Dochodzenie w Dark Web jest łatwe dzięki tym 7 narzędziom

Ciemna sieć to niezliczona część sieci, do której każdy może uzyskać dostęp, nie tylko ty, ale także przestępcy, pedofile i terroryści.

Wielu z was mogło słyszeć o przestępstwach Dark Web i kradzieży tożsamości, z którymi borykają się firmy i konsumenci.

Ale czym dokładnie jest ciemna sieć i jak może na ciebie wpłynąć?

W rzeczywistości składa się z zestawu stron internetowych, które są ukryte przed opinią publiczną. A jeśli Twoje dane zostaną naruszone, mogą tam być, skradzione przez cyberprzestępcę, który może wykorzystywać je do własnych korzyści.

W tym artykule omówię ciemną sieć, czym jest dochodzenie w ciemnej sieci, dlaczego jest tak ważne, oraz niektóre z najlepszych narzędzi do badania ciemnej sieci.

Czym jest ciemna sieć?

Pod koniec lat 90. dwie organizacje zajmujące się badaniami w Departamencie Obrony USA stworzyły zaszyfrowaną i anonimową sieć, która chroni poufne informacje i komunikację amerykańskich szpiegów.

Ale ta sieć nie była dostępna dla zwykłych internautów. Ta tajna sieć nazywa się obecnie Dark Web.

Dark Web, zwany także Darknet, jest częścią Deep Web, która obejmuje wszystkie strony internetowe, których nie można znaleźć w Google ani w innych wynikach wyszukiwania. Możesz uzyskać dostęp do Dark Web tylko po uzyskaniu dostępu do poczty e-mail, zalogowaniu się do serwisu Netflix, zalogowaniu się na konto bankowości elektronicznej i nie tylko.

Kiedy po raz pierwszy słyszysz termin „Dark Web”, pierwszą rzeczą, o której możesz pomyśleć, jest to, że jest to coś nielegalnego. Jednak wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to wymagane źródło informacji o zagrożeniach dla różnych korporacji.

Jednak utrzymanie i przyciągnięcie Dark Web może być kosztowne i trudne ze względu na zwiększoną prywatność w dostępie do treści.

W tym celu możesz użyć dobrego narzędzia do monitorowania ciemnej sieci, aby łatwo zbadać ciemną sieć i upewnić się, że twoje dane nie zostaną skradzione i przesłane tam. Pozwoli to uniknąć pracy ręcznej i zaoszczędzić czas, wysiłek i zasoby, nie wspominając o ryzyku, które może się pojawić.

Co to jest dochodzenie w Dark Web?

Kiedy badasz lub monitorujesz Deep Web i/lub Dark web, zwracasz uwagę na dane związane z Twoją organizacją. Można to zrobić za pomocą monitorowania Dark Web. Różne narzędzia do monitorowania i dochodzenia pomogą Ci odkryć skradzione lub ujawnione informacje, takie jak dane uwierzytelniające, hasła, własność intelektualna i tajne dokumenty, które są udostępniane przez przestępców i osoby atakujące.

Naruszenie danych jest obecnie najczęstszym problemem. Miliony informacji są sprzedawane lub udostępniane w ciemnej sieci przez cyberprzestępców. Ponieważ jest to nowa koncepcja, wiele organizacji wciąż nie jest jej świadomych. Z tego powodu przestępcom łatwo jest wykraść informacje i dalej ich nadużywać, podczas gdy organizacja nie ma pojęcia, co się dzieje.

Ręczne wyszukiwanie informacji w sieci Darknet to złożone zadanie. Możesz podjąć wiele kroków, aby chronić swoje informacje, upewnić się, że hasła są chronione i nie tylko. Ale jeśli ponownie zbadasz Dark Web, okaże się, że niektóre informacje wciąż tam są.

Aby przezwyciężyć takie problemy, potrzebujesz narzędzia badawczego, które wykrywa Twoje informacje poprzez indeksowanie, wyszukiwanie i wyodrębnianie danych z milionów źródeł w ciemnej sieci.

Zobaczmy, jakie są najlepsze narzędzia do badania Dark Web i jak mogą pomóc w znalezieniu i ochronie danych.

