Udostępnij teraz w social media:

IPVanish i PrivateVPN są dwoma najbardziej zaufanymi dostawcami VPN na rynku, ale wcale nie są identyczni. Dziś porównujemy ich dwa unikalne zestawy funkcji i dyskutujemy, jak możesz ich użyć, aby zwiększyć swoją prywatność w Internecie i dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu. Czytaj dalej, aby zapoznać się z pełnym podsumowaniem PrivateVPN vs. IPVanish.

Dużo mówimy o IPVanish i PrivateVPN na naszej stronie i nie bez powodu – są to szybcy, bezpieczni i niezawodni dostawcy VPN. Ale możesz się zastanawiać, jaka jest różnica między nimi. Który jest szybszy? Które jest lepsze dla Netflix i innych stron streamingowych? Który jest lepszy dla urządzeń mobilnych? A który jest lepszy dla jakiego użytkownika?

Odpowiemy na wszystkie te pytania dzisiaj – i wiele więcej. Porozmawiamy o niektórych zastosowaniach VPN, następnie porównamy prędkości połączeń, rozmiar ich sieci serwerów, dostępność platformy, wykorzystanie dla VPN, a następnie porównamy prędkości połączenia, rozmiar sieci serwerów, dostępność platformy, użycie Netflix, a także zasady rejestrowania , jurysdykcja i bezpieczeństwo. Na koniec podsumujemy, która sieć VPN jest najlepsza dla danego typu użytkownika.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Zawodnicy

Po pierwsze, oto krótki przegląd naszych konkurencyjnych sieci VPN:

1. PrivateVPN

privatevpn

PrivateVPN jest obsługiwany przez wiele różnych urządzeń i platform, oferuje około 150 serwerów w ponad 60 krajach i ma wiele funkcji jakości życia zaprojektowanych do codziennego użytku. Niektóre z nich obejmują nieograniczony dostęp do połączeń torrent i P2P, nieograniczoną przepustowość i zerowe ograniczenia przełączania serwerów. PrivateVPN zapewnia także fenomenalne szyfrowanie: 256-bitową kryptografię AES z 5 całkowitymi opcjami protokołów szyfrowania (OpenVPN z UDP / TCP, L2TP, IPsec, PPTP i IKEv2).

PrivateVPN zapewnia bezproblemowe podejście do ich projektowania, koncentrując się na zapewnieniu potrzebnych funkcji bez komplikowania rzeczy. Możesz dostosować i połączyć w kilka sekund. Możesz także łączyć się za pomocą Fire TV i Fire Stick bez konieczności bocznego ładowania – wyjątkowe rozróżnienie między sieciami VPN. Z siedzibą w Szwecji ten dostawca przestrzega niewielu międzynarodowych przepisów dotyczących prywatności, a nawet gdyby musieli ujawnić jakiekolwiek dane, nie byłoby nic do pokazania: obowiązują zasady zerowego logowania, a Szwecja nie ma przepisów wymagających je, aby zachować dane użytkownika.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PrivateVPN.

2. IPVanish

ipvanish "src =" http://newsblog.pl/wp-content/uploads/2019/10/1570036031_233_Jak-korzystac-i-instalowac-VPN-na-Kodi.jpg

IPVanish oferuje ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach, dzięki czemu możesz wybierać spośród wielu serwerów – więc połączenie z szybkim, bezpiecznym serwerem nie będzie problemem. Dzięki wojskowemu, 256-bitowemu szyfrowaniu AES, twoje informacje będą bezpieczne i chronione przed wścibskimi oczami, a także możesz dostosować protokoły bezpieczeństwa do swojego przypadku użycia (IKEv2, OpenVPN z TCP i UDP, L2TP, IPSec, SSTP , PPTP).

IPVanish ma zaskakująco zabawne wyszukiwanie serwerów – wystarczy wyświetlić graficzną mapę świata, wpisać kraj w pobliskim pasku wyszukiwania, a za pomocą kółka myszy można powiększyć dostępne na nim serwery. Dostajesz także nieograniczone przełączanie serwerów, co jest dobre – ponieważ IPVanish ma całą kartę dedykowaną wyłącznie ustawieniom adresów IP. Możesz ustawić VPN tak, aby automatycznie zmieniał twój adres IP co 45 minut (lub dłużej), co pozwoli ci zachować całkowitą anonimowość w Internecie.

