Identyfikator twarzy nie działa po wymianie ekranu

Urządzenia Apple są drogie. Ich gwarancja jest droga, a naprawy drogie. Z biegiem lat iPhone stawał się coraz mniej „naprawialny”. iFixit konsekwentnie ocenia urządzenie pod kątem możliwości naprawy, a Apple naprawdę nie dba o to, aby rozwiązać problem. Apple woli naprawiać własne urządzenia i spróbuje ukarać użytkowników za wykonanie napraw przez osoby trzecie.

Identyfikator twarzy nie działa po wymianie ekranu

Ekrany iPhone’a są dość trudne i zawsze powinieneś używać osłony ekranu w telefonie. Ochraniacze ekranu stały się znacznie bardziej odporne, a dobry ochraniacz uratuje Twój ekran. To powiedziawszy, zdarzają się wypadki i nadal możesz rozbić lub pęknąć ekran.

Napraw Face ID nie działa po wymianie ekranu

Jeśli wymieniłeś ekran, a wymiana została wykonana przez serwis naprawczy innej firmy, funkcja Face ID została zablokowana na Twoim urządzeniu. Nie jest to problem z wykonanymi naprawami. To jest „czek”, który Apple umieścił na naprawie ekranu.

Według iFixit, to nie jest kontrola oprogramowania. To jest związane ze sprzętem. Istnieje żmudny proces, który polega na naprawianiu czujników w urządzeniu po wymianie ekranu. Jeśli wszystko ułoży się tak, jak powinno, Face ID zacznie działać ponownie. Jedynym problemem jest to, że tego rodzaju proces nie jest łatwy do wykonania przez przeciętny autoryzowany warsztat. iFixit ma wieloletnie doświadczenie i większą wiedzę specjalistyczną niż większość warsztatów technicznych i jest w stanie to zrobić, ale dla wielu użytkowników umiejętności potrzebne do rozwiązania problemu mogą być niedostępne.

Apple już potwierdziło że nie będzie już blokować Face ID w telefonach, których ekran został zastąpiony przez zewnętrzną usługę naprawczą. Ta poprawka będzie poprawką oprogramowania. Aktualizacja systemu iOS usunie ograniczenie, ale nie jest jasne, kiedy aktualizacja zostanie wprowadzona. Możesz żyć z wyłączonym identyfikatorem twarzy, dopóki aktualizacja nie zostanie wdrożona, lub możesz spróbować naprawić ją zgodnie z procesem opisanym przez iFixit. Niewiele więcej można zrobić.

Wniosek

Apple spowalniał starsze iPhone’y z każdą nową aktualizacją iOS i dopiero po podjęciu kroków prawnych przestał to robić. Organy regulacyjne w UE promują prawo do naprawy jako podstawowe prawo konsumenta. Nie do końca wprowadzono przepisy dotyczące iPhone’ów, ale jeśli tak się stanie, Apple być może będzie musiał ponownie przemyśleć, w jaki sposób produkuje swoje urządzenia. Być może Apple może stworzyć urządzenie, którego nie da się naprawić, zamiast mieć łatwo dostępne części zamienne do swojego iPhone’a, ale wszystko zależy od ustawodawstwa, któremu podlega i jakie luki oferuje producent telefonu.