Linki społecznościowe

Przeprowadzaj dochodzenia oparte na danych za pomocą łączy społecznościowych i bądź po bezpieczniejszej stronie. Gromadzi ogromne ilości danych z otwartych źródeł internetowych, takich jak media społecznościowe, ciemna sieć, komunikatory i łańcuchy bloków, aby analizować i uzyskać pełny wgląd potrzebny do przeprowadzenia i usprawnienia dochodzeń.

Social Links pomaga specjalistom ds. cyberbezpieczeństwa, korporacjom, rządom i prywatnym detektywom oraz organom ścigania z ponad 80 krajów.

Cechy:

 • Uzyskaj aktualne, dokładne spostrzeżenia i informacje na żywo z ponad 500 źródeł danych, takich jak WhatsApp, Facebook, Instagram, Telegram i inne.
 • Anonimowy dostęp do rynków Dark Web, takich jak Hydra, 8chan, Dread, Raddle itp.
 • Przeszukuj 2000 publicznych źródeł zawierających 1 miliard zestawów danych dotyczących tożsamości.
 • Wykorzystaj technologie sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie twarzy, profilowanie DNA, wykrywanie obiektów i wykrywanie Deepfake.
 • Korzystaj z ponad 1000 wbudowanych metod wyszukiwania.
 • Przeglądaj transakcje, miejsca docelowe, adresy, tokeny i nadawców z głównych łańcuchów bloków kryptowalut.
 • Uzyskaj dane z wielu źródeł w jednym miejscu.
 • Wykorzystaj prowadzenie do analizy danych, takie jak Spiderfoot HX, i2, Maltego itp.
 • Łatwo eksportuj dane, aby umożliwić szczegółowe raporty, kontrolę krzyżową i ponowną integrację.

Social Links oferuje narzędzia analityczne typu open source (OSINT) i rozwiązania do badania mediów społecznościowych dla organizacji i osób prywatnych. Ich produkty zabezpieczające obejmują:

 • SL Professional: To kompleksowe rozwiązanie OSINT umożliwia prowadzenie głębszych dochodzeń w Dark Web, mediach społecznościowych itp. Jest dostępne dla platform Maltego i i2. Przyspiesza dochodzenie, przeprowadzając analizę danych w pełnym cyklu, od ekstrakcji danych po wizualizację.
 • Prywatna platforma SL: Jest to lokalna platforma klasy korporacyjnej z wieloma opcjami dostosowywania, metodami wyszukiwania i prywatnym przechowywaniem danych. Pozwala przeprowadzić dogłębne badanie Dark Web, zachowując bezpieczeństwo i prywatność danych.
 • SL API: Posiada szereg metod analizy i ekstrakcji danych i jest bezpośrednio połączony z wewnętrzną platformą użytkowników poprzez API.

Skurio

Skurio to wszechstronne oprogramowanie do monitorowania Dark Web, które pozwala bezpiecznie monitorować działania i sprawdzać, czy Twoje dane nie zostały naruszone. Bez względu na to, gdzie przechowywane są Twoje dane, możesz je chronić za pomocą tego narzędzia.

Cechy:

 • Zautomatyzowane monitorowanie ciemnej sieci: zautomatyzowane narzędzie do monitorowania ciemnej sieci Skurio zapewnia lepszą ochronę przed zagrożeniami cyfrowymi. Wykonuje całodobowe skanowanie w poszukiwaniu danych w Dark Web, Deep Web i Surface Web. Jego obszerne kanały źródłowe obejmują czaty IRC, zrzuty danych, źródła społecznościowe, strony bin i strony Dark Web w celu skutecznego wykrywania poufnych informacji.
 • Monitorowanie alertów: Możesz łatwo skonfigurować monitor alertów dla swoich e-maili, domen, produktów, usług, marek i innych typów danych, które chcesz wyszukać. Możesz to zrobić za pomocą dopasowywania wzorców i wyszukiwania słów kluczowych. Ponadto Skurio oferuje specjalistyczne monitorowanie pod kątem naruszeń danych użytkowników i rejestracji domen związanych z literówkami, aby chronić użytkowników przed oszustwami i oszustwami.
 • Narzędzia do współpracy: zarządzaj dochodzeniami, dodawaj komentarze, twórz raporty i udostępniaj wyniki za pomocą narzędzi do współpracy Skurio. Ponadto możesz integrować kanały z systemami SOC za pomocą ich narzędzi do integracji API.
 • Powiadomienia: Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia przez SMS, e-mail lub Slack. W momencie, gdy Skurio wykryje Twoje dane w Dark Web lub innym miejscu w Internecie, natychmiast Cię o tym poinformuje.