Wreszcie, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem VPN po raz pierwszy, czy zaawansowanym, IPVanish udało się ominąć granicę między łatwością obsługi a opcjami konfiguracji, nie rozlewając jej dla żadnego segmentu.

Sprawdź -   Odblokuj i oglądaj teraz DirecTV z dowolnego miejsca

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Dlaczego potrzebujesz VPN?

Sieci VPN pomagają chronić Twoje dane i ruch online w sposób bezpieczny, prywatny i bezpieczny. Nawet jeśli nie jesteś podróżnikiem, biznesmenem lub dziennikarzem, możliwość zachowania anonimowości w Internecie jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Agencje rządowe na całym świecie pilnują twoich danych, a hakerzy i inni cyberprzestępcy są za każdym rogiem – więc bezpieczeństwo i prywatność muszą być priorytetem. VPN mogą w tym pomóc.

Co mogą zrobić VPN

VPN mogą chronić twoje informacje w Internecie, a także kilka innych, takich jak:

 • Pokonaj geobloki – Wiele witryn do przesyłania strumieniowego (Netflix, Hulu, YouTube itp.) Ograniczają dostęp do niektórych treści na podstawie lokalizacji adresu IP. VPN pozwala zmienić adres IP w inną lokalizację, umożliwiając strumieniowe przesyłanie i wyświetlanie treści niedostępnych w Twojej rzeczywistej lokalizacji.
 • Pokonaj cenzurę – Sieci VPN mogą pomóc ominąć zapory cenzury, aby uzyskać dostęp do całego bezpłatnego i otwartego Internetu.
 • Chroń swoje dane i tożsamość – Sieci VPN szyfrują dane, uniemożliwiając ich odczytanie. Oprócz ukrywania twojego rzeczywistego adresu IP, zamieniają go na inny, pozwalając ci zniknąć po podłączeniu do Internetu.

Porównywanie IPVanish i PrivateVPN

W ten sposób zacznijmy porównywać te dwie świetne sieci VPN.

Prędkość

Szybkość można dość łatwo zmierzyć ilościowo i porównać. Szybka sieć VPN oznacza łatwe przeglądanie, przesyłanie strumieniowe, pobieranie i torrent. Poprzednio testowaliśmy obie sieci VPN pod kątem szybkości, które można znaleźć bardziej szczegółowo tutaj:

Przeprowadziliśmy testy pobierania dla wielu rozmiarów plików, dużych rozmiarów i szybkiego pobierania seryjnego. Podczas gdy IPVanish pokonał PrivateVPN w teście pobierania wielu plików, PrivateVPN wyszedł nieco wyżej średnio w pozostałych dwóch testach, które przeprowadziliśmy. Więc zwycięzcą w tej dziedzinie jest PrivateVPN – ale IPVanish był w tyle.

Rozmiar sieci

Rozmiar sieci VPN może mieć bezpośredni wpływ na komfort korzystania z Internetu. Dostęp do większej liczby serwerów daje więcej opcji szybkiego łączenia się z Internetem, omijania bloków geograficznych i zapór cenzurujących, a także pozwala uniknąć zatłoczonych lub opóźnionych serwerów.

 • IPVanish ma 1300 serwerów w ponad 75 różnych lokalizacjach, co zapewnia doskonały dostęp do różnych adresów IP na całym świecie. Mają szczególnie silne obszary zasięgu na zachodnim wybrzeżu USA, w całej Europie i Azji.
 • PrivateVPN ma około 150 serwerów w ponad 60 krajach, co wciąż jest wystarczające, aby zrobić wszystko, o czym wspomnialiśmy powyżej.

Ze względu na samą dostępność opcji serwera, IPVanish jest wyraźnym zwycięzcą w tej kategorii.

Platformy

Nawet najlepsza sieć VPN na świecie jest dla ciebie bezużyteczna, jeśli nie możesz uruchomić jej na swoich urządzeniach. Większość sieci VPN obsługuje wiele różnych platform, takich jak Windows i Mac, iOS, Linux, Android i inne. Ale niektóre oferują również swoje usługi na innych urządzeniach, takich jak Amazon Fire TV i Firestick, a także rozszerzenia przeglądarki. Rozszerzenia przeglądarki mogą być pomocne w szybkiej zmianie połączeń między serwerami, więc może być przydatne, jeśli chcesz korzystać z krajowych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix w Stanach Zjednoczonych i BBC w Wielkiej Brytanii.

