Jak anulować wydarzenie w Kalendarzu Google

Udostępnij teraz w social media:

Kalendarz Google oferuje inteligentne zaproszenia na wydarzenia. Możesz dołączyć linki Zoom lub Google Meet do zaproszenia, poprosić zaproszonych o potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu, a także zaktualizować wydarzenie dla wszystkich i automatycznie wysłać zaktualizowane zaproszenie.

Wydarzenie w Kalendarzu Google

Wydarzenie w Kalendarzu Google może utworzyć każdy, jednak twórca będzie kontrolował listę osób zaproszonych na wydarzenie. Wydarzenie można opublikować również publicznie za pomocą funkcji publikowania. Rzecz w wydarzeniach jest taka, że ​​mogą się zmienić. Czas może się zmienić, konieczne może być zaktualizowanie ważnych informacji na jego temat lub anulowanie.

  Jak wyłączyć wymuszanie podpisów sterowników w systemie Windows 10

Anuluj wydarzenie w Kalendarzu Google

Wydarzenie w Kalendarzu Google możesz anulować tak łatwo, jak możesz je utworzyć. Gdy anulujesz wydarzenie w Kalendarzu Google, możesz poinformować wszystkich o przyczynach jego anulowania.

Otwórz Kalendarz Google.
Przejdź do daty w kalendarzu, w której odbywa się wydarzenie, które chcesz anulować.
Kliknij wydarzenie.
W wyskakującym okienku, które się otworzy, kliknij ikonę usuwania/kosz.
Podaj powód anulowania wydarzenia.
Kliknij Wyślij.
Wydarzenie zostanie odwołane i wszyscy zostaną o tym poinformowani.

Możliwość wysłania e-maila o odwołaniu wydarzenia. Możesz pominąć wysyłanie tego e-maila, ale zaproszone osoby nie będą wiedziały, że został on anulowany. Jeśli masz inną metodę powiadamiania ich, możesz jej użyć. Wszelkie przypomnienia skonfigurowane do wysłania przed rozpoczęciem wydarzenia nie zostaną wysłane. Wydarzenie jest usuwane z „Koszy” po trzydziestu dniach. Masz tyle czasu, aby przywrócić usunięte wydarzenie, jeśli chcesz.

  Twórz, udostępniaj i współpracuj na karteczkach samoprzylepnych i listach zadań do wykonania

Wydarzenie w Kalendarzu Google – Cofnij usunięcie

Jeśli przez pomyłkę usunąłeś wydarzenie z Kalendarza Google, możesz je łatwo odzyskać. Aby go odzyskać, wykonaj następujące kroki.

Otwórz Kalendarz Google.
Kliknij ikonę ustawień/koła zębatego.
Wybierz Kosz z menu.
Najedź kursorem na wydarzenie, które chcesz przywrócić.
Kliknij przycisk przywracania/strzałki, aby przywrócić wydarzenie.

Wniosek

Zaproszenia z Kalendarza Google są często preferowane w stosunku do zaproszeń z Outlooka, ponieważ nie wszyscy korzystają z Outlooka. Natomiast każdy, kto ma konto Gmail lub Google, automatycznie korzysta z Kalendarza Google. Zaproszenia na wydarzenia z Kalendarza Google są zatem łatwiejsze do przyjęcia. Ponadto zauważysz, że te zdarzenia są synchronizowane z komputerowymi klientami poczty e-mail, takimi jak Outlook i Mail, oraz z aplikacjami mobilnymi, takimi jak Kalendarz w systemie iOS, jeśli użytkownik dodał swoje konto Google do aplikacji/urządzenia. Kalendarz Google współpracuje z prawie każdym narzędziem kalendarza, dlatego jest bezpieczniejszym wyborem.

  Jak łatwo poddać recyklingowi starą elektronikę, której nie możesz sprzedać

x