Edytuj ostrość i intensywność efektu rozmycia w aplikacji Aparat Google


Aplikacja Aparat Google i jej nowy efekt rozmycia stały się bardzo popularne; Użytkownicy Androida to uwielbiają, a użytkownicy iPhone’ów szukają sposobów na odtworzenie efektu rozmycia na swoich urządzeniach. Obecnie szukam koszulki z napisem „Will jailbreak for blur effect”. Jest również to naprawdę interesująca aplikacja internetowa, która wykorzystuje informacje o obrazie przechwycone przez aplikację do renderowania obrazu w 3D. Kiedy aplikacja przechwytuje obraz i zastosuje efekt rozmycia, przechwytuje więcej niż wiesz, a obraz nie jest tylko tanim efektem wtórnym jakiejś funkcji rozmycia, ale co, jeśli chcesz zmienić efekt rozmycia? Zrobić to głębiej? Płytszy? Może zmienić ostrość głównego obiektu? To wszystko, wszystko, co jest możliwe, z poziomu aplikacji Aparat Google.

Oto oryginalny obraz, który przechwyciłem, a następnie przystąpiłem do edycji efektu rozmycia. Mam zamiar drastycznie zmienić rzeczy, aby zmiana była bardziej oczywista.

Przejdź do aplikacji aparatu, a nie aplikacji galerii, ale aplikacji aparatu. Przejdź tam i przesuń palcem w lewo, aby wyświetlić ostatnie zdjęcia. U dołu ekranu zobaczysz opcje edycji, w tym przycisk migawki przypominający dziennik Picasy. Dotknij go i wejdziesz w tryb edycji. Użyj suwaka na dole, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmycie. Użyj palca, aby przesunąć punkt ostrości. Przeciągnij go w dowolne miejsce obrazu i dotknij Gotowe. Obraz zostanie ponownie wyrenderowany.

edytuj rozmycie suwak ostrości rozmycia

Oto ujęcie tego samego obrazu po zakończeniu; Zmiana jest oczywiście oczywista, ponieważ kubek nie jest już ostry, a rozmycie jest znacznie silniejsze.

rozmycie edytowane

Ta zmiana nie wpływa na to, jak aplikacja aparatu domyślnie używa efektu rozmycia. Edytuje obraz, a nie ustawienia aplikacji, więc nie musisz szukać przycisku resetowania ani martwić się, że zmiany będą odzwierciedlać wszystkie przyszłe zdjęcia zrobione za pomocą aplikacji. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie widzisz tych opcji edycji po otwarciu zdjęcia do edycji w aplikacji Galeria, to dlatego, że efekt rozmycia to funkcja aplikacji aparatu, której Galeria nie obsługuje (jeszcze?).

Jedno słowo przestrogi; nie ma przycisku „reset” dla efektu rozmycia, więc jeśli będziesz przy nim majstrować, będziesz musiał ręcznie przywrócić pierwotny stan. Zmiany dotyczą oryginalnego zdjęcia, a nie kopii, więc jeśli eksperymentujesz, upewnij się, że masz kopię zapasową.

Pobierz Aparat Google ze sklepu Google Play

x