 • Zarówno PrivateVPN, jak i IPVanish oferują mobilne wersje swoich aplikacji, które są wysoce porównywalne z wersjami komputerowymi, oferując wiele takich samych funkcji, takich jak opcje „szybkiego połączenia” oraz przyjemne, łatwe w obsłudze interfejsy.
 • IPVanish jest obsługiwany w systemach Windows, Mac OS X, Linux, iOS, Android, Fire TV, Windows Phone, Chromebook i routerach.
 • PrivateVPN zapewnia wsparcie dla tych i rozszerzenia Chrome, Amazon Fire TV i Open ELEC.
Sprawdź -   Jak ustawić niestandardową orientację paska zadań dla wielu ekranów w systemie Windows 10

Tak więc, podczas gdy obie sieci VPN oferują wsparcie na wielu zwykłych i nietypowych urządzeniach, PrivateVPN wkracza do przodu z kilkoma dodatkowymi platformami, a także z opcją rozszerzenia przeglądarki.

Dostępność serwisu Netflix

Jedną z zalet, które zyskujesz dzięki VPN, jest możliwość szybkiego przełączania wirtualnej lokalizacji. Jeśli więc nie jesteś zadowolony z katalogu filmów lub programów, które można oglądać np. We Francji, możesz zmienić adres IP na inny kraj – po prostu załaduj ponownie i zobacz, co otrzymujesz. Dzięki wielu usługom przesyłania strumieniowego (takim jak YouTube) możesz to zrobić za pomocą dowolnej sieci VPN. Jednak Netflix jest wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje bardziej wyrafinowane wersje blokerów VPN i nieustannie stara się być o krok do przodu.

Niestety, IPVanish nie działa z Netflix. Ale masz szczęście – PrivateVPN tak. Pomimo stosunkowo niewielkiego rozmiaru sieci PrivateVPN sprawia, że ​​niezwykle łatwe jest oglądanie zagranicznych filmów i programów telewizyjnych na ulubionym urządzeniu. Oddzielają nawet serwery, które są najlepsze dla różnych usług przesyłania strumieniowego. To sprawia, że ​​jest to łatwy wybór w kategorii naszego porównania Netflix: PrivateVPN wygrywa.

Zasady rejestrowania

Zasady zerowania logowania są jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy wyborze VPN. Dla wielu dostawców oznacza to, że nie przechowują dzienników ruchu, co stanowi minimum wymagane do uznania za „rejestrowanie zerowe”.

Ale niektórzy dostawcy nie prowadzą również dzienników innych rzeczy, takich jak oryginalny adres IP, znaczniki czasu, żądania DNS i inne. Im mniej informacji przechowujesz w sieci VPN, tym lepiej.

Niestety, żaden z tych dostawców usług nie planuje zbytnio swoich zasad rejestrowania: obaj mają ustalone zasady dotyczące tego głównego elementu (ruchu), ale nie mówią, co logują w odniesieniu do żądań DNS, adresów IP, sygnatury czasowej i dzienników przepustowości.

Ta kategoria to toss-up: obaj dostawcy nie rejestrują niczego w ruchu, najbardziej krytycznym obszarze, co oznacza, że ​​w większości przypadków będziesz bezpieczny. Nawet jeśli rejestrowane są inne rzeczy, nic nie można z nimi zrobić bez zarejestrowanego ruchu obok nich.

Jurysdykcja

Lokalizacja domowa VPN to często zapomniany szczegół – ale ważny. Jurysdykcja ma znaczenie, jeśli chodzi o skuteczność VPN w utrzymywaniu poufności i bezpieczeństwa informacji. Dostawca jest związany przepisami obowiązującymi w regionie, w którym się znajduje, które czasem wymagają VPN do prowadzenia logów na swoich użytkownikach bez konieczności informowania tych samych użytkowników. Ustaliliśmy już, że ani IPVanish, ani PrivateVPN nie rejestrują Twojego ruchu, ale co z prawem jurysdykcji, w której się znajdują?

Na szczęście oba mają przyzwoite kraje pochodzenia. PrivateVPN znajduje swój dom w przyjaznej prywatności Szwecji. Nie ma żadnych przepisów rządowych, które wymagałyby od nich przechowywania ukrytych dzienników na użytkownikach, a oni nigdy nie otrzymali orzeczenia sądowego o ich odrzuceniu. Ale Szwecja jest jednym z czternastu oczu, co nie jest idealne.

