12/08/2021

Jak automatycznie kopiować zrzuty ekranu do schowka w systemie macOS

Udostępnij teraz w social media:

Zrzuty ekranu po zrobieniu są używane do wielu różnych rzeczy. Jednym z głównych celów robienia zrzutu ekranu jest udostępnienie go komuś, aby pokazać coś na pulpicie. Domyślnie zrzut ekranu w systemie macOS jest zapisywany na dysku lokalnym. Jest to w porządku, jeśli często musisz dodawać adnotacje do zrzutów ekranu, zanim będziesz mógł ich użyć, jednak jeśli udostępniasz je głównie bez edycji, wygodniejsze może być automatyczne kopiowanie zrzutów ekranu do schowka podczas ich przechwytywania. W systemie macOS jest wbudowane ustawienie, które pozwala zmienić to domyślne zachowanie.

Automatycznie kopiuj zrzuty ekranu do schowka

Aby automatycznie kopiować zrzuty ekranu do schowka, musisz zmienić małe ustawienie w narzędziu do zrzutów ekranu. Aby uzyskać dostęp do narzędzia do zrzutów ekranu w systemie MacOS, możesz wyszukać „Screenshot” w Spotlight lub otworzyć Launchpad i zajrzeć do folderu Inne. Uruchom narzędzie do zrzutów ekranu i doda pasek sterowania u dołu ekranu tuż nad Dockiem.

Sprawdź -   Jak wybrać wiele kafelków na ekranie startowym Windows 8.1 Update 1

Na pasku sterowania kliknij strzałkę menu rozwijanego obok przycisku „Opcje” iz menu, które zostanie otwarte, wybierz opcję „Schowek”. To wszystko, co musisz zrobić. Możesz teraz wyjść z narzędzia Screenshot i robić zrzuty ekranu w zwykły sposób.

Ta funkcja ma ograniczenie, o którym należy pamiętać przed jej włączeniem. Gdy zrzuty ekranu zostaną skopiowane do schowka podczas przechwytywania, nie będą już zapisywane na dysku. Zrzut ekranu istnieje tylko w schowku i jeśli nie wkleisz go do aplikacji, która może zachować go przez długi czas, będziesz mógł używać tylko najnowszego wykonanego zrzutu ekranu.

Jeśli chcesz kolejno wykonywać wiele zrzutów ekranu z minimalnymi przerwami w przepływie pracy, prawdopodobnie nie jest to najlepsza opcja dla Ciebie. Niestety, nie możesz skopiować zrzutu ekranu do schowka i zapisać na dysku. Jest to coś, co dzieje się domyślnie w systemie Windows 10, mimo że macOS ma lepsze narzędzie do zrzutów ekranu zaraz po wyjęciu z pudełka.

Sprawdź -   Jak zidentyfikować i rozwiązać problem z wolno ładującym się telefonem z Androidem

Jeśli wolisz skopiować zrzut ekranu do schowka, aby później nie trzeba było czyścić dysku, możesz zdecydować się na otwarcie zrzutów ekranu w podglądzie. Gdy już to zrobią, możesz dodać do nich adnotacje, jeśli zajdzie taka potrzeba, skopiować je do schowka ze względną łatwością, zrobić kilka zrzutów ekranu po kolei bez przerywania przepływu pracy, a następnie zbiorczo usunąć je z aplikacji Podgląd.

x