Co więcej, Skurio stale dodaje nowe źródła do platformy monitorowania, w tym strony internetowe interesujące dla Twojej branży i firmy. Dlatego zamiast marnować czas na szukanie informacji, filtrowanie fałszywych alarmów i kompilowanie informacji, możesz użyć Skurio, aby skupić się na pozyskiwaniu informacji z dokładnych, odpowiednich wyników.

Szybki7

Chroń swoją organizację przed zagrożeniami zewnętrznymi dzięki Rapid7. Pozwoli Ci to uzyskać głębszy wgląd we wszystkie zewnętrzne zagrożenia online i pomoże Twoim klientom i pracownikom zachować bezpieczeństwo dzięki proaktywnemu monitorowaniu Ciemnej Sieci.

Rapid7 pomaga ograniczać zagrożenia internetowe dzięki funkcjom, takim jak kontekstowe alerty oferujące szybką reakcję. Umożliwi to również łatwe ustalanie priorytetów działań łagodzących w celu skrócenia czasu dochodzenia i przyspieszenia segregacji alertów.

Cechy:

 • Może szybko zamienić błyskotliwość w działanie dzięki automatycznym reagowaniu na alerty i szybszemu wykrywaniu w całym środowisku. Dzieje się tak dzięki integracji plug-and-play z istniejącymi technologiami, w tym EDR, SOAR, SIEM, zaporą sieciową i innymi.
 • Możesz zarządzać przepływami pracy SecOps i uprościć je dzięki zaawansowanym funkcjom mapowania i dochodzenia, które zapewniają kontekstowe alerty oraz niski stosunek sygnału do szumu. Otrzymasz również nieograniczony dostęp do analiz eksperckich, aby skrócić czas dochodzenia i przyspieszyć reakcję oraz segregację alertów.
 • Intuicyjny pulpit nawigacyjny i przyspieszone wdrażanie pozwalają rozpocząć pracę. Pomoże Ci uzyskać szybki zwrot z inwestycji wraz z cyfrową ochroną przed ryzykiem, która jest dostosowana do śladu Twojej organizacji.
 • Rapid7 oferuje kilka funkcji, takich jak cyfrowa ochrona przed zagrożeniami, Dark Web Protection, zarządzanie IOC, ochrona przed zagrożeniami, bezproblemowa automatyzacja, szybkie środki zaradcze i usuwanie, rozbudowana biblioteka zagrożeń, zaawansowane badanie, mapowanie zagrożeń i wiele więcej.

Wyeliminuj bezużyteczne zagrożenia pochodzące z zewnątrz, zanim spowodują problemy w Twojej firmie, rozmawiając z ekspertami. Uzyskaj bezpłatną wersję demonstracyjną, która obejmuje widoczność, ryzyko i automatyzację reakcji.

Silosowa platforma izolacji sieciowej

Platforma Silo Web Isolation Platform firmy Authentic8 przenosi zagrożenia sieciowe do izolowanego, natywnego środowiska chmurowego, które można łatwo kontrolować. Aby sprostać Twoim wymagającym wymaganiom, możesz skonfigurować Silo zgodnie ze swoimi potrzebami.

Platforma Silo oferuje bezpieczne środowisko wykonawcze dla Twoich działań internetowych. Został zbudowany w celu odizolowania wszystkich krytycznych danych i kodu internetowego od punktu końcowego. Jest również zgodny z zasadami możliwości przeglądania, które powinny być kontrolowane i konfigurowalne, podobnie jak przepływ pracy w przedsiębiorstwie.