Sprawdź -   Najlepsza sieć VPN do bezpiecznego udostępniania plików P2P - dlaczego go potrzebujesz

IPVanish ma bazę macierzystą w amerykańskim stanie Floryda. Stany Zjednoczone nie wymagają ani nie egzekwują obowiązkowych dzienników przechowywania danych, co pozwala dostawcy ignorować wszelkie żądania informacji, chyba że pochodzą one z oficjalnych, legalnych i weryfikowalnych źródeł. Jednak USA są zaangażowane w wiele umów międzyrządowych w sprawie nadzoru, a przecieki Snowdena wskazują na szerokie szpiegowanie obywateli USA i zagranicznych gości, jest to niepokojące.

Żadna z głównych lokalizacji VPN nie jest idealna, ale PrivateVPN wygrywa w tej rundzie ponieważ Szwecja jest nieznacznie mniej ingerująca w swoje zasady nadzoru i zapotrzebowania na dane niż USA.

Bezpieczeństwo i oprogramowanie

Protokoły szyfrowania i funkcje bezpieczeństwa są niezwykle ważne, ponieważ Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób korzysta z VPN, jest właśnie to: bezpieczeństwo. Obaj dostawcy mają świetne protokoły szyfrowania, które udostępniają wiele podobnych funkcji, takich jak testy szczelności DNS, automatyczna ochrona przed zabijaniem przełączników i 256-bitowe szyfrowanie AES. IPVanish i PrivateVPN również współużytkują podobne protokoły i porty:

 • OpenVPN TCP – Domyślna opcja dla obu, zapewniająca równowagę szybkości i bezpieczeństwa.
 • OpenVPN UDP – również zrównoważony iz dużą prędkością; ale może nie działać we wszystkich sieciach.
 • L2TP / IPSec – Szybszy, lżejszy, ale nie tak bezpieczny jak jedna z dwóch pierwszych opcji. Działa dobrze z wieloma nietypowymi urządzeniami.
 • PPTP – Nie tak szybki, niezawodny ani bezpieczny jak poprzednie opcje, ale może pomóc Ci połączyć się, jeśli inne opcje zawiodą.

IPVanish oferuje również SSTP, który jest zastrzeżonym protokołem Microsoft. To sprawia, że ​​jest nieznacznie bardziej stabilny na urządzeniach z systemem Windows niż OpenVPN, co jest jego główną zaletą. Pod wieloma innymi względami jest podobny do OpenVPN.

Dzięki dużemu podobieństwu funkcji początkowo żaden dostawca nie może się wyróżniać. Ale zastanów się: oba oferują ochronę najwyższego poziomu, wykraczającą poza to, co może zapewnić większość innych sieci VPN. Nie możesz się pomylić z żadnym z nich, ale lekko skinimy IPVanish, aby uzyskać dodatkowe narzędzie dla użytkowników systemu Windows.

Wniosek – VPN dla Ciebie

Nie wszyscy chcą tych samych rzeczy w swojej sieci VPN, dlatego pomimo tego porównania nadal jest bliski wybór, który dostawca jest lepszy. Możesz chcieć prywatności i szybkości, podczas gdy twój sąsiad może chcieć dostępu do Netflix. Twoja sprawa może faworyzować jednego dostawcę, podczas gdy twój sąsiad może preferować drugiego. Tak więc, chociaż liczby mogą pokazywać preferencje w ten czy inny sposób, najlepsze będą te, które pasują do twoich celów związanych z korzystaniem z Internetu.

 • IPVanish zapewnia najlepszą równowagę między prywatnością a szybkością w aplikacjach stacjonarnych i mobilnych oraz opcjami dla zaawansowanych użytkowników.
 • PrivateVPN zapewnia szybkość i większy dostęp do Netflix, dzięki czemu jest idealny dla zwykłych, codziennych użytkowników.

Ostatecznie zarówno IPVanish, jak i PrivateVPN są fantastycznymi usługami i nie możesz korzystać z żadnej z nich. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu kliknij jedną z naszych specjalnych ofert powyżej i skorzystaj – nie będzie Ci przykro.

Która sieć VPN jest według Ciebie lepsza? Czy używałeś jednego lub drugiego? Daj nam znać swoje myśli poniżej!