Hel dodaje pogodę, zakładki i kanał Reddit do strony nowej karty [Chrome]

Nie jestem fanem domyślnej strony Google „Nowa karta” w przeglądarce Chrome. Pasek wyszukiwania jest dość przydatny i wszystko, płaskie logo Google wygląda ładnie, a małe miniatury w stylu Speedial są przydatne do szybkiego uruchamiania witryn, które często muszę odwiedzać, ale wszystko inne zawsze było bezużyteczne. Wcześniej omawialiśmy mnóstwo rozszerzeń dla Chrome, które poprawiają się na nowej karcie, zastępując domyślną nową kartę niestandardowym projektem, zwykle zawierającym funkcje, które mają na celu poprawę funkcjonalności standardowej. Hel to podobny sposób na umieszczenie w nowej karcie Chrome informacji, które mogą dotyczyć Twojego codziennego korzystania z Internetu. Nie tylko pokazuje czas, datę i aktualne informacje o pogodzie, ale także bezbolesny dostęp do zakładek i kanału Reddit może okazać się naprawdę przydatny.

Oto jak wygląda hel po zainstalowaniu. Jego prosty, szkieletowy interfejs jest idealny dla każdego, kto nie lubi bałaganu. Subtelne szare tło nie męczy oczu i nie widać żadnych irytujących elementów strony.

Górna sekcja rozszerzenia zawiera prognozę pogody, datę i godzinę, a także wielojęzyczny widżet powitalny, który przełącza się między angielskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim i innymi obsługiwanymi językami. Hel automatycznie wykrywa Twoją aktualną lokalizację i przedstawia dokładne dane pogodowe w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza (możesz wybrać jednostkę w Ustawieniach).

Dwa dolne widżety to Zakładki i Reddit. Widżet Zakładki przedstawia listę zakładek, które dodajesz do folderu zakładek Helium (rozszerzenie automatycznie tworzy ten folder na pasku zakładek po zainstalowaniu). Za każdym razem, gdy dodajesz łącze do tego folderu, pojawia się ono automatycznie w samym widżecie. Oznacza to, że masz oddzielny folder dla tych zakładek z dedykowanym menedżerem zakładek, który mu towarzyszy.

Drugi widżet, Reddit, jest dość oczywisty – pozwala przeglądać posty Reddit, które były wówczas popularne na stronie. Domyślnie widżet pokazuje posty ze wszystkich subredditów, ale możesz także wprowadzić konkretny sub-reddit, a rozszerzenie będzie filtrować wyniki za Ciebie. Niestandardowy sub-reddit można określić w sekcji Ustawienia, która pozwala również wybrać domyślną jednostkę temperatury w widżecie pogody.

Helium_Settings

Ogólnie rzecz biorąc, Helium to martwe proste rozszerzenie dla Chrome, które może zastąpić stronę nowej karty bez poświęcania zbyt dużej funkcjonalności. W końcu pożegnasz się z szybkim wybieraniem i to jedyna wada tego rozszerzenia. Jest dostępny bezpłatnie w Google Chrome Web Store.

Zainstaluj Helium z Chrome Web Store

x