Cechy:

 • Silo zapewnia rozwiązanie oparte na chmurze, które można wdrożyć w ciągu kilku sekund. Nie wymaga żadnych inwestycji w infrastrukturę; koncentruje się raczej na skalowaniu, które pozwala działowi IT szybciej rozwiązywać problemy biznesowe.
 • Silo jest w stanie integrować się z przeglądarkami i przepływami pracy za pomocą interfejsów API, które pozwalają IT definiować określone doświadczenia dla użytkowników.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, Silo umożliwia wdrażanie oprogramowania wśród populacji użytkowników za pomocą jednego kliknięcia. Silo może skalować się w górę iw dół w zależności od zmian, co pozwala dostarczać użytkownikom odpowiednie rozwiązania na czas.
 • Silo umożliwia definiowanie dostępu, stosowanie zasad w różnych lokalizacjach, zasobach sieciowych i lokalizacjach oraz uwierzytelnianie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jednorazowej przeglądarki, czy zamkniętego środowiska, Silo zapewnia kontrolę nad IT, która ma pierwszeństwo przed siecią.
 • Silo inteligentnie współpracuje ze stosem technologii IT, od usług katalogowych po bezpieczne bramy sieciowe, rozwiązania SIEM i platformy zarządzania tożsamością.
 • Silo spełnia wszystkie regulowane standardy, od agencji federalnych po podmioty świadczące opiekę zdrowotną i banki szwajcarskie. Wszystkie dane są chronione i szyfrowane zgodnie z najwyższymi standardami.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz dochodzenie online, czy uzyskujesz dostęp do poufnych danych, Silo pomaga ci w twojej misji, tworząc przez cały czas anonimowe i bezpieczne środowisko przeglądania.

Skopenów

Uwolnij potencjał inteligencji open source dzięki Skopenow i przeprowadzaj dochodzenia OSINT w swoich organizacjach. Błyskawicznie tworzy gotowe do sądu, kompleksowe i cyfrowe raporty dotyczące osób i firm.

Skopenow analizuje i zbiera dostępne informacje ze źródeł danych, takich jak Dark Web, dane kontaktowe, akta sądowe, powiązane pojazdy i media społecznościowe.

Cechy:

 • Stwórz ślad cyfrowy, zestawiając i gromadząc odpowiednie metadane i informacje w zautomatyzowanym raporcie, umożliwiając rozpoczęcie dochodzenia po załadowaniu raportu.
 • Skopenow to bezpłatna aplikacja, która zawiera podstawowe funkcje, takie jak rozpoznawanie zachowań i obiektów, mapowanie cieplne, automatyczne raporty i analizy mediów społecznościowych.
 • Otrzymasz informacje w czasie rzeczywistym, takie jak gromadzenie, analiza i sortowanie danych open source.
 • Możesz użyć czerwonych flag, w tym słów kluczowych i zachowań. Zachowaj anonimowość i bezpieczeństwo danych osobowych i dochodzeń podczas identyfikowania i wyszukiwania osób będących przedmiotem zainteresowania.
 • Łatwo wizualizuj i identyfikuj dane lokalizacji w całej swojej cyfrowej obecności, aby zapewnić oś czasu i mapę termiczną opartą na częstotliwości.
 • Generuj raporty zawierające wszystkie niezbędne i istotne metadane, aby zapewnić łatwy przepływ z komputera do sali sądowej.

Zarezerwuj wersję demonstracyjną, aby rozpocząć inwestowanie i zabezpieczanie danych.

Webz.io

Webz.io to jedno z najsolidniejszych narzędzi do badania ciemnej sieci, które pozwala Twoim maszynom łatwo i skutecznie monitorować zagrożenia. Wyszukuje zagrożenia, przeszukując, indeksując i zbierając dane z sieci Dark Web. Ponadto zasila Twoją maszynę danymi w wymaganym kontekście.

Webz.io indeksuje fora, witryny, rynki itp. w Dark Web, aby przekształcić dane sieciowe w ustrukturyzowane i znormalizowane kanały danych. Może również wydobywać chronione hasłem lub zaszyfrowane nielegalne treści, słowa kluczowe, witryny, podmioty i nie tylko.

