybkość gracze zazwyczaj preferują połączenia Ethernet. Jednak dzięki swoim zdolnościom adaptacyjnym i mobilności, połączenie z hotspotem będzie twoim zbawicielem. Jest to połączenie bezprzewodowe, podobne do Wi-Fi, ale nawiązywane za pomocą komórkowej transmisji danych, a nie routera. Dlatego wszystko, czego potrzebujesz, to PS4, mobilne połączenie z hotspotem i aktualny plan transmisji danych w telefonie. Jednak może wystąpić problem z hotspotem lub siecią. Ten artykuł pomoże ci, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o hotspotach i chcesz dowiedzieć się, dlaczego hotspot nie pojawia się na PS4. Poprowadzi cię przez procedurę podłączania mojego hotspota do mojego PS4. Dowiesz się również, jak ręcznie skonfigurować hotspot na PS4 i czy jest dobry do gier.

Dlaczego Hotspot nie pojawia się na PS4?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego hotspot nie wyświetla się na PS4 i czy jest dobry do gier.

Czy Hotspot jest dobry do gier?

Nie, granie online jest możliwe podczas korzystania z mobilnego punktu dostępu, ale wydajność nie będzie tak doskonała, jak w przypadku łączenia się z Internetem przez główną sieć domową. Możesz połączyć PS4 z hotspotem, jeśli podstawowe połączenie Wi-Fi było wyjątkowo wolne lub nie istniało w wyniku awarii. Ale w tym czasie musisz mieć solidne połączenie 4G. Kolejną miłą niespodzianką było to, że czasy odpowiedzi na pingi i opóźnienia nie były tak poważne, jak oczekiwano. W większość gier można jednak nadal grać. Wypróbuj, jeśli główne połączenie sieciowe jest w trybie offline lub jest po prostu zbyt wolne.

Czy 30 GB wystarczy do grania?

Tak, w przypadku większości gier online nadal potrzeba od 30 do 100 MB na godzinę z hotspotem o pojemności 30 GB. Dlatego gracze mogą spodziewać się od 120 do 150 godzin najlepszego możliwego czasu rozgrywki. Możesz z łatwością wykorzystać 30 GB danych do przeglądania Internetu przez maksymalnie 360 ​​godzin miesięcznie. Dostępnych jest około 5000 utworów do strumieniowego przesyłania online, a także 60 godzin wysokiej jakości filmów w standardowej rozdzielczości. Możesz użyć pakietu danych o pojemności 30 GB, aby przesyłać strumieniowo 4000 utworów, oglądać 40 godzin wideo HD lub przeglądać Internet przez maksymalnie 200 godzin.

Czy 300 GB wystarczy do grania?

Tak, 300 GB powinno wystarczyć, jeśli wszystko, co robisz, to graj w gry i przeprowadzaj zwykłe przeglądanie online bez wykonywania dużej ilości strumieniowania lub pobierania.

Jak długo wystarcza 50 GB Hotspotu do gier?

50 GB to idealna ilość do pełnego grania w gry online. Z taką ilością danych można grać w większość gier online przez 150–200 godzin. Ponadto o wiele więcej zadań można wykonać bez trudności.

 • Możesz przeglądać Internet do 250 godzin z 50 GB danych.
 • Możesz także słuchać ulubionej muzyki przez 60 godzin.
 • Te 50 GB danych pozwala na pobranie ponad 40 aplikacji.
 • Przy takiej ilości danych możliwe będzie nawet otwarcie i odczytanie 20 000 e-maili z domu lub firmy.

W rezultacie wystarczy na miesiąc grania i innych zastosowań internetowych.

Dlaczego Hotspot mojego iPhone’a nie działa na moim PS4? Dlaczego mój hotspot telefonu nie łączy się z moim PS4?

Jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, a hotspot nadal nie wyświetla się na PS4, może występować problem z hotspotem lub siecią. Zbadajmy więc potencjalne problemy i przeprowadźmy rozwiązywanie problemów.

 • Zasięg nie obejmuje twojego PS4: Większość urządzeń hotspot ma maksymalny zasięg od około 15 do 20 metrów, więc spróbuj zbliżyć się do niego (50 do 65 stóp). Należy pamiętać, że sygnał może być osłabiany przez obiekty takie jak ściany i inne konstrukcje.

 • Dostęp do Internetu nie jest dostępny na Twoim urządzeniu mobilnym: Upewnij się, że Twój telefon ma włączony hotspot i komórkową transmisję danych. Jeśli Twój telefon nie może połączyć się z Internetem, nie może też połączyć się z podłączonym PS4.

 • PS4 nie jest dozwolone przez zabezpieczenia hotspotu: Sprawdź, czy ustawienia zabezpieczeń hotspotu są skonfigurowane tak, aby zezwalać na PS4.

 • Wykorzystałeś wszystkie pakiety danych: Plan danych w telefonie jest używany przez Hotspot. Twój telefon nie będzie połączony z Internetem, jeśli wykorzystałeś wszystkie miesięczne dane. To samo dotyczy PS4.

Dlaczego Hotspot nie pojawia się na PS4?

Istnieje wiele przyczyn, dla których hotspot nie wyświetla się na PS4, od nieprawidłowej konfiguracji połączenia po zaawansowane ustawienia proxy/DNS.

