Udostępnij teraz w social media:

Torrenty to powszechny sposób wysyłania i odbierania dużych plików. W porównaniu z pobieraniem plików z pojedynczego serwera prawdopodobieństwo niepowodzenia pliku torrent w trakcie pobierania jest mniejsze i zawsze możesz wstrzymać i wznowić pobieranie pliku. To powiedziawszy, być może zauważyłeś, że czasami niektóre torrenty pobierają się wolno. Możesz mieć kilka plików do pobrania, a jedno lub dwa z nich mogą być absurdalnie wolne. Właściwie jest powód i kilka możliwych rozwiązań problemu.

Przydział przepustowości

Klienci Torrent mają możliwość ograniczenia prędkości pobierania pobieranych plików. Ta funkcja jest stosowana wybiórczo, tzn. Można pobierać niektóre pliki z normalną szybkością i ograniczać prędkość pobierania innych plików. Aby sprawdzić, czy ograniczyłeś prędkość pobierania pliku, kliknij go prawym przyciskiem myszy i poszukaj przydziału przepustowości lub podobnej opcji. Upewnij się, że plik może wykorzystywać maksymalną dostępną przepustowość.

Sprawdź -   Czym był BeOS i dlaczego ludzie go pokochali?

Powinniśmy również wspomnieć, że jeśli masz jedno za dużo pobierania w toku, nie uzyskasz jednolitej prędkości dla wszystkich pobieranych plików. Niektóre pliki mogą pobierać się szybciej niż inne. Jedynym sposobem obejścia tego problemu jest przydzielenie przepustowości do każdego pobieranego pliku. Będzie to ograniczone do tego, ile przepustowości musisz przydzielić w pierwszej kolejności. Na przykład, jeśli masz połączenie 20 Mb / s i pięć torrentów w toku, nie możesz przydzielić 10 Mb / s każdemu z nich.

Sprawdź prędkość pobierania

Warto się tam udać Speedtest.net aby sprawdzić, czy rzeczywiście osiągasz taką prędkość, jaką obiecuje Twój plan danych. Powinniśmy również wspomnieć, że niektórzy dostawcy usług internetowych próbują ograniczać prędkość Internetu. Jeśli podejrzewasz, że tak jest, spróbuj pobrać inny plik lub spróbuj pobrać go przez przeglądarkę, aby sprawdzić, czy jest poprawa. Ta konkretna poprawka jest warta wypróbowania tylko wtedy, gdy wszystkie torrenty są pobierane wolno, a nie tylko jeden.

Sprawdź -   Jak naprawić usługę Windows Defender, która nie uruchamia się w systemie Windows 10

Seeders vs Peers

Pliki torrent wymagają seederów, aby „wysłać” plik. Siewnik to system zawierający pełną kopię pobieranego pliku. Peer to ktoś, kto pobiera plik, czyli ty. W przypadku aktywnego transferu Torrent, jeśli liczba seederów jest mniejsza niż liczba peerów, pobieranie twojego pliku zajmie więcej czasu. Im większy stosunek siewnika do równorzędnego, wolniejsze pobieranie pliku. Na przykład, jeśli istnieje tylko jeden siewnik dla pliku i dziesięciu peerów, pobierze on znacznie wolniej niż plik, który ma pięć seederów i dziesięć peerów.

Zawsze dobrze jest sprawdzić, ile seederów ma torrent, zanim zaczniesz go pobierać. W przypadku, gdy zacząłeś pobierać plik, który nie ma wystarczającej liczby seederów, możesz wstrzymać i wznowić pobieranie, gdy jest więcej seederów. Alternatywnie możesz poszukać innego torrenta tego samego pliku, który ma więcej seederów.

Sprawdź -   Jak połączyć się z punktem dostępowym w systemie Windows 10