Cechy:

 • Webz.io zapewnia źródło danych z profilowaniem grup, agentów zagrożeń i odpowiednich platform.
 • Gromadzi i przechowuje krytyczne informacje, które pomagają maszynom identyfikować i klasyfikować w celu podjęcia szybkich działań.
 • Uzyskaj wgląd w czasie rzeczywistym, aby zabezpieczyć swoje organizacje przed zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak phishing, ransomware i ataki cybernetyczne.
 • Stwórz system ostrzegania, który może automatycznie wykrywać oszustwa w przypadku ujawnionych numerów kart, monitorować adresy blockchain, PII itp.
 • Wyeliminuj czynniki ryzyka, w tym nielicencjonowane użytkowanie, wycieki informacji, próby podrabiania i inne, aby uniknąć kryzysu bezpieczeństwa.
 • Wyszukuj transakcje i adresy kryptowalut, aby śledzić ślady i śledzić pieniądze w ramach zgodności, przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i nie tylko.

Zobacz Webz.io w prawdziwej akcji, rozmawiając z ekspertem i doświadczając prawdziwej mocy.

DarkIQ

Monitoruj i zapobiegaj incydentom związanym z bezpieczeństwem Twoich dostawców, ludzi i marki za pomocą przydatnych alertów z Dark Web. DarkIQ pomaga zidentyfikować cyberprzestępców, zanim zaatakują, dzięki czemu możesz przede wszystkim zapobiegać naruszeniom bezpieczeństwa.

Cechy:

 • DarkIQ to tajna broń, która stale monitoruje ciemną sieć pod kątem działań cyberprzestępczych. Kategoryzuje, wykrywa i ostrzega o zagrożeniach, dzięki czemu możesz podjąć wymagane działania w czasie rzeczywistym.
 • Zapewnia wzbogacone dane i informacje Dark Web, aby mieć przydatne informacje. Zmniejszy to ilość niepotrzebnych alertów i fałszywych alarmów, dzięki czemu będziesz mógł skupić się na zagrożeniach.
 • Daje Twojej organizacji dostęp do rynków Dark i Deep Web, witryn cebulowych, forów, czatów społecznościowych, stron phishingowych, domen, CVE, repozytoriów kodu i nie tylko.
 • DarkIQ oferuje pełny wgląd w ruch Dark Web z sieci, który jest kluczowym wskaźnikiem niechcianych działań.
 • DarkIQ nadaje priorytet alertom w oparciu o inteligencję ciemnej sieci, aby móc zidentyfikować i wskazać prawdziwe zagrożenie.
 • Znajduje wskaźniki Dark Web dotyczące poprzedniego naruszenia, które mogło narazić Cię na kolejne ataki.
 • Zapewnia pełny wgląd w ujawnienie cyberprzestępców i dostawców w głębokiej i ciemnej sieci, których celem są osoby trzecie w celu zwiększenia bezpieczeństwa łańcucha dostaw.
 • Pomaga budować modele zagrożeń w oparciu o inteligencję ciemnej sieci z jej możliwościami, intencjami i możliwościami grup zagrożeń.
 • DarkIQ bada łańcuch zdarzeń, aby z wyprzedzeniem informować o reakcji i łagodzeniu, aby zapobiec atakowi.

Oświetl zagrożenia i zapobiegaj atakom dzięki DarkIQ. Zobacz go w akcji, rezerwując demo.

Wniosek

Cyberprzestępcom lub hakerom łatwiej jest wykraść poufne informacje i uzyskać do nich dostęp bez Twojej wiedzy. Mogą również przesyłać Twoje dane osobowe lub organizacyjne do Dark Web w celu uzyskania osobistych korzyści.

Dzięki niezawodnemu i wydajnemu narzędziu do badania Ciemnej Sieci możesz skanować swoje informacje w Ciemnej Sieci i utrzymywać bezpieczeństwo online. Narzędzie może również pomóc w ograniczeniu przyszłych zagrożeń, zapewniając głębszy wgląd w zabezpieczenia dzięki szybkiemu monitorowaniu.

Możesz także dowiedzieć się, czym są ciemne dane i jakie są najlepsze narzędzia do monitorowania ciemnej sieci.

x