 • Jedną z możliwości jest to, że twój PS4 nie jest podłączony do Internetu.
 • Sprawdź, czy PS4 jest w trybie online i czy ustawienia sieciowe są niedokładne.
 • Spróbuj ponownie uruchomić PS4, jeśli nadal masz problemy z połączeniem się z hotspotem.
 • Połączenie Wi-Fi na twoim PS4 również może być zawodne.

Dlaczego moje PS4 nie odbiera mojego hotspotu?

Główna przyczyna tego nieprzyjemnego problemu z Internetem jest nieznana. Oto najczęstsze przyczyny niewyświetlania hotspotu na PS4:

 • Niestabilny sygnał hotspotu: sygnały Hotspot z telefonu komórkowego mogą być osłabione i powodować problemy z połączeniem, jeśli znajduje się po przeciwnej stronie pomieszczenia lub jest zasłonięte przez router Wi-Fi.

 • Starsze oprogramowanie PS4: Istnieją rozwiązania kilku problemów z aktualizacjami oprogramowania PS4. Najnowsze oprogramowanie układowe można pobrać i zainstalować, aby rozwiązać problem z Wi-Fi PS4.

 • Uszkodzone dane PS4: Baza danych PS4 jest niezbędna, aby konsola mogła wykonywać swoje podstawowe obowiązki. Uszkodzone dane systemowe mogą czasami wpływać na zdolność Wi-Fi, co powoduje częste rozłączenia.

Jak podłączyć mój hotspot do mojego PS4? Jak podłączyć moje dane mobilne do mojego PS4?

Oto przewodnik, jak w kilku prostych krokach podłączyć mój hotspot do PS4.

Krok I (A): Włącz iPhone Hotspot

1. Otwórz Ustawienia iPhone’a i dotknij opcji Dane mobilne z menu.

2. Włącz przełącznik opcji Dane mobilne.

3. Następnie z menu Ustawienia dotknij Hotspot osobisty.

4. Włącz przełącznik opcji Zezwalaj innym na dołączanie.

Urządzenia znajdujące się w pobliżu, takie jak konsola PS4, mogą natychmiast wykryć Twój Hotspot. Twój Hotspot powinien pozostać włączony, dopóki włączone są dane komórkowe.

Krok I (B): Włącz hotspot telefonu z Androidem

Uwaga: ponieważ smartfony z Androidem nie mają tych samych opcji ustawień, różnią się one w zależności od producenta. Dlatego upewnij się, że przed zmianą jakichkolwiek ustawień w urządzeniu są prawidłowe ustawienia.

1. Najpierw przejdź do panelu Szybkie ustawienia, przesuwając palcem w dół od góry, a następnie dotknij opcji Dane mobilne, aby włączyć dane mobilne.

2. Następnie w aplikacji Ustawienia dotknij opcji Przenośny punkt dostępu.

3. Na koniec włącz przełącznik opcji Przenośny punkt dostępu.

Dodatkowo upewnij się, że Twój mobilny punkt dostępu jest widoczny, aby konsola PS4 mogła go znaleźć i połączyć się z nim.

Krok II: Podłącz PS4 do hotspotu telefonu

1. Włącz konsolę PS4.

2. Następnie wybierz Ustawienia > Sieć.

3. Wybierz opcję Skonfiguruj połączenie internetowe.

4. Następnie wybierz Użyj Wi-Fi.

5. Następnie wybierz Łatwy. Teraz PS4 wyszuka pobliskie mobilne hotspoty i połączenia bezprzewodowe.

6. Wybierz z listy nazwę swojego mobilnego punktu dostępowego i wprowadź hasło. Jeśli połączenie się powiedzie, Twój telefon i PS4 powinny otrzymać powiadomienia.

Możesz teraz uzyskać dostęp do swojego konta PlayStation i zacząć grać w preferowane gry.

Jak sprawić, by mój hotspot działał na moim PS4?

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone’a, czy urządzenia z Androidem, możesz podłączyć PS4 do mobilnego punktu dostępowego. Możesz wykonać czynności wymienione powyżej, aby podłączyć hotspot telefonu do konsoli PS4.

Jak ręcznie skonfigurować Hotspot na PS4?

Aby utworzyć połączenie hotspot, które służy jako dostępne połączenie Wi-Fi dla innych urządzeń, zwykle używamy sieci danych telefonii komórkowej. Tak więc, aby połączyć PS4 z danymi telefonu, musisz najpierw utworzyć hotspot w telefonie, po czym PS4 musi połączyć się z siecią Wi-Fi hotspotu. Oto przewodnik, jak ręcznie skonfigurować hotspot na PS4 w kilku prostych krokach.

1. Stuknij opcję Dane mobilne, aby włączyć dane mobilne z panelu Szybkie ustawienia.

2. Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij opcji Przenośny punkt dostępu.

3. Następnie włącz przenośny punkt dostępu.

4. Teraz wybierz Ustawienia z konsoli PS4.

5. Następnie wybierz Sieć > Skonfiguruj połączenie internetowe > Użyj Wi-Fi.

6. Następnie wybierz opcję Łatwy.

7. Wybierz z listy żądany mobilny punkt dostępu i wprowadź hasło.

Jeśli połączenie się powiedzie, Twój telefon i PS4 powinny otrzymać powiadomienia.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, dlaczego hotspot nie pojawia się na PS4 i czy jest dobry do gier. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam również znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.

x